Автор Тема: Транзити на Плутон  (Прочетена 147635 пъти)

plutonian

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 22
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #810 -: Юли 20, 2021, 07:12:28 am »
Плутон точно на ДЦ, Слънце на АЦ, но имам и Уран във везни на 26 градуса и луна в овен на 23, оформя се голям квадрат. Проявява се като подли и подмолни действия от страна на колега/колеги, сложна и даже страшна за мен ситуация,в които не е ясно дали имам полезен ход.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #811 -: Юли 20, 2021, 06:12:10 pm »
Аз съм с трудна плутонова Луна и споменатият транзит затваря кръст. Научих за "интересни" промени на работа, които ми запарват под лъжичката. Поредица от транзити в 12-я ми дом ще изискват в следващите години от мен не само изолация, но и да бъда по-обрана и търпелива от всякога в тази връзка. Първото не ми е трудно, второ е предизвикателство за мен и е вероятно преориентиране.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #812 -: Юли 21, 2021, 12:41:00 am »
Добре, какво става?
Защо тази вода? Ще спре ли след връщането на Юпитер във Водолей?
След Западна Европа, сега Китай, Индия, Италия.
Тези дни беше земноводно, небето напрегнато, ясно, ама нали потопи те ги чакахме най-рано на пролет.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #813 -: Юли 21, 2021, 09:45:48 am »
Добре, какво става?
Защо тази вода? Ще спре ли след връщането на Юпитер във Водолей?
След Западна Европа, сега Китай, Индия, Италия.
Тези дни беше земноводно, небето напрегнато, ясно, ама нали потопи те ги чакахме най-рано на пролет.
Люба, новолуние в рак, вода. Възлите на антарес/алдебаран и както Рени спомена, Луната с възел. Юпитер, диспозитор на възел в критичен градус, вода, Меркурий и той диспозитор на възел във воден знак.
Когато се съединят Юпитер/Нептун, започне цикъл и когато го задейства лунация, аз очаквам още повече вода.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #814 -: Юли 21, 2021, 12:42:37 pm »
Миналата година питанките бяха " защо тази суша"?
Преди няколко дни "защо тази жега "?
Сега, "защо тази вода "?
Досега не съм чула, някой да попита "защо този въздух ?"
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #815 -: Юли 21, 2021, 12:50:30 pm »
Всеки ден се питам-Защо този въздух, особено като чакам на кръстовище  ;D

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #816 -: Юли 21, 2021, 12:59:45 pm »
И близо 50-градусови жеги в Източна Турция

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #817 -: Юли 21, 2021, 01:19:51 pm »
Рени, просто ние сме на територия, за която силните ветрове не са типични. Но когато ги е имало, сме питали.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #818 -: Юли 21, 2021, 01:46:46 pm »
Рени, просто ние сме на територия, за която силните ветрове не са типични. Но когато ги е имало, сме питали.

Люба,
Цитат
просто ние сме на територия,
. Току-що си отговори донякъде на въпроса "защо тази вода ?". Останалото, ако искаш да го получиш през астрологията, веднага, четеш мунданна прогноза, но с последователност в изводите.

Когато Въздухът е прекалено силно изразен и контролира водния принцип, външния израз често е като гръмотевична буря- и в пряк, и в преносен смисъл. Справка,вж. картата на Пролетното равноденствие; Новолунието на годината, картите на затъмненията. Ако или когато попаднеш на човек, който може да разчете правилно картите и циклите на планетите, предхождащи  питанката  "защо тази вода ", ще има отговор. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #819 -: Юли 21, 2021, 02:25:32 pm »
Цялостен мунданен анализ, но не пощипнато оттук оттам и само по транзити за ден или планетен цикъл, почти никой не се захваща да прави. Почти липсват подобен тип, камо ли обстойни астрологични анализи.

Цитат
Галина Иванова: Астрологията може да прогнозира катаклизми и бедствия. Да. Може да прогнозира  политически, социални и финансови сътресения. Да. Точно тук обаче възниква също и въпросът дали има астролози, които са склонни да положат този труд и не по-малко важно - на кого би послужила тази информация. Всеизвестно е, че към астрологията е развит доста дълбок скептицизъм, на моменти граничещ с насмешка и отричане на нейната стойност и полезност. Да се направи мунданна, политико-социална-икономическа прогноза дори само за една държава, е много сериозен труд, който изисква знания и време. При условие, че този труд не се цени, а и резултатът от изследванията не служи на никого за нищо, е логично, че никой няма да се заеме да го прави с необходимата прецизност.
    Има и един друг аспект, който трябва да се спомене в името на обективността. Че може да бъдат допуснати грешки в локализацията на регионите, когато се прогнозират най-вече природни бедствия. Това съществува като риск и по тази причина не всеки астролог има капацитет да се заеме с подобни прогнози. Шега или не, астрологията го може (прогнозирането на световни събития), тя е съвършен апарат, но астролозите – не винаги.  Ако някой ден все пак астрологията бъде допусната да бъде полезна най-малкото със съдействие и сътрудничество в научните среди, наблюдаващи процесите в обществен гео-политико-икономически план, сигурно ще бъде оценена подобаващо.
« Последна редакция: Юли 21, 2021, 02:34:25 pm от starinthenightsky »

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #820 -: Декември 10, 2023, 01:44:30 pm »
Имам едно питане към знаещите за мнение относно един предстоящ след няколко месеца аспект -

с тр. Плутон/У9 на К12 във водолей,
тр. Уран/У12 на К3 в съвпад с нат. Марс/2 и активиращ нат. квадратура Венера/Марс

Удачно ли е да започна работа в хирургично отделение?
Има много кръв, продължителни операции с пряко отношение към кръвоносната с-ма.

В нат. карта Плутон ми е на трон по знак (скорпион) и дом ( 8 ), и прави само положителни аспекти към Луна/5, Меркурий/У4,7, Нептун/У1 и АС.
Горе-долу и по това време тр. астероид Хипократ ще ми е в съвпад с нат. Вертекс в 7 дом.

Благодаря!
« Последна редакция: Декември 10, 2023, 01:46:30 pm от romantica »

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #821 -: Януари 09, 2024, 02:25:22 pm »
Привет на всички!

Транзитен Плутон откъм 6д прави опозиция на 12-домно Слънце в Лъв, точна до градус. Говоря за съвпада на Плутон и Слънце на 21 януари.
Плутон управлява 4 дом.

Възможно ли е да се установи невъзможност за продължаване на рода, стерилитет, постоянен, както и депресия и отказ от живот?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #822 -: Януари 09, 2024, 03:14:11 pm »
Яя, Плутон е външна планета, не е това. За децата ,стерилитет трябва и у5,5дом,Луна ,Сатурн,и у6 ,но Плутон го остави за общочовешки драми. За депресия и страхове, акцент на 12,8 дом с твърди аспекти към Меркурий и Луна,най-вече от Сатурн.Това едър щрих,а още много чопли.Ама по всички техники анализ,синтез на картата,това за Плутон само ще те отдаличи от истината.ПС: По твоята карта Меркурий ли е у1, погледни Сатурн може би е в опозиция към 1дом,Ас,?
« Последна редакция: Януари 09, 2024, 03:18:32 pm от Ребека »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #823 -: Януари 09, 2024, 06:42:37 pm »
Привет на всички!

Транзитен Плутон откъм 6д прави опозиция на 12-домно Слънце в Лъв, точна до градус. Говоря за съвпада на Плутон и Слънце на 21 януари.
Плутон управлява 4 дом.

Възможно ли е да се установи невъзможност за продължаване на рода, стерилитет, постоянен, както и депресия и отказ от живот?
ами не, не е възможно, за деца се гледа връзка 1-5д и 8д за зачеване
на мм Плутон е У4, при съвпад с неговото Слънце в 4д почина баща му, който няколко години се лекува от рак, успя да го пребори, но почина от сърце 0 имаше стенд и не се пазил, работил в жегата на двора и там го намерила свекървата, както работел с косачката за трева е паднал и починал
за депресията виж Сатурн, какви аспекти отключва с транзита си през 6-ти или 8-ми дом, ако Слънцето е У1 и в 12д също може да показва желание за оттегляне при негативен аспект, но нещата не се свеждат само до един аспект и транзит, гледа се цялостно хороскопа, не на парче

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #824 -: Януари 09, 2024, 09:42:50 pm »
Привет на всички!

Транзитен Плутон откъм 6д прави опозиция на 12-домно Слънце в Лъв, точна до градус. Говоря за съвпада на Плутон и Слънце на 21 януари.
Плутон управлява 4 дом.

Възможно ли е да се установи невъзможност за продължаване на рода, стерилитет, постоянен, както и депресия и отказ от живот?
[/color]Ако Слънце е хронократор е възможно да има някакви тегоби по 6ти дом/здраве,работа,домашни любимци,чичовци и лели,ежедневие.Ако Слънцето е водещо светило е по/засегнато от транзита на Плутон(дневно раждане).Ако Слънцето е добре аспектирано-трудно нещо/някой ще го бутне.