Автор Тема: Транзити на Уран  (Прочетена 205326 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1095 -: Април 30, 2018, 12:58:44 pm »
Взаимоотношенията между хората не са само любовни, но могат да бъдат близки-това е Венера. ...но винаги първо става въпрос за любов при нея, не задължително плътска.
Последно "не са само любовни" или "но винаги на първо място става въпрос за любов" ?
Прочете ли коментара ми с пример от съвпада при мен? Прочети го!
Взаимоотношенията са също по 7д. , естествения дом на Венера, такива имах при тр. Уран през 7д., естествено не бяха трайни, но пък ярки, показни, запомнящи се. И пак си зависи от знака и аспектите, при мен като кацна на ДС правеше тригон с Марс У3, У8 и Нептун У7 в Скорпион.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1096 -: Април 30, 2018, 01:24:28 pm »
Не съм съгласна с подчертаното. Разбира се, че са от значение домовете, които участват, но не винаги е свързано с взаимоотношения. За пример давам себе си- когато тр. Уран се съедини с Венера У2, У9 във 2д. в знака Везни, съм била ученичка във 2-ри клас, за какви взаимоотношения може да става дума? Но пък тогава баща ми купи на изплащане първия ни телевизор и Новата 1972-ра (на точния съвпад) гледах на черно-белия ни телевизор "Средец", и бях много щастлива, тъй като есента, в началото на 2-ри клас, нашият учител ни накара да вдигнат ръце тези, които все още нямат телевизор у дома, беше ме много срам, че бях една от 8-те вдигнати ръце, от 33 деца в класа. Уран е У6 в 12д. в Дева.

Е, айде сега ...... ти си във 2 клас и трябва да е любов ли? Моя коментар се отнася за зрели хора ..... до децата още не съм стигнала, нямам и намерение засега.

Я виж на тригона какво се е случило .... ще е интересно.

Всъщност, сега се сетих - Венера е И отношението ни към самите себе си, да се обичаме (дали и Рени беше написала същото?).
Ами, изненадващо, баща ти е направил нещо (по 6 дом), чрез което ти си се почувствала вече стойностна, не те е срам, .... но ако повече ти харесва, може да й отнемеш това право - въпрос на настройка :)

« Последна редакция: Април 30, 2018, 01:28:53 pm от Happy58 »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1097 -: Април 30, 2018, 01:24:48 pm »
Защо да очакваме от Уран/ Венера, такава клиширана ситуация- ужЛюбов.

А не е ли възможно любовта да се трансформира в приятелство, а приятелството в любов?  ;)

Но и това трябва да ти е драснато в натала. На мен все ми се карат, че не обичам фаст фуд. Тук по това те оценяват, дали си придружена, а не от какъв/каква.  :D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1098 -: Април 30, 2018, 01:30:15 pm »
И аз да се присъединя към Венерите на които Уран не донесе любов, ама под никаква форма, абсолютно никаква събитийност :19:
Дано и опозицията към Луната да е така, че ако ми се наелектризират още нервите, ще дам на късо  :)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1099 -: Април 30, 2018, 01:38:19 pm »
И аз да се присъединя към Венерите на които Уран не донесе любов, ама под никаква форма, абсолютно никаква събитийност :19:
Дано и опозицията към Луната да е така, че ако ми се наелектризират още нервите, ще дам на късо  :)

Сатинче, кога беше съвпада и кога беше предложението за ПР (7 дом, везни) ? Уран какво управлява и в кой дом е натално?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1100 -: Април 30, 2018, 01:46:04 pm »
Последно "не са само любовни" или "но винаги на първо място става въпрос за любов" ?


Да, взаимоотношенията не са само любовни, приети като сексуални такива и да, винаги става въпрос за любов на първо място като отношение, кое тук е неразбрано ?Може да изпиташ любов към домашен любимец, към момината сълза, към шоколадовата ти поднесена торта, това е отношение и да влезеш в близки взаимоотношения, без същите да имат еротично-сексуален оттенък.:)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1101 -: Април 30, 2018, 01:55:34 pm »
Не е задължително да се откликва адекватно, пълноценно, разбираемо, осъзнато на всеки транзит-всеки се случва на дадена събитийност, толкова колкото може. Не става с напъване, а с разбиране. Това че, някой не се е влюбил, когато Венера е била активирана, не означава, че принципа не работи, а че човек не е направил нищо за да проработи и това не се случва в мига на действие на транзита, а много преди това. Ако на всеки 2 г( на всеки 2 г Марс прави съвпад с Венера, паралелно с мундания им цикъл) не си активен в интересите, предпочитанията си, дали в посока овладяването им, променяйки ги, стремейки се към повече удовлетворение-няма какво да  се очаква при бавните транзити а тази посока. На теория съществуват толкова много вероятности, но ако искаме да ги схванем, трябва и да експериментираме с тях и на практика-това като пример за Венера и Уран.
Всичко в астрологията си работи закономерно, но ние имаме още да учим как да ползваме тази закономерност.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1102 -: Април 30, 2018, 01:57:11 pm »
Уран дава нещо ново, нестандартно, групи, разширяване на индивидуалното подсъзнание.

Венера - любов - към себе си (телец) и към другите (везни). Секса вече е по 5 и 8 дом.

Опитайте се да намерите отговорите за себе си, вместо все да сте опозиция :)

Заради Уран и Рени на първия тригон към Венера си боядисах косата като папагал :) ... Рени, помниш ли?

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1103 -: Април 30, 2018, 01:57:33 pm »
Сатинче, кога беше съвпада и кога беше предложението за ПР (7 дом, везни) ? Уран какво управлява и в кой дом е натално?

А не помня, мисля, че от началото на 2016 започна да лази върху нея.
Тва с предложението беше преди месец и нещо, даже го бях забравила, щото не го отчетох особено като някаква случка.
То и не дойде официално, просто щеше да е нагласена работа с връзки, въобще не го приех като възможност, отказах категорично и в замяна получих скандал "Да съм си стояла в нас тогава", ма аз да съм искала някой да ми прави "услуга" и чак ми стана досадно при опитите да ме убедят. На хората им е трън в очите, че си работя от нас или от където си искам, общо взето за всички съм безработна, щом не съм на заплата някъде и нямам работно време от 9 до 18, а пък и аз не си правя труда да ги убеждавам в противното :D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1104 -: Април 30, 2018, 02:02:48 pm »


Заради Уран и Рени на първия тригон към Венера си боядисах косата като папагал :) ... Рени, помниш ли?

Помня, Хепи. ;)
Това не промени ли отношението на другите към теб? По-късно не си ли позволи да се (в)любиш без да имаш очаквания, не експериментира ли в тази област ? Не се ли освободи от някои предразсъдъци в тази сфера ? Но преди Уран нещо до Сатурн е докоснало Венера и Марс, нали ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1105 -: Април 30, 2018, 02:10:50 pm »
На хората им е трън в очите, че си работя от нас или от където си искам, общо взето за всички съм безработна

Същата работа при мен. Ако пък случайно изкарваш от дома повече, отколкото на заплата, ще си още по-голям трън. При това ще си разполагаш с времето, сама ще си организираш ежедневието, няма да се кланяш на шеф и колежки.  ;)

Разбира се това е ограничаващо за социалните контакти, в една или друга степен. При мен стана така поради конюнктурни причини, а не личен избор. Просто бизнесът замря, оттеглиха се доста чужди инвеститори. Преди няколко години хвърчах от нотариус до нотариус, от сделка на сделка, а сега си изкарвам прехраната само с писмена работа. Пипкави и отговорни документи. Невидим и недооценяван труд. Бих могла да се впиша като съдебен преводач, за да го имам въпросния "социален живот", но с полиции и съдилища не ми се занимава и с техните тромави процедури. И там съм превеждала. Старая се да стоя далеч от всякакви държавни служители и институции.

В очите на средностатистическите служителки фрийлансърите винаги ще сме невидими. То каква е файдата да си видима, като те мачка някой частник и трябва всичко да търпиш? Уважение и колегиалност рядко има. Дивият капитализъм и това унищожи.

Имах два подобни скандала от приятелка, пак нагласени запознанства. Накрая ми се цупеше и сърдеше насреща. Само защото е избирала според своя меркантилен вкус, а аз взех, че не харесах човека. Нито той мене. То насила и изкуствено не става.



« Последна редакция: Април 30, 2018, 02:13:15 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1106 -: Април 30, 2018, 02:27:11 pm »
Субективно отношение. Няма такова нещо. В последните години все повече хора работят от вкъщи, това не е прецедент, така че да се гледа " с лошо око " или завист на този тип заетост . Аз работя по този начин от 10 г ., на никой не съм трън в очите и не си мисля, че съм, нито това ме е направило по-малко видима, нито е ограничило социалния ми живот.
Не влизайте в разни филми, за това, че 2-3 трима са проявили внимание към вашата заетост не по начина, по който вие очаквате. Ако света се интересува от нас, то това ще се случи, въпреки уединението, усамотението, вглъбяването, нереалистичната представа за себе си, малкото жилище, работата у дома.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1107 -: Април 30, 2018, 02:28:51 pm »
Точно така. Ако ти е дадено да бъдеш видим, и от дивана ще светиш.  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1108 -: Април 30, 2018, 02:30:16 pm »
Уран дава нещо ново, нестандартно, групи, разширяване на индивидуалното подсъзнание.

Венера - любов - към себе си (телец) и към другите (везни). Секса вече е по 5 и 8 дом.

Опитайте се да намерите отговорите за себе си, вместо все да сте опозиция :)
Хепи, аз не съм в опозиция на теб или на Рени, а на твърдението, че "винаги са намесени любов и взаимоотношения" . Ами не е винаги, както става ясно от изнесените факти.
Да обичаш сладолед и шоколад (по 2д) не е любов, а угаждане, което пак е по Венера, но с аспект към Юпитер, а при Уран е новаторското, наука и техника, той ще предложи мулекулярна кухня, която е много скъпа между другото. Ето, ти си сменила косата в ярък цвят. Понеже ме попита какво се е случило при тригона с моята Венера- имаше афера с уранова личност, която беше неочаквана за мен и кратка, горе-долу по това време промених цвета на косата от естествено кестенява в ярко червена, да се забелязвам отдалеко, после преминах на цвят "златен портокал" , все атрактивни цветове, но любов нямаше- работа, работа и пак работа, Уран У6 правеше тригона към Венера с транзит от 6д.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1109 -: Април 30, 2018, 02:39:13 pm »
Хепи, аз не съм в опозиция на теб или на Рени, а на твърдението, че "винаги са намесени любов и взаимоотношения" . Ами не е винаги, както става ясно от изнесените факти.
Да обичаш сладолед и шоколад (по 2д) не е любов, а угаждане, което пак е по Венера, но с аспект към Юпитер, а при Уран е новаторското, наука и техника, той ще предложи мулекулярна кухня, която е много скъпа между другото. Ето, ти си сменила косата в ярък цвят. Понеже ме попита какво се е случило при тригона с моята Венера- имаше афера с уранова личност, която беше неочаквана за мен и кратка, горе-долу по това време промених цвета на косата от естествено кестенява в ярко червена, да се забелязвам отдалеко, после преминах на цвят "златен портокал" , все атрактивни цветове, но любов нямаше- работа, работа и пак работа, Уран У6 правеше тригона към Венера с транзит от 6д.

аз пък искам да те извадя от рамките, защото имаш потенциал. Много искам :)
Прочете ли поста ми за телевизора? помисли си.

Това, че на тригона е било кратко, не означава, че не е имало любов. А това, че е кратко, може да е, защото не си си позволила повече. Това, че си променила косата си, е любов към теб самата.

Любовта по Венера не е онова по Плутон - не го бъркайте. Везни не изгаря от любови - тя се НАСЛАЖДАВА.

А когато ядеш шоколад или сладолед, си доставяш удоволствие, защото се обичаш. Това ,че някой е решил да вкара термина "угаждам си", не означава, че насладата трябва да изчезне. Двете думи са едно и също, но при едното се обичаш, а с другото се упрекваш.