Автор Тема: Транзити на Уран  (Прочетена 198271 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12468
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #30 -: Февруари 24, 2014, 02:41:44 pm »
Уран ми е от много отдавна в 1 дом. Още от 26,34* водолей се настани там. Когато влезе там си смених цвета на косата - от черен, на морковен, но това траеше само няколко месеца, защото дори и да ми харесваше, то всеки път като се видех в огледалото се стрясках  :D. После мина върху съвпада на Мерк и Юпи и тогава бавно и славно започнах да си променям мисленето - започнах да залитам по езотерика и окултизъм. След това мина върху Слънцето ми и това затвърди собствената ми независимост във всичко и за околните започнах да изглеждам като особнячка, ни се водя - ни се карам, с известно количество лудост според околните  :012:. Има още 5-6 градуса докато ми кацне на К2, но вече мисленето ми е тотално променено, както и ценностите. Преди 4* беше в опозе на Плутона ми, но така и не разбрах, че е бил  :012: - промените са вътрешни, но вече дори и не са промени ами просветления относно един или друг въпрос.

Вещичка ,на колко години Уран е минал през АСЦ /Слънце ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #31 -: Февруари 24, 2014, 03:00:36 pm »
При мен тр. Уран в съвпад с нат. Марс донесе връзка с мъж, хубава и трайна, но в нея имаше силно застъпен приятелски елемент.
Транзитът на Уран през нат. Слънце не донесе събития в личен план, но при мен като че ли Слънцето повече се свързва с професионални постижения, отколкото е сигнификатор на мъжете. Покрай тоя транзит имаше професионални промени, които засега отчитам като положителни.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Транзити на Уран
« Отговор #32 -: Февруари 24, 2014, 04:14:43 pm »
Уран ми е от много отдавна в 1 дом. Още от 26,34* водолей се настани там. Когато влезе там си смених цвета на косата - от черен, на морковен, но това траеше само няколко месеца, защото дори и да ми харесваше, то всеки път като се видех в огледалото се стрясках  :D. После мина върху съвпада на Мерк и Юпи и тогава бавно и славно започнах да си променям мисленето - започнах да залитам по езотерика и окултизъм. След това мина върху Слънцето ми и това затвърди собствената ми независимост във всичко и за околните започнах да изглеждам като особнячка, ни се водя - ни се карам, с известно количество лудост според околните  :012:. Има още 5-6 градуса докато ми кацне на К2, но вече мисленето ми е тотално променено, както и ценностите. Преди 4* беше в опозе на Плутона ми, но така и не разбрах, че е бил  :012: - промените са вътрешни, но вече дори и не са промени ами просветления относно един или друг въпрос.

Вещичка ,на колко години Уран е минал през АСЦ /Слънце ?

Ъъъъ, че не помня бе  :012:. Асцедента ми е на 26,34* водолей, а Слънцето е на 12,12* Риби, а в понеделник ставам на 40 години - ако имаш мерак да смяташ де  :57:...
« Последна редакция: Февруари 24, 2014, 05:56:03 pm от Вещичка »
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12468
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #33 -: Февруари 24, 2014, 05:52:59 pm »
Благодаря за данните. ;)

С кой или по-точно с  какво се срещна в сънищата си в периода ?!? Започнали ли са някакви промени около статуса ти ,а работа/дом -дома ти в бъдеща да стане работно място ,а за пред обществото статуса да  е един ,а всъщност друг ?!?
Периода 2002-2003 г се е случила при теб" веселбата ",но от тогава живота ти е взел друга посока:
-Уран на АСЦ и през всикчи планети в 1-ви дом
-Сатурнов възврат
-Затъмнения около оста ИЦ/МЦ
-Реверс на възлите
-Всички ъгли ,атакувани
Доста "заспали чувства" е събудил Уран тогава ...;)

Видях нещо и искам да проверя дали има значение,ще ти задам конкретен въпрос:"Тогава материализирала си някаква твоя страст и в последствие да ти е донесла или носи печалба /дивиденти ?"

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Транзити на Уран
« Отговор #34 -: Февруари 24, 2014, 06:04:24 pm »
Не, нямам спомен да съм материализирала някаква страст честно казано. Обаче да, голяма веселба беше - живота ми се обърна на 180*. 2002г точно дни след сатурновия разврат почина татко от отравяне с гъби - видно от квадрата на Слънце с Нептун в натала. Няколко месеца след това разбрах, че мъжо не си седи на задника. И се започна едни дивотии и така до 2005 докато не ми писна на шапката и не го наритах да си ходи, щото имам слонско търпение ама и то си има граници... Отрязах работа, "приятели", ежедневие и започнах да променям всичко, което ми дойде на ума. Започнах да си задавам разни въпроси и така неочаквано се натресох при Кирчо Стойчев, с който се оказахме комшии и сме си играли като деца ама аз не го помнех  :012:... Та така търсех си отговори, докато не разбрах, че никой не може да ми ги даде, ами аз сама трябва да ги намеря... И се започна едно ровене в езотерика, окултизъм и психология, та не ти е работа  :57:...

Сега след сто години мога да кажа, че ако не бяха тогава тези събития, то аз нямаше да бъда човека, който съм сега, а наистина харесвам този човек  :72:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12468
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #35 -: Февруари 24, 2014, 06:29:50 pm »
Благодаря ,за споделеното. ;)

За въпроса ,бях провокирана от мунданния цикъл Венера/Марс в Скорпион съвпад ЛФ ,винаги ми е било интересно дали има значение /проява при активиране същата -харесвам я тази точка. ;) ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Транзити на Уран
« Отговор #36 -: Февруари 24, 2014, 06:34:27 pm »
И на мен ми е била интересна ЛФ, но до сега не съм я забелязвала да действа.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Samoella

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 104
Re: Транзити на Уран
« Отговор #37 -: Февруари 24, 2014, 06:52:26 pm »
Samoella,прояви творчество в областите ,които са засегнати от транзита,онова ,което не си си позволявала в тези сфери ,сега ще имаш този шанс ,ако натала /ти сте "готови" за промяната.Ще се наложи да се конфронтираш ,с всичко което е споделено,така ще можеш съзнателно да изразяваш желанията си,в смисъл няма да ти пука ,кой какво ще ти каже,разбира се ,като се "разделиш" с някои "ценности" (добродетели ). ;)

Благодаря ти Рени, така и мисля, да си позволя някои неща които до сега не съм си позволявала, и няма да ми пука :08:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12468
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #38 -: Февруари 24, 2014, 07:00:33 pm »
Моля ,Samoella  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Транзити на Уран
« Отговор #39 -: Февруари 25, 2014, 07:40:28 pm »
Happy, да, децата са по 5-ти дом, всъщност първородното е по 5-ти само, но майчинството не е там. Да бъдеш майка или не, е посочено от множество фактори в даден натал-например знак на Луната и нейни аспекти, 4-10-ти домове, както и АЦ и негов управител.
При тази огнена Луна при мен, и елементът Огън като доминанта в целия радикс,  егоизмът си личи отдалече. Сатурн е в 10-ти дом, но също е и в Лъв (знак в който се чувства изключително зле), тази комбинация индикира нежелание за деца, или ако натива има такива, студени и строги отношения. При мен в допълнение и Луната е в аспект със Сатурн.

Ако искаш търси материали от Бен Дайкс, много добре е обяснил точно Сатрун в 10-ти как се изявява по отношение на майчинство.

предполагам, визираш материали из нета???? Били ми го написала на английски самото име?

Значи Сатурн, Луна ..... ами при мен Луната е в Козирог, в секстил със Сатурн, който е на МС, в Риби :). Обаче пък Луната е в 7. дом и един много известен астролог ми каза "с тази Луна не мога да повярвам, че не сте омъжена" :) - е, да, ама не :)

Happy, това е официалният сайт на Benjamin Dykes: http://www.bendykes.com/persians.php#t1, слагам ти линк към книгите, които е издал. Имай напредвид, че той е  traditional astrologer, тоест може неговите интерпретации да ти се сторят малко странни, по-песимистични, и много по-директни, от тези на модерните астролози. Аз лично четох редактираното от него издание на Persian Nativities, както и тълкуванията на древните араби като Masha’allah, по-верни интерпретации за Сатурн, не съм намирала досега.

А пък ако искаш някой съвременен източник на инфо за Сатурн, виж Лиз Грийн (Liz Greene)"Saturn: A New Look at an Old Devil".  Няма точно обособена информация как планетата обуславя индивидуално отношението на натива към възпроизводство и майчинство, но позицията на Сатурн в знак и дом е така добре описана, че сама можеш да си направиш изводите по темата по-горе.

Иначе Сатурн на МЦ при теб, откъм 9-ти дом ли прави съвпада, или от 10-ти?
И аз имам светило в 7-ми дом-при мен е Слънце. И на мен са ми казвали, че не е възможно със Слънце в 7-ми дом и то в Телец, да не искам да се омъжвам:) Клишираната интерпретация за тази позиция е живот чрез връзки и партньор, видиш ли, намирам себе си, само ако имам половинка :012:, а пък то точно наобратно се получава при мен.
 
« Последна редакция: Февруари 25, 2014, 07:42:06 pm от MayFlower »

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #40 -: Февруари 25, 2014, 08:00:39 pm »
благодаря, Мейфлауър :)

ще разгледам какво има по сайта. Засега едва ли ще купя още книги :)

Съвременните съм ги изчела - имам и Лиз Грийн, и Бил Тиърни, а и Сю Томпкинс. Чела съм ги, но не съм направила връзката. Ще прегледам по сайта, който ми даде и ще поразсъждавам по въпроса .... много ти благодаря!

моя Сатурн е в 9 дом, на 4-5 гр от МС. Картата ми я има в темата за прогностичните упражнения - днес я обсъждахме.

добавка: аз май не съм чела особено задълбочено за сатурн в 10. дом ...... ще проверя пак ....
« Последна редакция: Февруари 25, 2014, 08:03:27 pm от Happy58 »

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на Уран
« Отговор #41 -: Март 01, 2014, 07:29:40 am »
При мой познат Уранова опозиция по остта 10/4домове му донесе развод,проблеми с бившата,която едва не го докара до лудницата.Никога не съм вярвала,че точно него ще го наблюдавам в подобно състояние.В крайна сметка срещна друга и втори път се задоми.Сега последните новини около бившата са,че решила да го съди за издръжка на децата,но иска доста по-висока сума и на всичко отгоре не им разрешава да поддържат връзка с баща си!
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12468
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #42 -: Март 01, 2014, 01:50:45 pm »
При мой познат Уранова опозиция по остта 10/4домове му донесе развод,проблеми с бившата,която едва не го докара до лудницата.Никога не съм вярвала,че точно него ще го наблюдавам в подобно състояние.В крайна сметка срещна друга и втори път се задоми.Сега последните новини около бившата са,че решила да го съди за издръжка на децата,но иска доста по-висока сума и на всичко отгоре не им разрешава да поддържат връзка с баща си!

Урановата опозиция се изживява различно при мъжете и жените .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Уран
« Отговор #43 -: Март 01, 2014, 08:54:54 pm »
Рени, я развий темата за мъжете и жените, па макар и в две изречения. Тенк ю!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12468
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #44 -: Март 01, 2014, 09:11:35 pm »
Жената -"полудява " и се "подмладява".

Мъжът-"оглупява" и се "заиграва" .

Две изречения. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“