Автор Тема: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.  (Прочетена 50285 пъти)

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #105 -: Април 14, 2014, 11:27:22 pm »
Папи, днес и видимостта проверявах ето тук http://eclipse.gsfc.nasa.gov/OH/OH2014.html, или това което наричат eclipse path. Виждам, че някои западни астролози отдават голямо значение точно на видимостта и връзката ѝ със силата на изява на лунацията. Много прилежно го изследвах затъмението от всички страни, пак с цел прогностика, разбира се :)

Рени, изклюително ми е приятно да чета твоите коментари в темите, така различни и поднесени в уникален стил, благодаря за включването тази вечер :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #106 -: Април 14, 2014, 11:42:13 pm »
Може
Аз твърдя, че е без значение затъмнението :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #107 -: Април 15, 2014, 12:04:43 am »
Едно време затъмненията са били важни само за царя

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #108 -: Април 15, 2014, 12:18:09 am »
Добре де, дайте една карта на известен човек и да видим какъв цикъл какво е донесъл.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #109 -: Април 15, 2014, 12:55:26 am »
Можем да разгледаме за пример някои от папите - мисля, че при тях действието на затъмненията би трябвало да е по-видимо в събитиен план.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #110 -: Април 15, 2014, 08:25:25 am »
И при мен е било по същият начин-дядо ми по майчина линия почина внезапно точно една година след 1996, след лунно затъмнение върху мой АЦ във Везни. Но нещо не мога да го навържа, защото пък точно няколко дни преди да почине имаше отново ЛЗ, което попадаше точно върху Слънцето на майка ми.

От колко дни ги разнищвам тези затъмнения, сигурно вече не остана източник, към който да не съм се отнесла, пак не виждам връзката.
Аз лично приемам времеви обхват на действие на затъмението до 6 месеца, не повече. Ето, проверявам важни за мен години, нищо засегнато не съм имала от съответните затъмнения. Преди няколко години съм имала Слънчево затъмнение точно на рождения ми ден, с нищо особено не я свързвам годината.

В прогностиката все удрям на камък!

Цвете, а защо не споменаваш в какви домове са попадали твоето и на майка ти ЛЗ при тази случка? И евентуално да се свържат със значенията/тълкуванията на самите ЛЗ. Пак ли нищо няма да се получи?

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #111 -: Април 15, 2014, 10:15:59 am »
При мен е на 1.5гр от АЦто ми. Като имам предвид, че този АЦ го намествам от известно време, може и върху него да е.  Имам и 2 гр орбис с Плутон У2. Предполагам, ще преживея емоционална травма, след като ми преведат заплатата и цялата я похарча за сметки този месец  :85: Иначе, друго не виждам... Следващите лунации са ми по 1-7, та, може там да се види нещо. Но пак ще е 1д, не 7ми. А имам толкова хубав Нептун върху Мерка ми, точно сега е момента за опиянение...  :08:

Да спиделя - аз си ги говоря тези писания ей така, от нямане накъде. Имала съм само едно движение по лунация с едно дело - по 3-9 беше. В 9д започна делото, в 3д приключи.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13588
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #112 -: Април 15, 2014, 11:30:07 am »
При мен е на 1.5гр от АЦто ми. Като имам предвид, че този АЦ го намествам от известно време, може и върху него да е.  Имам и 2 гр орбис с Плутон У2. Предполагам, ще преживея емоционална травма, след като ми преведат заплатата и цялата я похарча за сметки този месец  :85: Иначе, друго не виждам...
  Пълнолуние или ЛЗ върху Плутон го дават загуба на власт- било над други или над себе си.
ЛЗ действа повече от месец, така че няма да е свързано единствено с едната заплата- понеже Плутон е У2, а ЛЗ съвпада с АСЦ може да похарчиш в близките месеци пари за коренна промяна на външността или пък самата загуба на пари да те трансформира вътрешно, да изчистиш скрити надълбоко стари проблеми, свързани с тормоз, насилие, злоупотреба с власт

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #113 -: Април 15, 2014, 11:33:55 am »
Мерси, Акрукс  :38: Възможно е, но така съм се улисала в сметки покрай пътуванията, ме няма да ме вълнува загубата на власт  :D Пък и липсата на финансова свобода и ограниченията пак са загуба на власт  :08:

Ако затъмнението е точно върху Венера, У2 и У9 - броим ли го за инвестиции в пътуване зад граница?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13588
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #114 -: Април 15, 2014, 11:49:07 am »
Мерси, Акрукс  :38: Възможно е, но така съм се улисала в сметки покрай пътуванията, ме няма да ме вълнува загубата на власт 
Ако затъмнението е точно върху Венера, У2 и У9 - броим ли го за инвестиции в пътуване зад граница?
Ами то зависи най-вече къде попада- при мен е на 7гр от Венера У2, У9 и попада във 2д и не се очертава да пътувам точно сега, но парите, които получавам от чужбина тези дни ще са по-малко от друг път- дано да е само този месец  ;D
За ЛЗ в съвпад с Венера пише, че предполага приключване на творчески проект, а също усамотение, особено за човек с Венера във везни или в телец, който е по принцип социално активен, в следващите месеци може да усеща необходимост да преразгледа и подреди по важност социалните си контакти, освен това човек имал навика да си похапва повече или да прекалява с купоните може да реши да започне да се ограничава

Karmen

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 75
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #115 -: Април 15, 2014, 12:42:54 pm »
ЛЗ е в точен квадрат с нат.Меркурий, от вчера съм с ужасно главоболие и днес включително , а не ми е привично, отделно съм въвлечена в негативни комуникации, разни затормозяващи спорове ;( СЗ поне ще е в тригон към ЛУната ми и МЦ и секстил към Слънце,да видим там какво ще излезе..

Happy58

  • Гост
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #116 -: Април 15, 2014, 01:57:10 pm »
При мен ЛЗ прави квадратура с Луната и се сетих, че това може да е нещо и с майка ми - дали съм права?

ето нейната карта - ЛЗ е в 8 дом и прави квадратура (орбис 3гр) с Венера, която е в 6 дом, Луната е У6 - този орбис спасява ли ме от притеснения, или да се приготвям за нещо. Моля за помощ

« Последна редакция: Април 15, 2014, 02:05:29 pm от Happy58 »

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #117 -: Април 15, 2014, 02:25:48 pm »
Цвете, а защо не споменаваш в какви домове са попадали твоето и на майка ти ЛЗ при тази случка? И евентуално да се свържат със значенията/тълкуванията на самите ЛЗ. Пак ли нищо няма да се получи?

Правих съпоставка няколко пъти, изобщо, понеже майка ми има много важни събития досега , съм проследила и нейната карта през годините, не само за затъмнения. Така проверявам кои методи работят, проблемът е че нейната карта е точно като пример в учебник по Астрология, всичко се изявява едно към едно, както е описано в литературата. Лесен за разглеждане откъм предсказателни методи радикс има.

Иначе конкретно за казуса, при мен през 1996 е имало Лунно затъмнение във Везни пак, близо до АЦ, но не чак да е в съвпад, както днешното. Преди смъртта на баща ѝ, майка е имала ЛЗ върху първодомно Слънце, но това се случва година по-късно-през 1997, така че връзка не откривам, защото двете затъмения са били с разлика една година и при това са се случвали в различни знаци.

От няколко дни се чувствам много отпаднала и сънлива, все едно съм на сънотворни медикаменти, по цял ден ми се спи! Вероятно  това да е от днешната лунация върху АЦ-то ми.

Иска ми се да намеря една книжка, то всъщност беше проучване в пдф -формат, точно за географския спан на затъменията, къде са видими и къде не, вътре имаше конкретни примери с карти на различни индивиди и автора правеше релационната връзка по много убедителен начин. Единственото което се сещам, е че астролога е от Швеция и е от професионалния колектив астролози от скайскрипт. Дано го намеря, че е много интересно проучване.

Хапи, за затъмнения дават +-5 градуса орбис на действие. Майка ти може да чувства леко неразположение, да не е във форма, щом е засегнат 6-ти дом. Но от друга страна, 6-ти и 8-ми дом имат и други значения освен физическо здраве на индивида. Провери какво е валидно по темите на тези домове към момента в живота на майка ти. Може и нещо свързано с финанси да е, щом са засегнати 8-ми дом и Венера.
« Последна редакция: Април 15, 2014, 02:27:48 pm от MayFlower »

Happy58

  • Гост
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #118 -: Април 15, 2014, 02:31:36 pm »

Хапи, за затъмнения дават +-5 градуса орбис на действие. Майка ти може да чувства леко неразположение, да не е във форма, щом е засегнат 6-ти дом. Но от друга страна, 6-ти и 8-ми дом имат и други значения освен физическо здраве на индивида. Провери какво е валидно по темите на тези домове към момента в живота на майка ти. Може и нещо свързано с финанси да е, щом са засегнати 8-ми дом и Венера.

Тя е в болница от вчера, но уж е само за изследвания.
Тя финанси няма :) - на дотации от Хепито и някаква малка пенсия е :) - аз затова се притеснявам, защото единствено въпроса със здравето може да е активен.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13588
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #119 -: Април 15, 2014, 03:03:09 pm »
При мен ЛЗ прави квадратура с Луната и се сетих, че това може да е нещо и с майка ми - дали съм права?

ето нейната карта - ЛЗ е в 8 дом и прави квадратура (орбис 3гр) с Венера, която е в 6 дом, Луната е У6 - този орбис спасява ли ме от притеснения, или да се приготвям за нещо. Моля за помощ
ЛЗ при теб попада в 4д като квадратира Луната У1 в 7д, така че се отнася за теб и може да пострадат отношенията ти с близка жена от семейството.
При майка ти ЛЗ е в хармоничен аспект с Марс У3 в 5д, така че няма да се кара с децата си, а това че попада в 8д може да показва приключване на дълг, Венера също се свързва с парите, при нея е У4, така че може да е свързано с недвижима собственост, със завещание, с оправянето на документи около жилище
 важното е вие да сте живи и здрави, но при всички положения в близките месеци ще узнае за смъртта на някой неин познат