Автор Тема: Транзити на Плутон  (Прочетена 160664 пъти)

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #300 -: Октомври 05, 2015, 12:26:52 pm »
Значи ще трябва да разгледам по-подробно  ;)
Ами другите по това време са били транзит на нодалната ос през АС/ДС, /сев възел през ДС/, транзитен сатурн върху натален вертекс, тригон на транзитен плутон с натална венера... залагам на последното, че повече време май държи.
« Последна редакция: Октомври 05, 2015, 01:26:27 pm от bast »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13613
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #301 -: Октомври 05, 2015, 02:02:47 pm »
Ами другите по това време са били транзит на нодалната ос през АС/ДС, /сев възел през ДС/,
Интересно ми на кое казваш нодална ос?

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #302 -: Октомври 05, 2015, 02:34:52 pm »
Ами не е ли тази с лунните възли? Пак ли сбърках?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13613
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #303 -: Октомври 05, 2015, 02:57:38 pm »
Ами не е ли тази с лунните възли?
Да, тази е. 

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #304 -: Октомври 05, 2015, 04:19:47 pm »
Транзит на Плутон върху северен възел в козирог, в 8ми дом, куспидата е в стрелец. Започна преди почти 3 години- баща ми почина точно като започна, после големи промени, първо вътрешни, после външни. Тотална смяна на интереси, професия, външност на 180 градуса, но все в положителна посока. От бизнес-дама станах художничка, започнах активно да се занимавам със спорт 22кг надолу. Промяна във всяка сфера. И всичко сякаш ставаше много лесно и успешно. Вече интерес и към астрологията. Скоро завършва транзита, но не съжалявам за нищо, всичко е само по-добро.

А в твоята карта Плутон къде се намира и кой дом управлява? Венера също?

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #305 -: Октомври 05, 2015, 04:52:01 pm »
Плутон е в 5ти, Венера е в 12ти в съвпад със Слънце както стана ясно. За управителите въобще още не съм сигурна, чета от 2месеца, но според мен Венера е управител на 1ви и 6ти, а Плутон на 7ми, ако гледам само върха на дома.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13613
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #306 -: Октомври 05, 2015, 05:33:48 pm »
Плутон е в 5ти, Венера е в 12ти в съвпад със Слънце както стана ясно. За управителите въобще още не съм сигурна, чета от 2месеца, но според мен Венера е управител на 1ви и 6ти, а Плутон на 7ми, ако гледам само върха на дома.
Да, за управител се гледа върха на дома, а останалото от дома е съуправител/и
Но аз баща ти трябва да е от нехармоничен аспект на зловредна планета със Слънцето и да има връзка с 4д. Дали преди 3г тр Сатурн не е бил в опозиция с твоето Слънце, а то да е У4?
Не е от тр Плутон върху СЛВ - то да са измрели бащите на всичките със СЛВ в козирог. Трансформациите с външността ти и с теб на личностно ниво са свързани с Венера, като управител на 1-ви дом, както и 6-ти дом, който определя ежедневните грижи за здраве/хигиена/диети. Интересно е все пак, как бизнес дама става художничка, при положение, че художниците рисуват неуморно от деца, то не е нещо от днес за утре.

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #307 -: Октомври 05, 2015, 05:52:16 pm »
Слънцето с Венера са в Телец и по същото време правят тригон с транзитен Плутон, но натален Хирон е в Овен и тогава прави опозиция с транзитен Сатурн, не знам дали има значение. Слънцето наистина ми е управител на 4ти дом и ако приема момента някъде началото на болеста, а не края е имало опозиция на натално Слънце с транзитен Сатурн. А за призванието и аз не знам как стана, в началото ме подиграваха, включително роднините, беше трудно, сега имам доста изложби и продадени картини. А най-интересното е обратът в мисленето, сега въобще не ме интересува материалното за разлика от преди и не знам още кой аспект го е отключил.
« Последна редакция: Октомври 05, 2015, 06:02:38 pm от bast »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #308 -: Октомври 05, 2015, 05:58:39 pm »
Можете ли да ми покажете (например, да дадете линк) към свои рисунки? Ще ми е интересно да ги видя.
« Последна редакция: Октомври 05, 2015, 09:19:20 pm от Veselin »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13613
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #309 -: Октомври 05, 2015, 06:11:43 pm »
А най-интересното е обратът в мисленето, сега въобще не ме интересува материалното за разлика от преди и не знам още кой аспект го е отключил.
Нещата не се свеждат само до един аспект, гледа се комплексно, може например прогр. и дирекц. АСЦ от материалния телец да са преминали в духовитите близнаци, така без картата ти може само да гадаем  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12609
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #310 -: Октомври 05, 2015, 06:34:06 pm »
Защо трябва да има  нехармоничен/-и аспекти , участие на "зловредни" панети при прогностика на край/ смърт ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13613
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #311 -: Октомври 05, 2015, 06:47:39 pm »
Защо трябва да има  нехармоничен/-и аспекти , участие на "зловредни" панети при прогностика на край/ смърт ?
Защото присъстват при тези случаи в повечето случаи.  :)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #312 -: Октомври 06, 2015, 08:54:30 am »
bast ,ако качиш карта ще е по-лесно,няма да гадаем

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3358
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #313 -: Октомври 06, 2015, 09:13:14 am »
Защото присъстват при тези случаи в повечето случаи.  :)

Когато се касае за смърт на близък. За нашата собствена смърт май по-чести са тригоните :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #314 -: Октомври 06, 2015, 12:21:18 pm »
Ако смъртта е естествена, често има тригони или смесени аспекти. При смърт на операционна маса или при катастрофа, злополука може да има преобладаващи неблагоприятни аспекти.

При смърт в резултат на тежка нелечима болест също може да има хармонични аспекти. Тя пак си е естествен завършек и слага край на мъченията.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui