Автор Тема: Транзити на Плутон  (Прочетена 146539 пъти)

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #765 -: Ноември 07, 2020, 10:32:19 pm »
Здравейте! :)
Някой преживявал ли е транзит на Плутон през натален Северен възел и ако е ,какво е било проявлението му при вас?Действието се развива в 11 дом и Плутон управлява 9 натален дом.

plutonian

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 22
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #766 -: Ноември 08, 2020, 01:49:45 am »
При мен Плутон през натален Северен възел донесе бременност и раждане на дете. Но действието се развиваше в края на 5 дом и Плутон е управител на 5. Във връзка с 9 и 11 дом е възможно сбъдване на мечта свързана с пътуване, образование,много са възможностите. Но, предполагам че ще има значимо за вас събитие, разбира се в зависимост и от наталното разположение и аспекти на Плутон.

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #767 -: Ноември 08, 2020, 12:25:27 pm »
При мен Плутон през натален Северен възел донесе бременност и раждане на дете. Но действието се развиваше в края на 5 дом и Плутон е управител на 5. Във връзка с 9 и 11 дом е възможно сбъдване на мечта свързана с пътуване, образование,много са възможностите. Но, предполагам че ще има значимо за вас събитие, разбира се в зависимост и от наталното разположение и аспекти на Плутон.
Благодаря ти много за споделеното :-*
Тази година записах една магистратура,макар че изобщо не ми се учеше на тези години ,но се налагаше.Сега като се замисля при преминаването му през натални Юпитер и Нептун ,които управляват 1 и 10 дом ,ми е донесъл изцяло промени по 9 -домните теми

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #768 -: Ноември 09, 2020, 03:45:14 pm »
При мен Плутон на куспидата на 1 дом донесе бременност и раждане

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #769 -: Април 05, 2021, 07:49:22 pm »
Преди години, в един друг форум, си спомням Марая, която казваше, че транзитите на Плутон се усещат 2 градуса след аспекта. Сигурно, защото тогава човек си дава сметка за месомелачката, през която е преминал.
Имате ли такива наблюдения? Аз да - в момента наблюдавам квадратура на Плутон откъм 4д към Луна в 1д.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2096
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #770 -: Април 05, 2021, 08:36:39 pm »
Най- отчетливи случки при мен имаше при трите му точни съвпада с Венера, иначе почна да действа още два-три преди съвпада.
Не смея да мисля какво ме чака сега с Мерка- то се почна, де.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #771 -: Април 06, 2021, 09:41:20 am »
Yaya, при всички външни планети влиянието може да се усети от 2-5 градуса, преди точния аспект и след него.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #772 -: Април 07, 2021, 07:50:13 pm »
Преди години, в един друг форум, си спомням Марая, която казваше, че транзитите на Плутон се усещат 2 градуса след аспекта. Сигурно, защото тогава човек си дава сметка за месомелачката, през която е преминал.
Имате ли такива наблюдения? Аз да - в момента наблюдавам квадратура на Плутон откъм 4д към Луна в 1д.
казвала е това, което пише по книгите- бавните планети оказват влияние по-продължително време, няколко градуса преди и след точен аспект, което се равнява на години
при мен Плутон е У3, когато по транзит доближи на 3гр. Марс У3, У8 в 3д почина сестра ми, което оказа влияние за следващите няколко години, по същия начин като доближи IC в рамките на 3гр., тотална разруха на бащиния дом–етаж от него, за ремонта на когото бяхме вложили всички пари от сватбата + заем
А твоята Луна не беше ли в 7д до ДС, преди малко в друга тема ти погледнах картата?

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #773 -: Април 07, 2021, 08:26:38 pm »
Да, Акрукс. Говорих за карта на близък човек - майката се разболя след градуса на квадрата, има проблеми и с жената до него.
 Но в момента и аз карам Плутон каре Луна. Близо до ИЦ. Та, идват проблемите с жилището. Дано не загубя всичко, когато Плутон мине през ИЦ, защото Плутон ми е У2.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #774 -: Април 08, 2021, 10:32:47 pm »
Да, Акрукс. Говорих за карта на близък човек - майката се разболя след градуса на квадрата, има проблеми и с жената до него.
 Но в момента и аз карам Плутон каре Луна. Близо до ИЦ. Та, идват проблемите с жилището. Дано не загубя всичко, когато Плутон мине през ИЦ, защото Плутон ми е У2.
е, аз не съм го загубила, само беше разрушено и излязох/ме на квартира

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #775 -: Април 08, 2021, 11:30:52 pm »
Моят Плутон У7 е на 2 градуса от MC, някъде в началото на другата година ще се настани трайно в 10-ти дом. Какви събития са възможни, като се има предвид, че вече си е в опозиция на IC и на прогресивен Марс У7, У12, а отделно тригонира прогресивно Слънце У5, дирекционен Юпитер У8, а и има полусекстил към натална Луна У4? Някакъв срив в кариерата, прекъсване на връзка или задълбочаване на отношенията, бременност, събитие при родител или мен като изхвърляне от социума (все пак 7-ми е зенитът, а и е 4-ти дом на майка ми)?  ::) В следващия ми солар той ще бъде в 7-ми дом и ще управлява 5-ти. Вярно ли е, че там, където се намира той, обикновено се бележи най-голям ръст през годината? Натално е в 6-ти, има хубави аспекти към светилата, Венера, Юпитер, Нептун и Уран, единствено един квинкокс към Асцендента оплесква нещата.
« Последна редакция: Април 09, 2021, 01:04:02 pm от guapa79 »

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #776 -: Април 09, 2021, 12:18:56 pm »
Гуапа, според мен ще ти е засегната партньорската тема или тема за дете. Възможно е дори голям растеж в кариерата, ако натално е в 6д.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #777 -: Април 09, 2021, 12:46:25 pm »
Гуапа, според мен ще ти е засегната партньорската тема или тема за дете. Възможно е дори голям растеж в кариерата, ако натално е в 6д.
Благодаря, Yaya! Да, в 6-ти дом ми е Плутон. Всъщност се замислям, ако не за смяна на работата, то поне за допълнителна такава в областта на модния дизайн, та дано да си права и просто веднъж завинаги да се реша да превърна хобито в бизнес. :)
И Terry ме обнадежди за партньорство и дете не само предвид транзита на Плутон и аспектите, които той прави, но и заради СЗ от миналата година в точен съвпад с Марса ми и предстоящо прогресивно новолуние в 5-ти през 2023г.
« Последна редакция: Април 09, 2021, 01:25:08 pm от guapa79 »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #778 -: Април 09, 2021, 05:48:39 pm »
guapa79 , Плутон се свързва с трансформацията, като не е задължително да е е по-зле, но за някои е болезнено, докато се руши старото, за да се изгради по-доброто ново
Плутон е също власт и големите пари, може да се сдобиеш с власт, израстване в кариерата, благодарение на партньор/и , клиенти

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #779 -: Април 09, 2021, 08:24:10 pm »
Майка ми преживя транзит на плутон през 10-ти дом. Като направи съвпад с луната й на МЦ (която иначе е неаспектирана) починаха родителите й за кратък период от време.
След това при самия транзит в 10 -ти спечели конкурс и зае доста висока длъжност. В същата сфера на работа, но различна професия.
Frankly, my dear, I don't give a damn.