Автор Тема: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.  (Прочетена 53196 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #165 -: Април 29, 2014, 11:31:41 am »
Някои астролози разглеждат затъмнения и в соларни карти. Ето ти малко инфо, с пример на затъмнение, попадащо върху соларна планета, в случая Луна:

" Major planetary transiting and eclipse events during the year do impact on themes presented in the solar return chart. Transits involving the big boys from Jupiter on out or some of the major asteroids, hitting on the angles of the chart or sitting in major aspect to Return planets will be actively felt and acted out on the stage of life as indicated by the themes shown in the Return chart. Ditto eclipses, especially if falling within three degrees either side of a Return or natal planet or angle. An average year has four eclipses; they usually occur in pairs consisting of a solar eclipse (change in direction or essence) and a lunar eclipse (change in form) about two and a half weeks apart. Suppose a solar eclipse occurs on the solar return chart Moon; this can translate into changes involving the native's mother; a change in residence or a change in heart that ends a relationship."

Други разглеждат затъмненията и в прогресивните карти, само че там влиянието е в пъти по-слабо изразено, дори при точен аспект.

На мен днес ми се затъмни наталното Слънце :) Затъмнението направи и точен квадрат към натален Марс.

А защо пък трябва да води до приключване на връзка, щом като е Слънчево затъмнение?


MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #166 -: Април 29, 2014, 12:04:14 pm »
А защо пък трябва да води до приключване на връзка, щом като е Слънчево затъмнение?

Не е 100% задължително слънчевите затъмнения да носят ново начало, а лунните завършек на нещо. Вярно е, че при новолунията (слънчеви затъмнения) има по-силно изразена тенденция за навлизане на нещо ново в живота на натива, но това не винаги е така.

Конкретно за информацията по-горе, очевидно не е авторска, затова и няма как да разясня подробно, защо точно по този начин е интерпретиран аспекта. По-скоро трябва да се прочете пълния текст от автора, в който се съдържа логиката на неговите аргументи и ще стане по-ясно :)

Happy58

  • Гост
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #167 -: Април 29, 2014, 12:27:29 pm »
Не е 100% задължително слънчевите затъмнения да носят ново начало, а лунните завършек на нещо. Вярно е, че при новолунията (слънчеви затъмнения) има по-силно изразена тенденция за навлизане на нещо ново в живота на натива, но това не винаги е така.

Конкретно за информацията по-горе, очевидно не е авторска, затова и няма как да разясня подробно, защо точно по този начин е интерпретиран аспекта. По-скоро трябва да се прочете пълния текст от автора, в който се съдържа логиката на неговите аргументи и ще стане по-ясно :)

верно, че не е задължително. То може би ще си покаже от някакви съпътстващи транзити.

Каръл Рашман дава приятна информация за твоето настъпване на Слънцето :) Явно е, че ще има нещо ново и то по линия на партньорството - нали там ти беше Слънцето.

При мен в СЗ е в съвпад със соларния ЮЛВ в 7 дом и опозе на Сатурн. Ще видим как ще се прояви, ако се прояви въобще аспект със соларна точка/планета.

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #168 -: Април 29, 2014, 12:41:11 pm »
верно, че не е задължително. То може би ще си покаже от някакви съпътстващи транзити.

Каръл Рашман дава приятна информация за твоето настъпване на Слънцето :) Явно е, че ще има нещо ново и то по линия на партньорството - нали там ти беше Слънцето.

При мен в СЗ е в съвпад със соларния ЮЛВ в 7 дом и опозе на Сатурн. Ще видим как ще се прояви, ако се прояви въобще аспект със соларна точка/планета.

Да, върху Слънцето в 7-ми дом беше, много силно е подчертана темата за партньорства, надявам се бизнес такива :) Четох, че бавно ще се развиват във времето тенденциите от това затъмнение, защото е в знака на Телец, но затова пък резултатите ще бъдат трайни и стабилни.

Освен да изчакаш и да видиш дали ще даде резултат съвпада в соларната ти карта. Най-добрия начин да провериш дали солара ти е сензитивен към лунации, е да се върнеш назад във времето и да провериш когато такива са засягали соларна планета или куспида, дали отчиташ действие.
Аз например забелязвам конкретно при затъмненията, че не е толкова събитиен аспекта с натална планета, колкото самите оси на затъмнението, в кой натален дом са ми попадали. Точно по темите на тези домове, е имало събития.

Happy58

  • Гост
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #169 -: Април 29, 2014, 12:53:06 pm »
Да, върху Слънцето в 7-ми дом беше, много силно е подчертана темата за партньорства, надявам се бизнес такива :) Четох, че бавно ще се развиват във времето тенденциите от това затъмнение, защото е в знака на Телец, но затова пък резултатите ще бъдат трайни и стабилни.

Освен да изчакаш и да видиш дали ще даде резултат съвпада в соларната ти карта. Най-добрия начин да провериш дали солара ти е сензитивен към лунации, е да се върнеш назад във времето и да провериш когато такива са засягали соларна планета или куспида, дали отчиташ действие.
Аз например забелязвам конкретно при затъмненията, че не е толкова събитиен аспекта с натална планета, колкото самите оси на затъмнението, в кой натален дом са ми попадали. Точно по темите на тези домове, е имало събития.



Цветенце, аз лично не мога да ти насмогна на информацията :) Осите ще чакат :)
Сега имам да правя договори в службата :) :)

 :08:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13600
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #170 -: Април 29, 2014, 02:26:54 pm »

Аз например забелязвам конкретно при затъмненията, че не е толкова събитиен аспекта с натална планета, колкото самите оси на затъмнението, в кой натален дом са ми попадали. Точно по темите на тези домове, е имало събития.
а при мен се задействат винаги делата на дома, в който попада затъмнението или дори обикновена лунация, но се включват и аспектите с наталните планети и куспиди

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #171 -: Април 29, 2014, 03:26:11 pm »
И при мен СЗ се проявявят и по дом и по аспект с планета ,всъщност досега съм гледал само съвпади,предишното СЗ беше съвпад с наталната Луна в 8 дом ,на 3 месц след него майка ми без да съм искал ми оказа финансофа помощ /не че имах нужда/,сега СЗ ми е в 2 дом,точна опозиция на Луната в 8дом,за пръв път ще проследя как действа СЗ в опозиция ,пак нещо финансово ще да е предполагам,според Бернадет Брейди не трябва да се предприемат действия на това СЗ-ще наблюдавам пасивно .Следващите 2 СЗ ще направят съвпади със Слънцето ,след това с Хирон ,те са в куинконс/Пепеляшков аспект/,и двете СЗ с добър характер ,така че ше ми бъдат по интересни за проследяване .

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #172 -: Април 29, 2014, 04:58:27 pm »
Защо не ги "разгледаш" сама и после да споделиш личен опит. ;)
Това правя.
Снощи за първи път се сетих за това.
Който има наблюдения ,ще се радвам да сподели.
А за моите,ще трябва да почакам да мине тази соларна година,за да ви разкажа.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13600
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #173 -: Април 30, 2014, 01:20:49 am »
Това правя.
Снощи за първи път се сетих за това.
Който има наблюдения ,ще се радвам да сподели.
А за моите,ще трябва да почакам да мине тази соларна година,за да ви разкажа.
Не съм ги отразявала досега затъмненията в солара, проверих за последния си солар, стартирал през октомври, миналата година, в което затъмнението от ноември съвпада със сол Сатурн в сол 2д- то сам по себе си Сатурн във 2д показва стагнация във финансите, така че не намирам с нещо затъмнението да е засилило действието му- с него и без него си спазвам финансова дисциплина, на която привикнах предните няколко години, докато Сатурн транзитираше през 2д;
 в края на сол 2д е сол Венера, но пък е заточена в скорпион, но си все благинка  :29:

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #174 -: Април 30, 2014, 08:05:49 am »
Благодаря Акрукс :)
Но странно,вчера вечерта приключих с едни взаимоотношения.....
А Уж новолунието носи нещо ново... ???

А може би това което се е случило,няма нищо общо със затъмнението.
« Последна редакция: Април 30, 2014, 08:20:52 am от Babyblue »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12604
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #175 -: Април 30, 2014, 09:36:07 am »
При това Сл.затъмнение ,резултатите ще са по/от  Нептун ,защото същото сега задейства неговото действие и то давайки възможности на планета/точка ,която активира в натала да се изяви .Събитийност може да се търси  в сферата на любовта и връзките,във въпроси ,свързани с творческо изразяване;подтик да се изгубим в друг човек,независимо дали имаме връзка  или не,да се влюбим силно;да вярваме в нещо толкова силно,но скоро да открием ,че това е било илюзия;ценностите могат да се изместят в посока духовни търсения,да станем по-големи идеалисти ;индикации за финансови измами,обири;награди.
Подкрепа към хората в областта на науката,дилърите,играещите на фондовата борса.Проблясъци,прозрения и интуиция ,ще са засилени ,в периода на действие на това затъмнение.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12604
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #176 -: Април 30, 2014, 09:53:35 am »
Защо пък на дилърите и играещите на фондовата борса?

Веско,затъмнението е по оста Телец/Скорпион заедно с Меркурий  ,активиращо със секстил Нептун-тук има комбинация от Венера,Нептун,Плутон, 2/3/8 -ми домове и ако натала "търси " подходящия момент ,сега е настъпил. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12604
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #177 -: Април 30, 2014, 09:55:13 am »
Благодаря за обяснението, Рени!  :58:

Моля. :38:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #178 -: Април 30, 2014, 09:56:12 am »
Здравейте и тук. Вчерашното СЗ ме изненада приятно с добри новини.  :) То се случи в мой 9ти дом, с тригон към Юпитер в 5ти, сУ4 и беше в точен съвпад с прогресивна Луна У11, в 8ми натален. Майка ми ми се обади да ми каже, че й звъннали да си подава документите за така дългоочаквната от нея работа. :) Дано всичко се нареди за нея, а аз от своя страна си пожелавам да завърша успешно курса по Астрология.  :engel016:

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #179 -: Април 30, 2014, 10:04:21 am »
Здравей,ini,и поздравления за майка ти.При мен също е в 9дом,но все още нямам резултати.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."