Автор Тема: Транзити на Уран  (Прочетена 205512 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Уран
« Отговор #240 -: Юли 22, 2014, 09:52:58 am »
Колесничар-външна планета, така ли?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #241 -: Юли 22, 2014, 10:08:08 am »
Днес Уран(за мен У8) се завърта ретро точно върху Хирона ми,който  :08:е между двете светила."Колесничар" е на Слънцето на 2* от него.Ако имам късмет ще разбера каква е функцията на Хирон изобщо,не само като колесничар.Наталната позиция е Уран/Хирон,Слънце опозиция.
 Някои омаловажават Хирон,но за мен е прекалено личен в съвпад със светила и Венера.Жалкото е,че съм "родена" с този съвпад и не мога да разгранича влиянието му,а може и да няма такова.Надявам се,че поради осъзнатостта на Слънцето ще мога да възприема на умствено ниво посланието към Хирона.
Тръпна. :cheer: :)

Дракониада,аз имам същата натална конфигурация -Слънце съвпад Хирон опозиция Уран ,но в противоположните на теб домове.Когато Уран направи съвпад /опозиция със същите ,наистина във времето се случват интересни неща при мен ,права си има върху какво човек да разсъждава тук-поне аз го правя. :)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Транзити на Уран
« Отговор #242 -: Юли 22, 2014, 12:50:23 pm »
При мен Уран се обръща ретро на 3 градуса от съвпад с Луната. Вече усетих бруталния ефект на съвпада (преживях спонтанен аборт), когато се приближи на 4 градуса, и така се надявам при следващото преминаване да не се повтори случката. 
Serve, love, give

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Транзити на Уран
« Отговор #243 -: Юли 22, 2014, 01:42:21 pm »
Уран ми е У10, а Луната У2 и У3. В интерес на истината по това време имаше и други аспекти, като например транзитен Сатурн опозиция Венера, и транзитен Марс опозиция Луна, но аз си набедих съвпада на Уран с Луната.
Serve, love, give

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Транзити на Уран
« Отговор #244 -: Юли 22, 2014, 03:23:56 pm »
Тогава Луната ми У1 ще е колесничарът на Слънцето.А ако там беше Плутон,а не Хирон нямаше ли да "съветва".Не знам,Рару,(ще)проверявам нещата.Правилата са писани от хора с наблюдения,дано и ние имаме своите. :)
Предполагам, че авторът, който Драко е чела визира планета дорифорий, някъде изпозват това сравнение. Също и -возничий,споменават "съветник". Та в този ред на мисли колесничарят/кочияш/ е дорифорият,планетата, изгряваща преди слънцето, тук-Хирно преди...а съветникът/возничия/ е планетата след слънцето. Ако вземат з първообраз Хирон, тогава планетата преди и след него. Ако има желание, Драко да провери как е. А кой е авторът?
« Последна редакция: Юли 22, 2014, 03:27:57 pm от enigma »

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Транзити на Уран
« Отговор #245 -: Юли 22, 2014, 03:27:05 pm »
Sunnily, няма проблем, успях бързичко да се отърся. Може би, защото имам едно детенце вече, а и бременността беше съвсем в началото си - кухо яйце. Иначе не беше изненадваща, а планирана.
У5 е Меркурий, да. За по-лесно прикачам карта на транзитите в дните около аборта.
Прогресивната Луна е била в 1-ви дом, в Рак.
« Последна редакция: Юли 22, 2014, 05:22:29 pm от Love-me »
Serve, love, give

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Транзити на Уран
« Отговор #246 -: Юли 22, 2014, 03:50:22 pm »
Благодаря ти, Sunnily :58: Не знам какво точно ти е допаднало, но не ми е лесно с тези здраво ударени светила :lol_hitting:
Добре, че имам някои помощници в лицето на Венера и Марс, та да имам сили да го живея тоя живот :85:

А ако смяташ Нептун за виновник, то значи няма шанс в близките години да докарам някоя бременност докрая. Не че и транзитът на Уран върху Луната ще е кратък, но този на Нептун не му се вижда краят.

Serve, love, give

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Транзити на Уран
« Отговор #247 -: Юли 22, 2014, 05:14:53 pm »
Разбирам те напълно. Всеки си има своите кофти моменти. Хубаво е, че този ужасен период е зад гърба ти.   :38:

За Плутон не ми говори, имам си го натално срещу Луната. Доста е потискащ.

А Уран ми донесе доста болка, когато съвпадна със Слънцето ми, загубих баба ми, която безумно обичах. Сякаш затворих една страница от живота си - миналото, детството. Сега при съвпада с Луната - пак драми. Явно все си носи мъка при съвпад със светилата или пък просто има други аспекти по същото време, които отключват кризите в различните области, а Уран просто указва превратния период.
Serve, love, give

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Уран
« Отговор #248 -: Юли 30, 2014, 10:54:49 am »
Възможно ли е съвпад на Уран с прогр. Луна в 8 дом да ми създава това постоянно психическо напрежение и недоволство от себе си? Някакви страхове от промяна и самокритичност. Уран е У6. И сънищата ми станаха много тежки, сънувам потъвания, потапяния.

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Транзити на Уран
« Отговор #249 -: Юли 30, 2014, 11:07:09 am »
Възможно ли е съвпад на Уран с прогр. Луна в 8 дом да ми създава това постоянно психическо напрежение и недоволство от себе си? Някакви страхове от промяна и самокритичност. Уран е У6. И сънищата ми станаха много тежки, сънувам потъвания, потапяния.
Да, може...а също ти препоръчвам профилактични прегледи. Различното при мен е в сънищата (винаги са били странни) и в това, че ИСКАМ промяна, отчаяно. Когато имах възврат на прог. Луна, дали заради 8мия дом не знам, но беше един от много тежките периоди. Сега всичко продължава, Уран у6 се връща върху Луната , а тр. Плутон квадрат към нея, сега разходящ, но като тръгне директен... ::) .. :banghead:

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Уран
« Отговор #250 -: Юли 30, 2014, 01:38:31 pm »
Благодаря ти, Ини!

Прогресията на Луната в 8 дом и двата пъти ми е хубава (дано така доизкара). Колкото и да е странно, носи ми успокояване на външни проблеми. Приятен, дори щастлив период. Само нарастващото вътрешно напрежение, понеже аспектът наближава точност. Ти имаш трудни аспекти в момента. :( Нещата са опрели до профилактични прегледи, права си. Имаш ли промяна в здравето?

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Транзити на Уран
« Отговор #251 -: Юли 30, 2014, 01:46:20 pm »
Благодаря ти, Ини!

Прогресията на Луната в 8 дом и двата пъти ми е хубава (дано така доизкара). Колкото и да е странно, носи ми успокояване на външни проблеми. Приятен, дори щастлив период. Само нарастващото вътрешно напрежение, понеже аспектът наближава точност. Ти имаш трудни аспекти в момента. :( Нещата са опрели до профилактични прегледи, права си. Имаш ли промяна в здравето?
За нищо, да, при мен беше кофти защото по натал си имам Луна квадрат Юпитер (кофти си е) , та се задвижи..Здравето се промени  - цистит (луна-8 дом), главоболие (овен),  и разни други неразположения ...почти във всичките ми кръвни изследвания излизах анемична.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #252 -: Юли 30, 2014, 02:14:36 pm »
Там където бушува Уран,човек се възпротивява срещу онова,което обикновено се очаква от него и ако не /се раздвижи/експериментира там ,в областта/сферата нещата ,реагира тялото и/или психиката.Домът,където се намира Уран ,иска промените .а 11-ти  и домът съдържащ Водолей ,ще вземат отношение,а щом е активирана пр.Луна  и същата има прогресивни аспекти ,показват как това ще се случи в периода,в смисъл как ще реагира човек на това ракетно ускорение. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Уран
« Отговор #253 -: Юли 30, 2014, 08:34:57 pm »
Ini, и аз имам Луна квадрат Юпитер. Но не го свързах с това? Дори в натала не разбирам как действа. При теб как се проявява?
В момента имам всекидневно главоболие, което се засилва от компютъра и телефона. Също имам чувството, че ми липсват витамини, мъжът ми се бъзика с мен вече заради тия витамини. Откак не ям захар е по-добре като че ли. Ще си правя и аз кръвни изследвания.
 
Рени, при мен Луна и Уран са здраво обвързани. Луна е У11 и е във Водолей, в секстил към Уран. Той е почти на К4. След месец като се слеят, ще мога да осмисля (и като спре да ме боли главата) съвместното им проявление. А към момента не се съпротивлявам въобще. И аз това очаквах преди половин година, обаче сега не е така. Само главоболието, сънищата, умора една (с Марс в Скорпион е по-добре), дори обратното - сложих се на режим хранителен и теглото тръгна надолу.

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Транзити на Уран
« Отговор #254 -: Юли 30, 2014, 09:03:01 pm »
Ini, и аз имам Луна квадрат Юпитер. Но не го свързах с това? Дори в натала не разбирам как действа. При теб как се проявява?
В момента имам всекидневно главоболие, което се засилва от компютъра и телефона. Също имам чувството, че ми липсват витамини, мъжът ми се бъзика с мен вече заради тия витамини. Откак не ям захар е по-добре като че ли. Ще си правя и аз кръвни изследвания.
 
Смарта, при мен нат. Юпитер е в Козирог, там Плутон удря едно рамо ...  :012: Иначе ди ти кажа, проявява се горе долу така както пише по книгите. Рязка смяна на настроенията, хиперболизиране на дадено емоционално състояние, не умея  да си разпределям средствата, не се храня редовно и правилно (вече се опитвам де, от 2-3 месеца  :012:). Преяждам някой път.. :012: Също, все съм уморена, сякаш нямам енергия, определено сега с Марс в Скорпион е по-добре. :)