Автор Тема: Транзити на Уран  (Прочетена 205510 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #990 -: Май 30, 2017, 12:47:40 am »
Как коя е Ребека -снаха на Авраам и Сара
А ти Акрус, получаваш поздрав от мен за превода на английски на отличеното хайку с цъфналият некролог на вишната!Баш по вкуса ми, моля само сподели как преведе некролог? Искрено се чудя, те чужденците все си мислят че покойниците са престъпници или се издирват като изчезнали  :012:
Авраамова дъще, не съм превеждала отличеното хайку на английски, защото участвах с него в категорията хайку на български, отделно има категория хайку на английски за участниците от чужбина.
В другите страни също има некролози, също слагат канички с цветя на крайпътни стълбове, където са се споминали в катастрофа, също в ежедневниците си имат страница с некролози, както в наши вестници. Говоря за европейски, християнски страни.

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Транзити на Уран
« Отговор #991 -: Май 30, 2017, 10:09:55 am »
Ау вярно, наистина имат дума за некролози -отвратително, все си мислех ,че нямат.. а тогава какво се кокорят тук и разпитват какви са тези хора по дърветата в България  :012:

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Транзити на Уран
« Отговор #992 -: Май 30, 2017, 08:28:37 pm »
Не случайно единият е стар управител, там където другият е нов. Да не съм му отрязала аз гроздето на Уранчо  :D, все пак говорим за информационен продукт по сатурнова тема :012:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #993 -: Май 30, 2017, 10:52:28 pm »
И аз първоначално се кокорех, но в един момент свикнах с местната... култура. Абе вие в урановата тема на сатурнови реализми го обърнахте. Сега видях полемиката.
Некролозите, като част от смъртта, не трябва ли да са по Плутон/скорпион? 

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Транзити на Уран
« Отговор #994 -: Май 30, 2017, 11:56:56 pm »
Постморталните ;D погребални възпоменания са по Сатурчу. Ходи се по канон на гробищата в събота, както и задушниците не са петък, а в събота. Черешова задушница- това е баш по твоята лирика, тия в другите държави може и да имат възпоменателни плакети, ама чак задушница няма да имат.. :012: изключая Балканите  :012:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #995 -: Май 31, 2017, 01:22:25 am »
Постморталните ;D погребални възпоменания са по Сатурчу. Ходи се по канон на гробищата в събота, както и задушниците не са петък, а в събота. Черешова задушница- това е баш по твоята лирика, тия в другите държави може и да имат възпоменателни плакети, ама чак задушница няма да имат.. :012: изключая Балканите  :012:
Темата на хайку конкурса е "Вишнев цвят", като основно се има предвид японската вишна, която е декоративно цъфтящо дръвче, но се приема и за нашите плодни вишни да се пише.
На гробища не се ходи само в събота, хората мрат в разни дни, а после нали се прави третинка, девет дни, 40 дни, 3м, 6м. 9м. и година, които се правят на самия ден. Вече следващите възпоменания може да се правят не на дата, а в събота преди датата. В католическата църква също отслужват панахида, подобно на нашите задушници, гледах в църквата до нас в Мадрид имаше на две нива свещи-лампички, долу за починали и втория етаж за живите- пускаш 20 €цента в една дупчица , натискаш копчето на която лампичка избереш и тя свети за определено време, вместо свещичка. Имат и свещи, но са едни големи и дебели и повече у дома пред статуя на Девата или Исус си ги палят, сигурно да не се опушват църквите, а и лято време е всекидневно около и над 40гр., та остава и онези големи свещи да горят в църквата, докато тече литургията и възрастните испанки ще си счупят китките да махат с ветрилата.  :) Все пак сме християни и повечето празници съвпадат, някои дори по дати, имат само някои с техни светци, които ние нямаме и обратно. При тях честванията са с пищни церемонии.
Кажи сега на теб тр. Уран през 5д какво ти донесе или отнесе?

poli_z

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 136
Re: Транзити на Уран
« Отговор #996 -: Май 31, 2017, 03:01:30 am »
Здравейте, съвсем скоро тр. Уран У7 ще ме направи тригон с нат. Слънце У1. Уран ми транзитира през 9 дом ,а Слънцето ми е в 5 Натален. Освен нещо по 1-7 което не знам като нещо отношенията с мъжа ми да се подобрят,може ли по някакъв начин да ми донесе нещо оригинално за мен хаха понеже съм в чужбина или успех в кариерата? Отделно дирекционен Уран е съвпад с нат. Слънце, двойно подчертаване на темата. 🙂

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Уран
« Отговор #997 -: Май 31, 2017, 08:13:42 am »
Иновативни и креативни идеи :)
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #998 -: Май 31, 2017, 12:02:18 pm »
може ли по някакъв начин да ми донесе нещо оригинално за мен хаха понеже съм в чужбина или успех в кариерата?

Може, стига ти да имаш оригинални идеи и оригинален подход, както и същата кариера. Начинът ще го откриеш най-лесно по персоналния си Марс и доминанта в картата. Уран може само да ускори всичко онова което е на дневен ред, да те провокира да рискуваш в засегнатите области, често и без видима причина, да кажеш "Не", т.е. да заявиш открито своята индивидуалност, да не желаеш да си сътрудничиш с другите, да се "освободиш" от статуквото, наложен статут. Обикновено транзитите на Уран съобщават за себе си около година по-рано преди точното проявление и то по-често на физическо ниво, тялото реагира, както и взаимоотношенията- по това се познава, че сме в Уранов период.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Уран
« Отговор #999 -: Май 31, 2017, 12:45:27 pm »
Здравейте, съвсем скоро тр. Уран У7 ще ме направи тригон с нат. Слънце У1. Уран ми транзитира през 9 дом ,а Слънцето ми е в 5 Натален. Освен нещо по 1-7 което не знам като нещо отношенията с мъжа ми да се подобрят,може ли по някакъв начин да ми донесе нещо оригинално за мен хаха понеже съм в чужбина или успех в кариерата? Отделно дирекционен Уран е съвпад с нат. Слънце, двойно подчертаване на темата. 🙂

Заявяване на себе си и реализация, Слънце У1, по нестандартен начин, Уран. В случая щом Уран У7, а Слънце У1,  със сигурност ще засегне взаимоотношенията, а понеже аспектът е мек - това ще стане по хармоничен начин. Защо да не намериш нов подход към мъжа си? :)

Друго проявление можеш да търсиш изобщо по 5/9 домове - творчество, нови хоризонти, друг поглед върху нещата.

За да има творчески и новаторски идеи, трябва да е засегнат Меркурий.

Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1000 -: Май 31, 2017, 01:14:58 pm »
Делфи , много хубава снимка  :08:

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1001 -: Май 31, 2017, 01:58:34 pm »
Благодаря Стреличка  :38:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1002 -: Май 31, 2017, 03:03:09 pm »
Кажи сега на теб тр. Уран през 5д какво ти донесе или отнесе?
Още нищо по характерните петодомни теми, иначе си добавям по някое ново хоби-картини с миди и пясък, керамични мозайки, маслени картинки и прочие, но често бързо ме напуска вдъхновението или по-скоро усещам липса на муза. Девствена съм още -сърцето ми също  :012:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1003 -: Май 31, 2017, 10:26:12 pm »
Кажи сега на теб тр. Уран през 5д какво ти донесе или отнесе?
Още нищо по характерните петодомни теми, иначе си добавям по някое ново хоби-картини с миди и пясък, керамични мозайки, маслени картинки и прочие, но често бързо ме напуска вдъхновението или по-скоро усещам липса на муза. Девствена съм още -сърцето ми също  :012:
Дай некоя снимка на мидите и мозайките, мен също ме кефят подобни нещица, преди 15г бях насъбрала миди и парченца от фаянсови плочки с намерението да облицовам с тях саксии, но така си останах с намерението  :) Уран нали не е конвенционален, а в днешно време девствен на тези години си е нестандартна проява  :) Малката дъщеря с тр Уран през 5д смени няколко гаджета, накрая неочаквано взе, че забременя и стана мама

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1004 -: Юни 03, 2017, 03:49:03 pm »
Това е прекалено вече, смотаният Уран през Венера нищо не даде, сега с транзитната Венера са ми точно върху Марс - е пак нищо... Искам гадже, не знам какво още чакат да мине през тях
В моята карта имам чувството, че само лошите транзити на Сатурн работят  ;D