Автор Тема: Транзити на Уран  (Прочетена 198327 пъти)

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Транзити на Уран
« Отговор #15 -: Февруари 23, 2014, 07:57:29 pm »
Рени, единствената ми планета в земен знак е Слънцето в Телец. Нямам планети в Дева и Козирог, последният ми се явява включен знак.

Иначе Сатурн си е в собствен земен дом -10-ти (мунданно), но в Лъв. Сатурн формира тригони към Луна и Меркурий в Овен (в огнен знак, но разположени в дом на Дева 6-ти), тригон към Нептун в Стрелец (отново в огнен знак, но пак ситуиран в земен дом на Телеца 2-ри), както и секстил към АЦ във Везни. Сатурн има и квадрат към Слънце, но е с широк орбис от 10 градуса, не зная дали се отчита, така или иначе, са в знакова квадратура.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12473
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #16 -: Февруари 23, 2014, 08:08:59 pm »
Рени, единствената ми планета в земен знак е Слънцето в Телец. Нямам планети в Дева и Козирог, последният ми се явява включен знак.

Иначе Сатурн си е в собствен земен дом -10-ти (мунданно), но в Лъв. Сатурн формира тригони към Луна и Меркурий в Овен (в огнен знак, но разположени в дом на Дева 6-ти), тригон към Нептун в Стрелец (отново в огнен знак, но пак ситуиран в земен дом на Телеца 2-ри), както и секстил към АЦ във Везни. Сатурн има и квадрат към Слънце, но е с широк орбис от 10 градуса, не зная дали се отчита, така или иначе, са в знакова квадратура.

Благодаря.
Няма как,трудничко ще да е да усетиш Уран ,все пак има изразена неподвижност при теб и Сатурнов отпечатък .
Венера ,ако е в Близнаци/Овен -ще имаш шанс да го "ползва' 'Уран  ,ако не Уран има -няма 3-4 г и ще направи опозиция с натален ,нали ?!? ;)
Нодалната ти ос Везни /Овен ли е ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Транзити на Уран
« Отговор #17 -: Февруари 23, 2014, 08:17:52 pm »
Рени, единствената ми планета в земен знак е Слънцето в Телец. Нямам планети в Дева и Козирог, последният ми се явява включен знак.

Иначе Сатурн си е в собствен земен дом -10-ти (мунданно), но в Лъв. Сатурн формира тригони към Луна и Меркурий в Овен (в огнен знак, но разположени в дом на Дева 6-ти), тригон към Нептун в Стрелец (отново в огнен знак, но пак ситуиран в земен дом на Телеца 2-ри), както и секстил към АЦ във Везни. Сатурн има и квадрат към Слънце, но е с широк орбис от 10 градуса, не зная дали се отчита, така или иначе, са в знакова квадратура.



Благодаря.
Няма как,трудничко ще да е да усетиш Уран ,все пак има изразена неподвижност при теб и Сатурнов отпечатък .
Венера ,ако е в Близнаци/Овен -ще имаш шанс да го "ползва' 'Уран  ,ако не Уран има -няма 3-4 г и ще направи опозиция с натален ,нали ?!? ;)
Нодалната ти ос Везни /Овен ли е ?

Венерката е в Близнаци, нодална ос Везни (СЛВ)-Овен (ЮЛВ).
Иначе транзитен Уран ще опозира наталната си позиция като достигне до 13-ти градус в Телец и същевременно направи съвпад с натално Слънце, тогава вече ако не го усетя, не знам кога :)

В момента пътува към натална Луна, може пък да има силна изява най-после, защото ще засегне едно от светилата.

Благодаря ти за коментарите!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12473
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #18 -: Февруари 23, 2014, 08:27:43 pm »
Моля  ;)

Виж кога  се "зареждаш" с Уран,ако по натал имаш следните аспекти:
-Слънце съвпад Уран -действа от самото раждане ,пикове на 84 г ,ако е "рекъл " Онзи горе
-Слънце квадрат Уран -21г/63 г ,според това дали е гоен или долен
-Слънце опозиция Уран -42 г

Проверено е ,аз също като теб съм с опозиция Слънце /Уран в ъглови домове :72:

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Транзити на Уран
« Отговор #19 -: Февруари 23, 2014, 09:12:24 pm »
Моля  ;)

Виж кога  се "зареждаш" с Уран,ако по натал имаш следните аспекти:
-Слънце съвпад Уран -действа от самото раждане ,пикове на 84 г ,ако е "рекъл " Онзи горе
-Слънце квадрат Уран -21г/63 г ,според това дали е гоен или долен
-Слънце опозиция Уран -42 г

Проверено е ,аз също като теб съм с опозиция Слънце /Уран в ъглови домове :72:

Мерси за информацията!

Ами то значи не останало, след по-малко от 10 години най-после ще разбера, що е то Уран! :)

Samoella

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 104
Re: Транзити на Уран
« Отговор #20 -: Февруари 23, 2014, 09:13:40 pm »
Транзитите на Уран са затова ,за да експериментираме ,так където сме били задръстени и да сме готови да се "срещнем " с шанса. ;)

Рени, по-точно обяснение за Уран не бях срещала, при мен транзитира през 7 дом и точно така се опитах да се срещна с шанса да имам сериозна връзка, но не стана... сигурно е било за добро, защото и това знам,че не е добре да се сключва брак по време на този транзит... и така, сега само след месец вече ще бъде на К8 и окончателно ще се настани там, какво ще се експериментира там времето ще покаже.



 
Цитат
по-точно

Samoella,цитатът също е уранов "знак"  ;)


И най-интересното е, че през май при мен се задейства Урановата опозиция,Уран  натално е във 2 дом, прави един тригон със Сатурн-У5, секстил с Меркурий и Слънце, насоката в която ще се разгърне не мога да предположа..
« Последна редакция: Февруари 23, 2014, 09:17:22 pm от Samoella »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12473
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #21 -: Февруари 23, 2014, 10:40:53 pm »
Samoella,прояви творчество в областите ,които са засегнати от транзита,онова ,което не си си позволявала в тези сфери ,сега ще имаш този шанс ,ако натала /ти сте "готови" за промяната.Ще се наложи да се конфронтираш ,с всичко което е споделено,така ще можеш съзнателно да изразяваш желанията си,в смисъл няма да ти пука ,кой какво ще ти каже,разбира се ,като се "разделиш" с някои "ценности" (добродетели ). ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #22 -: Февруари 24, 2014, 08:50:48 am »
Happy, да, децата са по 5-ти дом, всъщност първородното е по 5-ти само, но майчинството не е там. Да бъдеш майка или не, е посочено от множество фактори в даден натал-например знак на Луната и нейни аспекти, 4-10-ти домове, както и АЦ и негов управител.
При тази огнена Луна при мен, и елементът Огън като доминанта в целия радикс,  егоизмът си личи отдалече. Сатурн е в 10-ти дом, но също е и в Лъв (знак в който се чувства изключително зле), тази комбинация индикира нежелание за деца, или ако натива има такива, студени и строги отношения. При мен в допълнение и Луната е в аспект със Сатурн.

Ако искаш търси материали от Бен Дайкс, много добре е обяснил точно Сатрун в 10-ти как се изявява по отношение на майчинство.

предполагам, визираш материали из нета???? Били ми го написала на английски самото име?

Значи Сатурн, Луна ..... ами при мен Луната е в Козирог, в секстил със Сатурн, който е на МС, в Риби :). Обаче пък Луната е в 7. дом и един много известен астролог ми каза "с тази Луна не мога да повярвам, че не сте омъжена" :) - е, да, ама не :)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Транзити на Уран
« Отговор #23 -: Февруари 24, 2014, 08:59:25 am »
Уран ми е от много отдавна в 1 дом. Още от 26,34* водолей се настани там. Когато влезе там си смених цвета на косата - от черен, на морковен, но това траеше само няколко месеца, защото дори и да ми харесваше, то всеки път като се видех в огледалото се стрясках  :D. После мина върху съвпада на Мерк и Юпи и тогава бавно и славно започнах да си променям мисленето - започнах да залитам по езотерика и окултизъм. След това мина върху Слънцето ми и това затвърди собствената ми независимост във всичко и за околните започнах да изглеждам като особнячка, ни се водя - ни се карам, с известно количество лудост според околните  :012:. Има още 5-6 градуса докато ми кацне на К2, но вече мисленето ми е тотално променено, както и ценностите. Преди 4* беше в опозе на Плутона ми, но така и не разбрах, че е бил  :012: - промените са вътрешни, но вече дори и не са промени ами просветления относно един или друг въпрос.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Транзити на Уран
« Отговор #24 -: Февруари 24, 2014, 09:25:29 am »
Вещичка, докато уран беше при слънце, някое гадже не се ли завъртя?

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Транзити на Уран
« Отговор #25 -: Февруари 24, 2014, 09:37:20 am »
Вещичка, докато уран беше при слънце, някое гадже не се ли завъртя?

Аааа много бяха  :57:, тя не е за разправяне  O:-).
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Транзити на Уран
« Отговор #26 -: Февруари 24, 2014, 09:47:16 am »
Това е често срещано проявление на този транзит в женска карта, ако натално слънце/уран имат аспект

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Транзити на Уран
« Отговор #27 -: Февруари 24, 2014, 01:21:46 pm »
Не го знам колко е често, но при мен подейства като ураган - премина през всички вътрешни бариери и ги изравни със земята  :012:. Ако Слънцето е ВА в картата ни, то Уран му разчисти пътя тотално и безпрекословно. Тва бариери, задръжки, особени мнения, предрасъдъци, възпитания, възприятия, научено до момента - всичко под ножа... Не знам, може би защото Уран ми управлява АС-то и затова да действа така при мен, но нямаше лабаво на нито един фронт...  :lol_hitting:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Уран
« Отговор #28 -: Февруари 24, 2014, 01:43:49 pm »
От цяла вечност ми е в 12-ти дом, там мина през Слънцето, след това през Меркурий. Когато срещнах мъжа по който още цивря е бил на 3 гр. след Слънцето. Съвпада с Меркурий ми се отрази доста добре, крилатият мъничко се понаучи да мисли. Сега ми е покрай Асц, след това ще направи тригон със нат. Уран, после съвпад с Венера и накрая на опашката се е наредил Марс.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12473
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #29 -: Февруари 24, 2014, 02:40:26 pm »
Това е често срещано проявление на този транзит в женска карта, ако натално слънце/уран имат аспект

Защо и при какви условия ,както и на кои години ?!?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“