Автор Тема: Транзити на Плутон  (Прочетена 159110 пъти)

mateosf

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 163
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #420 -: Септември 10, 2016, 12:14:39 pm »
Моля за кратък коментар:
Транзитен Плутон в 4 дом в квадрат с натален такъв в 1 дом. Наталния в аспекти; сектил с Луна/11 дом/ и сектил с Нептун в 3 дом... Натален Нептун с доста аспекти с други натални планети.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #421 -: Септември 26, 2016, 05:06:14 pm »
Грег ,как е майка ти

Стреличка , чак сега ти видях съобщението.

Майка е добре, силна , борбена. Свърши Лъчетерапията и Химиото , чакаме дата за операция. Трабва да почине от лечението преди операцията , така , че ми идва на гости в Белгия :)

Много ти благодаря , че попита :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #422 -: Септември 26, 2016, 10:26:19 pm »
Предстоящото е толкова ясно изписано в картата ти - стискам палци и се моля силата да бъде с Вас, защото много вяра е нужна  :-*

Каквото и да си приказваме - ще бъдеш доста угрижен - Сатурн се движи в 6 дом към точен квадрат с Луната ти и ще го направи, може би през октомври, когато тя ти гостува или я изпращаш обратно. СЛВ съвпада с Луната и усилва болезнеността, емоционалния заряд. Сега новият цикъл Слънце Юпитер започва в точна опозиция със стелиума ти Марс/Венера  - вероятно се чувстваш "половин човек" от болката и тревогата - въздържам се да съм описателна в случая. Заформят Т-квадрат с нат.Нептун и тр.Марс - вероятно се притесняваш от грешен ход в лечението и самата операция. Все пак - Марс влиза в Козирог - има ли прогноза за времето на операцията?
Над силата е само умението да я владеем!

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #423 -: Септември 26, 2016, 10:53:07 pm »
Долу горе тогава Алена , края на Октомври , началото на Ноември , квадрата на Сатурн към наталната луна много ми изцеди емоциите, радоста от живота, по Сатурновски. Надявам се като се разпадне квадратурата , нещата да поемат друга , положителна посока. Тя е невероятно красив човек и чисто физически и като душевност. Наистина заслужава здраве и щастие за всичко , което правила за хората около себе си. Много обича животните и се грижи за малък Померан вкъщи , както казава Майка , на мама момчето :)

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #424 -: Октомври 05, 2016, 09:41:38 pm »
Да вълнуващо е. Като влакче на ужаси  ;) Вдига максимално адреналина този транзит. Е
По правило знам, че транзитите на Плутон започват да работят два три градуса преди точния аспект. И наистина е така поне от моите наблюдения. Тъй като транзита на такава тежка планета е само фона, то и е нужна и конкретна прогресия да я отключи. За двете преминавания досега винаги е имало и прогресии за да се задейства. Третото което е интересно за плутона е че при първо преминаване ти разтърсва вратата, при второ имаш чувството че ще я разбие, а при последното е вече вътре и ти е разбило главата. Да се надяваме, че при последното му преминаване няма да има негативни стечения на обстоятелствата.  :08:
Не знам как би действал като тригон или съвпад примерно. Може би би било много по-хармонично или и аз не знам. Просто споделям от личен опит. Не така стоят нещата при плутон опозиция слънце, макар че ако помисля може би е имало полза и от този транзит, който аз преживях.  :58:

Последното преминаване на Плутон в опозиция на венера преминава. Засега типично за този транзит можеше да има събитие, но този път реших да не го играя, а отиграя, иначе каква би била ползата от това да можеш да прогнозираш за бъдещи събития, пи положение че ни си вадиш поуки. Имаше и отключващи прогресии по това направление, но да се надяваме, че всичко ще мине планувано тоест нищо няма да се случи.
Типично по плутон екшъна щеше да бъде невероятен и гръмовен, но за добро към момента всичко е под контрол. А събитията се препокриват с тези от предишните му два транзита от 2014 и 2015 година. спрямо горката ми изстрадала венера.  :-*

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #425 -: Декември 22, 2016, 09:30:41 pm »
В момента е последният точен квадрат на Плутон с Венерата ми. Различно е от първия - като от Небето до Земята. Спокойствието е абсолютно, няма го напрежението и всички неприятни емоции съпътствали другите точни аспекти. Все едно съм нов, друг човек. Плутон вече не съсипва Венерата ми :) Чувството е прекрасно!
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13604
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #426 -: Декември 23, 2016, 12:08:49 am »
В момента е последният точен квадрат на Плутон с Венерата ми. Различно е от първия - като от Небето до Земята. Спокойствието е абсолютно, няма го напрежението и всички неприятни емоции съпътствали другите точни аспекти. Все едно съм нов, друг човек. Плутон вече не съсипва Венерата ми :) Чувството е прекрасно!
Благодаря, че сподели! При мен беше доближил точния съвпад, но така и не го извърши, предстои това да се случи след градус и половина, макар че при бавните планети аспектите би трябвало да се усещат няколко градуса преди да станат точни, мисля си, че отработих квадрата съвсем наскоро в личен план, което се отрази добре и на кожата, щом направи впечатление на околните, че съм освежена и подмладена  :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #427 -: Януари 06, 2017, 12:19:46 am »
На 7 януари започва новия цикъл Слънце-Плутон.

При мен  секстил с нат.Венера и АС. Как не съм му обърнала внимание :017: А трябва  - паралелно Сатурн е на МС, а р.Меркурий върху Слънцето.

При ММ е върху МС с градус и нещо орбис. Предстои му подписване на голям договор, Плутон е У7 - тревожи се много, по-скоро терзае се, но май ще имаме хепиенд - след дълго разиграване :) .  Има и марсов възврат с квадрт към нат.Луна.
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #428 -: Януари 07, 2017, 04:04:34 pm »
ММ днес ми напомни, че му наближава деня за катастрофи - имал е два инцидента на 9 януари - тогава Слънцето му минава през МС, квадратира наталното. Преди е имало и други аспекти за инцидентите.

Тази година - Слънцето застава на МЦ, но заедно с Плутон и заеедно квадратират наталонот му Слънце в 12 дом, което е в компанията на тр. Уран. Има и марсов възврат. Дано няма проблеми. Марс му е диспозитор на Слънцето.
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #429 -: Януари 07, 2017, 05:03:18 pm »
Много ми е интересно - в момента тр Плутон/Слънце е в точен (на 30 мин) съвпад със Слънцето на брат ми, което си съжителства отляво със СЛВ, а отдясно с Юпитер и има един квадрат към Уран и един куинконс към Сатурн ..... нищо особено не се случва .... поне не съм уведомена :)

 ??? ???

ммм, Слънцето е в 3. дом - да не става въпрос за мен  :57:
« Последна редакция: Януари 07, 2017, 05:07:21 pm от Happy58 »

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #430 -: Януари 07, 2017, 07:55:42 pm »
Щом Слънцето е с възела това дава акцент върху личността. При транзити може да се каза със сигурност, че ефектът ще е върху него. В момента наблюдавам няколко рачешки Слънца, при които Плутон прави опозиция - нищо не се случва. Може би трябва да отмине и да се обърне ретро, за да се материализира проявлението. А може и само с промени на личността да минава транзита... ::) макар че се съмнявам. За лек и неусетен напрегнат плутонов транзит към лична планета не съм чувала.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #431 -: Януари 07, 2017, 07:59:13 pm »
Да споделя и аз с вас какво се случва с транзитен Плутон при мен...Днес заедно с Слънце са на точен съвпад с ИЦ...управители са ми на 2дом (Плутон) и на 11 дом (Слънце) и тези двамата ми правят квадрат с Уран който е У5 и се намира в 1 дом...само на 3 градуса от асцендента...Събитията са едно след друго само невървежи...и за капак днес погребахме и моя бивш свекър....А от Юпи през асцендента нищо не видях...разни болежки започнаха да се обаждат....Тежи ми всичко на душата,но ако ме погледне някой отстрани,ще си каже:Ти преувеличаваш....Не ,но при всички трудности през които съм минала заради Плутон усещам ,че трансформацията с мен е налице...Направил е съвпад с всички планети ,една опозиция със Сатурн  и сега остана единствена Венерата ми на 1 градус Водолей ...но това след 10 години...Ами равносметката ми е ,че аз през 9 години изплувам като феникс от пепелта...поизтръскам се малко като котка....и после пак трансформация и нагаждане към събитията...Свикнала съм на Урановата енергия ...но с Плутона е друго....Само да отбележа,че сега края на 2017 г чакам Сатурна съвпад с Слънце в 1 градус на Козирог...Ще споделям опит пак с вас...

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #432 -: Януари 07, 2017, 09:16:28 pm »
Аз свързвам опоз.на Плутон с рачешкото ми слънце (7гр., уп8) с конфликт с нов шеф. Родих малкия син. Труден период, трудна бременност, трудно, плутонианско раждане. После  Плутон съвпада с асцендента ми. Гняв, достатъчен да произведе атомна бомба, която да порази целия свят. И съответно Плутон на детето ми е в опозиция на Слънцето ми, което си ми остава завинаги :).

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1599
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #433 -: Януари 07, 2017, 10:31:09 pm »
Да споделя и аз с вас какво се случва с транзитен Плутон при мен...Днес заедно с Слънце са на точен съвпад с ИЦ...управители са ми на 2дом (Плутон) и на 11 дом (Слънце) и тези двамата ми правят квадрат с Уран който е У5 и се намира в 1 дом...само на 3 градуса от асцендента...Събитията са едно след друго само невървежи...и за капак днес погребахме и моя бивш свекър....А от Юпи през асцендента нищо не видях...разни болежки започнаха да се обаждат....Тежи ми всичко на душата,но ако ме погледне някой отстрани,ще си каже:Ти преувеличаваш....Не ,но при всички трудности през които съм минала заради Плутон усещам ,че трансформацията с мен е налице...Направил е съвпад с всички планети ,една опозиция със Сатурн  и сега остана единствена Венерата ми на 1 градус Водолей ...но това след 10 години...Ами равносметката ми е ,че аз през 9 години изплувам като феникс от пепелта...поизтръскам се малко като котка....и после пак трансформация и нагаждане към събитията...Свикнала съм на Урановата енергия ...но с Плутона е друго....Само да отбележа,че сега края на 2017 г чакам Сатурна съвпад с Слънце в 1 градус на Козирог...Ще споделям опит пак с вас...

Като казваш през 9г - погледни си нодалната ос - възврат и опозиция. Виж дали и тя не участва в чистката по някакъв начин - отношения, нови хора влизат, стари излизат...
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #434 -: Януари 07, 2017, 10:38:17 pm »
Напоследък съм на вълна ведическа астрология. Тя работи с планетите до Сатурн, тоест само с тези, които са видими от Земята. Приема се, че само те имат силата да влияят върху отделните индивиди. И много от нещата, които ние си обясняваме с Уран, Нептун и Плутон във ведическата астрология са видими от движението на възлите.
Ако опитате да си разгледате картата с транзитите за важни периоди, като зададете опцията да ползвате планетите до Сатурн, ще видите, че действително по това време възлите са били активирани - със съвпади с лични планети или с куспиди на домове.
В тази връзка - съветът на Яя е много на място. Погледни къде са ти възлите и може да се ориентираш къде ще имаш напрежение и промени.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.