Автор Тема: Транзити на Уран  (Прочетена 205455 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #645 -: Май 26, 2016, 03:11:47 pm »
Уран -Юпитер понякога се свързва с внезапен късмет, но пък винаги освобождава напрежението, там където се случва.
Всички хора ли в периода, не са одобрени, назначени, оценени ?
Щом сте в "часът на Уран", защо не действате по неговите "правила"-експериментирайте по начин, коренно различен от вашия, рискувайте в/с инициативите си, направете със себе си или във  вашите умения, дейности коренна промяна, бъдете изобретателни, любопитни, но преди всичко това -бъдете и аналитични. Изследвайте себе си, с какво още от вас задрямало, може да провокирате навън света, в онази област, която ви вълнува в периода, а не просто да се възмущавате и стоите заседнали в навиците си. Щом нещата ви не вървят по планирания и очакван начин, значи вече(Уран) не е това начинът. Уран, когато активира нещо в картата, човек веднага скача и нетърпеливо тръгва да прави нещо, там, където иска или очаква да има повече свобода, да се чувства уникален и ако срещне преграда отвън на своите действия, а това почти винаги е така,  човек реагира с бурно недоволство и цинизъм. Ако само изчака известно време от първия импулс на Уран, по-късно човек ще има по-благоприятни условия в съответната активирана област и ще има шанса да материализира онези, свои намерения, промени, които би желал да бъдат въведени в живота му. Ако човек се съмнява в уменията си да постигне онова, което сега е в сферата на влияние или се "продаде" под очакванията си, пропилява възможностите на тригон/ сесктил, понякога и съвпад на Уран/Юпитер. Наталната карта може да  даде помощна информация в тази посока защо, както и действащата мунданна обстановка.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Уран
« Отговор #646 -: Май 26, 2016, 04:24:27 pm »
Много често съвпадът на тр уран води хора, в случай с добре поставен юпитер-ерудиран човек, който помага, късметът може да сработи чрез него. Не съм видяла друга закономерност

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Уран
« Отговор #647 -: Май 26, 2016, 07:26:10 pm »
въпроса е кой поред е този съвпад Уран-Юпитер

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Уран
« Отговор #648 -: Май 27, 2016, 09:20:53 am »
с ретроградията  аспектите на тр.тежка планета с натална са от 3 до 5 пъти напред назад ,първите и последните градуси са фрии,другите са изтеглили късата клечка

цитат:не съм отбелязала откъде

"първият допир е проекция или наблюдение.
Вторият допир е разпознаване или възприемане.
Третият допир е асимилиране


Първото пресичане на транзитиращата планета символизира наблюдението. Като деца наблюдаваме възрастните,които ни четат. Ние не можем да разберем знаците върху страницата, но възрастният, гледайки тези знаци, може да ни разкаже прекрасна история. Ние осъзнаваме идеята на прочетеното. Това е етапът на наблюдението - първият етап от процеса на изучаване. Ако детето никога не е виждало как някой чете или никога не е виждало написана дума, то няма дори да разбере възможността да се чете и пише. Тогава детето ще израсне, без да осъзнава тези процеси и ще стане възрастен без литературна грамотност.Затова първият допир на транзитиращата планета е нещо, което не е в нашето съзнание. То се наблюдава за пръв път, така че може да се превърне в част от нашето съзнателно познание. Затова първият сблъсък на транзита може бъде много разтърсващ. Понякога обаче човекът ще остане незасегнат от събитието: "Летящата чиния е в двора на моя съсед и затова няма нищо общо с мен." Плутоновите транзити понякога може да се третират като синдрома на летящата чиния в съседния двор, вероятно защото човек не желае да приеме големия емоционален заряд, генериран от този планетен транзит Понякога обаче човекът ще остане незасегнат от събитието: например нашите  родители, които четат - ние решаваме, че ще се научим да четем. Разпознаването или възприемането е втората фаза от изучаването.Второто докосване на транзитиращ ата планета ни позволява да разпознаем своята удивителна способност да четем.
Приемането на нашата роля, без да знаем точно какво даправим или как да се справяме, но приемайки я за даденост,която ще стане част от нашия живот, е също втората фаза или докосване на транзитиращата планета. Летящата чиния няма намерение да отлита, затова по-добре да я вградим в пейзажана нашата градина. Това може да бъде много трудна фаза на транзита.И така, с практиката, ние се придвижваме в третия етап от изучаването и това е асимилирането. Вече можем да четем.И четем толкова добре, че го правим несъзнателно всеки ден,гледайки уличните надписи, вестниците и т.н. Четенето се превръща в наша втора природа. Това е третият сблъсък при транзита - възприемането и асимилирането - енергия, която някога ни е била толкова чужда, толкова обезпокоителна, сега ,като че ли се губи сред ежедневните спомени и преживявания.

 
Първият път, когато се случва даден транзит, стават събития, които са извън личните преживявания; вторият допир е когато човек прави нещо, което ще му даде възможностда вгради събитията в неговия или нейния свят; и третият допир е този на асимилирането, времето, когато текущите спорни въпроси на транзита не са вече спорни въпроси, а са се "разтопили" на фона на всичко останало, сполучливо вградили се в живота на човека. Ако транзитът е дълъг, с пет докосвания, тогава е възможно вторият етап от "обучението по четене" да протече по-дълго.Това положение означава, че ще има трудности при приспособяването към новите ситуации, причинени от транзита Когато транзитът е кратък - какъвто е случаят с някои Сатурнови и Ю питерови транзити, които може да имат само един сблъсък, продължаващ не повече от седмица - това е показател, че индивидът вече е асимилирал ситуацията предварително. Противоречията, дадени от транзита - които трябва да се изчистят - ще бъдат много меки, с много малко последствия, ако има такива."

« Последна редакция: Май 27, 2016, 09:29:49 am от strelicka »

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #649 -: Май 27, 2016, 11:36:09 am »

цитат:не съм отбелязала откъде



това тълкуване и прочит са от книгата на Бернадет Брейди (за когото му е интересно)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Уран
« Отговор #650 -: Май 28, 2016, 09:59:49 am »
Сега разбрах, в такъв случай не е бил 1-ви, била съм подготвена за тази среща. Преди това съм имала няколко(4-ти), този е последен съвпад.    :012:

и какъв бе урока,който усвои

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #651 -: Май 28, 2016, 02:12:42 pm »
За да се провери теорията, е добре притежателите на планети ( до Сатурн) и точки до 22* Овен, да споделят дали са реагирали в показания порядък от Б. Брейди тенденция при транзитите на Уран ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #652 -: Май 28, 2016, 02:15:31 pm »
Първия съвпад на тр. Уран с нат. Венера в посочения градус въобще не усетих. Имаше усещане за тревожност, но може да е свързано и с предхождащия съвпад на Уран с Меркурий. Освен това, със или без уранови транзити, имам вродена предразположеност към такива вътрешни състояния. Имам и по-интензивни духовни изживявания, но това пак е заложено в натала.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #653 -: Май 28, 2016, 02:22:39 pm »
Лили, а  при Уран-Слънце, там е по-интересно ? :) 
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #654 -: Май 28, 2016, 02:25:12 pm »
Лили, а  при Уран-Слънце, там е по-интересно ? :)

Транзитът на Уран към двете светила отдавна си свърши работата, те са в първа декада на знака. Имаше сериозни сътресения, но съм доволна от резултата. И, да, изградих повече независимост, вкл. и автономност от чуждо мнение и външни оценки. Брех, то било хубаво да не ти пука!  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #655 -: Май 28, 2016, 02:29:50 pm »
Но, в този порядък ли реагира на Уран, в смисъл, чак около година и половина след съвпада на Уран към Слънце, си разбрала какво всъщност се е случило около твоята същност, изразяване ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #656 -: Май 28, 2016, 02:39:24 pm »
Не бих казала, че в този порядък, а и не се сещам за по-значими дати. Ситуацията се разви много бързо, под външен натиск, трябваше да реагирам адекватно и да продължа напред, без оглед на емоционалните щети. При мен менталните процеси протичат със скорост и дълбочина, по-голяма от средностатистическата, затова обикновено не е нужно много време за осъзнаване.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Транзити на Уран
« Отговор #657 -: Май 28, 2016, 03:14:27 pm »
и какъв бе урока,който усвои

Той все още  транзитира в 12-я ми дом. 1-во удря Юпитер, разказва му играта. След това Луната продължава към сев. възел и  Марс. Още ще потрая и ще съвпадне с Асц. Не съм разглеждала транзитите му досега, това е ново за мен. Както и цялата материя. Връщам се години назад и е голяма каша с тр. Уран. Резки промени, които не приех хич добре. Неуспях да се справя с тях. Това е при съвпадите с Юпитер. Живот на бързи обороти и от там глупави грешки. Множество от запознаства и повечето бяха излишни. Не ми донесоха нищо хубаво. Само 2 от тях останаха добри във времето. Уран в натала е упр на 11-ти, Юпитер на 8-ми и стар упр на 12-ти. Направих много грешки, но както казах шокови ситуации, които застрашаваха сякаш свободата на избор. Следвах и работех, дотук добре. Нат. Уран е в 9-ти, Юпитер упр и на 9-ти. Но се случиха резки, неприятни промени, които много ми пречеха: в семейството, реализацията. Сега съжелявам, че не съм устискала повече зъби и да мисля по трезво. Наистина трябва да се върна назад и да разгледам по-добре за повече конкретни събития. 12-я ми дом е голям и пълен. Смачка ми хубавата психика, но е имало защо.  :012: Не е добре да се хвърчи в облаците, човек трябва да е гъвкав, но и разумен. Ако имаш план А, трябва да имаш и план Б и...пак може да се удариш.  Дано съм разбрала правилно Уран.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #658 -: Май 28, 2016, 06:35:24 pm »
Уитч, ти как възприемаш споделеното от теб тълкуване за проявлението на външните планети в зависимост от това дали са  ретроградни или директни и по натал, и при  транзит ? ))
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Уран
« Отговор #659 -: Май 29, 2016, 07:50:10 am »
А колкото до ретроградието на планетите в горния текст, мисля се има предвид наталното положение.

За транзити иде реч