Автор Тема: Транзити на Уран  (Прочетена 205553 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1125 -: Април 30, 2018, 10:03:47 pm »
За уран при мен събития много запомнящи е имало при съвпад на куспиди на домове и съвпад с меркурий и слънце,щото са във водолей.Вероятно,защото не е ъглов и действието е силно,когато е съвпад с планети на които е диспозитор.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1126 -: Май 01, 2018, 12:03:30 am »
2015г транзит на ретро Уран е на 2гр след съвпад с натален Марс в 12-ти. Натално Уран е в 8-ми. Срязах си сухожилието на ахилеса по време на битов инцидент. Луната е управител 4-ти в 12-ти и в знак на Марс. 1999г Уран е бил съвпад с н. Слънце и квадрат Плутон в 6-ти. Същия крак, на който срязах ахилесовото сухожилие, счупих в глезна и носещата кост при игра, зимата в игрище. Слънце е управител на 5-ти натален.

Натално Слънцето квадратура Асц и пуска положителни аспекти към Марс и Сатурн, в 12-8домове.
« Последна редакция: Май 01, 2018, 12:08:40 am от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1127 -: Май 01, 2018, 11:16:44 am »
Абе, ще се сетите, но очакванията за нещо "по-така" е замъглило реално случилото се, освен това Уран толкова силно ускорява всичко до което се докосне, че често не можем да схванем в момента какво се случва и ни трябват година, година и половина, за да разберем какво всъщност се е случило с нас.
И при мен венусара тази година ми е с Венера/Уран върху нат. Венера, не съм се влюбила към момента,но пък точно на деня се конфронтирах с доста близки хора и   има време докато започне следващия такъв . През това време всяка активация на този съвпад ще е потенциометър. Ще споделя. ;)
« Последна редакция: Май 01, 2018, 11:55:20 am от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1128 -: Май 01, 2018, 03:29:07 pm »
Уран толкова силно ускорява всичко до което се докосне, че често не можем да схванем в момента какво се случва и ни трябват година, година и половина, за да разберем какво всъщност се е случило с нас.
И при мен венусара тази година ми е с Венера/Уран върху нат. Венера, не съм се влюбила към момента,но пък точно на деня се конфронтирах с доста близки хора и   има време докато започне следващия такъв .
В моя Венусар Уран У5 в 7д. опозиция на Венера У1, У8 в 1д до АС , посредник между тях е Сатурн в 3д Стрелец, а Луната У10 във Водолей е на К5, но има ретро Нептун в 5д- лъжливи чувства или поетична любов, може и двете да се окаже накрая  ;D
 соларно съм с Уран У5 в 7д до К8 - действа си по предназначение  :)
октомври, ако срещна чрд тука, ще съм с Уран на К5 в новия солар, за две години барем схвана кво се случва  :012:

woman__

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 11
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1129 -: Май 02, 2018, 10:50:38 am »
При мен в момента Уран транзитира 5 нат.дом и сега като влезе в Телец, ще образува съвпад с нат.Марс 1* - У5, нат.Меркурий 2* - У7 и У10 и нат.Юпитер 6* - У1 и У4. Първото нещо, което се случи синът ми се отдели от мен и заживя отделно. И усещам страхотно напрежение. Но както е написала Рени по-горе, Уран е и/и  :) така, че очаквам и много хубави неща... :58:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1130 -: Май 02, 2018, 11:17:47 am »
woman_, Уран се лекува с Меркурий, колкото по-често концентрираш мислите си в момента, толкова по-често ще се радваш на спокойствие, колкото по-често настроиш мислите си на вълна експерименти, толкова по-често ще се чувстваш леко/ освободена. При съвпадите на Уран се отделя много енергия и е добре човек да знае къде да рискува с нея-ти посочи кои сфери са активирани. При всеки съвпад ни се налага да вземаме решение, а с участие на Уран е свързано с реформа, кардинална промяна и в момента, в който се разделиш с определени неща (това се случва при участието на трите външни планети Уран, Нептун, Плутон) е важно да разбереш защо и тогава ще започнеш нови начинания, ще имаш нов модел на поведение в посочените сфери. Щом е активиран Марс от Уран може да се засили импулсивността да действаш на всяка цена, да си вечно възбудима да правиш нещо, да разбереш с каква и колко физическа енергия разполагаш, кои са големите дейности ,които те вълнуват в периода, аналогично и за Меркурий. За Юпитер ще мислиш догодина. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

woman__

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 11
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1131 -: Май 02, 2018, 02:54:32 pm »
Рени безкрайно ти благодаря за анализа. Следя коментарите ти по всички теми. Много съдържание има в теб човек.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1132 -: Май 12, 2018, 06:46:48 pm »
Меркурий активира транзита на Уран в 29 му градус днес и утре, ще има ли "революционни настроения", ще доверим ли ума си на съвестта.
Ще се чувстваме ли по-възбудими, напрегнати, нервни, с болки в ръце, рамена, глезени, проблеми с дихателната система ?

Интересно е когато нов цикъл започва в анаретния градус и то в Овен, сякаш е наложително като за последно, последен шанс да започнем училище, даже и да сме далеч от възрастта за това. Понеже тук е и Меркурий неизбежно е да (се) научим сега (на) нещо ново и крайно време да се доверим на умствените си възможности. За всички, които имат планети в 29 * , мисля  ще е полезен този цикъл.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1133 -: Май 12, 2018, 07:26:17 pm »
Утре привечер - и Луната ще намине край тези двамата - събират се Уран, Меркурий, Луна :) С квадратура към Марс.
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1134 -: Май 13, 2018, 10:45:05 pm »
Според теб какво ще се наложи да учим?

Всеки съвпад налага въвеждане на съответните природа, принципи, характеристики, в случая на Уран, ориентирайки се към интелектуална индивидуалност. Това е последния цикъл на Меркурий/Уран в Овен за следващите 84 г- ума може да се научи да е по-аналитичен , да мисли по-смело, вдъхновено, прямо, интуитивно, бързо, изобретателно, да преосмислим живота си през призмата на Уран, да възприемаме света с променени възприятия и "отворени очи" и всичко това ще се отрази върху начина, по който изразяваме и Слънчевия си знак, защото Меркурий е най-близо до Слънцето.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1135 -: Май 17, 2018, 12:01:12 pm »
Тр.уран сходящ квадрат натален Меркурий У1,у,2,у5 домове, сходящ съвпад нат.сатурн у9,у10 🏡, там е и прогресивна Венера, настръхнала съм цялата,и когато уран направи опозиция с нат.юпитер у7,У8 домове, мисля ще бъде краят на брака ми.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1136 -: Май 17, 2018, 12:21:35 pm »
Сафо, признавам си, че не следя много форума и съм изненадана. Останала съм с впечатление, че има баланс и хармония по тази тема при теб. Каквото и да предстои - пожелавам ти сила и кураж - за да преминеш през него и да излезеш съхранена. Все пак, възможни са изненади около Уран, а и не само. Споделяла ли си данните си тук?
Над силата е само умението да я владеем!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1137 -: Май 17, 2018, 12:37:05 pm »
Сафо, признавам си, че не следя много форума и съм изненадана. Останала съм с впечатление, че има баланс и хармония по тази тема при теб. Каквото и да предстои - пожелавам ти сила и кураж - за да преминеш през него и да излезеш съхранена. Все пак, възможни са изненади около Уран, а и не само. Споделяла ли си данните си тук?
Алена, благодаря за пожеланията! Да,имах прекрасен брак, но миналата година разбрах нещо,което ме шокира.Съпругът ми ме обича много и се грижи за мен.Качвала съм карта.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1138 -: Май 17, 2018, 02:01:49 pm »
 :38: Ще погледна, като се прибера.
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1139 -: Май 17, 2018, 02:06:25 pm »
Сафо, а той някакви транзити или прогресии към остта асц-десц?
Frankly, my dear, I don't give a damn.