Автор Тема: Възврат на Венера  (Прочетена 69379 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Възврат на Венера
« Отговор #345 -: Април 22, 2021, 08:44:53 pm »
Сафо, ако възврата е в диапазона 19-26 .03 имат възврат с фазова Венера, тълкуването е едно, а преди 19.03, -друго.
Ами Рени,бързам и не чета. :)

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Възврат на Венера
« Отговор #346 -: Април 23, 2021, 11:41:32 pm »
guapa,много активност по 5ти дом,ще твориш,възможност за пътуване,романтично,време за деца.
Благодаря, Сафо! Звучи добре. Дано!  :)

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Възврат на Венера
« Отговор #347 -: Април 17, 2023, 01:41:53 pm »
През тази седмица ми предстои освен възврат на Марс и такъв на Венера. По принцип не им отдавам голямо внимание, но сега съм планувала козметична интервенция и се чудя дали моментът е подходящ. Гледам венера като управител на красота и естетика, връща се в Близнаци, а процедурата ще е върху част от тялото, подвластна на този знак. Но пък  Упр. на асцендента и външния вид при мен е Луната (и то доста проявен). Все още нямам записан точен час, има ли нещо с което е добре да се съобразя?

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Възврат на Венера
« Отговор #348 -: Април 17, 2023, 03:02:25 pm »
Твоята красота е по твоята Венера. Винаги в живота ще изглеждаш нелепо, когато се опитваш да бъдеш друга Венера, независимо от модата и другите готини мацки с другите Венери. Мисля, че най-подходящото време за красота е сега, Венера е баш където ти трябва. Ще си много доволна.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Възврат на Венера
« Отговор #349 -: Април 17, 2023, 05:09:11 pm »
През тази седмица ми предстои освен възврат на Марс и такъв на Венера. По принцип не им отдавам голямо внимание, но сега съм планувала козметична интервенция и се чудя дали моментът е подходящ. Гледам венера като управител на красота и естетика, връща се в Близнаци, а процедурата ще е върху част от тялото, подвластна на този знак. Но пък  Упр. на асцендента и външния вид при мен е Луната (и то доста проявен). Все още нямам записан точен час, има ли нещо с което е добре да се съобразя?
Ако си уголемяваш бюста , мисля че е по Луна.Иначе по Близнаци какво ще оперираш-ръце,красив ум? :) Гледай Марс да не е в твърд аспект към АСЦ.

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Възврат на Венера
« Отговор #350 -: Април 17, 2023, 07:47:06 pm »
Люба, Ребека, благодаря ще действам значи. Марс е в 12ти на няколко градуса от Асц. Което знам че е рисково, миналия път сцепих малко главата. Иначе съм се прицелила във "вечно знаещата" ми близнашка муцуна- устните искам да си правя. Плюс консултация за това дали могат да ми докарат някак си и очите еднакви. Ако докторът е достатъчно чаровен и убедителен е лесно да се поддам сега и на това. Че ми писна от въпроса "що така гледаш". А каква е красотата на близнашката венера? Чета, че е само в акъла, омръзна ми искам да съм мацка и аз :)
« Последна редакция: Април 17, 2023, 07:49:47 pm от Лисана »

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Възврат на Венера
« Отговор #351 -: Април 17, 2023, 08:16:33 pm »
Близнаци не са по устата, макар да са по говоренето. Венера обаче е. С Меркурий в рецепция. По-скоро считам, че би трябвало да имаш успех. Красотата на близнашката Венера е в това да бъде по-андрогинен тип, светла, слаба, безполова, тоест суха, без пищни форми, естествена, негримираня, натурална, бледа. Това я прави младолика, вечна. Всъщност любима моя. И да, умна, интелектът като харизма, чар, красота. Хората от хилядолетия наричат словото "дар".

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Възврат на Венера
« Отговор #352 -: Април 17, 2023, 08:19:48 pm »
Лисана,гледай Луната като упр.на асц ,да няма твърди аспекти към малефици.Скоро предстои ретроградие на Меркурий,мисля трябва да се съобразиш с това,за да няма "поправка' на по-късен етап.
« Последна редакция: Април 17, 2023, 08:29:11 pm от Сафо »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Възврат на Венера
« Отговор #353 -: Април 17, 2023, 08:50:27 pm »
В младежкият стил. Лежерната елегантност. Импровизацията. Във вятъра в косите. Движение в обиците. Различни по дължина. Лекият грим. Свежите парфюми. Нежните колиета. Притежава дар слово.



Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Възврат на Венера
« Отговор #354 -: Април 17, 2023, 09:25:57 pm »
Човката значи  ;D. Тогава по старато правило Луната не бива да е в знаците под управление на Венера-Телец и Везни, а най-добре в срещуположните.Но пък на устните нали не се ползва скалп, тъй че сигурно отпада.Меркурий е диспозитор на Венера ,тъй че и него наблюдавай.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Възврат на Венера
« Отговор #355 -: Април 18, 2023, 06:45:35 am »
Чета ви за близнашката Венера и се сещам,имам приятелка с такава,но дар слово няма.Не зная час на раждане и какво точно управлява Венерата и,но когато беше задействана с опозиция от Сатурн,почина майка и.Венерата е опозиция Юпитер.
« Последна редакция: Април 18, 2023, 07:14:42 am от Сафо »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Възврат на Венера
« Отговор #356 -: Април 18, 2023, 06:47:08 am »
Лисана,направи възвратна карта ,за да се види какво управлява твоята Венера и в кой дом попада.
При приятелката ми с близнашка Венера -обича шарено,различен цвят на всеки нокът(лак),паети,накити-злато предимно,скъсани дънки,натруфени палта(косми,висящи въженца),червило,но грим-не.Татуси на цветя,големи,малки.Харесва бельо дантелки.Има обеци и на пъпа.Тежки парфюми,усещат се отдалече.Има красиви очи като форма,с дълги мигли.Дребничка е,слаба,с тънки крака и голям бюст.Слънце/Меркурий в лъв.
« Последна редакция: Април 18, 2023, 07:21:22 am от Сафо »

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Възврат на Венера
« Отговор #357 -: Април 18, 2023, 08:27:23 am »
Чета ви за близнашката Венера и се сещам,имам приятелка с такава,но дар слово няма.Не зная час на раждане и какво точно управлява Венерата и,но когато беше задействана с опозиция от Сатурн,почина майка и.Венерата е опозиция Юпитер.

То Меркурий се иска там. Троновият си е тронов. Аз поне досега не съм срещала неубедителен такъв.

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Възврат на Венера
« Отговор #358 -: Април 18, 2023, 08:59:51 am »
Човката, човката :D шубе ме е, но желанието е голямо.
Моят Меркурий е в Близнаци, но е ретрограден. Не съм мега социална, не обичам събирания на много хора и то непознати. Трябва ми подходяща почва, за да започна да дрънкам, роднините даже ми викат, че съм темерут. С писането също не съм особено многословна. За работата ми, защото се налага да проявявам креативност в тази посока, се справям. Както бях споменала, в екипа съдбата ме срещна с още 5 близнака и всички говорят и лъжат много.
Иначе като малка бях точно дълга и много кльощава, ръцете ми и пръстите са дълги, но вече си имам мощно извивки навсякъде :D Светла коса и светла кожа - да, те са ми по наследство от бабите по бащина линия. Очите ми са зелени, но са доста тъмни. Ок съм без грим и ако ида така за алкохол в магазина, ми искат лична карта. Не съм любител на андрогинната красота, харесвам женствените жени, които полагат грижа за себе си. Но за дрехите и прическа/грим съм съгласна - не мога да си представя, че някой ден ще ме накарат/ще се поддам на обществените нагласи да се обличам като леля или да си нося косата по определен начин защото съм на Н-години. Приятелките ми преди да станат на 30 вече мрънкаха колко са стари и че трябва да направят определени промени по външния вид и начина на живот, за да изглеждат "прилично". Аз си се чувствам на 20 и малко :D А тогава бях съвсем като детенце. Но имам и луна, УПР на асцендента в Стрелец, тя също не дава да и определят каква да бъде и какво да прави.
По въпроса - Сафо, как да построя такава карта? Вчера се опитвах, не виждам опция в астроком-а.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Възврат на Венера
« Отговор #359 -: Април 18, 2023, 12:02:47 pm »

По въпроса - Сафо, как да построя такава карта? Вчера се опитвах, не виждам опция в астроком-а.
прави се на ръка – за мястото където се намираш когато транзитна Венера съвпадне с твоята, по-назад в темата сме качвали възвратни карти, ето моя последен възврат