Автор Тема: Възврат на Венера  (Прочетена 69703 пъти)

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Възврат на Венера
« Отговор #60 -: Ноември 22, 2015, 03:48:12 pm »
Може би ще има някакво изясняване в отношенията, защото има пълнолуние във възврата.

Дано  да е така, пък и Венера е тронова по дом.Прави ми впечатление Уран,У5 връх на тао-квадрат почти на ДЦ. Вероятно ще им и ексцесии по темата.  ::)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Възврат на Венера
« Отговор #61 -: Ноември 22, 2015, 04:07:42 pm »
Торони, виж и други методи, не само възврата на венера.


Стар, сигурно има значение, че догодина ще има горна конюкция на венера точно на 16 близнаци като цикълът, започнал през 2012 г.?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Възврат на Венера
« Отговор #62 -: Ноември 22, 2015, 05:27:12 pm »
Опитвам се да дешифрирам този венерин възврат, но не мога да определя ясно дали ще се развиват благоприятно любовните взаимоотношения и връзки по картата. Някой има ли по-конкретно виждане? :)
Венера У1 и Марс У7 са във взаимна рецепция и според мен партньорските взаимоотношения ще са задоволителни, макар Венера да е заточена в скорпион, а Марс във везни

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Възврат на Венера
« Отговор #63 -: Ноември 22, 2015, 08:46:40 pm »
Да де, именно според Зет е това което съм пуснала като карта. ;D

Забелязала съм, че ако търся точен градус и минути при аспект - той започва в даден момент  и свършва след брой минути, според това колко бързи са телата - например от 4:03 до 4:15. Отчитам първия възможен момент, в който съвпадът се случва ;) в случая 4:03 мин ;)



И сега, някой, да се похвали, че е срещнал голямата любов през предни пентаграми, щото аз съм имала точни попадения и освен дяволски изчадия с обърнат пентаграм и среден пръст друго не съм срещнала. Та, ако има някой да подкрепи тази иначе красива теория- нека сподели  :012:

Аз ще прегледам назад и ще споделя :)



Аз подхождам по друг начин при прогностика на Венера, с изключение на циклите й в солара. Не използвам принципът на Пентаграма.
Участъкът, където се случва обаче венерино затъмнение, следва да му се обърне по-специално внимание, както и в случаите на слънчево.

Сега през 2012г е било Венерино затъмнение, нали? Защото съвпадът на Слънцето и Венера е бил близо до нейните възли?

Имаше една тема на Лили за планетните възли - трябва да я разгледам пак и да видя къде бяха :) Разглеждах ги и бях си направила отметки в една "нова тема", но нямаше интерес :)

Какво имаш предвид под циклите на Венера в солара? Имаше коментар, че когато венусар и солар са близо - има нов личен венерин цикъл, но горното ми прозвуча различно? Че съпоставяш съвпада Слънце-Венера със солара?



Алена, струва ми се, че картата, която си сложила не е направена в ЗЕТ. Коя е тази програма? :)

ЗЕТ е, но съм избрала едни настройки, които май се различават от масово ползваните :) Гледам да не ми е много шарено и контрастно, макар, че би ми допаднало - значите по тип - огнен, въздушен и т.н. да са в различен цвят :)

В моя случай дори не знам защо са с различни тонове на синьото :) ЗЕТ нещо иска да ми каже, но нямам уши да го чуя :)

Ето един екран:

Над силата е само умението да я владеем!

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Възврат на Венера
« Отговор #64 -: Ноември 22, 2015, 09:24:47 pm »
 :012:
+ два пъти 4:09 за моя зет и за моя солар файър :012:

Алена, точният съвпад не е в диапазон от - до, трябва да стане точен до секундата и тогава замръзва картата - в случая за София (и за Стара Загора) съвпадът е на 15,44,46 и се случва в 4:09 часа=

PS. Като прокараш мишката върху позицията на планета в картата, би трябвало да ти покаже точните дължини :-)

« Последна редакция: Ноември 22, 2015, 09:29:35 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Възврат на Венера
« Отговор #65 -: Ноември 22, 2015, 09:38:06 pm »
Картата си е същата, независимо от няколко минути разлика  нищо не се променя, аз не мога да забележа разлика  :012:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Възврат на Венера
« Отговор #66 -: Ноември 22, 2015, 10:05:39 pm »
Аз не споря, но като виждам разлика - защо да не си изясня от къде идва - аз съм от най-малко знаещите тук :) Нормално е да се сверявам по Вас - по-знаещите. Затова разтягам локумите - какво правя, къде гледам - за 6 месеца време - толкова съм напреднала, толкова мога :)

Diyana - това ми беше много полезно - за 4:03 показва:

за Слънцето: 15:44:32
за Венера: 15:44:56

Има разлика в секундите - горе - дясно, където аз гледах - ги показва до минута - ето къде е "грешката" :) На закръгляне до 15:44 съм спряла часовника на 4:03, вместо до 4:09 за точност до секунди :) Благодаря за помощта на всички  :08:
« Последна редакция: Ноември 22, 2015, 10:07:49 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Възврат на Венера
« Отговор #67 -: Ноември 24, 2015, 08:53:36 am »
Нещо ми убягва с тези главни венусари ::)

Разгледах при мен, защото венера ми е много важна в картата и не забелязвам кой знае какви събития, като изключим главният венусар от 2007 г. Освен това интересното е, че само тази година - 2015 в солара имам точен венерин възврат, в предишните години все е на градус или по-малко преди точният възврат.

Но пък в солара през 2007 г. е в 6ти дом, падащ дом, което не ми се връзва никак.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Възврат на Венера
« Отговор #68 -: Ноември 24, 2015, 09:12:55 am »
Какви събития очакваш?

Аз до колкото разбирам - по венусара, който е главен - правиш изводи (прозноза) за венерините дела - според мястото й в твоята карта за времето до следващия венусар (т.е. за предстоящите 10м) или за следващите 8г - ако се брои големия цикъл :)

Гледаш Венерите в кой венусарен дом са, къде е венусарния АЦ, аспекти и т.н.

Аз не че акъл давам - ама така го разбрах и така правя :)
Над силата е само умението да я владеем!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Възврат на Венера
« Отговор #69 -: Ноември 24, 2015, 03:02:52 pm »
А как по-точно се тълкува Венериния възврат в самия солар? Че човек ще има спокойствие през цялата година по темите на дома, в който се намира Венера ли?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Възврат на Венера
« Отговор #70 -: Ноември 24, 2015, 03:42:00 pm »
Утре стартира новия венусар при мен. Мнения по картата?

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Възврат на Венера
« Отговор #71 -: Ноември 24, 2015, 04:20:14 pm »
Аз не съм спец по тълкуването, но смятам,че с изгряваща Венера на борда, би следвало да имаш събития по темата.Още повече Венера е У1 и У8 -  каквито и да събитията ще са много решаващи за теб. Изпъква тао-квадрата Венера-Уран с връх Плутон  .При така намесени 1,3,7 домове може да имаш сериозно предизвикателство по темите на съответните домове  - търкания с партньори или деца.Върхът на т-квадрата Плутон е У2 – мунданен дом на Венера – бъди нащрек и по финансови въпроси.
Вероятно няма да ти липсва и полулярност през годината  - Луна У10  в тригон с Юпитер У3  :) 

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Възврат на Венера
« Отговор #72 -: Ноември 24, 2015, 04:34:50 pm »
Акрукс, Венера е на асц, силно поставена. Според мен фокусът е върху това да си угаждаш, да се поглезиш с харчене на пари (Венера е и У8) за себе си - козметика, процедури, дори хапване заради телешката Луна.
Твърдите аспекти с Уран и Плутон са разходящи затова мисля, че описват надтоящето, а не бъдещето. Венера няма сходящ аспект.

Понеже опозицията с Уран е с малък орбис може да влияе и до следващият възврат. Ще даде напрежение и нестабилност с партньори и ще ти излезе важен за теб човек - с акцентиран Уран и/ или водолйски стелиум.
За да се види по-завършена картина е добре картата да се наложи спрямо наталната и да се разгледа на принципа, на който се гледат соларите и лунарите, само че тук важно е къде попада и какво управлява Венера.
« Последна редакция: Ноември 24, 2015, 04:36:31 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Възврат на Венера
« Отговор #73 -: Ноември 24, 2015, 05:00:02 pm »
само че тук важно е къде попада и какво управлява Венера.
Венера У2, У9 във 2д в натала

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Възврат на Венера
« Отговор #74 -: Ноември 24, 2015, 05:03:27 pm »
Аз не съм спец по тълкуването, но смятам,че с изгряваща Венера на борда, би следвало да имаш събития по темата.Още повече Венера е У1 и У8 -  каквито и да събитията ще са много решаващи за теб. Изпъква тао-квадрата Венера-Уран с връх Плутон. Върхът на т-квадрата Плутон е У2 – мунданен дом на Венера – бъди нащрек и по финансови въпроси.
Вероятно няма да ти липсва и полулярност през годината  - Луна У10  в тригон с Юпитер У3  :)
И аз не съм спец, затова питам вас :) Плутон участва в голям тригон с Луната У10 в 8д и Юпитер У3 в 11д.