Автор Тема: Транзити на Уран  (Прочетена 204431 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1230 -: Октомври 19, 2020, 01:49:53 pm »
Когато уран беше в козирог, заедно с нептун да уточня, в квадрат с венерата ми прекъснах внезапно връзката с ученическата си любов, ей така да се правя на важна. После години наред страдах, опитвахме се да се съберем и не се получи.

Когато уран беше преди няколко години в съвпад с венерата ми в 9ти дом пътувах доста в чужбина, като при точния съвпад с ретро движение, ходих в щатите, което ми беше мечта още от дете. Много ми хареса!
Любов нямаше.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1231 -: Октомври 19, 2020, 07:30:43 pm »
Интересува ме транзитът на Уран върху Венера.
Ако е съвпаднал с цикъл ва ретроградност, още по-интересно.
Какво ви е донесъл? Промяна във вкусовете, харесванията, любовта, финансовото състояние?

През зимата на 1999/2000 съм имала Уран каре Венера и Сатурн съвпад Венера. Безпаричен период не по моя воля.
Предстои ми обратното - Сатурн каре Венерй и Уран съвпад Венера - с циклите на ретроградие в градуса на Венера. Интересно ми е този път какво ще ми донесе. Дано не е пак безпаричие 😄 двете планети ми управляват 4д.
Скоро беше транзитът на Уран върху Венера -3,44 гр.Телец,2 Д- тронова по дом и по знак,изгорена-донесе ми неочаквано увеличаване заплатата,която също е по 2 Дом-собствени финанси. Ретроградие и повторно минаване на Уран през Венера- задържа се увеличението ,без отрицателни проявления.За моята Венера  вече съм писала,че има само финансова изява. На мен парите ми дават спокойствие и сигурност-имам Слънце съвпад Венера-собствени средства+пари от мъж и баща -не са в изобилие,но ми стигат ,за да съм спокойна.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1232 -: Октомври 19, 2020, 07:49:34 pm »
Роза, и при мен е главно финансова. Още не мога да забележа любовното й проявление. Но е и управител на АЦ, 12д и 8д.
Мерси за отговора.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1233 -: Октомври 20, 2020, 04:21:31 pm »

Yaya,
Цитат
Интересува ме транзитът на Уран върху Венера.
Ако е съвпаднал с цикъл ва ретроградност, още по-интересно.

Транзитна планета съвпад натална- начало на нов цикъл.
Питаш каква е проявата, когато Уран е стационарно-ретрограден или стационарно-директен върху Венера ?

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1234 -: Октомври 20, 2020, 05:06:26 pm »
Рени, предполагам темата, която ще засегне, ще е една и съща, но в различен процес на проявление
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1235 -: Октомври 28, 2020, 08:36:22 am »
Интересува ме транзитът на Уран върху Венера.
Ако е съвпаднал с цикъл ва ретроградност, още по-интересно.
Какво ви е донесъл? Промяна във вкусовете, харесванията, любовта, финансовото състояние?

През зимата на 1999/2000 съм имала Уран каре Венера и Сатурн съвпад Венера. Безпаричен период не по моя воля.
Предстои ми обратното - Сатурн каре Венерй и Уран съвпад Венера - с циклите на ретроградие в градуса на Венера. Интересно ми е този път какво ще ми донесе. Дано не е пак безпаричие 😄 двете планети ми управляват 4д.

по натал секстил Уран/Асц у6- Венера у2,9 в 3 дом
преживяла съм тр.съвпад в скорпион през 77 г.,през секстил,тригон и сега са в действаща опозиция тр.уран телец-н.венера
при всяко активиране е имало промяна в близкото обкръжение,и откакто се трудя промяна в източните на доходи-работа
промяна във вкусове ,харесвания т-цъ,фикса си е фикс,36 годишен брак го доказва :)
уран като у 6- винаги при тр.аспект сменява с нови битовата техника-хладилник,пералня ,готварска печка, ютия,телевизор,компютър,таблет,а венера- харчи като у2
само джиесем получавам даром от децата като си купят нов ;)
« Последна редакция: Октомври 28, 2020, 05:02:13 pm от strelicka »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1236 -: Декември 27, 2020, 10:10:05 pm »
Намаляващият тригон Слънце 6* 51 ' Козирог- Уран  ретро 6* 51' Телец, може внезапно да улесни някоя наша екстравагантна мисъл, идея, реформа и също толкова лесно да я фалира. На ментално ниво, в посочените точки, заповат промените, които са замислени миналата година август.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1237 -: Декември 28, 2020, 08:59:55 am »
Интересува ме транзитът на Уран върху Венера.

Разгледай си къде е стартирал пренаталния цикъл Уран - Венера. Той ще е приблизително на ± 3 градуса около наталния Уран. По местоположение. Това е сфера, в чието "тесто" е замесен техния взаимообмен и на тази основа е възможно да се развиват техните въпроси. В случай, че ти се занимава можеш да построиш и карта на самия цикъл и да му направиш синастрия с натала си.

Понеже даваш примери, при които Сатурн и Уран са в квадратура, синастрия и с цикъла Сатурн - Уран от 13/02/1988
« Последна редакция: Декември 28, 2020, 09:26:37 am от starinthenightsky »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7360
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1238 -: Декември 29, 2020, 06:51:25 am »
Намаляващият тригон Слънце 6* 51 ' Козирог- Уран  ретро 6* 51' Телец, може внезапно да улесни някоя наша екстравагантна мисъл, идея, реформа и също толкова лесно да я фалира. На ментално ниво, в посочените точки, заповат промените, които са замислени миналата година август.
При мен Уран (транзитен)е опозиция у7,у8,у11 домове(Юпитер).При сина ми е тригон нат.Юпитер,у1,у4.

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1239 -: Декември 29, 2020, 02:25:47 pm »
Да попитам какво мислите за съвпад на тр. Уран, тр. Марс и луна върху нат Сатурн 4 дом. Това чудо ще бъде на 21 .01.21г и цифрите ме плашат, изглеждат страшно. Уран и Сатурн управляват 2 дом, Луна упр. 8 дом в Натала. Уран минава за 2 път върху Сатурна ми, който е и ретро първият път влязох в нова къща. Сега обаче ме притеснява Марс и Луна. От сега го мисля.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1240 -: Декември 29, 2020, 03:17:15 pm »
Да попитам какво мислите за съвпад на тр. Уран, тр. Марс и луна върху нат Сатурн 4 дом. Това чудо ще бъде на 21 .01.21г и цифрите ме плашат, изглеждат страшно. Уран и Сатурн управляват 2 дом, Луна упр. 8 дом в Натала. Уран минава за 2 път върху Сатурна ми, който е и ретро първият път влязох в нова къща. Сега обаче ме притеснява Марс и Луна. От сега го мисля.
не го мисли, според мен е свързано с пари, ще харчиш или печелиш от/по дома, Уран дава бързи пари, които бързо свършват

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1241 -: Декември 29, 2020, 05:27:56 pm »
Клео, тр Уран към Сатурн- може да задържиш старото, изпитаното по Сатурн, но без да отблъскваш новото, по Уран,  в сферите, които управлява Сатурн. Марс винаги динамизира  и енергизира, всичко до което се  докосне и веднага подтиква към действие без да оставя човек да мисли за последствията.Нормално е да се чувстваш неспокойна, защото усещаш как сигурното, стабилното изчезват. Все едно някой те заплашва, че ще ти отнеме, всичко онова, което те крепи, си изградила, съхранила и те кара да се чувстваш в безопасност. Когато Сатурн е активиран, човек реагира на физическо ниво- с тялото си, с всичко свързано с физическия свят. Щом цикъла Марс/ЮУран започват върху Сатурн,   в част от неговите сфери , се подготвяш за загуби, колко ще те съборят, зависи какво е записано в картата. Погледни и от друга страна- там, където си била прекалено задръстена, защитена, скована, ограничена, все си си мълчала, сега - глътка свеж въздух, свобода, онова, с което не си съгласна и с някой/авторите по-скоро/ се разрешава.Виж Венера по натал, и по транзит, как може да балансира в периода.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1242 -: Декември 29, 2020, 06:52:12 pm »
Рени, благодаря ти много хубаво написано. Само, че при мен всичко стабилно и старо замина с ингеса на Уран в телец. Тотална промяна, нищо старо не остана. Аз се страхувам от нематериални загуби,  другото се преживява.  А Венера тя ми е в съвпад с Плутон, така, че незнам каква подкрепа  можи да е, на аз мисля, че е много важно за коя страна ще се хванеш, ако впрегнеш Марс на работа, може да е положителен този цикъл.  Не знам ще споделя.

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1243 -: Декември 29, 2020, 10:38:38 pm »
Да попитам какво мислите за съвпад на тр. Уран, тр. Марс и луна върху нат Сатурн 4 дом. Това чудо ще бъде на 21 .01.21г и цифрите ме плашат, изглеждат страшно. Уран и Сатурн управляват 2 дом, Луна упр. 8 дом в Натала. Уран минава за 2 път върху Сатурна ми, който е и ретро първият път влязох в нова къща. Сега обаче ме притеснява Марс и Луна. От сега го мисля.
не го мисли, според мен е свързано с пари, ще харчиш или печелиш от/по дома, Уран дава бързи пари, които бързо свършват
Благодаря Акрукс, надявам се, старая се да се настройвам позитивно, изглежда плашещо, ама ще видим , ще запретна ръкави.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7360
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1244 -: Април 16, 2021, 03:44:01 pm »
Писах ли,не помня,но синът ми има Луна в 12*телец,5ти дом,у8.Скоро Уран ще мине през нея,Сатурн я квадрати от водолей.Дирекция Слънце опозе нат.Сатурн в 4ти.Дирекция Луна в 7ми.Прогресивна Луна съвпад нат.Сатурн в 4ти.Нещо с майка му?