Автор Тема: Транзити на Плутон  (Прочетена 159549 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #360 -: Юни 01, 2016, 10:11:15 am »
Делфин, имам предвид, че Венера трябва да се разглежда заедно с Марс, особено в посока взаимоотношения, а при теб последния е много важен. Плутон щом активира Венера, (ще) привлече и Марс, а той ще възбуди Слънцето ти. Ти изброи по какъв начин са свързани в картата ти, сега остава да прецениш кое от всичкото изброено иска да бъде подсилено, къде трябва да си по-брутална буквално, да насочиш импулса си така че, да използваш максимално силно ефекта от обтегнатост при някакъв тип взаимоотношения, силно потисната възбуда, емоционално напрежение, за да си изясниш собствена позиция в съответната от теб избрана сфера , област. Опитай се да почувстваш  малко по-надълбоко, отвъд явното- в случая: Плутон прави квадрат с Венера .  :)

Благодаря ти, Рени  :58: Въодушевена съм да го изследвам. Още повече, убеждавайки се как всичко в натала е свързано :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #361 -: Юни 01, 2016, 10:31:31 am »
Благодаря, Хепи  :38:

При мен Плутон е У8 и натално е в 7 дом, с Венерата ми са във взаимна заточена рецепция. Това не го бях осмислила до сега. Значи да очаквам и осмодомни проявления :)
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #362 -: Юни 01, 2016, 10:45:49 am »
Венера трябва да се разглежда заедно с Марс, особено в посока взаимоотношения, а при теб последния е много важен.

Сега се сещам, че Венера и Марс в прогресивната ми карта от доста време са в съвпад и вървят заедно :)
« Последна редакция: Юни 01, 2016, 10:50:39 am от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #363 -: Юни 01, 2016, 11:03:40 am »
Не е ли при всички планети е така всъщност - когато са ретроградни в натала, човек се чувства по-добре като са ретроградни и по транзити :017:

Не е меродавно и общовалидно правило, макар че във всички книжки го тръбят, а оттам и всички любители астролози /сред тях и професионални/.

Напоследък колкото повече се запознавам с астрологията на древните, толкова повече осъзнавам в каква заблуда живеем... Още като се започне с построяването на хороскопа, а оттам и с тълкуването му.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #364 -: Юни 01, 2016, 11:05:43 am »
Като се сетя какво беше на квадрат на Плутон към Меркурия ми - първа планета в стелиума.  :91:

Сега ми е първият квадрат, почти точен - на 1 градус. Не усещам драматизъм, не усещам черногледство повече от обичайното ми.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #365 -: Юни 01, 2016, 11:19:44 am »
Сега ми е първият квадрат, почти точен - на 1 градус. Не усещам драматизъм, не усещам черногледство повече от обичайното ми.  ;D

мисля, че е рано да го усетиш - Плутон обърна малко преди единия градус орбис.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #366 -: Юни 01, 2016, 11:24:52 am »
Опозицията на Плутон с Луната усетих в момента, в който той ингресира в Козирог. Луната е на ок. 6 гр.

Но аспектите към светилата винаги са по-силни, зависи и от вида аспект. Квадратурата не е на първо място по сила на въздействие.

Освен това при мен Плутон няма кой знае какво да "чисти", това вече отдавна се е случило. По-драматично се усещат аспектите му от хора, в чийто натал той няма много аспекти с лични планети, не са свикнали с енергията му.
« Последна редакция: Юни 01, 2016, 11:26:33 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3358
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #367 -: Юни 01, 2016, 01:02:43 pm »
Не е меродавно и общовалидно правило, макар че във всички книжки го тръбят, а оттам и всички любители астролози /сред тях и професионални/.

Напоследък колкото повече се запознавам с астрологията на древните, толкова повече осъзнавам в каква заблуда живеем... Още като се започне с построяването на хороскопа, а оттам и с тълкуването му.

Имаш предвид, че "тяхната" астрология няма нищо общо с позната на нас, нали?  :) И на мен така ми се струва, но от друга страна нали човешката раса еволюира, откриваме нови енергии респ. планети...няма как астрологията да е същата ::)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #368 -: Юни 01, 2016, 01:25:09 pm »
Имаш предвид, че "тяхната" астрология няма нищо общо с позната на нас, нали?  :)

Почти нищо общо, защото в древността астрологията се е основавала върху реални наблюдения и истински съзвездия. Даже се чудя какво да правя с термите - толкова видове има, едни били по тропикал, други по сидерал... Използваме наготово някакви таблици, а градусите на екзалтация, да речем, може вече отдавна да не са там, същото важи и за знаците.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #369 -: Юни 01, 2016, 01:34:16 pm »
Това е защото тогава само сериозно надарените са можели да си позволят да зяпат звезди.В индийската има 7 риши-мъдреци,ясновидци ,другите са им само тълкуватели .Сега мозъкът вече програмиран,интуицията не се уважава,друго мислене е .Пак има надарени но толкова маниалално отдадени-не .Тогава е нямало странично разсейване -телевизия,компютри и тн-телевизия-нощното небе,компютър-собствената глава  :lol_hitting:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #370 -: Юни 01, 2016, 02:16:00 pm »
И не само това, пълна каша е станало. Навремето двата Зодиака са съвпадали и съответно термите са важали и за тропическия, и за сидеричния. Те тогава са били определени, както и градусите на екзалтация и падение. И колкото по-голяма става прецесията, толкова повече се отдалечаваме от реалните градуси. И остава под въпрос доколко е приложимо съдържанието на античните таблици към хороскопи от нашето съвремие. Лично за себе си съм определила минимален набор от техники, за които зная, че дават прецизен резултат. Колкото повече започвам да нося от десет кладенеца вода, толкова по-противоречива информация се извлича.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #371 -: Юни 01, 2016, 02:45:53 pm »
Емма, като те слушам, направо настръхвам. На мен вече ми е късно за такъв драматизъм, дано не се случи. Сега предстои квадрат на Плутон към Меркурий, а след това към Венера. Но си мисля, че квадратът към Венера може да се изяви и на друг принцип, при Плутон и Уран забелязах възпроизвеждане на двуполюсен модел. Каквото до този момент ти е липсвало като изживявания в живота, може да ти го даде. А пък ако нещо е било в изобилие или ти е втръснало, понякога ти го взема. При мен може и някои липси да запълни, зпоупотреба с принципите на планетите /Плутон и Венера/ съм нямала, даже Венера при мен се изразява доста по-префинено от шаблонните описания на Венера в този знак и дом. Кой знае, може и да е втори шанс за нещо хубаво, да го изживея на средна възраст с по-голям интензитет и дълбочина от всякога. Такова усещане и визия имам за предстоящите транзити - имам готовност да се реализира и оптимистичният сценарий, и песимистичният.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #372 -: Юни 01, 2016, 03:14:13 pm »
При мен Меркурий е управител на 5 и 8 дом. И е твърде далече от натален Плутон, макар да са в един знак и дом.
По време на квадрат към Меркурий започнах връзка с плутонова личност, който преживяваше същото каре.
До този момент все бях срещала подли и долни хора, но такава чернилка се изсипа на главата ми, такива интриги - нещо, което до момента не бях преживявала. За изначално добронамерен, дори наивен човек, това беше като удар с чук.  :012: Хем ме раняваше, хем ми беше непознато това като усещане. И го преживявах много трудно. Събуди в мен човек, който не съм подозирала, че съществува скрит. Станах лоша, черногледа, мислех за отмъщение, за адекватен ответ на изсипалата се мизерия върху мен.
Сега хич не ми дреме. Изтръпнах.
Но тогава плачех много често, дори да ми е било по-спокойно. Вътрешна нужда да се прочиствам със сълзи.
Сега ми е забавно. На карето към Венера очаквах нещо непоносимо като преживяване. Но то се отрази по управлението на дома - 4 дом. Беше тежко с майка ми. Но не така изненадващо, натрапчиво. Не ми е било на дневен ред постоянно усещането, че боли. А на карето към Меркурий болеше много. Душа, сърце, всичко.
Сега е в точно каре към Слънцето у7. Не съм се гътнала. Той си квадратира, аз си живукам. Не намирам и фрапираща промяна по отношение на партньорствата.

Аз бях в друга среда. До този момент и да бях виждала лошо отношение, не беше така постоянно, а спорадични мигове. И Плутон ме отнесе в началото.
Но сега - след Уран и Плутон, комай нищо не ме плаши. Закоравях. Нептун ще се напъва да квадратира Марса ми тези години. Но хич не ми звучи толкова страшно. Колко да е страшно? Преживяла съм Плутон върху Марс, това беше гадно и страшно.

Е как да е като Меркурий е У5 и У8. Хем любовта, хем обвързването са повлияни, трансформирани, преработени.
При мен самия Плутон е У5 - ей сега ще видя, кога е правел квадрат към себе си.
Аха, ... няма нищо общо с лИбовта - тогава тр Плутон точно е влезнал в 6 дом - исках едно нещо като хоби да си го направя работа, ама не се получи :). Обаче, сега на тригона пак ще го натисна :)
« Последна редакция: Юни 01, 2016, 03:16:44 pm от Happy58 »

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #373 -: Юни 01, 2016, 04:03:08 pm »


Но при теб тези неща са се случили, ти също си изживяла предателства, несгоди и трудни мигове. По-вероятно е да се научиш да заявяваш себе си по-категорично пред другите. Да си фактор, с който да се съобразяват. А не да се криеш зад възпитание или нежелание да се въвличаш във война.

При мен в началото на карето към Меркурий - започнах да ползвам и лоши думички. Но като се има предвид, че преди това не смеех да кажа на някой нещо лошо - ми то си е далавера да теглиш някоя майна или да сиктирдосаш човек, който ти трови нервите.

Емс, това за Лили или за мен или за някой друг е  ???

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #374 -: Юни 01, 2016, 05:55:36 pm »
За Лили.  :012:
 :38:

Благодаря! :58:

Мен ме нямаше половин ден, сега ще изчета твоя разказ  :72:

Разходих си новата дълга рокля до центъра и обратно, вече застарявам... Чудя се, с Уран и Плутон към Венера в 5 дом да не го докарам до някой по-нестандартен моден стил и визия? В интерес на истината бдсм-а ме влече.  ;D


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui