Автор Тема: Транзити на Уран  (Прочетена 205928 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1035 -: Юли 05, 2017, 10:59:07 am »
При Уранова опозиция на колко градуса орбис започва да действа?Кога започва да се усеща влиянието?

Уран е в Овен, а това дава тенденция да се усеща влиянието му доста по-рано преди точния аспект.
В ъглови домове, може още като влезе. В карта с акцент Водолей/ Уран, Меркурий, 7-ми дом, Венера, Везни, с повече опозиции, също може по-рано да усети действието. Сатурновите типажи, Сатурн в 7-ми, силен акцент на фиксирания кръст,   западен Меркурий, в земен знак/дом, при точния аспект, но по-силно като проява- като "гръм от ясно небе ".
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1036 -: Юли 09, 2017, 08:42:10 pm »
Уран към Луна н К7 започнах да го усещам ясно около 7-8 градуса преди точния аспект. На самия аспект вече бях претръпнала. По Нова година ще се върне пак върху Луната и ще влезе за малко в 6д, но предполагам тогава ще работи едновременно с квадрата на тр Сатурн към натално Слънце. Да, няма нищо случайно. Когато се комбинират 2 тежки транзита, става белята.
 
Иначе, тр Уран съвпад Слънце ми беше хубав и активен период, но това беше покрай съвпада на Уран и Юпитер в Риби и Сатурнов възврат, тъй че не е само чист Уран Слънце.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Selena

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1037 -: Юли 09, 2017, 11:51:11 pm »
Аз съм имала съвпад на Уран (У6) в/у водолейското ми слънце в 6 дом. Спомням си огромното ми недоволство от заплащането в тогавашната ми работа. При последвалия директен ход на Уран ми предложиха да се явя на интервю за работа и напуснах старата. Междувременно имах непрекъснати неврологични симптоми от сорта на болки в кръста, схванат палец на крака, спазми в прасеца по време на сън и т.н. И тях с този транзит свързвам и най-вече с блокираните ми уранови енергии по онова време.
ПС Все пак такива важни неща не са никога сами в картата- СД Слънце тогава сменя знак от риби към овен

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1038 -: Юли 24, 2017, 04:26:52 pm »
Ще може ли споделен опит с тр. Уран опозиция Луна? Нищо хубаво не прочетох.  :012:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1039 -: Юли 24, 2017, 04:48:52 pm »
Ще може ли споделен опит с тр. Уран опозиция Луна? Нищо хубаво не прочетох.  :012:
Ами аз тогава съм тръгнала в 1-ви клас, беше ми напрегнато от гледна точка на това, че не бях ходила преди това на детска градина и предучилищна, бяхме се преместили от града където ми мина детството, т.е. нова среда, далеко от полата на мама, нови другарчета на улицата- всичко това си беше стрес за мен, като наплашен заек се свивах на чина, но пък училището ми спореше, завърших с отличен. Луната У11 в опозиция на тр. Уран, който е естествен У11

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1040 -: Юли 24, 2017, 05:40:16 pm »
Ще може ли споделен опит с тр. Уран опозиция Луна? Нищо хубаво не прочетох.  :012:
Безсъние.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1041 -: Юли 25, 2017, 09:18:56 am »
Ще може ли споделен опит с тр. Уран опозиция Луна? Нищо хубаво не прочетох.  :012:

то безсънието идва от нерви,напрежение,стрес,идващ от околните щом е опозе,както и заради родителство/родители и заради темите,който двете упр.
ако в натала са в хармония,събитията ще започващ конфликтно и напрегнато,но ще завършват добре
хубавото на транзита е да оставиш в миналото всичката болка свързана с луната и всички негативни емоции,било каквото било и то остава в миналото,няма архив,няма да съживяш болката със спомени,предел,/кулминация,като пълнолунието/,от където гледаш само напред в бъдещето,заредена с оптимизъм за ново начало

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1042 -: Септември 22, 2017, 01:27:57 pm »
Безсъние.

Възможно ли е вече тр.Уран да действа на Луната? Натално е в скорп, но вече безсънието започна.  :017:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1043 -: Септември 22, 2017, 10:03:45 pm »
Възможно ли е вече тр.Уран да действа на Луната? Натално е в скорп, но вече безсънието започна.  :017:
В случая Уран е все още в Овен, при това ретрограден. Възможно е и да е от него, но потърси дали не аспектира и други лични планети.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1044 -: Септември 27, 2017, 05:56:39 pm »
Възможно ли е вече тр.Уран да действа на Луната? Натално е в скорп, но вече безсънието започна.  :017:
. Безсъние - при аспект  Уран-Меркурий

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1045 -: Септември 27, 2017, 09:57:12 pm »
. Безсъние - при аспект  Уран-Меркурий
В натала имам такъв аспект и мога да потвърде, че страдам от безсъние, напоследък даже често. А причините са различни и понякога странни - от безпокойство до събуждане, за да чуя или потърся дадена песен, която натрапчиво ми е била в главата без деня или пък насън. Понякога не съм могъл да заспя от нетърпение да прочета докрай някоя книга.

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1046 -: Септември 27, 2017, 10:25:20 pm »
Безсънието при транзит на Уран го потвърждавам с 2 ръце.
Не ми е нужно да е включен Меркурий.
Преживях не отдавна квадратурата на Уран с асцендент, с Марс, а от доста време насам и със Сатурн - недоспиването фигурира като съпътстващ фактор навсякъде.
Явно е достатъчно Уран да е в кофти аспект с нещо си. До този извод стигам. :72:

Магика

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 134
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1047 -: Ноември 04, 2017, 09:58:45 pm »
Как мислите...дали Урановата опозиция ще разтърси целия ми хороскоп?Още е далече точната опозиция,но дали не започва да влияе от сега?...И този съвпад с Луната...кофти ми се вижда...Дали ще оцелее брака ми?След 20 години брак...вчера заговорихме за развод...Ще са засегнати ъгловите домове...И Плутон ще квадратира У4...Тежко положение...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1048 -: Ноември 04, 2017, 10:32:02 pm »
Не при всички урановата опозиция носи житейски обрати  и сътресения, зависи как е живял нативът до този момент, какъв му е хороскопът, каква е динамиката. Ти по натал имаш неспокойна Луна – и с оглед на накшатрата, която заема, и с оглед на съвпада с Уран и квадрата със Сатурн, при това последният идва от Асцендента. Луната е в накшатра на Раху и в един знак с него. Не е като да не си свикнала да живееш под напрежение, вътрешно си неспокойна, изпълнена с безпокойство. Луната и Раху са в дома на вътрешното пространство, той отговаря за тока как се чувстваме, за нашия комфорт. Пък и отчетено с прецесия Луната има отношение към изгряващия знак, а Сатурн е негов съуправител – на изгряващата накшатра. Донякъде силният Юпитер в съвпад с МС компенсира, смекчава неблагоприятните влияния. Но силата му на влияние вече започва да отслабва, преминала си кулминацията.

Развод и раздели само по транзита на Уран не бих прогнозирала, но щом за това се е заговорило, нещо сериозно ти е накривило шапката, говорим за комплексно астрологично влияние. В радикса имаш недобре поставен Марс, а той също отговаря за отношенията с брачния партньор, особено при нощно раждане. Сега Сатурн набира скорост и скоро опозицията му с наталния Марс ще е точна. Лунните възли минават през оста АС/ДС, през 2018 съвпадът ще е точен, там ще има и марсово ретроградие – мунданно в съвпад с Кету в тропическия Водолей. На теб това ти се пада в 7 дом. Така че от всичко изброено Уран е третият по сила на влияние фактор, преди него има Лунни възли и Сатурн, някой транзит на Юпитер също може да подлее масло в огъня. Всъщност в момента Юпитер минава през знака на Луната – това също не е за подценяване, през такива периоди се избистрят важни решения.

Зависи с какви дирекции се засича, те ще си кажат тежката дума. Ако няма нещо кой знае колко неблагоприятно по дирекции, може и да пребъде бракът ти, поне формално да се запази. Но всички предиктивни техники отразяват нашето динамично развитие през времето, показват за какви събития ”узряваме”, какви промени сме готови да посрещнем. Някоя по-трудна дирекция не носи развод сама по себе си, но може да допринесе за ескалация на напрежението, ако в отношенията вече се е настанил дисонансен заряд. Предполага се, че дотогава отношенията вече са тръгнали в нежелана посока, някъде каруцата се е преобърнала, изникнали са камъчета по пътя. Винаги има някаква предистория, период на узряване и ферментиране. И понякога просто имаме нужда от по-силен натиск, за да вземем окончателно решение. Обикновено дирекциите бележат такива повратни моменти.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1049 -: Ноември 05, 2017, 01:19:25 am »
Как мислите...дали Урановата опозиция ще разтърси целия ми хороскоп?Още е далече точната опозиция,но дали не започва да влияе от сега?...И този съвпад с Луната...кофти ми се вижда...Дали ще оцелее брака ми?След 20 години брак...вчера заговорихме за развод...Ще са засегнати ъгловите домове...И Плутон ще квадратира У4...Тежко положение...
Уран не разтърсва хороскопа, а е указание кога и къде можем, докато директен и не можем, когато е ретро, да правим промени. Ако в картата има тенденция за развод-да, ако няма- временно дистанциране, единия може да се заиграе за малко, да се  "занули" досегашния начин, по който се случва брака ви и да се стартира наново, по- алтернативни отношения.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“