Автор Тема: Транзити на Уран  (Прочетена 205273 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Уран
« Отговор #765 -: Юли 31, 2016, 04:07:45 pm »
Планетата в критичен градус компенсира опозицията на слънцето с бавна планета. Кумулация, кумулация на предпоставките :012:

А и както казах това си е моя теория, по някои карти, които съм разглеждала.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #766 -: Юли 31, 2016, 04:22:09 pm »
. Тери, последните градуси, анарета, също се приемат за критични. Не ми е трудно да следвам посоката по СЛВ в Овен, аз имам Луна в този знак и Марс в 1-ви дом. Планетите, които са съвпад с ЮЛВ са Юпитер/Уран и  винаги ми носят в точния момент,  онази ситуация, среща/човек, които са  с планета  в съвпад с възела ми . Трудното и понякога невъзможното идва от това, че Слъцето е в Риби, а СЛВ в Овен, липсва концентрацията от силата на съвпада в една и съща стихия, освен това Риби и Овен са единствените съседни знаци, при които липсва каквото и да е поносимост и разбиране.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Уран
« Отговор #767 -: Юли 31, 2016, 04:25:04 pm »
Да, и според мен ако има трудност е преди всичко от това, че слънцето е в 29ти градус, а слв в нулев. т.е. слънцето трябва да се освободи от това, което го задържа и е характерно за риби, но му е трудно да поеме въздух в нулевия градус :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #768 -: Юли 31, 2016, 04:57:23 pm »
Да, и според мен ако има трудност е преди всичко от това, че слънцето е в 29ти градус, а слв в нулев.

СЛВ в 0* следва много от посоката и същността на знака преди неговия, в случая при мен това е Риби. Не мога да преценя, дали е от анаретния градус .  Започнах да следя, когато глътна  огненото, его-принципът, откровеността навътре  и подхождам с Нептун на АСЦ, замълчвайки и отплувайки- трудното изчезва. Разбрах, че трябва да бъда  честна със себе си и не ми е толкова важно да бъда честна към другите- ето така следвам посоката по СЛВ в Овен. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Транзити на Уран
« Отговор #769 -: Юли 31, 2016, 05:05:21 pm »
СЛВ в 0* следва много от посоката и същността на знака преди неговия, в случая при мен това е Риби. Не мога да преценя, дали е от анаретния градус .  Започнах да следя, когато глътна  огненото, его-принципът, откровеността навътре  и подхождам с Нептун на АСЦ, замълчвайки и отплувайки- трудното изчезва. Разбрах, че трябва да бъда  честна със себе си и не ми е толкова важно да бъда честна към другите- ето така следвам посоката по СЛВ в Овен. :)

И аз имам проблем със СЛВ в 0 гр. на овен, акцентиран от съвпада с Венера и Хирон. Откровеността ми ми създава големи проблеми. Не мога да развия, все още, типичния овенски егоцентризъм- не се харесвам така.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #770 -: Юли 31, 2016, 05:19:05 pm »
Uran, аз  съм го развила, чрез отношението ми към майка ми- първото ми противопоставяне на нея е поставило началото на този здравословен за мен егоцентризъм във времето. След това е  последвало и същото към баща ми. Но при мен Светилата са обвързани силно с нодална ос, родена съм на затъмнение. Щом при теб Венера е хваната в темите по нодална ос, значи рецептата е по оста Венера/Марс или чрез ( образа на ) дъщерята, ако имаш такава. Винаги има нещо в картата, което помага (повтаря), онова, което трябва да се следва по възела. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #771 -: Юли 31, 2016, 06:39:09 pm »
Привет, момичета и момчета!  :)

Някои от вас са направили доста точни предположения за картата ми и ми стана интересно за вашето мнение, наистина!

Трябва да благодаря на The_One, защото веднага ми се притече на помощ с анализ и мнение.
Благодаря ти от сърце!

Не се правя на нещо специално, като не постнах картата си.
Просто се опитвам да се предпазя от некомпетентни мнения, но ще поема този риск, тъй като положението наистина е напечено.
Закачила съм картата като картинка по-долу.

Благодарна съм на всеки за мнение и съвет!  :-*

Аз токущо се прибирам и още нямам време, за да обърна повечко внимание. Но ще пиша в следващите дни - не сваляй картата още :)

Като общо впечатление - въпросът не е дали да е с партньорство, а КАК ти подхождаш в партньорството.

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Уран
« Отговор #772 -: Юли 31, 2016, 11:08:19 pm »
Аз токущо се прибирам и още нямам време, за да обърна повечко внимание. Но ще пиша в следващите дни - не сваляй картата още :)

Като общо впечатление - въпросът не е дали да е с партньорство, а КАК ти подхождаш в партньорството.

Здравей Happy58,
и благодаря за интереса и желанието за помощ!
Въпросът е долу горе следният: след като мога да се реализирам само чрез партньорство, как точно да го направя, след като по натал ми е дадено партньорствата в крайна сметка да ме прецакват ;)

Лека нощ и хубава седмица на всички!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Уран
« Отговор #773 -: Юли 31, 2016, 11:31:34 pm »
Аз някак не вярвам, че с тази карта си наивна

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Уран
« Отговор #774 -: Август 01, 2016, 12:57:30 am »
Мразя да пиша дълги писания директно в отговора, но ето че пак го направих и изчезна, затри се всичко.

Лина, накратко - имала си предпоставки да дадеш парите на приятеля си и да последват проблеми от това - Нептун тогава е бил в 8 дом и направил 150* с АСЦ и Марс, У10, а малко по-късно и със Сатурн, У7 е 8.
В годината, когато се връщаш тук, Нептун преминава през К9 дом. Тогава някъде би трябвало да са се появили и първите по-сериозни индикации за проблеми с партньора, интимен или бизнес.
Транзитен Уран е квадратирал АСЦ/ДСЦ 04.2016 година и ще мине оттам още два пъти до 02.2017. Ще последва квадратура с Марс и Сатурн и областите, които са засегнати са партньорство, криера, себеусещане и себереализация.
До съвпада с Хирон има почти година, но мисля, че вече го усещаш.

Кардинална си,действена и категорична. Държиш на решенията си и трудно би се повлияла от друг човек.
Работа за обществена орггенизация, зад кулисите, би ти стояла добре.
Това, което търсиш в нея е да е оптимална - даваща сигурност и престиж.

В партньорствата искаш да си водеща, но в същото време те са ти много важни. Трудно ти е да намериш баланса между желанието си за независимост и това за близост и сътрудничество. У другия търсиш стабилност и сигурност, но ти се налага да платиш определена цена за това. Което аз не смятам за несправедливо.

Нямам точна рецепта за хармонични отношения, но някои неща никога не са излишни, като:
*да си много честна със самата себе си
*да намериш баланса на даване/вземане, близост/дистанция
*да уважаваш своите и чуждите граници
*да премахнеш онази доза неувереност и съмнения в себе си, която имаш

« Последна редакция: Август 01, 2016, 01:01:32 am от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Уран
« Отговор #775 -: Август 02, 2016, 12:02:00 am »
delphin, имам над какво да помисля.
Благодаря ти!
Ще се върна с отговор скоро.
И най-малкото, ще дам обратна връзка как точно се проявяват всички аспекти до момента.
Нали това изследваме - доколко теорията отразява това, което се случва на практика.

Как според теб се усеща съвпада на тр. Уран с нат. Хирон?
Тук прочетох мнение, че той "не играе", защото Хирон е астероид...

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #776 -: Август 02, 2016, 09:02:43 pm »
The_One, много ти благодаря за мнението и съветите ти!
Рецепта и конкретни отговори знам, че астрологията не дава.
Боря се със себе си и с общото твърдение, че при активен Уран и Марс и действащи квадратури, няма как индивидът да решава сам, а по-скоро животът му се управлява и насочва от външни обстоятелства, независимо от волята му.

Ти ми казваш, да следвам себе си и да правя онова, което искам.
И ето - аз имах планове за две бизнес-партньорства, които се оказва, че не могат да се реализират.
Имам страхотен друг проект, който без партньорство не може да се развива, но на хоризонта няма никой, а пък Уран ми прави квадратура със 7ми дом - как да го чакам този партньор изобщо?
Значи съм в грешна посока като цяло. Може би трябва да си търся нормална работа - като преди години. Тогава поне заплатата е сигурна. Да, ама каква сигурна заплата и работа може да донесе Уран?

Нещо резлизацията ми куца като цяло. Желанията, идеите, проектите ги имам, но всичко друго е като в мъгла.
И на целия този фон е "половинката", която преживява също квадрат на тр. Уран, но от 3ти дом (на 2 градуса от IC), към нат. Марс в 1ви и т.н.  :012:

С удоволствие бих споделила астро-картата си с теб, но ми се ще да е лично. Имала съм не малко случаи, когато хора, които знаят доста по-малко от мен самата за астрологията, са се "упражнявали" в-ху й.
Мога ли, да ти пиша някъде на лични?

П.П. когато аз заминах да живея в чужбина, (е, не на остров за жалост  :( ), Уран се разхождаше из 9тия ми дом и точно тогава правеше квадрат с Луната ми в 12ти!!! дом, а също и тригон със Сатурн.
За статистиката - колкото и атрактивно да беше мястото, на мен наистина ми се струваше като затвор (по Луна в 12ти) и цялото нещо се случваше по предписанието и контрола на Сатурн  ::)
Което ме навежда на мисълта, какво да очаквам от квадратурата на тр. Уран и Сатурн, след като Сатурн е винаги водещият в моята карта?
The_One, пожелавам ти твоят остров да изплува слънчев и красив при изцяло благоприятни астро-аспекти! :-*

Лина, дойде и твоя ред :). Не се учудвай от прочита ми на картата - странен е, но ако можеш да си вземеш нещо, ще е добре  :08:

Чудя се от кое по-напред да започна :) Наистина си на граница в живота ти. Нещата при теб ще се променят - особено в личен план. Може сега да не ти харесва, но според мен тази връзка няма да издържи. Опитай да си дадеш сметка, анализирай я и виж, дали не се е изчерпала вече. Някой беше писал за това по-назад.
За работата ти - У2 и У6 са в съвпад с твоя ЮЛВ, в Телец - че ти от нищото можеш да изнамериш работа и да си докараш прилични доходи. Това не трябва да те притеснява. Но за да береш плодовете на този телешки стелиум, ще трябва да минеш през СЛВ/ретро Уран, У8 на К5, Скорпиен. В момента си на възраст, в която въпросния СЛВ иска да бъде започнат да се живее. И понеже той е в съвпад с Уран, транзитния Уран в момента така те тресе. Просто трябва да промениш нагласата си в живота. За да можеш да получиш, по добра представа какво да правиш, изтегли си книжката Астрология на душата, Жан Спилър тук от сайта и прочети за СЛв в Скорпион. Към него добави К5 и Уран и ще получиш много добра рецепта, какво да правиш. Идеите, с които Уран постоянно те дарява, искат да бъдат наново осъществени, но този път вече, не да търсиш сигурността на групата, организацията, а да блеснеш с тях, да ги реализираш, ангажирайки се с друг. Тези партньорства не напразно постоянно ти се появяват - те са ти упражненията за партньорство, където трябва да действаш с положителната енергия на скорпиона, а не с усещането на телеца. Прегледай си отношението/подхода в предишните партньорства, сравни го с написаното в книжката и ще намериш отговора. Това ще се случва, докато трае транзита на Уран. Не се страхувай от квадрата му - просто започни да действаш. Освен квадрата, Уран ти прави и секстил с Луната, която също ти е много важна. Знам, че комбинацията не е лесна, но има и по-страшни работи. :)
Астрологично няма как да го видя, но нумерологично - да. Имаш много добър шанс за успех, но трябва да си свършиш работата по наталния Уран - обърни му сериозно внимание.

Предполагам, че всичко това ти звучи доста объркано, но все още не знам как да го правя по-кратко ... сори. Даже е само част от всичкото по картата. Ако ти е необходимо, ще дообяснявам.
Само да вметна - аз в момента преживявам подобен транзит - имам същата домова система и горе-долу ми е ясно, през какво преминаваш.
Май не съм пояснила - партньорствата, при които обменяме течности и пари, са по 8 дом. Оттук идва акцента и проблема при тях.
« Последна редакция: Август 02, 2016, 09:05:16 pm от Happy58 »

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Уран
« Отговор #777 -: Август 03, 2016, 12:19:00 am »
Happy, май ми просветнаха разни лампички, четейки анализа ти.
Че ще почета каквото ми препоръчваш - със сигурност!
Че Скорпионският СЛВ "ми говори" също е сигурно.

Много ти благодаря за усилията и отдадеността! <3

Считате ли, че е твърде Скорпионска черта чувството за справедливост (това май не е много  скорпионско всъщност), но пък стремежът за реванш - категорично!
Имам страхотен вътрешен порив, да раздам справедливост след като се опитват да ме смачкат и изравнят със земята. Колкото и налудничаво да звучи, в това виждам дори кауза, която далеч не е само моя.
Кой би гласувал за това едно Теле, като мен, за първи път да не си мълчи, а да вземе да се пребори за правата си и за това, което му е отнето? Знам, че ще се потопя в огромна мръсотия и това е единственото, което ме спира да го направя, но в крайна сметка тази мръсотия не е моя, а чужда, която търпя вече толкова години.
Какво си навличаме като багаж (съдба, карма), изливайки чуждата помия в лицето на собственика й? Заслужава ли си според вас?

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Уран
« Отговор #778 -: Август 03, 2016, 12:52:02 am »
Happy, чета си текста за СЛВ в Скорпион и виж какво намирам:
"В определен момент те просто трябва да се освободят от тревогата за себе си и да вложат цялата си сила в партньорство. Когато накрая се свържат с друг, връзката, която взаимно им дава сила, може да ги направи богати!"

Развръзката от точно едно такова партьорство търпя напоследък и то с човек със Слънце в Скорпион.
В момента понасям всички негативи на своята отдаденост на това партньорство. Отдаденост до степен забрава на собствените ми интереси.
Нещо не разбирам... :017:

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Уран
« Отговор #779 -: Август 03, 2016, 08:29:45 am »
Как според теб се усеща съвпада на тр. Уран с нат. Хирон?
Тук прочетох мнение, че той "не играе", защото Хирон е астероид...

Според мен се засилва усещането за пречупване, пролапс във възможността за изява. Не съм сигурна дали това не се изразява и във вътрешно абдикиране на някакво ниво. Нещо в мотивацията куца. Ако досега е било смътно усещане, сега Уран ще го изкара на повърхността и ще даде импулс за промяна или поне за опит за такава.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми