Автор Тема: Транзити на Плутон  (Прочетена 159778 пъти)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #345 -: Ноември 15, 2015, 03:59:57 pm »
Скорпионче, на колко години е сина ти ?

На 6 год. И друго ме дразни при него - вечно се сърди и се предава. Все търси друг да му върви зад задника и да му оправя кашите. Опитвам се чрез разговори да го променя, но много трудно ми се получава. Вече смело налага мнението си.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12608
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #346 -: Ноември 15, 2015, 04:57:15 pm »
На 6 год. И друго ме дразни при него - вечно се сърди и се предава. Все търси друг да му върви зад ******а и да му оправя кашите. Опитвам се чрез разговори да го променя, но много трудно ми се получава. Вече смело налага мнението си.

Ти или баща му имате ли  в периода, активиране на 1-ви дом, АСЦ, управител, Марс с твърд аспект ? :)

Марс в Рак, не може да се утвърждава по типичния за природа му начин, затова компенсира много често чрез Венера (противоположния принцип) и при всеки транзит, е много вероятно да търси начин да закалява Марса си.Не можеш да го променяш и не е желателно, но можеш да се опиташ да разбереш ти защо се дразниш от начинът, по който се учи да става мъж. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #347 -: Април 19, 2016, 07:22:50 pm »
Как е ретро тр. Плутон?
При мен за последно тригон МЦ и квадратура Юпито.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #348 -: Април 19, 2016, 08:46:31 pm »
Гадно куче
В кв с нат юпитер
Хем се ядосвам, хем съм с тъпа хрема

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #349 -: Април 19, 2016, 09:42:24 pm »
Оф,как бил Ретро Плутон!  :d030: Нещо ме е яд на всички транссатурнови!Мързи ги да гледат.  :96:
Имам трз ретро Плутон в секстил с лична планета(Меркурий).Нищо гениално не съм измислила,само хороскопи се опитвам да прогнозирам и то попадам все такива,които не ги разбирам и не ги чувствам  ;D :043: Мъкаааа  :49:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #350 -: Април 19, 2016, 10:09:26 pm »
При мен за последен път ще квадратира Юпитер и Венера на мъжа ми, а после ще се заеме да му обработва Слънцето.
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #351 -: Април 19, 2016, 10:20:16 pm »
При мен продължава да стрелка Венера и не за последен път :) Хубавото е, че започвам да свиквам с енергията и въздействието му върху нея и, разбира се, мен :) Не му се връзвам вече и успявам все по-често да го приемам със спокойствие. :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #352 -: Май 27, 2016, 09:58:04 pm »
с ретроградията  аспектите на тр.тежка планета с натална са от 3 до 5 пъти напред назад ,първите и последните градуси са фрии,другите са изтеглили късата клечка

цитат:не съм отбелязала откъде

"първият допир е проекция или наблюдение.
Вторият допир е разпознаване или възприемане.
Третият допир е асимилиране


Първото пресичане на транзитиращата планета символизира наблюдението. Като деца наблюдаваме възрастните,които ни четат. Ние не можем да разберем знаците върху страницата, но възрастният, гледайки тези знаци, може да ни разкаже прекрасна история. Ние осъзнаваме идеята на прочетеното. Това е етапът на наблюдението - първият етап от процеса на изучаване. Ако детето никога не е виждало как някой чете или никога не е виждало написана дума, то няма дори да разбере възможността да се чете и пише. Тогава детето ще израсне, без да осъзнава тези процеси и ще стане възрастен без литературна грамотност.Затова първият допир на транзитиращата планета е нещо, което не е в нашето съзнание. То се наблюдава за пръв път, така че може да се превърне в част от нашето съзнателно познание. Затова първият сблъсък на транзита може бъде много разтърсващ. Понякога обаче човекът ще остане незасегнат от събитието: "Летящата чиния е в двора на моя съсед и затова няма нищо общо с мен." Плутоновите транзити понякога може да се третират като синдрома на летящата чиния в съседния двор, вероятно защото човек не желае да приеме големия емоционален заряд, генериран от този планетен транзит Понякога обаче човекът ще остане незасегнат от събитието: например нашите  родители, които четат - ние решаваме, че ще се научим да четем. Разпознаването или възприемането е втората фаза от изучаването.Второто докосване на транзитиращ ата планета ни позволява да разпознаем своята удивителна способност да четем.
Приемането на нашата роля, без да знаем точно какво даправим или как да се справяме, но приемайки я за даденост,която ще стане част от нашия живот, е също втората фаза или докосване на транзитиращата планета. Летящата чиния няма намерение да отлита, затова по-добре да я вградим в пейзажана нашата градина. Това може да бъде много трудна фаза на транзита.И така, с практиката, ние се придвижваме в третия етап от изучаването и това е асимилирането. Вече можем да четем.И четем толкова добре, че го правим несъзнателно всеки ден,гледайки уличните надписи, вестниците и т.н. Четенето се превръща в наша втора природа. Това е третият сблъсък при транзита - възприемането и асимилирането - енергия, която някога ни е била толкова чужда, толкова обезпокоителна, сега ,като че ли се губи сред ежедневните спомени и преживявания.

 
Първият път, когато се случва даден транзит, стават събития, които са извън личните преживявания; вторият допир е когато човек прави нещо, което ще му даде възможностда вгради събитията в неговия или нейния свят; и третият допир е този на асимилирането, времето, когато текущите спорни въпроси на транзита не са вече спорни въпроси, а са се "разтопили" на фона на всичко останало, сполучливо вградили се в живота на човека. Ако транзитът е дълъг, с пет докосвания, тогава е възможно вторият етап от "обучението по четене" да протече по-дълго.Това положение означава, че ще има трудности при приспособяването към новите ситуации, причинени от транзита Когато транзитът е кратък - какъвто е случаят с някои Сатурнови и Ю питерови транзити, които може да имат само един сблъсък, продължаващ не повече от седмица - това е показател, че индивидът вече е асимилирал ситуацията предварително. Противоречията, дадени от транзита - които трябва да се изчистят - ще бъдат много меки, с много малко последствия, ако има такива."

За да не спамя в темата за транзитите на Уран, копирах мнението на Стреличка тук. :)

Наистина, при първия квадрат на Плутон към Венерата ми през февруари, бях разстреляна от емоциите и най-вече техния вид и съдържание. Срещнах се с абсолютно различен човек, от този който се познавах. Не знаех, че съм способна на мисли, преживявания и чувства от подобен вид. Беше абсолютно ново и непознато преживяване за мен, което ме стъписа и не по-малко стресира.

Сега, с наближаването на втория му квадрат през юни, се усещам по-спокойна, успявам да разсъждавам доста по-трезво и да не се поддавам на провокациите му :) Чувствам се в по-позната "среда".
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12608
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #353 -: Май 28, 2016, 06:38:06 pm »
Делфин, при теб, Венера-Марс-Плутон имат ли отношение в картата ти, независимо под каква форма и силно застъпени ли са темите по Венера/Марс  също ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #354 -: Май 28, 2016, 07:01:28 pm »
Рени, Марс и Венера са във взаимна рецепция в натала ми и са крайни диспозитори на хороскопа.
Венера е управител на МЦ и диспозитор по дом и знак на Луната и Уран, а между Марс и Плутон имам точен аспект квадрат и половина, със секунди орбис. Плутон се намира в първи дом.
Марс е най-високо издигнатата планета, стои в 9 дом и е диспозитор на стелиума от Слънце, Меркурий, Хирон и Венера в Овен.
Освен това огнената, заедно със земната стихия са най-силно изявени.

Какво имаш предвид?
« Последна редакция: Май 28, 2016, 07:55:13 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12608
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #355 -: Юни 01, 2016, 12:17:49 am »
Делфин, имам предвид, че Венера трябва да се разглежда заедно с Марс, особено в посока взаимоотношения, а при теб последния е много важен. Плутон щом активира Венера, (ще) привлече и Марс, а той ще възбуди Слънцето ти. Ти изброи по какъв начин са свързани в картата ти, сега остава да прецениш кое от всичкото изброено иска да бъде подсилено, къде трябва да си по-брутална буквално, да насочиш импулса си така че, да използваш максимално силно ефекта от обтегнатост при някакъв тип взаимоотношения, силно потисната възбуда, емоционално напрежение, за да си изясниш собствена позиция в съответната от теб избрана сфера , област. Опитай се да почувстваш  малко по-надълбоко, отвъд явното- в случая: Плутон прави квадрат с Венера .  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #356 -: Юни 01, 2016, 12:21:06 am »
Човек ако спре да усеща драматизма на напрегнати плутонови и уранови транзити към важна радикална точка, навярно ще да е умрял... или постигнал нирвана...  ;D  :017:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12608
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #357 -: Юни 01, 2016, 12:45:54 am »
Не всеки знае  какво усеща, но и не е задължително-някои хора са сензитивни, други сенсибилни, трети пък дебилни към транзитите:)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #358 -: Юни 01, 2016, 09:36:30 am »
При мен Плутончо тази есен за последно ще напрегне тао квадрата ми (Юпитер/Плутон/Меркурий) и след това ще осекстили Венера и Асцендента. Те са в тригон и той застава по средата :) Асцендент ми гори от изв. време, но Веенрата предстои да я докосне с точност.  :)

Имате ли спомени от подобни проявления?

Венера е в 8 дом, в съвпад със СЛВ, У2 и У7, заточена в Скорпион.
АС - Риби, Нептун екзалтира в Стрелец в 9 дом, участва в голям огнен тригон с другия У1 (Юпитер) и Луната - У5. Активна Нептунова кваратура.
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #359 -: Юни 01, 2016, 09:56:37 am »
При мен Плутончо тази есен за последно ще напрегне тао квадрата ми (Юпитер/Плутон/Меркурий) и след това ще осекстили Венера и Асцендента. Те са в тригон и той застава по средата :) Асцендент ми гори от изв. време, но Веенрата предстои да я докосне с точност.  :)

Имате ли спомени от подобни проявления?

Венера е в 8 дом, в съвпад със СЛВ, У2 и У7, заточена в Скорпион.
АС - Риби, Нептун екзалтира в Стрелец в 9 дом, участва в голям огнен тригон с другия У1 (Юпитер) и Луната - У5. Активна Нептунова кваратура.

Моята натална венера също е плутонясала (съвпад) :) . Когато тр Плутон прави секстил към Венера/Плутон и тригон към Асц, откъм 5 дом и в/у ЮЛВ, срещам човека, с когото сега поднових връзката. В този момент тр СЛВ е бил на Десц. А самия Плутон ми е У5.

леките аспекти на Плутон не са толкова страшни, но определено си е някаква работа :) - гледай в кой дом е тр Плутон и какво управлява - там ще се отрази.

А, забравих, с ЮЛВ е и нептун, У9,10 - това се случва в чужбина, докато работя (но пък работата си беше по 6 дом).
« Последна редакция: Юни 01, 2016, 09:59:07 am от Happy58 »