Автор Тема: Транзити на Уран  (Прочетена 202669 пъти)

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1260 -: Януари 20, 2022, 11:15:03 am »
Уран е директен от днес,в 10*на телец и в аспект с диспозитора си Венера,но тя е ретроградна.
При мен в 12 дом,квадрат МС.При сина ми тригон Слънце в 9ти.

И при мен е в 12-ти, обърна се в почти точна квадратура към Венерата ми У1, У6

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1261 -: Август 26, 2022, 12:01:06 pm »
Уран стационарен 20-28.8. в 19 * Телец.
Някой с Фортуна, възли в 17-20 * на фиксирания кръст ?
На 24.08. Уран е бил с най-бавна скорост, почти спрял, при някои имаше ли дискомфорт на физическо и психическо ниво, инцидент; рязко да се разочаровате от някой/нещо, но по-скоро не като индивид, а социална прослойка, група; да сте поискали рязко да "кастрирате" някой или вие така да сте се почувствали, нещо "лудо" да е влязло в главата; рязко да ви е отнета свобода да творите ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Bodra

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1262 -: Август 28, 2022, 08:41:34 am »
Мой приятел с възли на 20* Телец-Скорпион. В бизнеса нещо не му се получава в последно време - неща, които на пръв поглед изглеждат наред и безпроблемни, внезапно се натъкват на някакви пречки или разни хора/фирми/организации внасят допълнителни усложнения. Определено му се налага да търси втори, трети, четвърти... варианти за разрешаване на проблемите. Сега би трябвало да потръгнат нещата, доколкото разбирам...

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1263 -: Май 19, 2023, 03:25:10 pm »
Тр. Уран във 2 дом, на 4* от съвпада с нат. Марс/У2, който е на градус от К3.
Вкара ми една откачена идея в главата, която е свързана с риск по 2 дом. Тр. Уран ще активира и нат. квадрат Венера (У3,8)/Марс.

Мога ли да се опасявам, че ще имам негативна развръзка (задържане на митница, допълнителни такси, мита и пр.) при покупка на продукт от чужбина?

Откакто тр. Уран е във 2 дом общо взето всичко ми се случи по отношение на финансите - работих на половин щат, т.е. бях с малка заплата, после с много добра заплата, после на 2 работни места със супер заплати, после бях и безработна, после дистанционна работа, после доброволен труд без заплащане, после на минимална заплата, купих крипто и изгубих (сумата беше малка)... В крайна сметка приех нещата, такива каквито са и не се оплаквам. С тр. Юпитер през 2 дом вярвам, че най-доброто предстои.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7339
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1264 -: Май 19, 2023, 05:31:00 pm »
Тр. Уран във 2 дом, на 4* от съвпада с нат. Марс/У2, който е на градус от К3.
Вкара ми една откачена идея в главата, която е свързана с риск по 2 дом. Тр. Уран ще активира и нат. квадрат Венера (У3,8)/Марс.

Мога ли да се опасявам, че ще имам негативна развръзка (задържане на митница, допълнителни такси, мита и пр.) при покупка на продукт от чужбина?

Откакто тр. Уран е във 2 дом общо взето всичко ми се случи по отношение на финансите - работих на половин щат, т.е. бях с малка заплата, после с много добра заплата, после на 2 работни места със супер заплати, после бях и безработна, после дистанционна работа, после доброволен труд без заплащане, после на минимална заплата, купих крипто и изгубих (сумата беше малка)... В крайна сметка приех нещата, такива каквито са и не се оплаквам. С тр. Юпитер през 2 дом вярвам, че най-доброто предстои.
Романтика,според мен,да.Уран/Марс е кофти съвпад,носи изненади със знак - във финансовият дом.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1265 -: Май 20, 2023, 10:05:33 am »
Тр. Уран във 2 дом, на 4* от съвпада с нат. Марс/У2, който е на градус от К3.
Вкара ми една откачена идея в главата, която е свързана с риск по 2 дом. Тр. Уран ще активира и нат. квадрат Венера (У3,8)/Марс.

Мога ли да се опасявам, че ще имам негативна развръзка (задържане на митница, допълнителни такси, мита и пр.) при покупка на продукт от чужбина?

Откакто тр. Уран е във 2 дом общо взето всичко ми се случи по отношение на финансите - работих на половин щат, т.е. бях с малка заплата, после с много добра заплата, после на 2 работни места със супер заплати, после бях и безработна, после дистанционна работа, после доброволен труд без заплащане, после на минимална заплата, купих крипто и изгубих (сумата беше малка)... В крайна сметка приех нещата, такива каквито са и не се оплаквам. С тр. Юпитер през 2 дом вярвам, че най-доброто предстои.

Романтика, ако е за нещо по-голямо, бих позачакала малко, не ти е най-късметлийският период . Дир. Марс ще сменя знак, дир Уран на К12, тр Уран върху нат Марс (който не е с много добър статус, не на мястото си и доста подвластен на Сатурн). Тр Сатурн на асц съвпад Луна, идващ от съвпад с нат Венера. Тр Юпитер във втори не съм сигурна дали няма само да раздуе в момента нестабилния момент по 2ри дом.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1266 -: Май 20, 2023, 06:28:52 pm »
Сафо, Satin, благодаря ви момичета!

Да, ще задържа ентусиазма си за по-нататък.

Satin, радвам се да те видя отново на линия  :)

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1267 -: Юни 20, 2023, 03:58:48 pm »
Уран още сега края на лятото прави съвпад със Северния ми възел ... някой да има спомени от подобен транзит, какво се е случило?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1268 -: Юни 20, 2023, 08:25:50 pm »
Уран още сега края на лятото прави съвпад със Северния ми възел ... някой да има спомени от подобен транзит, какво се е случило?
не съм имала подобен транзит, но когато мина над северния възел на голямата дъщеря, тогава на 8г., имаше награди с нейни рисунки от различни межд. конкурси, участвала в тях от детската школа, която посещаваше. А когато тр. Уран се върна отново като директен над възела, спечели голямата награда от червен кръст, майка ми от радиото чула обявата и записала адреса, аз изпратих рисунката и е впечатлила журито, писаха за нея в регионалните вестници, имаше нейна снимка – северния възел в 9д., а Уран е У10. Според мен зависи от това в кой дом и знак се случва съвпада, Уран кой дом управлява.
На малката дъщеря Уран е на 2* от северния възел натално, минал е над възела когато е била бебе на месец и половина, нямам спомени да се е случило нещо тогава, но лятото като беше на 10м и Уран е доближил възела, след своето ретроградно движение, ръчичката ѝ се е измъкнала от раменната става – майка ми докато я държала, за да я измие и малката се дръпнала рязко назад, майка ми била затиснала едната ѝ ръчичка под мишницата, с другата ръка я миела по устата след хранене и така станала белята. При нея Уран е У3, а възела е във 2д. върху мидпойнт Уран-Нептун в Козирог

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1186
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1269 -: Юни 21, 2023, 07:31:18 am »
Уран още сега края на лятото прави съвпад със Северния ми възел ... някой да има спомени от подобен транзит, какво се е случило?

Хора, срещи, събития и уроци, които ни карат да израстем, да излезем от стереотипа, зоната на комфорт, традицията и ограниченията. Приобщаване към жизнеопределящи хора и групи, които променят или по-точно изваждат на повърхността истинските ни философия и възгледи, верую, които досега сме заривали.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1270 -: Юни 21, 2023, 09:12:50 am »
Уран още сега края на лятото прави съвпад със Северния ми възел ... някой да има спомени от подобен транзит, какво се е случило?

Хора, срещи, събития и уроци, които ни карат да израстем, да излезем от стереотипа, зоната на комфорт, традицията и ограниченията. Приобщаване към жизнеопределящи хора и групи, които променят или по-точно изваждат на повърхността истинските ни философия и възгледи, верую, които досега сме заривали.

Това звучи много красиво!

crazylady

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1271 -: Юни 21, 2023, 11:31:48 am »
При мен тр.Уран е в орбис на съвпад със Слънце. Ще спре стационарен върху него в края на август.  Назад в темата четох за тр.Уран през Слънце, но интересното в случая е , че Уран е У4, Слънце е У10, а съвпада е в 7 дом, почти на К8. Все ъглови домове. Значи ще е нещо важно. Дали някой има наблюдения на такава конфигурация?

crazylady

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1272 -: Юни 21, 2023, 11:44:27 am »
О,забравих и тр.Венера У1, У8, която също се включва в купона , с 2 квадрата към Слънцето заради ретро движението си.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1273 -: Юни 25, 2023, 08:26:26 pm »
 Уран действа преди точния аспект нали ?

Jupiter

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1274 -: Юни 26, 2023, 07:11:10 am »
На мен след няколко месеца ми предстои съвпад на тр. Юпитер и тр. Уран към нат. Венера в 4дом в Телец . Венера е У4, У9, Юпитер У12, Уран У2. Тъй като се случва малко преди РД ще има влияние и в Слънчевата революция за година напред... Какво мога да очаквам от този съвпад ? Предполагам да е нещо свързано с чужбина по 4,9 и 12дом ?