Автор Тема: Транзити на Уран  (Прочетена 205460 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1110 -: Април 30, 2018, 02:41:30 pm »
А не помня, мисля, че от началото на 2016 започна да лази върху нея.
Тва с предложението беше преди месец и нещо, даже го бях забравила, щото не го отчетох особено като някаква случка.
То и не дойде официално, просто щеше да е нагласена работа с връзки, въобще не го приех като възможност, отказах категорично и в замяна получих скандал "Да съм си стояла в нас тогава", ма аз да съм искала някой да ми прави "услуга" и чак ми стана досадно при опитите да ме убедят. На хората им е трън в очите, че си работя от нас или от където си искам, общо взето за всички съм безработна, щом не съм на заплата някъде и нямам работно време от 9 до 18, а пък и аз не си правя труда да ги убеждавам в противното :D

Значи, ти искаш и пред вселената (планети) да запазиш независимостта си .... ок, :) - теб няма да те ръчкам :)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1111 -: Април 30, 2018, 02:45:42 pm »
Помня, Хепи. ;)
Това не промени ли отношението на другите към теб? По-късно не си ли позволи да се (в)любиш без да имаш очаквания, не експериментира ли в тази област ? Не се ли освободи от някои предразсъдъци в тази сфера ? Но преди Уран нещо до Сатурн е докоснало Венера и Марс, нали ? :)

Ами, оттам се започна ... сега вече бера плодовете :). Но много труд хвърлих, признавам си - всеки един транзит (а те бяха просто много) поставях под лупа и казвах, че не може да е по лошото - трябва да има и добър (за мен) начин - просто трябва да го открия.

Преди Уран - Сатурн прави секстил къв Венера и квадрат към Марс - ама това беше една година по-рано. Когато за пръв път ти идвах на гости - 2014. А този тригон на Уран е 2015. 

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1112 -: Април 30, 2018, 02:49:25 pm »
  да се забелязвам отдалеко

...за да привлечем любов. :)
Не е задължително да я изживееш ( ако в периода Сатурн, Плутон натискат картата), но го има намерението.
Един път ще имаш съвпад Уран-Венера, един път ще имаш опозиция Уран-Венера, един път ще имаш ляв квадрат, ляв секстил, ляв тригон Уран- Венера, един път ще имаш десни такива и като знаеш кога, ще имаш възможност да им се насладиш ( Венера). Ако караш само на отношение ще ядеш торта и пак ще ти е сладко на душата, ако си позволиш близост ще имаш взаимоотношения и ще консумираш някаква любов, по Уран ли, по Нептун ли, по Сатурн ли и ще ти е по-сладко на душата.
И аз не отричам, че по Венера са и ресурсите, и с красотата, и със скъпите бижута, картини, но "Именно планетата Венера в рождената карта е тази, която свързваме в най-голяма степен с темата за любовта. " Това че, ние съзнателно или не се отказваме да я случим любовта си е наш избор, защото ни е по-лесно да си угодим с торта, с къща, с друга материална принадлежност, с размисли, анализи и словоизлияния по същата. И Венера не се интересува от продължителни връзки и взаимоотношения, а от любовта като внимание, желание.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1113 -: Април 30, 2018, 03:04:08 pm »
Субективно отношение. Няма такова нещо. В последните години все повече хора работят от вкъщи, това не е прецедент, така че да се гледа " с лошо око " или завист на този тип заетост . Аз работя по този начин от 10 г ., на никой не съм трън в очите и не си мисля, че съм, нито това ме е направило по-малко видима, нито е ограничило социалния ми живот.
Не влизайте в разни филми, за това, че 2-3 трима са проявили внимание към вашата заетост не по начина, по който вие очаквате. Ако света се интересува от нас, то това ще се случи, въпреки уединението, усамотението, вглъбяването, нереалистичната представа за себе си, малкото жилище, работата у дома.  ;)

А аз съм далече от филмите  :)
Но факт е, че 90% си мислят, че съм безработна, а това идва и от друго, че аз не давам особена отчетност на хората и като ми се обадиш три пъти в седмицата и ти кажа, че я гледам телевизия, я съм в мола или че нищо не прява, следобед е ясно че спя и мога да изляза когато поискам, кво да си мислиш  :D Не страдам от болни амбиции или от това какво си мислят хората, и хич не ми е важно да се изтъквам пред тях, на мен ми е важен комфорта, тоест да имам финанси, да ми е спокойно и да си разполагам с времето както искам, пък те нека си мислят, че съм безработна :)


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1114 -: Април 30, 2018, 03:14:05 pm »
на мен ми е важен комфорта, тоест да имам финанси, да ми е спокойно и да си разполагам с времето както искам, пък те нека си мислят, че съм безработна :)

 :clap:

Колкото повече ти пука за мнението на обкръжението, толкова повече сивата маса ще те засмуква. А там трябва да отговориш на хиляда условности, за да бъдеш успешно интегриран. И вече няма да си Ти.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1115 -: Април 30, 2018, 04:34:55 pm »
Аз внезапно получих проблясък, че .... К2 ми е на 2 гр. в  Телец (1:56:57). Как пък до сега не се сетих да премисля и това ...?!?!? В края на юни ще е точният съвпад. Ще бъде и в точен квадрат с нат.Сатурн. Не звучи, като да получа "голямо наследство (Венера е У2 в 8 дом), по-скоро ще се затягат коланите по Сатурн. Успокояващо е, че тр.Венера ще е в Лъв - в съвпад с нат.Луна  в секстил с нат.Марс и ИС; но и в квадрат с нат.Венера и нодална ос. Напрегнато звучи.

Пак в началото на знака трябва да е следващият цикъл - Венера/Уран - погледнах -  на 18.05.2019г. на 4 гр. в Телец. При мен в опозиция на Фортуна и нат.Уран.  Няма да мине кротко и тихо. Клатене по финансовите теми, вероятно.
Над силата е само умението да я владеем!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1116 -: Април 30, 2018, 05:40:54 pm »
Когато Уран е бил съвпад с Венера в 10 дом(риби) ,синът ми тръгна на училище-1ви клас.Уран в 5дом в натала.Да,налагаше се да контактувам с нови хора,родители и учители по родителски срещи.
А за любов (платоническа)изживях при съвпад на Нептун с Венера.
« Последна редакция: Април 30, 2018, 05:53:34 pm от Сафо »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1117 -: Април 30, 2018, 06:06:32 pm »
При мен при първото минаване на тр. Уран У9 върху нат. Венера У5 нямаше събитие- бяха последните месеци в гимназията преди бала, мислехме се за големи , свободата беше на една ръка разстояние.
При второто минаване след половин година се влюбих здравата в един синеочко, студент друга специалност, но в нашето общежитие и цяла се изчервявах, като го видех и не смеех да го поздравя. Четири години въздишах по него , знаех от общи познати, че и той ме харесва , но никой не посмя да направи първата крачка.
Вероятно от значение е , че този съвпад се случва в 7-ми дом, а Нептун също е бил върху Венерата ми тогава- досега не бях обърнала внимание на този период, но този мъж беше за мен идеал дълго време след това . 
След десетина години го видях, една позната, която знаеше колко го харесвам, беше направила купон специално, за да ни събере, понеже и двамата бяхме необвързани, но от неговия чар и коса нямаше и помен и магията изчезна безследно.
« Последна редакция: Април 30, 2018, 06:19:03 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1118 -: Април 30, 2018, 06:28:49 pm »
Корея, как едновременно си нямала събитие, а пък споделяш, че си се влюбила, без да се стигне до близка връзка ? ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1119 -: Април 30, 2018, 06:32:35 pm »
Събитието беше при повторното минаване на Уран ,след ретро фазата му.
То реално налице нищо си нямаше, освен че десетина години всички мъже сравнявах с този.
« Последна редакция: Април 30, 2018, 06:36:46 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1120 -: Април 30, 2018, 06:34:15 pm »
Външните планети имат период от 2-3 години на действие върху точка.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1121 -: Април 30, 2018, 07:06:31 pm »
Нещо такова и при мен се получи, с транзитен Уран в знака на натална Венера. Още не беше точен съвпадът. Сблъсках се с една от първите си любови, по която въздишах в продължение на няколко години. Платонична. Буквално ми налетя, вече женен и с две деца. Но вече отдавна беше потънал в забрава, там никога не е имало нищо повече от платонични чувства, базирани само на физически магнетизъм. И се оказа, че след 20 години още му държи влага. Тогава ми просветна, че вероятно съжалява и тогава го е направил напук, за да се почувства голям мъж. И осъзнах какъв късмет съм изкарала нещата между нас да не се получат.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1122 -: Април 30, 2018, 07:34:54 pm »
аз съм от онези карти, при които Уран отчетливо се проявява със събитийност (но с условието съвпад/опозиция/квадрат), но и в радикса е също толкова ярко представен - в ъглов дом, при това 10ти, в аспект със светилата и Меркурий, Марс, Сатурн, и знаков с Юпитер/Венера

съвпад Слънце/Меркурий - значима връзка
опозиция Луна - отново значима връзка, съвместно съжителство (това съм го виждала в неколцина карти, при това дълго продължаващи връзки)
съвпад Венера - приключване на връзка и нова такава
съвпад Юпитер - тотална смяна на посоката, професионална
тригон Сатурн - нова връзка
квадрат Слънце, транзит 4ти - смърт на родител
на радикална точка (ИС) - смяна на работа - Уран често дава събитие в противоположния дом
квадрат Луна - пак смяна на месторабота, но не драстична, аспектът е все така активен до началото на 2019

и изобщо не се усеща при влизане в знака, ама никак, едва при точния аспект

сега предстои съвпад с нат. Марс, което леко ме притеснява, понеже Марс е най-прецакан в картата

п.п. за Сатин аз нямам обяснение, но при опозицията с Лунатаби следвало ярко да се прояви :017:
« Последна редакция: Април 30, 2018, 08:13:11 pm от abroad »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1123 -: Април 30, 2018, 08:57:01 pm »

квадрат Слънце, транзит 4ти - смърт на родител

когато родих първата дъщеря, водолейката, тр Уран в 4д Козирог  квадрат с Луната в Овен и Слънце Везни, беше кофти раждане- изтекоха ми водите посред нощ, после на втора система започна раждането, по време на което изчезна пулса на бебето и го издърпаха от мен, правиха ѝ сърдечен масаж, сложиха бебешка кислородна маска и после в кувьоз за няколко дни;
три месеца след това почина баща ми :(

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1124 -: Април 30, 2018, 09:24:35 pm »
Другото, което се сещам, е че по време на Уран върху Венера се накъдрих за първи път и почнах да къносвам косата си. В главата бях като кошница.
По онова време  носех и един умопомрачителен комплект къси гащи с кроп топ в геометричен десен и искрящи цветове, гарнирани с по три бели огромни копчета, както и клинове в цигански краски, тогава за сефте ползвах и лак и червило в цикламено.
Роклята ми за бала беше достойна за вдовица, с едни набори на ханша, важното е , че и тя, и сакото бяха по мой дизайн. :85:
Явно съм усетила полъха на Уран :72:
Вече при тр. Уран върху нат.Слънце се стигна до истинско споделено влюбване и сериозна връзка, но там беше и прогресивна Венера.
« Последна редакция: Април 30, 2018, 09:27:03 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...