Автор Тема: Транзити на Плутон  (Прочетена 147658 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #60 -: Март 23, 2014, 01:46:01 pm »
Да разбирам ли ,че това е проявата на интегриран Плутон при теб ,след транзита му върху Светилата,повтарящ натална индикация -психологически игри ?!?

Това би било твърде буквално разбиране.

Ок.Благодаря. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #61 -: Март 23, 2014, 01:49:22 pm »
В предния си пост съм казала как се изявява - ти основното си подминала, а се хващаш за игрите.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #62 -: Март 23, 2014, 01:51:17 pm »
Рени, ще ти дам пример със себе си. Имам плутон на трон, доста аспектиран ( например  тригон луна, секстил марс ..)В 5ти дом се намира и е У5. Ами впрягам му енергиите, разбирам ги, особено на емоционално ниво ( заради луната). Мога да бъда много манипулативна ( ако искам), но обикновено не искам. Разбирам плутоновите игри на много хора ( както и при Лили), мога да бъда добър противник. При кризистни ситуации мога да се мобилизриам много добре  :) ( това го умее ардра най-добре). И всичко това го отнеси към 5ти дом- досега сътресения по тези теми, дават ми се трудни отношения, обрати, неща , които много хора по тематиките на любовта не са преживели ( направо си е къртене  ;D). И усещане, че едни отношения тип венерин или маросв,  няма да доведат до никъде при мен ( не са ми интересни прсто). Плутон дава труднто и трансформацията е на лице. Ако не бях със сатурн в 5ти , мжеше и да не пиша от тази инкарнация ( разбирай може да даде ексцесии по темите на 5ти, по забавления и тн). При Коко Шанел ,например , плутон също е в 5ти, май е и У5. Ами въпреки, че има извънземен плутонов талант да експериментира и да налага трансформации в модата, успеха си го дължи и на много влиятелни мъже, които са и дали зелена светлина, за да се случи това, което е . Има скандални връзки с мъже и жени( е , при мен бисексуланост още не се е отключила, нито пък манипулирам властимащи и милионери), но имам  превди, че с такава позиция може да се дадат такива възможности ( а вече как ще действаме, според аспектите в натала и личната воля).  :)
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #63 -: Март 23, 2014, 01:55:46 pm »
Не харесвам елементарни манипулации, но съм хващала и по-умело изплетени мрежи.

Манипулирали са ме на тема честност, лоялност и доверие. Това могат да го правят само хора, които много добре ме познават каква съм. Признавам - там първоначално мога да се хвана на въдицата. Но впоследствие, след като емоцията поотмине, започвам да анализирам и ми светва за евентуалните мотиви на отсрещната страна.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #64 -: Март 23, 2014, 02:10:41 pm »
В предния си пост съм казала как се изявява - ти основното си подминала, а се хващаш за игрите.  :)

"Най-ефективна съм " е проява на Слънце /Сатурн ;
"оцелявам ...без изход...като малка "е ИЦ /4-ти дом  ;
"под  нещо... /някакъв знак "-Плутон /Нептун ;
"за да получа желаното ..."-акцент 2/8 ,Телец/Скорпион ...

Не съм изпуснала основното ,защото при теб същото е фокусирано в 5-ти дом ,а там какво се случва -игри ! Сега, дали са олимпийски,дали са любовни ,дали психологически ти си знаеш. :)
Затова попитах ,доколко съзнателно си привнесла в живота си ,заложеният ти потенциал от Плутон ,лично споделено ,разбира се ,ако имаш желание и ако това се е случило и/или се случва .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #65 -: Март 23, 2014, 02:17:28 pm »
Затова попитах ,доколко съзнателно си привнесла в живота си ,заложеният ти потенциал от Плутон ,лично споделено ,разбира се ,ако имаш желание и ако това се е случило и/или се случва .

Помага ми да разпозная кога се изявява несъзнателно отсреща, а ако говорим за игри - с каква цел и мотив се правят.
Психологическите игри по-скоро бих ги отнесла към Луна в 8 дом, но ако има елемент на забавление, тук се включва 5 дом. Няма да се забавляваш, играейки с човек, който ти е антипатичен, там ти идват други плутонови мераци. При мен в такива случаи се включва Сатурн - да сложиш ясна граница, за да не се стига до марсово-плутонови изстъпления.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #66 -: Март 23, 2014, 02:30:43 pm »
Затова попитах ,доколко съзнателно си привнесла в живота си ,заложеният ти потенциал от Плутон ,лично споделено ,разбира се ,ако имаш желание и ако това се е случило и/или се случва .

Помага ми да разпозная кога се изявява несъзнателно отсреща, а ако говорим за игри - с каква цел и мотив се правят.
Психологическите игри по-скоро бих ги отнесла към Луна в 8 дом, но ако има елемент на забавление, тук се включва 5 дом. Няма да се забавляваш, играейки с човек, който ти е антипатичен, там ти идват други плутонови мераци. При мен в такива случаи се включва Сатурн - да сложиш ясна граница, за да не се стига до марсово-плутонови изстъпления.  ;D

Значи опозиция Слънце/Плутон сега е в кулминационната си фаза като проявление -съзнателно  и предстои в началото на месец април, резултата от същото .
Ще ми бъде приятно и полезно ,ако тогава споделиш ,какво се случва , също и  към края на септември. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #67 -: Март 23, 2014, 02:33:44 pm »
Ето една карта с ъглов Плутон в хармоничен аспект със светилата - тук изобщо не мога да кажа, че има лекота.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #68 -: Март 23, 2014, 02:54:28 pm »
Лили ,предполагам че ,това е карта на жена .Интересно ми как са се проявили конфигурациите йод и така наречената "пръстът на Дявола " ?1? Какво и е "отнето" по рождение на тази жена ,за да търси възмездие (не е задължително в пряк смисъл ) ?!?

Относно Плутон -няма "леки " аспекти при него .Традиционно леките ,секстил  и тригон тук показват ,че човек има  възможност да се справи с така отредената му власт,сила ,доминиране ,магнетизъм, чрез съответните методи,"написани " в натала му.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #69 -: Март 23, 2014, 02:56:54 pm »
Какво и е "отнето" по рождение на тази жена ,за да търси възмездие (не е задължително в пряк смисъл ) ?!?

Правото да познава биологичния си баща, да се вижда с него. Компенсация - множество безразборни връзки с мъже, преобладаващо възрастни. Омраза към майката и дистанцираност в отношенията с жени, не се стреми да създава приятелства.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #70 -: Март 23, 2014, 07:38:38 pm »
Какво и е "отнето" по рождение на тази жена ,за да търси възмездие (не е задължително в пряк смисъл ) ?!?

Правото да познава биологичния си баща, да се вижда с него. Компенсация - множество безразборни връзки с мъже, преобладаващо възрастни. Омраза към майката и дистанцираност в отношенията с жени, не се стреми да създава приятелства.

А близка родственица като леля,братовчедка ,чичо... но живеещи далеч от нея и/или с различна култура ,имат ли пряко участие в живота й ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #71 -: Март 23, 2014, 07:42:02 pm »
А близка родственица като леля,братовчедка ,чичо... но живеещи далеч от нея и/или с различна култура ,имат ли пряко участие в живота й ?

Пряко не знам дали имат, тя самата е от Русия, но от малка живее тук.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #72 -: Март 23, 2014, 07:45:06 pm »
"пръстът на Дявола "

Какво е това?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #73 -: Март 23, 2014, 07:57:54 pm »
А близка родственица като леля,братовчедка ,чичо... но живеещи далеч от нея и/или с различна култура ,имат ли пряко участие в живота й ?

Пряко не знам дали имат, тя самата е от Русия, но от малка живее тук.

Извинявай ако съм прекалила,не е от любопитство запитването ми.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #74 -: Март 23, 2014, 07:58:02 pm »
"пръстът на Дявола "

Какво е това?

Ако става въпрос за Йод, май се казваше Божи пръст.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui