Автор Тема: Транзити на Уран  (Прочетена 205393 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #225 -: Юли 11, 2014, 08:45:00 pm »

Меркурий 10Д КЗР тригон Юпитер Везни 6Д

тъкмо щях да питам Юпитер как се вмества в общата картина и виждам, че си го споменала, само че няма как да е във везни и да е в тригон с Мерка в козирог, може да е само дъгов аспект, но за мен щом не са по знак в тригон не го отчитам. При него Юпитер е във взаимна рецепция с Венера по управление, във взаимна рецепция по падение със Слънцето, а то от своя страна е във взаимна рецепция по екзалтация с Марс.
Интересно ми беше да видя картата, защото не виждам как тр Уран в разходящ съвпад с Марс и разходящ тригон с Венера и Сатурн у10 може да донесе споменатата награда, освен ако не се е случило  месеци по-рано

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #226 -: Юли 11, 2014, 09:17:32 pm »
Има как:единият е в началото на знака,а другия в края на квадратния му,което математически е тригон.Юпитер е в 6Д.Точно така-има взаимна рецепция Юпитер/Венера.
Наградата я получи преди един месец,но аз забравих да го свържа с Уран.От доста време наблюдавам тежките и понякога не се случва на точния градус(не знам защо).
Нали това написах, че тригонът може да е дъгов- Мерка в края на кзр, а Юпитер в първите градуси на везни, но аз пак пиша, че щом не са по знак в аспект, не ги отчитам
Преди месец тр Уран пак е бил избягал напред на 5гр от Марс в натала му, а и тр Уран на Марс не раздава награди, трябва да е намесен аспект с Венера, Юпитер, но разходящия тригон на тр Уран с Венера е с още по-голяма разлика 8гр и преди месец тр Марс е бил в точна опозиция с неговия Марс
 СЗ от 29 април е на 8гр телец в тригон с неговото Слънце У5 до МЦ и тр ВенераУ2, У7 преди месец е била в телец и е извършила съвпад с градуса на затъмнението, което е донесло наградата- еврика!
« Последна редакция: Юли 11, 2014, 09:19:46 pm от akruks »

AMONRA

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
Re: Транзити на Уран
« Отговор #227 -: Юли 11, 2014, 09:19:34 pm »
Уран не дава закъснения, най много минута, виж другите Сатурн и Нептун те действат даже и 5 градуса след

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #228 -: Юли 11, 2014, 09:32:06 pm »

СЗ да донесе това? :d030: Брррррр ще чопля.Да,ама е Лъвска награда,а Уран му е в Лъв
Да, ама СЗ е или в 1д или във 2д в телец- знак на Венера, СЗ е в тригон със СЛънце У5 на МЦ!!!
И тр Венера У2, У7 в телец е минала над градуса на затъмнението и задействала тригона му със Слънцето, разбира се, че има и други аспекти, но без точната карта няма как да се види, а колкото до изненадата, която търсиш по Уран, то няма никаква изненада- човекът е работил упорито години наред, не е като да пуснеш тото и да чакаш тр Уран в аспект с Венера/Юпитер да ти пусне изневиделица печалба

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #229 -: Юли 11, 2014, 09:38:36 pm »
Сигурно защото не съм виждала трз тригон(то и съвпад) на Юпитер да донесе нещо,както и не съм виждала Венера да върши нещо докато се мотае в домовете,за това съм скептично настроена в тях да е причината за това.
Ами на мен преди година тр Юпитер в съвпад с МП Юпитер/Уран ми даде неочаквано голяма сума пари от майка ми, тя ми спонсорира пътуването в чужбина, което до последно не вярвах, че ще направи, понеже и тогава бяхме с влошени отношения, както сега от месец насам
при мен Юпитер е У4 в 8д, а транзита и споменатия МП в 10д, а тр Венера в тригон/сектил с наталния Уран винаги ми е носил неочаквани пари, може да не са били много, но са си били неочаквани и като подарък от небето

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #230 -: Юли 11, 2014, 09:47:36 pm »
Арукус,упоритата работа е от години да,но знам историята на участието.Никога до сега някой от България не я е печелил,а миналите години е имало участия от нас.Конкуренцията е била смазваща,истински монстери-видях снимки.Просто участва,за участието,защото и самото участие на такова нещо е престиж.И не взима сребро,а злато от първи път.Знаеш ли какво-няма по-високо в световен мащаб място от това за сега.За това смятам,че е транссатурианска планета.
Добре, разбрахме вече, че познаваш лично световно известна личност, и да- възможно е да е намесена и външна планета, но не като транзит, а като прогресия например
Но да продължаваш най-упорито да твърдиш, че тр Уран в разходящ съвпад с Марс у1 в 1д му е донесъл награда, само защото имал Уран У11 лъв на К5, а да подценяваш тригона на случилото се месец преди наградата СЗ в тригон със Слънце У5 на МЦ е несериозно!
Аз бях дотук с обсъждането, лека вечер и спокойна нощ!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Уран
« Отговор #231 -: Юли 11, 2014, 10:16:35 pm »
Къде е картата, която обсъждате?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Уран
« Отговор #232 -: Юли 11, 2014, 10:33:26 pm »
Някъде по средата на страницата в астро-то има anonymized drawing
Друг вариант-отваряш съхранената карта с пейнт или др подобна програма и кропваш данните, или ги изтриваш с гумата, или ги задраскваш

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #233 -: Юли 21, 2014, 03:41:38 pm »
Мой цитат от другата тема
"В момента нямам никакви причини да съм тревожна и все пак съм нон стоп в паника, нощем се будя от най-малкия шум(а имах дълбок сън) и така.. Мисля, че трябва да мине време, но това е един разтегнат кошмар - все едно някой отвън ми човърка мозъка. А наистина - не съм депресирана - излизам, гледам да съм активна, да общувам, но усещам, че вътрешно ще се пръсна от някакво напрежение."

Транзитният Уран ми квадратира опозицията Марс-Уран,Нептун(скоро станаха точни градусите). А Слънцето в натала е в 6 дом, връх на Тао с тази опозиция(Марс-Уран,Нептун), но то е чак на 22 градус във Везни и не го броя. Като сложим и Марса, който се разхожда из Везните - мога да си обясня какво провокира нервността. Все като съм слушала за урановите транзити и наелектризирането ми е било странно, сега го усещам с пълна сила  :91: Буквално не мога да си отдъхна  :017:

Ползвай Сатурн и Венера в периода,те ще ти кажат,как да намалиш тока по Уран. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #234 -: Юли 21, 2014, 03:45:48 pm »
Чакам го дъртака да ми налази наталната Венера, но не мисля, че ще ми стане по-добре  :57: Като цяло - тежко преживявам Сатурна в скорпион  :012:

Наталните гледай,нали надаващият се вой е от 7-ми дом ?!?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #235 -: Юли 21, 2014, 04:01:22 pm »
Какво да се осланям на наталната Венера - тя само ще влоши нещата. Сатурн ми е силен, сигурно затова не съм изпаткала още. Това за 7 дом хич не го разбрах - съжалявам  :17:

Нали оста 1/7 при теб е Телец/Скорпион ,Венера /Марс (Плутон ) ,първата е в 7-ми ,а другарят й в 3-ти или 4-ти ,а любовникът,евентуално при Венера .Щом Сатурн при теб е силен е горе на високото 10/11 и наблюдава дали добре си върши работата Уран .
Ако АСЦ ти е в последните градуси на Овен ,тогава си пряко наелектризирана от Уран ,защото същия тормози с рискованите си експерименти задушевният ти Марс в Рак,който е и диспозитор на Венера ,в този случай тя пък интуитивно ще ти напомня какво те кара да се чувстваш щастлива.

Това имах предвид с Венера и Сатурн като помощници. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Транзити на Уран
« Отговор #236 -: Юли 21, 2014, 04:36:25 pm »
Мой цитат от другата тема
"В момента нямам никакви причини да съм тревожна и все пак съм нон стоп в паника, нощем се будя от най-малкия шум(а имах дълбок сън) и така.. Мисля, че трябва да мине време, но това е един разтегнат кошмар - все едно някой отвън ми човърка мозъка. А наистина - не съм депресирана - излизам, гледам да съм активна, да общувам, но усещам, че вътрешно ще се пръсна от някакво напрежение."

Транзитният Уран ми квадратира опозицията Марс-Уран,Нептун(скоро станаха точни градусите). А Слънцето в натала е в 6 дом, връх на Тао с тази опозиция(Марс-Уран,Нептун), но то е чак на 22 градус във Везни и не го броя. Като сложим и Марса, който се разхожда из Везните - мога да си обясня какво провокира нервността. Все като съм слушала за урановите транзити и наелектризирането ми е било странно, сега го усещам с пълна сила  :91: Буквално не мога да си отдъхна  :017:

Ами докато не отмине транзита ще си будуваш. Това няма оправия. Аз уж съм с добре интегриран Уран, но когато прогресивната Луна ми кацна върху наталния и се цъклих до 4-5 сутринта. Висях във форума (някой от старите форуми беше), гледах филми и така. Нямах заспиване и през деня не ми се спеше. Много луд период ми беше.

Предстои ми уранова опозиция из тия години някъде - а бе като дойде транзитния на 27 градуса овен и хоп пак ще се оцъкля сигурно...  :57:

Ааа сега погледнах ефемеридите - далеч е. Май 2017 чак ще ме пощръкли опозицията  :043: :043: :043:...
« Последна редакция: Юли 21, 2014, 04:42:49 pm от Вещичка »
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #237 -: Юли 21, 2014, 04:42:34 pm »
Откакто Уран ми транзитира през Слънцето, а сега вече е много близо до Меркурий, спя като заклана. Не се чувствам превъзбудена и нощем сладко си похърквам, но това е от натрупана умора. Същевременно имам и тр. Нептун в съвпад с Марс и Имум Цели - може и това да ме успива.  ;D
 
Преди няколко години бях си обърнала режима и будувах по цяла нощ, но не се дължеше на конкретни транзити, а защото се налагаше да работя предимно нощем по поръчките, които получавах, денем имах други ангажименти.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Транзити на Уран
« Отговор #238 -: Юли 21, 2014, 04:43:57 pm »
Лили, докато Уран ми транзитираше върху Слънцето нямах проблеми със съня, но с Луната е друга бира  :012:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #239 -: Юли 21, 2014, 04:49:48 pm »
Натално имам голям тригон Луна/Марс/Уран - транзита му към светилата усетих слабо, мина си в рамките на "нормалното", без бунтарски изцепки и катаклизми. Но това, което отчитам след транзита му към светилата, е придобиване на много повече свобода и автономност, отколкото някога съм имала. Сега съм свободна като никога досега - в рамките на относителната свобода, която има всеки от нас.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui