Автор Тема: Транзити на Уран  (Прочетена 205474 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #810 -: Август 10, 2016, 07:22:18 pm »
По каква линия дойдоха парите - от работа, оотария, наследство?

На пръв поглед без задълбочаване:

1.тр.Юпитер в 5 дом - У8 в секстил с нат.Венера У1
2. тр.СЛВ (пресен, пресен в 5 дом) от К6 в секстил с нат.Меркурий - У2
3. СД Слънце, У5, от 3 дом с тригон с Уран на К8 и секстил К2
4. Пр.Меркурий в 5 дом - У2 в тригон с Юпитер

Това е само с поглед отгоре, ако човек се вгледа и в лунациите и т.н. да раздроби  ... ;D

ако на това Один му казва, че няма аспекти .....

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #811 -: Август 10, 2016, 07:37:10 pm »
Както изтъкнаха по-горе, една карта може да не работи по желаните от нас теми, ако не са ни фокус и не са от силните ни страни в настоящия живот. А може и да "не работи" по друга причина, най-често свързана със субективните възприятия на задклавиатурното устройство - не е изключено или нещо да му убягва и да не може да изгради цялостна картина, или да има пропуски в знанията и практическата подготовка. Не е нужно някой да ни взема на подбив, може просто да не тълкуваме правилно картата, случва се.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на Уран
« Отговор #812 -: Август 10, 2016, 10:56:04 pm »
в такива моменти сериозно се запитвам, дали да продължавам да разглеждам карти на нови членове във форума, особено като кажат - "не работи" ..... дали пък не ни взимат на подбив  ??? :57:

Напротив трябва. Новите трябва да уважават старите членове. А старите членове трябва да приемат новите и да им помагат, поучават. Нали все пак това е смисъла на форума. В противен случай би се превърнал в затворено общество, което от само себе си ще погине. Трябва млада жизнена кръв, понякога бурна, понякога смирена. Красотата е в разнообразието.  :) :) :) :)
Това е лично мое мнение може и да греша.  :) :) :)  :-*

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на Уран
« Отговор #813 -: Август 10, 2016, 11:00:35 pm »
каква търговия - борса?

Не вносове от южната ни съседка.  :) :) :)
Борсата ми е само хоби, в което инвестирам доста, като развлечение.  :) :) :)

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Уран
« Отговор #814 -: Август 10, 2016, 11:24:15 pm »
Привет  :012:

загубих се малко, защото си дадох време да почета, както Happy58 ме посъветва, за СЛВ в Скорпион и 5ти дом, както е при мен.
Не, че не съм ги изследвала и преди, но знаете как всеки нов прочит дава различен поглед, особено, когато вече сме понатрупали и още опит/багаж.

Излиза, че доста добре си следвам СЛВ.
На практика, до 30тата си година я карах абсолютно по ЮЛВ в Телец - главоломно учене, кариера, собствено жилище, много добро заплащане и т.н.
На 30г. родих детето си и то стана приоритет N1, както и неговия баща и кариерата му. (продадох дом, дадох спечеленото на половинката и загърбих офиса)
Не стана по най-лесния начин за мен, разбира се. Имах планове да се върна на работа, но "обстоятелствата ме принудиха" и в последствие се убедих, че това е най-верният път.

Питам се, защо, ако очевидно отдавна съм завъртяла посоката на 180 градуса (визирам ЮЛВ > СЛВ), скъсала съм с материалния свят на кариеризма, повярвала съм дълбоко в смисъла на родителството и отдаването на майчината любов, подкрепяла съм мъжа си през всичките тези 10 години, така че той неимоверно израстна в това, което прави... та въпреки това, аз трябва да претърпя катарзиса, който всички ми предначертаха заради Урановите квадратури в идните 2-3 години?

Ясно е, че когато човек се противи на пътя си, накрая все пак бива вкарван в него дори и със средствата на най-трудните уроци.
Но, аз си дадох сметка, че далеч не съм се противопоставяла на моя СЛВ.
Да, мъчно ми е понякога за старите времена, но знам, че на душата ми вече би й било много тясно м-ду стените на офиса.
Едно от главните послания на 5ти дом е да отдадеш любовта си и да следваш интересите на другия/другите, чрез което и ти да бъдеш щастлив.
А в последните 2 години дори измъдрих проект (доста иновативен - точно по Уран), който изцяло е свързан с добруването на децата. И който намирам доста труден като реализация поради липсата на партньори, но това е друга тема.

Не разбирам, помогнете ми, моля! Защо и какви "шамари" имам да ям въпреки всичко?!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #815 -: Август 11, 2016, 01:59:16 am »

А ти каква зодия си?

Капони  с рогата Луна  ;D

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #816 -: Август 11, 2016, 09:57:43 am »
Не вносове от южната ни съседка.  :) :) :)
Борсата ми е само хоби, в което инвестирам доста, като развлечение.  :) :) :)

ОК, значи на Юпитер му намерихме приложението :) - картинката се запълва. Остава само да уточниш, 8 дом как участва (освен, че си получил пари от бизнес-партньор)

И друго ми става интересно сега - на тази дата ти си получил парите от сделката, но кога всъщност си сключил тази сделка? Дали тогавашните транзити предполагат успешно завършване? Ако искаш - сподели.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #817 -: Август 11, 2016, 10:26:18 am »
Привет  :012:

загубих се малко, защото си дадох време да почета, както Happy58 ме посъветва, за СЛВ в Скорпион и 5ти дом, както е при мен.
Не, че не съм ги изследвала и преди, но знаете как всеки нов прочит дава различен поглед, особено, когато вече сме понатрупали и още опит/багаж.

Излиза, че доста добре си следвам СЛВ.
На практика, до 30тата си година я карах абсолютно по ЮЛВ в Телец - главоломно учене, кариера, собствено жилище, много добро заплащане и т.н.
На 30г. родих детето си и то стана приоритет N1, както и неговия баща и кариерата му. (продадох дом, дадох спечеленото на половинката и загърбих офиса)
Не стана по най-лесния начин за мен, разбира се. Имах планове да се върна на работа, но "обстоятелствата ме принудиха" и в последствие се убедих, че това е най-верният път.

Питам се, защо, ако очевидно отдавна съм завъртяла посоката на 180 градуса (визирам ЮЛВ > СЛВ), скъсала съм с материалния свят на кариеризма, повярвала съм дълбоко в смисъла на родителството и отдаването на майчината любов, подкрепяла съм мъжа си през всичките тези 10 години, така че той неимоверно израстна в това, което прави... та въпреки това, аз трябва да претърпя катарзиса, който всички ми предначертаха заради Урановите квадратури в идните 2-3 години?

Ясно е, че когато човек се противи на пътя си, накрая все пак бива вкарван в него дори и със средствата на най-трудните уроци.
Но, аз си дадох сметка, че далеч не съм се противопоставяла на моя СЛВ.
Да, мъчно ми е понякога за старите времена, но знам, че на душата ми вече би й било много тясно м-ду стените на офиса.
Едно от главните послания на 5ти дом е да отдадеш любовта си и да следваш интересите на другия/другите, чрез което и ти да бъдеш щастлив.
А в последните 2 години дори измъдрих проект (доста иновативен - точно по Уран), който изцяло е свързан с добруването на децата. И който намирам доста труден като реализация поради липсата на партньори, но това е друга тема.

Не разбирам, помогнете ми, моля! Защо и какви "шамари" имам да ям въпреки всичко?!

Лина, благодаря за ОВ. Но мен ме притесняват някои неща - къде си прочела онова червено-маркираното?
Разсъждавам по другото написано.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Уран
« Отговор #818 -: Август 11, 2016, 10:28:55 am »
5 дом е домът на отдадената любов. Вероятно затова се интерпретира и така, но на мен, лично, ми се струва доста крайно  ::)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Уран
« Отговор #819 -: Август 11, 2016, 10:32:03 am »
5 дом е домът на отдадената любов. Вероятно затова се интерпретира и така, но на мен, лично, ми се струва доста крайно  ::)

И на мен. 5ти дом е домът на себеизразяването и реализацията на личността чрез творчество, създаване на нещо, затова и децата са по него. Но това е дом в долна хемисфера, т.е. не е директно свързан с обмена с другите и социума.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #820 -: Август 11, 2016, 10:52:14 am »
Стана ми интересно тук - 11 дом Телец - даваш на другия собствени пари и чакаш постъпления - така ли се тълкува? Питам, щото моя СЛВ е там ....

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #821 -: Август 11, 2016, 10:56:06 am »
.....................

Питам се, защо, ако очевидно отдавна съм завъртяла посоката на 180 градуса (визирам ЮЛВ > СЛВ),

............

Ще правя такива откъслечни коментари, че наистина ми е трудно да обхвана всичко накуп: това цитираното е голямо постижение ... на 30-35г да си решила проблема на СЛВ .... и то без подсказки ... явно има нещо, което пропускаш - да видим, дали ще го открием. Като начало - защо продаде имота и даде на съпруга си парите? И когато го направи, защо не работите заедно? Не ти държа сметка - опитвам се да разбера мотивите, за да си продължа размишленията :)
« Последна редакция: Август 11, 2016, 10:58:11 am от Happy58 »

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Уран
« Отговор #822 -: Август 11, 2016, 11:04:46 am »
Лина, благодаря за ОВ. Но мен ме притесняват някои неща - къде си прочела онова червено-маркираното?
Разсъждавам по другото написано.

Happy58, не мога да го изведа като конкретен цитат отнякъде, но изчетох доста в руския нет и основното послание е точно такова.
Смисълът е, че по ЮЛВ съм "свикнала" да търся сигурност, да градя стабилност и да припознавам живота в материалното, а по СЛВ в 5ти - Скорпион е обратното.
И оттам препоръката по СЛВ е да не преследваш лични бизнес интереси, а да отдаваш себе си и труда си, подкрепяйки (обичайки) другите, в което да откриеш любовта и удовлетворението за себе си.
Нещо такова  ;D

Ще се радвам на твоя прочит и конкретика  :)

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Уран
« Отговор #823 -: Август 11, 2016, 11:07:35 am »
Ще правя такива откъслечни коментари, че наистина ми е трудно да обхвана всичко накуп: това цитираното е голямо постижение ... на 30-35г да си решила проблема на СЛВ .... и то без подсказки ... явно има нещо, което пропускаш - да видим, дали ще го открием. Като начало - защо продаде имота и даде на съпруга си парите? И когато го направи, защо не работите заедно? Не ти държа сметка - опитвам се да разбера мотивите, за да си продължа размишленията :)

Отговарям и на предишното:
Продадох собствен имот, за да купим по-голям, но съвместен.
Дадох парите си на мъжа си като инвестиция в съвместно дружество (друг е въпросът дали ще ги видя някога пак ;D)
А вече не работим заедно, за което ми е мъчно, честно казано.
Имал конфликт на интереси?!?!
Оттогава търся свои проекти и реализация.

Пропуснах нещо... Не работим заедно с половинката, но през всичките години работя по проекти, свързани с бизнеса му.
Заради конфликите му на интереси ;), винаги е било безвъзмездно, независимо колко труд и време ми е коствало.
А напоследък това спря, защото искам промяна.
« Последна редакция: Август 11, 2016, 11:27:44 am от lina »

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на Уран
« Отговор #824 -: Август 11, 2016, 12:17:45 pm »
ОК, значи на Юпитер му намерихме приложението :) - картинката се запълва. Остава само да уточниш, 8 дом как участва (освен, че си получил пари от бизнес-партньор)

И друго ми става интересно сега - на тази дата ти си получил парите от сделката, но кога всъщност си сключил тази сделка? Дали тогавашните транзити предполагат успешно завършване? Ако искаш - сподели.
Здравей Хепи.

11.04 се получава първия транш. 09,04 се подписва договора.
Следва невероятна едноседмична драма, защото транша е преведен и не може да се договори цена от чужбина и сделката е на косъм да пропадне. След дни на невероятно напрежение контрагента решава да намали цената и сделката може да продължи да се реализира. Месец и нещо след това вече идва втория транш, като периода съвпада с получаване на други пари от сделки сключени през април месец.  :) :) :) :) Доста заплетено е. Но в тази сделка не са само парите, които не са бог знае колко, но не са и малко. Има емоционален отенък. Подобен тип продукция за първи път се вкарва след близо две години опити за разработка на този сегмент. Това е като победата при райхстага. Да вдигнеш червеното знаме.  :) :) :) :)
В общи линии това е макар и да не е много подробно.
 :38: