Автор Тема: Транзити на Плутон  (Прочетена 147709 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #45 -: Март 23, 2014, 03:32:54 am »
Тук всичко прочетох, само не и за транзитите на Плутон. А ме чака такъв, скоро ще ми кацне на МС. И се чудя какво да очаквам...да стана диктатор или да ме блъсне камион примерно, с цел трансформиране :o
Btw съвсем отскоро ми е интереса към астрологията, и едва сега го изследвам гада :d030:
Но открих, че точно при съвпада му с натална Луна е починал дядо ми. Не си играе гадината, реже до кокал...
Та какво да очаквам като ми се приземи на МС?! ::)

Ще искаш хората да те виждат като диктатор или като "блъсната " от камион,или като изследваща гада.
Ще си вманиачена на тема амбиции,обсебена от контрола,нужда да си безскрупулна за да постигнеш целите си .
Или ще покориш "Еверест", или той теб.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #46 -: Март 23, 2014, 11:10:04 am »
Мен ме помля в първата декада на кардиналите с опозиции и съвпади  :012:, сега следва втори епизод. В момента е в тригон с натален юпитер, но аспекта е разходящ, точния беше на градус разстояние, а аз не знам какви са конкретните проявления, ама нали ще се връща ретро така или иначе  :012: ( ще се разбере , няма как). Между другото кога плуто тръгва ретро, някой знае ли ?  След 3 градуса ще ми кацне на ДЦ, някой с горчив/сладък опит тук ?  :)  Успокоява ме поне, че по същото време ще е в тригон с венерата .  :29:
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #47 -: Март 23, 2014, 11:23:54 am »
Усетих транзита на Плутон на 5 гр. от Луната (сходящ), т.е. непосредствено след ингреса му в Козирог. След точния аспект и когато стана разходящ, интензивността му започна да намалява.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #48 -: Март 23, 2014, 11:31:03 am »
И аз този към луната го усетх още при ингреса ( но на мен луната ми е в първите градуси на рак), май беше най-стресов ( другите в първата декада бяха съвпад  с нептун и марс, секстил със самия себе си ). Но преди ингреса в козирог  се отчете още в последните градуси на стрелец с квадрат в натален меркурий, след това опозицията и много се насъбра.. а през това време и уран върху МЦ и мерк..Абе, към лични планети най-много  се усеща. В третата декада ще ми направи квадрат към слънцето и знам , че ще е гадно, защото и по натал нямат аспект. ( което може да е пложително в случая ).
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #49 -: Март 23, 2014, 11:37:50 am »
Това е добър довод-дали ако нямаме аспект, то даже не към личните, ами към светилата, и евентуално меркурий, в натала, ще усещаме транссатурновите транзити към което и да е друго, освен горните три?
Венера дали да я сложим?

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #50 -: Март 23, 2014, 11:49:44 am »
При квадрата на тр. Плутон с Меркурий ми беше много добре, то и Уран беше кацнал върху него  :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #51 -: Март 23, 2014, 11:50:59 am »
Заради темата-какви са връзките м/у трите в натала?

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #52 -: Март 23, 2014, 12:24:29 pm »
Уран и Меркурий-никаква, Плутон и Меркурий-куинконс.
Сега като връщам лентата, може да е имало връзка с драматичната ситуация с един господинчо, която приключи на скоро, но не съм сигурна (единствената връзка е че нат.Плутон е в 7-ми дом, но Меркурий няма нищо общо с 5-7 дом ). Луди се правехме ;D

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #53 -: Март 23, 2014, 12:31:54 pm »
Четох тези дни една тема във форума, където се разискваше тази тематика. И там някой беше писал, че ако няма аспект натално на трансатурновите със светилата, транзитите на тези се усещат повече, или май един вид беше, че човек няма да може да извлече поука от транзита . Горният пример мисля че  се отнасяше за сатурн, не знам дали не беше мнение на Thunder.  На мен ми звучи логично, понеже тази енергия няма да бъде позната на планетата. Ако личните планети ( особено светилата), имат аспекти с  плутон , то може би ще разберат енергията на самата палента по-добре, отколкото ако нямат такива и тази енергия ( и уроците му) ще им бъдат чужди. Луната ми ( както писах по-горе) има тригон натално с плутон. Ами, беше много кофти транзит, но може би на мерка квадрата с транизтен плутон беше още по-кофти. Мерка ми е У4,12 в натала , освен това е на МЦ ( а не като луната скрит в 12ти) и има един мажорен аспект ( ако не броя широката орбиса на квадрат с луната) и той е квадрат с уран. Та, на мерка повече са му познати урановите енергии ( въпреки, че е под влиянието на нептун натално), отколкото плутоновите. При слънцето ми отново е така - има един мажорен аспект и той е тригон с уран. Понеже е огнено, урановата енергия се интегрира още по-добре от плутоновата ( да кажем). Та , според мен има врзъка дали натално планетите имат аспекти с трансатурновите и в кой дом се намират. Ако транизите са към планети в  кардинални домове, събитията ще са много отчетливи и винаги ще ги има. Ако са във водните домове, може събитията да са повече на вътрешно , емоционално ниво, или да останат скрити за широката аудитория.  :)
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #54 -: Март 23, 2014, 01:01:44 pm »
Мисля, че ако Плутон има мажорен аспект със светилата, енергията му се интегрира по-съзнателно, защото това е част от кармичната програма на натива - да усвои тези енергии, да се научи да борави с тях, да ги използва. При липсваща връзка със светилата не бих казала, че транзитите му няма да се усетят с пълна сила, когато наближат някой от ъглите и аспектират важни радикални точки, но според мен човек има по-слаба подготовка да посрещне това предизвикателство, тепърва му предстои да усвоява и опознава тази енергия, особено когато подкара аспект към светило. Често се случва такъв транзит да се изживее чрез несъзнателна проекция, търсим причината вън от нас, може да се отключи синдромът жертва. Ако Плутон се намира в ъглов дом в натала, по-несъзнателна изява може да има в 7 или 4 дом, при връзка с АС или МС сме по-осъзнати и отворени за тази енергия. Сещам се за един пример в женска карта - Плутон в съвпад с ИЦ и голям тригон със светилата - не бих казала, че енергията му се посреща с лекота, но умело се използва за манипулативни цели.
« Последна редакция: Март 23, 2014, 01:09:37 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #55 -: Март 23, 2014, 01:23:17 pm »
Мисля, че ако Плутон има мажорен аспект със светилата, енергията му се интегрира по-съзнателно, защото това е част от кармичната програма на натива - да усвои тези енергии, да се научи да борави с тях, да ги използва. При липсваща връзка със светилата не бих казала, че транзитите му няма да се усетят с пълна сила, когато наближат някой от ъглите и аспектират важни радикални точки, но според мен човек има по-слаба подготовка да посрещне това предизвикателство, тепърва му предстои да усвоява и опознава тази енергия, особено когато подкара аспект към светило. Често се случва такъв транзит да се изживее чрез несъзнателна проекция, търсим причината вън от нас, може да се отключи синдромът жертва. Ако Плутон се намира в ъглов дом в натала, по-несъзнателна изява може да има в 7 или 4 дом, при връзка с АС или МС сме по-осъзнати и отворени за тази енергия. Сещам се за един пример в женска карта - Плутон в съвпад с ИЦ и голям тригон със светилата - не бих казала, че енергията му се посреща с лекота, но умело се използва за манипулативни цели.


Цитат
Мисля, че ако Плутон има мажорен аспект със светилата, енергията му се интегрира по-съзнателно, защото това е част от кармичната програма на натива - да усвои тези енергии, да се научи да борави с тях, да ги използва. 

Лили,при теб случи ли се това и ако да,под каква форма и в коя сфера използваш   усвоената енергия от Плутон ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #56 -: Март 23, 2014, 01:29:26 pm »
Лили,при теб случи ли се това и ако да,под каква форма и в коя сфера използваш   усвоената енергия от Плутон ?

При мен целият живот минава под знака на Плутон, от малка. Плутон ми е дал сила да оцелявам при много трудни обстоятелства, да устоявам на продължителен псхологически натиск, най-ефективна съм в критични ситуации, когато ти се струва, че изход няма. Не използвам тази енергия да манипулирам хората, за да получа желаното, но ми харесва да водя психологически игри, особено когато срещна достоен опонент (не в смисъл на "враг").
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #57 -: Март 23, 2014, 01:38:45 pm »
 Лили ,интересува ме конкретно,защото при всички ,които имат акцент на Плутон ,той ще  влияе съзнателно или не в живота им ,както и ще усилва онова,до което се докосва .Да разбирам ли ,че това е проявата на интегриран Плутон при теб ,след транзита му върху Светилата,повтарящ натална индикация -психологически игри ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #58 -: Март 23, 2014, 01:40:07 pm »
Много съм съгласна с горния пост на Лила. И аз това имх предвид ( от моите наблюдения).Същото е и при уранови транзити, например. Когато едно слънце има мажорен аспекти със сатурн (примерно) или плутон и го сполети един уранов транизт изведнъж. Трудно сигурно би понесло  урановата енергия, няма да знае как да е "впрегне ", може да се стигне до нервни кризи  ;D
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #59 -: Март 23, 2014, 01:41:09 pm »
Да разбирам ли ,че това е проявата на интегриран Плутон при теб ,след транзита му върху Светилата,повтарящ натална индикация -психологически игри ?!?

Това би било твърде буквално разбиране.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui