Автор Тема: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.  (Прочетена 45409 пъти)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #240 -: Април 05, 2015, 06:08:56 pm »
Ще опитам отново.  ;D Аз съм упорита гадинка.

Затъмнението не е нищо повече от едно новолуние или пълнолуние. При новолуние Слънце и Луна са в съвпад. При пълнолуние са в опозиция - в противоположни знаци. Горе-долу на 14 дена имаме някаква лунация - новолуние->пълнолуние.

Лунното затъмнение е пълнолуние - Слънцето е в един знак, а Луната в срещуположния.
В последното затъмнение - лунното затъмнение, Слънцето беше на 15 градуса в Овен. А Луната на 15 градуса във Везни.

Слънчевото затъмнение е новолуние. Слънцето и Луната са в съвпад. Последното слънчево затъмнение беше скоро също, на 29 градуса в Риби, беше видимо и от България, макар и частично.

Светилата по време на затъмнение са в съвпад или близо до нодалната ос - Северен и южен лунен възел. И заради това са с повечко събитийност, от по-голямо значение. Имат влияние по-дълго време или ни се случват неща, които касаят по-дълъг период от време. Силно казано съдбовни, но нека наречем значими.

За да видиш в кой дом ти е затъмнението, построяваш си картата в програма или астро.ком. И правиш транзит за точния ден и час на лунацията, за да може светилата да са в един и същ градус. И гледаш къде попадат спрямо наталната ти карта.

При мен Везни попада в 8 дом. А Овен във 2 дом. Луната от затъмнението ми е в 8 дом, Слънцето е във 2 дом. Заради това казвам, че ми е по оста 2/8 дом - противоположните домове. След това гледаш какви аспекти прави към планетите от рождената ти карта.
Слънце и Луна са на 15 градуса по оста Овен/Везни.
Аз нямам нищо в Овен. Във Везни имам Слънце и Венера. На 12 и 18 градуса. Затъмнението следователно ми засяга Слънцето и Венерата. Имам и Марс на 16 градуса в Стрелец. Затъмнението прави хармоничен аспект към него - секстил. Имам Луна на 9 градуса в Лъв - и към нея имам аспект, малко широчки градуси, но е пак секстил.
Ако имах планети в Рак или Козирог в 15 градус, щеше да ми засяга тях с нехармоничен аспект - квадрат. Но аз нямам. Това е пример.

Дано ти е било полезно.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #241 -: Април 05, 2015, 06:10:45 pm »
Дай данни, за да построя карта и да ти го нарисувам, ако отново се затрудняваш.
Сега, нека не сме с претенции, рисувам като 5-годишна. Но барем стрелки мога да чертая.  ;D
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Strelec

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 241
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #242 -: Април 05, 2015, 06:33:28 pm »
Дай данни, за да построя карта и да ти го нарисувам, ако отново се затрудняваш.
Сега, нека не сме с претенции, рисувам като 5-годишна. Но барем стрелки мога да чертая.  ;D
Ема Благодаря за разбирането
6.12.1983 4:20 Плевен

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #243 -: Април 05, 2015, 08:08:44 pm »
Сега вече няма как да се объркаш.

Затъмнението ти е по оста 12/6 дом. Почти на к12 е Луната.
В точен хармоничен аспект към Слънцето ти. Секстил/тригон.

Слънцето упр на 10 дом. Трябва да очакваш движение в тази област. Има и други индикации. Тр Юпитер на Мц. Тр. Слв съвпад Марс, у6.
Заради положението по дом бих предположила промени във връзка с работа, ежедневие или здраве.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Strelec

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 241
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #244 -: Април 05, 2015, 09:18:36 pm »
Сега вече няма как да се объркаш.

Затъмнението ти е по оста 12/6 дом. Почти на к12 е Луната.
В точен хармоничен аспект към Слънцето ти. Секстил/тригон.

Слънцето упр на 10 дом. Трябва да очакваш движение в тази област. Има и други индикации. Тр Юпитер на Мц. Тр. Слв съвпад Марс, у6.
Заради положението по дом бих предположила промени във връзка с работа, ежедневие или здраве.
Ахаа...Ема Благодаря за търпението сега вече ми стана повече от ясно :58:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #245 -: Април 05, 2015, 09:38:59 pm »
Как да изчисля ЛЗ и СЗ в кой дом ми попадат?
Не е нужно да ги изчисляваш, нали пуснах теми и за двете затъмнения, в които пише на колко градуса са и в кой знак
СЗ на 29гр в риби попада в твоя 5д, прави квадрат с Нептун У5 във 2д
ЛЗ на 14гр везни и попада в твоя 12д, секстил със Слънце У10 във 2д и съвпад с Марс У1, У6 в 11д

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #246 -: Юли 25, 2015, 10:51:23 pm »
Сега прочетох за гибелта на млад български оператор на популярни бг. сериали, загинал спасявайки удавница в бурното море. Роден на 21март 1979 год. Слънчевото затъмнение от 20март на 29 гр Риби е съвпад със Слънцето му, а към днешна дата има примерно тригон на Уран към натален нептун в 20 гр и др. Стана ми кофти, мир на духа му, скрехнах набързо карта- естествено без точен час. http://www.blitz.bg/news/article/351041

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #247 -: Юли 25, 2015, 11:07:05 pm »
Жалко, млад човек :(
Има мъртво вълнение по южното, ще продължи още седмица, не знам във Варна какво става

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #248 -: Юли 25, 2015, 11:18:02 pm »
Така без час кофти, но забелязах, че ако часът е по-късен момчето може да е имало прогресивно новолуние. При щангиста Милен Добрев май пак това затъмнение бе ключово.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #249 -: Юли 26, 2015, 01:25:08 am »
Сега прочетох за гибелта на млад български оператор на популярни бг. сериали, загинал спасявайки удавница в бурното море. Роден на 21март 1979 год. Слънчевото затъмнение от 20март на 29 гр Риби е съвпад със Слънцето му, а към днешна дата има примерно тригон на Уран към натален нептун в 20 гр и др. Стана ми кофти, мир на духа му, скрехнах набързо карта- естествено без точен час.
Едва ли мартенското СЗ е виновно за инцидента, защото е съвпад със Слънцето му и тригон с Юпитер, което му е донесло успехи в професионален план. Също тр Уран в тригон с нат Нептун не може да е причина, но тр Луна съвпад с неговия Уран може да го е провокирала да поеме неочаквано непремерен риск, тр Марс във воден знак е в квадрат с неговия Плутон и заедно с тр Уран образуват тау. Когато не се знае час се поставя 12ч на обяд, като средна стойност на денонощието, и в този случай Слънцето му е овен, а Луната козирог, но независимо от часа, неговият Марс е съвпад с ЮЛВ в риби, в квадрат със своя доспозитор Нептун, а всичко това способства за непремерени действия- ако за изкуството е добре, за реалния живот може да е пагубно, както е в този случай, Бог да го прости!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #250 -: Юли 26, 2015, 08:26:07 am »
Сега прочетох за гибелта на млад български оператор на популярни бг. сериали, загинал спасявайки удавница в бурното море. Роден на 21март 1979 год. Слънчевото затъмнение от 20март на 29 гр Риби е съвпад със Слънцето му, а към днешна дата има примерно тригон на Уран към натален нептун в 20 гр и др. Стана ми кофти, мир на духа му, скрехнах набързо карта- естествено без точен час. http://www.blitz.bg/news/article/351041

тр. Слънце е отключило с каре съвпада СЗ върху нат.Слънце в анаретен градус  съвпад с неподв.зв. Шеат 29,35 Риби  / върху Слънцето носи  опасност от вода и машини,човек рискува да потъне,колко буквално /+ тр.Нептун ретро опозе Сатурн + Саде сати




Така без час кофти, но забелязах, че ако часът е по-късен момчето може да е имало прогресивно новолуние. При щангиста Милен Добрев май пак това затъмнение бе ключово.
Бог да го прости

« Последна редакция: Юли 26, 2015, 09:09:31 am от strelicka »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #251 -: Юли 26, 2015, 02:07:50 pm »
Слънце в анаретен градус  съвпад с неподв.зв. Шеат 29,35 Риби  / върху Слънцето носи  опасност от вода и машини,човек рискува да потъне,колко буквално /
Шеат дава слабоволие, екстремни нещастия, опасност от удавяне,  самоубийство, когато е на границата на 8д. или в съединение с Луната.
На АСЦ- жертва на съдбата, с Марс- затвор, с Меркурий- ограбване, мании и налудничави идеи. В съвпад със зловредна планета може да предвещава за родения гибел в резултат на катастрофа, например по време на наводнение, при корабокрушение, в авиокатастрофа, при инцидент в планината или в резултат на самоубийство. В мунданен план ако е на МС или АСц може да се случи бедствие, катастрофа.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #252 -: Юли 27, 2015, 05:04:18 pm »
Нептун е спрял стационарен опозиция Сатурн, а той е роден със стационарно-ретрограден такъв. Даже и да е със Слънце в Овен, Марс е в Риби съвпад с ЮЛЯ, който сега е почти съвпад със Слънцето. Постъпката на мъжа е по Нептун, 6/12-ти, така че Меркурий/Нептун/.Уран стационарен с куинконкс към Уран, може да повтаря ситуация подобна
Юпитер трябва да са на ъгъл, да са важни в картата му, за да реагират на ситуацията. Разбира се, че СЗ в 29 * Риби има пръст в случая, защото затъмненията са тенденция за определен период и всичко,което ги активира в същия и повтаря темата в натала, дава събитие. Мисля, Стар, беше дала много добър коментар по този казус, точно когато Сатурн навлезе пак в Скорпион на 29* и в аспект към лунация, даде пак не така приятно обществено събитие.


Споделям за Слънце съвпад Шеат  тригон Нептун и опозиция Юпитер- и аз съм се "давила/потъвала " доста пъти в съответните облсти , не в прекия смисъл на думата .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #253 -: Юли 27, 2015, 05:27:07 pm »
Да, има много аспекти, съвсем не съм набедила само Затъмнението, но писах в тази тема ,защото е било точно в/у Слънце ,а нали все ги умуваме тия зат.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #254 -: Юли 27, 2015, 05:34:32 pm »
Да, има много аспекти, съвсем не съм набедила само Затъмнението, но писах в тази тема ,защото е било точно в/у Слънце ,а нали все ги умуваме тия зат.

Напротив, правилно си го набедила, защото същото действа и сега.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“