Автор Тема: Транзити на Уран  (Прочетена 205465 пъти)

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Уран
« Отговор #255 -: Юли 30, 2014, 10:15:18 pm »
Смарта, при мен нат. Юпитер е в Козирог, там Плутон удря едно рамо ...  :012: Иначе ди ти кажа, проявява се горе долу така както пише по книгите. Рязка смяна на настроенията, хиперболизиране на дадено емоционално състояние, не умея  да си разпределям средствата, не се храня редовно и правилно (вече се опитвам де, от 2-3 месеца  :012:). Преяждам някой път.. :012: Също, все съм уморена, сякаш нямам енергия, определено сега с Марс в Скорпион е по-добре. :)
Същата работа. Само добавям, че и майка ми не беше от емоционално уравновесените, но пък прекалява с щедростта.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на Уран
« Отговор #256 -: Август 02, 2014, 07:15:31 pm »
А аз изказвам предположение ,че е добре да промениш отношението си към майката на партньора си ,за да не сложите "край " на комуникацията си в периода;аспекта изисква приспособяване и касае също финанси от/за дома ,чрез делата по 9-ти ,както и промяна в здравните навици ,за да не "закъса" черния дроб ;хормонален дисбаланс,седалище,в следствие крайно ,рязко,егоцентрично поведение. :)

Рени,този път съжелявам,но отново позна!Днес имаше конфликти заради свекървището. :012: Смятам да прекратя комуникацията си с нея,по простата причина,че с животни не се говори! :043:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Уран
« Отговор #257 -: Август 04, 2014, 08:29:10 pm »
Там където бушува Уран,човек се възпротивява срещу онова,което обикновено се очаква от него и ако не /се раздвижи/експериментира там ,в областта/сферата нещата ,реагира тялото и/или психиката.Домът,където се намира Уран ,иска промените .а 11-ти  и домът съдържащ Водолей ,ще вземат отношение,а щом е активирана пр.Луна  и същата има прогресивни аспекти ,показват как това ще се случи в периода,в смисъл как ще реагира човек на това ракетно ускорение. :)

Рени, транзит на Уран в 8д какво може да раздвижи - секса, финансите на партньора, проблеми с данъчните?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #258 -: Август 04, 2014, 08:49:53 pm »
Уран е застанал на 2 гр. от наталния ми Меркурий (у10) - все по-силно започнах за усещам, че работата, която върша в службата, е скучна и досадна. Типично проявление на Уран - взе да ме дразни рутината, а преди не ми се струваше чак толкова досадна, намирах нещо интересно в ежедневната си работа.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Уран
« Отговор #259 -: Август 04, 2014, 08:52:15 pm »
Мерси за включването, Дракониада. Не е добре - Уран и У8 са в квадрат - Уран е във 2д, а У8 е диспозитор на Уран и е в 11д. Към К8 е в точен куинконс. Този транзит ще изправи натива пред обстоятелства, с които трябва да се съобразява, пред свършен факт, ще има постоянно напрежение в областите през периода, както вътрешно, така и отвън независещи фактори. А и пр. Луна предстои след около 10 месеца да квадратира Уран, а в момента той е и ретрограден - тоест, квадратът ще се повтори или поне ще се задържи за известен период по-дълго.
Въпросът е, че не се сещам в проявление с какво от 8д да свържа транзита. Ако Уран е У6, дали да не го свържа с работата - транзит на У6 през 8д, в квадрат с 11д и събиранията... Или пък партньорът да остане без работа за по-продължителен период, който не е желан - съдя по аспектите  :017:
Дали пък няма да има бременност на партньора? Дали е възможно, ако е засегнат мъжки 8д? :012:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Уран
« Отговор #260 -: Август 05, 2014, 12:01:29 am »
Това,че У8 е диспозитор на Уран е обнадеждаващо според мен.Там едва ли ще разрушава колкото би могъл.Може да е свързано с твои колеги.
 И при мен Уран транзитира господаря си в съвпад и мисля,че това омекотява нещата-там трябва да е подчинен.

Мислиш, че в скорпионския 8д Уран няма да променя кардинално и то при квадрат с диспозитора си ли?  ::) Трябва пак да погледна картата, но Уран квадрат Марс... и да не държи в напрежение 8д е странно.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Уран
« Отговор #261 -: Август 05, 2014, 12:11:17 am »
Не съм казала,че няма да има напрежение,а предполагам,че няма да бъде нищо фатално, имайки предвид факта,че У8 е диспозитор на Уран.Малко или много в 8Д ще е подчинен.Друго щеше да бъде,ако Уран е диспозитор на У8 с лош натален аспект към него и транзитира К8.
Но нека и другите да се изкажат.

При мен е аналогична ситуацията в момента - Уран У4 във 2д е в квадрат натално с Марс, а от 2г транзитира в 6д и постоянно ме ръчка за смяна в работата - вътрешно неудовлетворение, нужда от промяна, при все дори, че нямам натален съвпад Уран/Слънце, както в картата, за която питам.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #262 -: Август 05, 2014, 08:26:04 am »
Мислиш, че в скорпионския 8д Уран няма да променя кардинално и то при квадрат с диспозитора си ли?  ::) Трябва пак да погледна картата, но Уран квадрат Марс... и да не държи в напрежение 8д е странно.

аз съм имала много интензивен транзит на Уран през 8 дом, но пък той е и У8. Снощи описах подробно случките, но после изтрих поста си. Внезапни случки отвсякъде. Но предимно в областта на секс/връзки. Наистина е важно да свържеш дома, който Уран управлява, къде се намира и 11 дом. А също така, отбележи стационарните точки - при мен там са били събитията, както и самото преминаване на куспидите (+9 Дом). При мен е било така.
А при опозициите Уран - Марс (имало е и ретро движение при нея) правя две катастрофи, но излизам невридима.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #263 -: Август 05, 2014, 08:31:27 am »
Мерси за включването, Дракониада. Не е добре - Уран и У8 са в квадрат - Уран е във 2д, а У8 е диспозитор на Уран и е в 11д. Към К8 е в точен куинконс. Този транзит ще изправи натива пред обстоятелства, с които трябва да се съобразява, пред свършен факт, ще има постоянно напрежение в областите през периода, както вътрешно, така и отвън независещи фактори. А и пр. Луна предстои след около 10 месеца да квадратира Уран, а в момента той е и ретрограден - тоест, квадратът ще се повтори или поне ще се задържи за известен период по-дълго.
Въпросът е, че не се сещам в проявление с какво от 8д да свържа транзита. Ако Уран е У6, дали да не го свържа с работата - транзит на У6 през 8д, в квадрат с 11д и събиранията... Или пък партньорът да остане без работа за по-продължителен период, който не е желан - съдя по аспектите  :017:
Дали пък няма да има бременност на партньора? Дали е възможно, ако е засегнат мъжки 8д? :012:

Яя, защо не погледнеш и прогресии и дирекции за важни събития? При всички положения ще има допълнителна информация и по метода на елиминирането, ще се ориентираш.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Уран
« Отговор #264 -: Август 05, 2014, 09:50:44 am »
аз съм имала много интензивен транзит на Уран през 8 дом, но пък той е и У8. Снощи описах подробно случките, но после изтрих поста си. Внезапни случки отвсякъде. Но предимно в областта на секс/връзки. Наистина е важно да свържеш дома, който Уран управлява, къде се намира и 11 дом. А също така, отбележи стационарните точки - при мен там са били събитията, както и самото преминаване на куспидите (+9 Дом). При мен е било така.
А при опозициите Уран - Марс (имало е и ретро движение при нея) правя две катастрофи, но излизам невридима.

10х! Доста аспекит се задават като цяло, затова се чудих в 8д накъде избива Уран.

Питах, но май пропуснахте - възможно ли е в мъжка карта аспекти за бременност да дадат бременност на партньорката? Давам пример за аспектите:

- пр Луна в 4д съвпад транзитен Плутон У2
- тр Юпитер съвпад натална Луна в 11д
- тр Уран движещ се ретро-директно около К8, съвпад ЮЛВ и квадрат пр. Луна и Плутон
- пр У8 Марс точен квадрат с Уран и Слънце
Засегнати финансови домове, ако издръжката падне върху съпруга, дали може да се разглежда така?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #265 -: Август 05, 2014, 09:55:15 am »
Няма ли нещо по 5 дом?

По принцип, забелязала съм, че в мъжките карти наистина се засяга и 2 дом при дете, и то е логично. Но нещичко по детския дом ... или по 11 (имам впредвид прогресии или дирекции)?

А кой и къде е диспозитора на ЮЛВ?
« Последна редакция: Август 05, 2014, 09:57:47 am от Happy58 »

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #266 -: Август 05, 2014, 10:01:11 am »
Ама, Яя, Уран ти е У6 - какви бебета?

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Уран
« Отговор #267 -: Август 05, 2014, 10:16:24 am »
Да, но квадратите са откъм 11д, където е и У8, а Луната е У11. Затова се чудя.

Иначе, първото ми предположение беше за финанси на партньора, точно заради това, че става в партньорски дом (8д) и е У6.
Ако беше засегнат и 12д, щях да си помисля, че може секс на работата да получи, но жена му ще ме убие  :D
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #268 -: Август 05, 2014, 11:27:47 am »
транзит на Уран в 8д какво може да раздвижи - секса, финансите на партньора, проблеми с данъчните?
Защо пък трябва непременно да има проблеми- Уран в 8д може да те раздвижи да изучаваш Астрология, партньора ти може да има неочаквани приходи, ще е предразположен да печели лесно, но и лесно да ги харчи

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Уран
« Отговор #269 -: Август 05, 2014, 02:35:34 pm »
Yaya, ще ти кажа - при мъжа ми Уран у6 и е в 3, сега е на к8 - раздвижиха му се нещата откъм бизнес, появиха се нови дейности, всичко е свързано с контакти по 3 дом, има и дейности типично по 8 - смъртта, т.е. изкарва пари, помагайки на близки на починали, но имаше и лоши - любимата му котка умря внезапно и за него беше болезнено, защото все пак 6 дом е свързан с работа, домашни любимци, ежедневие, здраве. И това е само на К8, а 2 дом му е пълен, така че не знам какво ще следва с толкова опозиции.

Мерси, Сънили, това беше доста конкретно  :-*
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински