Автор Тема: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.  (Прочетена 45412 пъти)

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #30 -: Март 05, 2014, 11:35:40 pm »
Хм, тази година три от четири - 15.04 - точна опозиция към нат. Юпитер/У10/ по оста 8-2, 29.04 опозиция към Плутон У9 /оста 2-8/, 8.10 точно в/у Луната У5,6 по оста 1-7 и последвалото СЗ в 8 дом.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #31 -: Март 06, 2014, 12:15:51 am »
Цитат
Flora,лунното затъмнение на 15.04.,ще бъде опозиция с твоето Слънце в 4-ти дом ,би трябвало да си доволна от някакъв резултат  ,в следствие сътрудничество.

Благодаря , Рени , не само за тълкуването, но и за корекцията. Права си, луната ще е във везни в опозиция на слънцето. Хубавото на тези затъмнения е/беше, че поне правят тригон или сексил с натален уран. Ако броя и 4 гр орбис, мога да кажа, че са и съвпад или опозиция с възлите.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #32 -: Март 09, 2014, 12:47:19 pm »
Цитат
Октомври, миналата година, имаше Лунно затъмнение, което би трябвало да е в съвпад с твоето Слънце, а Слънчевото затъмнение беше на 3 ноември

Да, права си , Акрукс. Овъркала съм малко писаниците.  :012: Луната от лунното затъмнение беше в овен. А после слънчевото  в скорпион през ноември.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #33 -: Март 12, 2014, 04:53:40 pm »


Цитат
И като знам от личен опит тази пуста опозиция със Слънцето как пречи да развиваш потенциала и самоувереността си,

Love-me,как по-точно пречи ?1?

Аз приемам опозицията на Сатурн със Слънцето определено като сериозна пречка в живота ми. Знам, че опозициите се разглеждат като стимул да се развиваш, но аз все още не съм я усетила като друго, освен като препятствие. Ниското самочувствие как да ми е стимул за развитие? Ако имах по-голяма самоувереност, щях да постигам целите си къде-къде по-лесно и съответно да си поставям повече цели и да се развивам по-бързо. Имам потенциал, но нямам увереност. Как се отработва това? Добре, че имам един огнен тригон да ми помага малко, и не смятам, че той ме прави мързелива или склонна към лежане на стари лаври.

Тук" пречката" е за Сатурн не ,за Слънце ,когато аспекта е опозиция. ;)

Рени, хич не е пречка за Сатурна. Напротив, Сатурна си е пречка на Слънцето и Ловчето ясно го усеща. Така е и с мен. С една малка разлика - аз го усещам и като ярко презимяващ и ограничаващ. Разбирай, че винаги искам ад съм добре подготвена, да не ме изненада нещо, да не се окаже, че нещо ще ми липсва - трябва да съм наясно къде отивам, защо го правя и да имам резервен вариант, ако не стане, както и преценям вариантите според възможността от провал (тъй като не обичам провалите и да ставам за смях, може да не предпирема дадена инициатива, което пречи на Слънцето). И както ит неведнъж си ме окуражавала да дам път на творческото в мен, аз неведнъж съм ти казвала, че съм толкова земна, колкото и огнена и творческо в мен ня-ма  :ecomcity:

Пък на мен тези затъмнения са ми около К7 и 7д. Априлското ми е 2гр под АЦ-ДЦ със Слънце на ДЦ върху натална Луна, а майското - върху Хирон почти. Не знам дали 6гр съвпад с Венерата се брои. Вероятно трябва да се брои, тъй като тя ми е У1 и е в 7д.

На сина ми са в 3/9 или в 9 и ще го водя в чужбина - той има много буквална карта, направо е като учебник.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #34 -: Март 12, 2014, 05:30:56 pm »
Yaya,аз не виждам при теб как  Сатурн пречи на Слънце ,след като една слънчева Риби като теб 
Цитат
Разбирай, че винаги искам ад съм добре подготвена, да не ме изненада нещо, да не се окаже, че нещо ще ми липсва - трябва да съм наясно къде отивам, защо го правя и да имам резервен вариант, ако не стане, както и преценям вариантите според възможността от провал (тъй като не обичам провалите и да ставам за смях, може да не предпирема дадена инициатива, 
е способна на това ?1?  ;)
Творческият процес  е съзидателен такъв и е свързан със свободата ,а ти си с тао -Слънце/Сатурн/Нептун -5/11/2 ,повтарящ темата на нодалната ти ос с Марс/Юпитер/Меркурий там.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #35 -: Март 12, 2014, 09:52:26 pm »
Ами пречи, пречи на свободното изразяване, като го вкарва в строги рамки. Пред него импулсивността на Луна в Овен изглежда като неконтролирана и първосигнална емоция.

Не разбирам думите ти за "повтарящ темата на нодалната ти ос с Марс/Юпитер/Меркурий там."
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #36 -: Март 12, 2014, 10:05:38 pm »
Ами пречи, пречи на свободното изразяване, като го вкарва в строги рамки. Пред него импулсивността на Луна в Овен изглежда като неконтролирана и първосигнална емоция.

Не разбирам думите ти за "повтарящ темата на нодалната ти ос с Марс/Юпитер/Меркурий там."

Според теб защо имаш Слънце /Сатурн опозиция ?!?

Нодална ос Лъв/Водолей -Слънце /Сатурн ,5/11 )))
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #37 -: Март 12, 2014, 10:18:29 pm »
Защото в този живот ми е писано да градя кариера, да работя и да съм сама... 4/10 нодална ос, а не да се грижа за деца.. и да се забавлявам. да ми е жив и здрав сина.  :85:
Просто не разбрах за Марс, Юпитер и Меркурий. Двата са във взаимна рецепция - броя ги на трон. Но Марса... а и само нодалната ос по знаци повтаря управителите си.
« Последна редакция: Март 12, 2014, 10:23:34 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #38 -: Март 30, 2014, 06:50:37 pm »
Едното в 7ми дом опозиция Венера/Марс, другото в 1-ви дом опозиция Луна/Плутон, пак някакви драми във взаимоотношенията усещам  :)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #39 -: Март 30, 2014, 07:26:29 pm »
На 29.IV е идеално за вещерски купон — затъмнение, Валпургиева нощ… Да си чукнем форумна среща на могилата в Старосел? :017:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #40 -: Март 30, 2014, 08:08:28 pm »
Нали там беше една добра изба...?

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #41 -: Март 30, 2014, 08:16:44 pm »
Там, там :012: Хубави аспекти с Нептун и Плутон, чудесно ще стане.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #42 -: Март 30, 2014, 08:41:27 pm »
Странна работа, Веско… ами ето ги пак:





Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #43 -: Март 30, 2014, 08:52:42 pm »
Бум в предлагането на "захарни пръчици " ,ще има около Лунното затъмнение. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #44 -: Март 30, 2014, 09:12:50 pm »
На 29.IV е идеално за вещерски купон — затъмнение, Валпургиева нощ… Да си чукнем форумна среща на могилата в Старосел? :017:
Съгласна.В гробницата ли ще спим,че да си нося юрганче. :engel016: