Автор Тема: Транзити на Уран  (Прочетена 205501 пъти)

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Транзити на Уран
« Отговор #435 -: Май 08, 2015, 07:20:04 pm »
под Той имах предвид Уран, а не мъжа ти

Ясно - погрешно съм те разбрала  :38:

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Транзити на Уран
« Отговор #436 -: Май 08, 2015, 08:49:01 pm »
Някак неусетно за мен Уран направи опозиция към Слънцето ми.
Не знам какво очаквах. Но така си ми е добре. Не искам други прояви.

Като някакво проявление отчитам, че от време на време имам по-ускорен пулс. Малко съм неврозна. Опитвам да откажа цигарите. Някак уранично го реших.
Може би това е по Уран. Не се сещам за прояви по дома, който управлява Слънцето.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #437 -: Май 09, 2015, 04:33:10 pm »
Някак неусетно за мен Уран направи опозиция към Слънцето ми.
Не знам какво очаквах. Но така си ми е добре. Не искам други прояви.

Може би това е по Уран. Не се сещам за прояви по дома, който управлява Слънцето.

Може би точно засиления интерес и дейност с Тарото, по-честите контакти с хората от форума. И в тази комуникация може би се е получила връзка с някой по-важен човек ....

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Транзити на Уран
« Отговор #438 -: Май 09, 2015, 04:47:10 pm »
Интерес имаше и преди. Просто стана видим. Изкара ме от 8 дом. А това е много трудно, на мен си ми е уютно там. А сега ми е уютно и извън него. Ето и това е проява, даде ми насока, Хепи. Правя нещо различно за мен - да съм по-видима. И не е "въпреки" усещанията ми. А се случва с повече лекота.
Защото излизането от 8 дом е с моя вътрешна борба и пряко желанията ми, себепровокация от яд, че ми писва и на мен.
Сега е друго.  :-*

Често сънувам Уран - нашата си Уран от форума.  :72: :-*
Летя с балони в сънищата си, летя, изкачвам се високо.
Лесно се нервя.
Проблемите с тоците са си актуални.
Уранична история. Преди усещах нещо, но не го казвах, оставаше си за мен. А сега усещам и казвам, пък каквото стане. Давам път на интуицията, дори да имам смахнати предположения.
Да, разписах се във форума, а не съм много приказлива.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #439 -: Май 09, 2015, 05:17:55 pm »
Уран винаги има и иска да  каже нещо, затова и карти с изявен такъв- на в 1,10 -ти, в аспект със Светилата, винаги са с "издигнати лозунги", а когато Уран "запали искрата" на дадена/и  планета/и, същите получават шанс да говорят за себе си. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #440 -: Май 24, 2015, 12:34:26 pm »
понеже Опозит не успя, аз му прехвърлям мнението тук :) - дано да е правилното място

Цитат на: Oposit в Днес в 10:40:55 am

    Цитирам Саспортас-,,Меркурий може да е свързан с неочакваното,със съвпаденията и синхроничноста,или със събития,които изглеждат случайни,но на по-късен етап се оказва,че имат определен смисъл или са свързани с по-голяма цел.Това е особено вярно,ако транзитиращия Уран аспектира вашия Меркурий-или аспектът бележи фаза,когато от рафтовете падат книгите,които точно ви трябват,или включвате телевизора и попадате на неизвестен би филм,някак си свързан с онова,което ви се случва в момента или ви е интересувало .Дори бързият транзит на Меркурий през Асц. или Венера може да доведе до ден в който ще срещнете някого,когото не очаквате да видите и двамата ще седнете в кафенето да побъбрите-тези отклонения и неочаквани срещи са отличителните знаци на Меркурий .,,                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          стр.29,,Вътрешните планети,, Лиз Грийн,Хауърд Саспортас  .Това за съвпаденията-синхроничности с телевизия.книги,срещи потвърждавам ми се случва откакто тр.Уран е в опозиция на нат.Меркурий  :57:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #441 -: Май 24, 2015, 12:38:36 pm »
Дотук синхронично взеха да ми се потвърждават някогашни съмнения за някой. Просто изведнъж изплуват факти, които или на по-ранен етап не съм знаела, или не бях им обърнала внимание. И парченцата от мозайката се подреждат.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Уран
« Отговор #442 -: Май 24, 2015, 12:41:21 pm »
Аз имам тригон в натала, с широк орбис, но явно действа тъй като работата ми е свързана с технологии. По прогресия са в разходяща опозиция, но меркурий ще става ретро и опозицията отново ще бъде точна. В интерес на истината не забелязвам чак такава синхроничност да ме гони, случва се понякога някакво съвпадение, но като цяло не мисля, че съм в кой знае каква синхроничност със събитията около мен.

Категорично периода, в който тр. уран е бил съвпад с наталния меркурий не помня да е бил свързан с подобни преживявания.

Имах едно много странно съвпадение с един филм по телевизията, миналото лято. Реших, че е знак за нещо, но това нещо така и не се осъществи така, че май оттогава спрях да вярвам в знаци, синхроничност и т.н.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #443 -: Май 24, 2015, 12:45:34 pm »
В момента съвпадът на тр. Уран с нат. Меркурий е подсилен и от прогресия - прогресивно МС в точна опозиция с нат. Меркурий. Това би предположило и някакви по-неочаквани и динамични събития в професионален план, в натала Меркурий управлява МС. За мен като цяло са характерни чести промени в службата, честа смяна на поприща, така че не бих казала, че няма да съм подготвена за поредната разтърсваща промяна. Работата, на която съм сега, ми идва твърде рутинна и елементарна, сред преобладаващо тесногръди хора, а урановият транзит още повече нагнетява недоволството.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #444 -: Май 24, 2015, 05:35:31 pm »
понеже Опозит не успя, аз му прехвърлям мнението тук :) - дано да е правилното място

Цитат на: Oposit в Днес в 10:40:55 am

    Цитирам Саспортас-,,Меркурий може да е свързан с неочакваното,със съвпаденията и синхроничноста,или със събития,които изглеждат случайни,но на по-късен етап се оказва,че имат определен смисъл или са свързани с по-голяма цел.Това е особено вярно,ако транзитиращия Уран аспектира вашия Меркурий-или аспектът бележи фаза,когато от рафтовете падат книгите,които точно ви трябват,или включвате телевизора и попадате на неизвестен би филм,някак си свързан с онова,което ви се случва в момента или ви е интересувало .Дори бързият транзит на Меркурий през Асц. или Венера може да доведе до ден в който ще срещнете някого,когото не очаквате да видите и двамата ще седнете в кафенето да побъбрите-тези отклонения и неочаквани срещи са отличителните знаци на Меркурий .,,                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          стр.29,,Вътрешните планети,, Лиз Грийн,Хауърд Саспортас  .Това за съвпаденията-синхроничности с телевизия.книги,срещи потвърждавам ми се случва откакто тр.Уран е в опозиция на нат.Меркурий  :57:

при мен точната опозиция беше миналата година февр-март, комбинирана с квадрата от Плутон. Някакви запомнящи се подобни случки не си спомням, но пък има една особеност - при мен цял живот е по този начин и предполагам, че ги приемам вече като даденост , даже, бих казала, че някак разчитам на тях. Предполагам, че това идва от положението на нат Уран/Плутон в 3 дом, в Дева.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #445 -: Май 24, 2015, 06:01:54 pm »
Цитирам Саспортас-,,Меркурий може да е свързан с неочакваното,със съвпаденията и синхроничноста,или със събития,които изглеждат случайни,но на по-късен етап се оказва,че имат определен смисъл или са свързани с по-голяма цел.Това е особено вярно,ако транзитиращия Уран аспектира вашия Меркурий-или аспектът бележи фаза,когато от рафтовете падат книгите,които точно ви трябват,или включвате телевизора и попадате на неизвестен би филм,някак си свързан с онова,което ви се случва в момента или ви е интересувало .Дори бързият транзит на Меркурий през Асц. или Венера може да доведе до ден в който ще срещнете някого,когото не очаквате да видите и двамата ще седнете в кафенето да побъбрите-тези отклонения и неочаквани срещи са отличителните знаци на Меркурий."                                                                                                                                    стр.29  ,,Вътрешните планети,, Лиз Грийн,Хауърд Саспортас
Това за съвпаденията-синхроничности с телевизия.книги,срещи потвърждавам ми се случва откакто тр.Уран е в опозиция на нат.Меркурий
Когато за пръв път ми направи впечатление това мое случване, а и не само на мен- впечатлих моя приятелка- рибка с овча луна, беше по времето когато тр Уран в съвпад с тр Нептун в 4д правеха тригон с моя Мерк У1 в 1д

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #446 -: Май 25, 2015, 11:20:15 am »
Не спирам да се убеждавам, че транзитният Уран в твърд аспект с нат. Меркурий е идеалният момент да кажеш всичко, което досега си премълчавал или поради някакви причини си се притеснявал да вербализираш.  :012:

В моя случай дава една целенасочена и съвсем осъзната нетактичност, с цел повеждане на възпитателна беседа.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #447 -: Май 25, 2015, 05:05:29 pm »
Уран-Меркурий : "Смятам, че съм зърнал истината и трябва да й дам възможност да стане моя кауза, принцип, борейки си за същите." Или : "Ееее,  как по-рано не се сетих ,видях, чух ...за това ?!?!?" според това, какво и как  активира Уран в картата и доколко всеки е възможно да види ясно досегашната си ( Сатурн ) не дотам "пъстра" представа за самия себе си, същата пречейки му да се радва на живота. 
Имаме много хубав израз точно за Урановите транзити "  Мисли си, че е хванал  Господ за шлифера ?". :)

При транзитите на Уран винаги се задействат у нас онези пориви,които ни карат да се противопоставяме на всички и всичко,  но е хубаво да се знае в такива периоди, че по един или друг начин трябва да си понесем последствията след "бунта " си в съответната област , защото всяка промяна си има цена.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #448 -: Май 25, 2015, 05:42:37 pm »
При транзитите на Уран винаги се задействат у нас онези пориви,които ни карат да се противопоставяме на всички и всичко,  но е хубаво да се знае в такива периоди, че по един или друг начин трябва да си понесем последствията след "бунта " си в съответната област , защото всяка промяна си има цена.

Така е, но в случая съм наясно /ако намеря по-добра алтернатива/, че нямам нищо за губене освен изгубеното ми време на мястото, където ми се иска да вдигна уранов бунт.  :72:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Уран
« Отговор #449 -: Май 26, 2015, 12:06:04 am »
Дали не го пресилвате тоя уран...
Точният съвпад с нат юпитер е минал, без да забележа
« Последна редакция: Май 26, 2015, 09:31:18 am от Papy »