Автор Тема: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.  (Прочетена 47383 пъти)

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #195 -: Април 30, 2014, 02:11:50 pm »
Ами щом има Луна У10 в риби, то СЗ е в секстил с нея и оттам е дошло хубавото събитие- да ѝ е честита новата длъжност
Мерси,  :clap: .  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #196 -: Април 30, 2014, 02:11:57 pm »
Към него момент беше важно да се отделя, да се махна от "отровна" среда. А към сегашния момент вече осъзнавам, че "спокойствието" ми идва в повече, понякога имам нужда и от "дразнител" до мен - пренасочих фокуса от АС към ДС.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #197 -: Април 30, 2014, 02:13:55 pm »
Хепи 58 Папи беше дала линк за спецификата на СЗ с ЮЛВ,съответно СЛВ,забелязах при Брейди това се отразява от името на серията Сарос-Южна серия Сарос е резултат от ЮЛВ,Северна-от СЛВ .Юалко че тя не е дала специфична разлика,надявам се ,,индийците,, във форума да кажат нешо по въпроса,при тях Раху и Кету са още по важни,аз търся но още не съм намерил .Забелязах при Брейди в картите на сериите Сарос ЛВ понякога е доста далеч/по вече от 18 градуса/ от новолунието,какво затъмнение е тогава???Сигурно е от геометрията -когато възниква серия Сарос на някой от полюсите ЛВ за наблюдател от средните ширини ЛВ не е в съвпад,още се чудя :017:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12588
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #198 -: Април 30, 2014, 02:19:19 pm »
Към него момент беше важно да се отделя, да се махна от "отровна" среда. А към сегашния момент вече осъзнавам, че "спокойствието" ми идва в повече, понякога имам нужда и от "дразнител" до мен - пренасочих фокуса от АС към ДС.

Щом това иска натала (ти ) ,значи .... :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13570
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #199 -: Април 30, 2014, 02:19:31 pm »
Лила, едва ли ще искочи заек точно от този миналогодишен храст - шест месеца е "годността" на слз.
Ръшман в нейната книга е посочила, че действието на затъмненията може да продължи до три години, като може да бъдат активирани преди или след точния ден на затъмнението и да бъдат до някаква степен осезаеми с години.
Според някои теории затъмнението въздейства до следващото затъмнение и според тази теория са се наложили споменатите от теб шест месеца. Според друга теория продължителността на самото затъмнение в небето определя въздействието му в радикса, според съвсем друга теория пък най-силно повлияни са хора с изявена Луна или Слънце в натала- например ЛЗ ще влияе повече на човек с изявен знак рак, а СЗ на такъв  изявен знак лъв в натала
Лили има Луна в рак, следователно ЛЗ трябва по-силно да ѝ действат, но нека да не ѝ отнемаме надеждите по СЗ и 7д

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12588
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #200 -: Април 30, 2014, 02:31:37 pm »
Хепи 58 Папи беше дала линк за спецификата на СЗ с ЮЛВ,съответно СЛВ,забелязах при Брейди това се отразява от името на серията Сарос-Южна серия Сарос е резултат от ЮЛВ,Северна-от СЛВ .Юалко че тя не е дала специфична разлика,надявам се ,,индийците,, във форума да кажат нешо по въпроса,при тях Раху и Кету са още по важни,аз търся но още не съм намерил .Забелязах при Брейди в картите на сериите Сарос ЛВ понякога е доста далеч/по вече от 18 градуса/ от новолунието,какво затъмнение е тогава???Сигурно е от геометрията -когато възниква серия Сарос на някой от полюсите ЛВ за наблюдател от средните ширини ЛВ не е в съвпад,още се чудя :017:

Или по-скоро е от времето ?!?  ;)
Следи дните до 1 месец ,в този период .Слънчевите затъмнение не можеш да ги наблюдаваш от всяка точка ,за разлика от Лунните ,тук специално за да ги "видиш" във всичко и навсякъде се ползва думичката символика.
« Последна редакция: Април 30, 2014, 02:46:04 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13570
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #201 -: Април 30, 2014, 03:27:41 pm »
Акрукс,стига с тези книги бееее. То тая Ръшман пътеводна светлина. Мислиш че нейните писания за астрологията я обхващат напълно и имат неоспорим сертификат за валидност, който заслужава да ги приемаш безрезервно ?
Не съм "бееее", а "ма" и това, че имам овча Луна не значи, че блея  :D
Аз само съм споделила написаното в книгата, не съм казала, че тя е моята пътеводна светлина- за себе си винаги проверявам прочетеното, било в нейна книга или другаде
Това за 2-те години, което написах в преден коментар например съм чела преди години в материал на човек, на който имам доверие що се касае до Астрология  :-X

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #202 -: Април 30, 2014, 03:39:45 pm »
Вчерашното затъмнение не беше ли в съвпад с Меркурий?  Вече има видим ефект - от снощи тук се говори кой какво и колко е чел, кой може да чете, кой не може...  :29:

Стар, след снощните коктейли направо не мога да те позная  :19:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #203 -: Април 30, 2014, 03:42:48 pm »
Вчерашното затъмнение не беше ли в съвпад с Меркурий?  Вече има видим ефект - от снощи тук се говори кой какво и колко е чел, кой може да чете, кой не може...  :29:

Стар, след снощните коктейли направо не мога да те позная  :19:

да, в почти съвпад бяха :) - 3,5 гр отдалеченост

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #204 -: Април 30, 2014, 03:44:33 pm »
Това затъмнение го брой меркуриево  :)

Но все пак да не забравяме, че и Сатурн е отсреща, макар и извън допустимата орбиса. Според мен си действа като конфигурация.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #205 -: Април 30, 2014, 03:53:18 pm »
Това затъмнение го брой меркуриево  :)

Но все пак да не забравяме, че и Сатурн е отсреща, макар и извън допустимата орбиса. Според мен си действа като конфигурация.

при мен явно ще се наложи да го броя меркуриево - отвсякъде ме налазват разни меркуриеви теми - особено по интернет и компютри :) - ще се наложи вече да излезна от черупката си :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #206 -: Април 30, 2014, 03:58:07 pm »
По Меркурий непрекъснато ми се случват събитийности, със или без затъмнение с негово участие. С Венера са в съвпад в натала, няма ли да намаже и тя?  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #207 -: Април 30, 2014, 04:02:43 pm »
По Меркурий непрекъснато ми се случват събитийности, със или без затъмнение с негово участие. С Венера са в съвпад в натала, няма ли да намаже и тя?  ;D

нямам идея, но това не пречи да ти го пожелая :) - ама да не ти се падне някой, който много приказва и да забрави да свърши някоя друга работа :) - :) - хвана ме вече почивката :) - говоря/пиша щуротии

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #208 -: Май 04, 2014, 07:30:57 pm »
СЗ на 29-април 2014 / в 8-9 гр.Телец/  е в моя 9 дом в опозе на нат.Венера У2,9



отработвам СЗ,   с пътуване до това свято място -Клисурският манастир,близо до Банкя
в компанията имаше и две любими мой телета,да са живи и здрави,че пораснаха  тези дни :012:
 


« Последна редакция: Май 04, 2014, 07:39:07 pm от strelicka »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13570
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения 2014г.
« Отговор #209 -: Май 05, 2014, 01:14:24 pm »
отработвам СЗ,   с пътуване до това свято място -Клисурският манастир,близо до Банкя

Много е красиво!
Но според мен това ти събитие е по СЗ от ноември, което е в 3д в съвпад с Венера У2, У9- кратко пътуване до красиво място, свързано с духовното, за СЗ от април, което е в 9д и в опозиция с Венера У2, У9- няма пари за по-дълго и далечно пътуване