Автор Тема: Транзити на Плутон  (Прочетена 187777 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #570 -: Януари 16, 2018, 10:15:54 pm »
Как да го тълкуваме тези, които сме пряко в живота на хора с тр. Плутон в 7-ми? Доста крайно за "неплутонов".

При двама мъже с такава динамика аз съм им била в живота. За въпросния плутонов период става въпрос.
В натала имам такава доминанта, гледано по модерната система. Характерното и за двамата е, че преди мен скачаха от цвят на цвят, връзките им не се отличаваха с трайност и дълбочина. Така че може да се предположи в такъв случай какво ще донесе Плутон.
« Последна редакция: Януари 16, 2018, 10:17:32 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #571 -: Януари 16, 2018, 11:01:06 pm »
При двама мъже с такава динамика аз съм им била в живота. За въпросния плутонов период става въпрос.
В натала имам такава доминанта, гледано по модерната система. Характерното и за двамата е, че преди мен скачаха от цвят на цвят, връзките им не се отличаваха с трайност и дълбочина. Така че може да се предположи в такъв случай какво ще донесе Плутон.

Не го обръщай в такъв аспект, аз напротив съм искал връзка водеща до брак и втората ми връзка и до сега последна беше с голямата ми любов , обаче , този транзит не ме научи да поемам отговорности , а точно обратното да се оценявам сам себе си ... че аз самия имам стойност и трябва да намеря равна на мене стойност като партньорства ... а не че съм скачал от цвят на цвят. Научи ме стойността на хората е вътре в тях е не отвън или начина , по които живеят.

Ако имаш ниска самооценка , ще ти се разкаже играта при такъв транзит , а мен натално Плутон ми квадратира Мерк управител 1 ви дом ...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #572 -: Януари 16, 2018, 11:08:31 pm »
Само че с това търсене на партньор, който да ти е равен, все оставаш сам.
Не казвам, че съм нещо мега и супер, но в тази среда и обкръжение е изключено да се намери. И се обричаш на самота. Или трябва тотално да не подбираш – важи и за приятелства, и за интимни връзки. Аз избрах самотата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #573 -: Януари 16, 2018, 11:24:19 pm »
Само че с това търсене на партньор, който да ти е равен, все оставаш сам.
Не казвам, че съм нещо мега и супер, но в тази среда и обкръжение е изключено да се намери. И се обричаш на самота. Или трябва тотално да не подбираш – важи и за приятелства, и за интимни връзки. Аз избрах самотата.
  Дано не си права :(

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #574 -: Януари 16, 2018, 11:50:48 pm »
Пътищата са различни, Грег. При всеки изявата е индивидуална, няма общовалидни правила и формули. По същия начин щяха да изгърмят всички шаблонни прогнози за транзитен Уран в съвпад с Венера в 5 дом в моята карта. Най-лесно е да влезеш в сайт за запознанства, да се впуснеш в необмислена авантюра и да стартираш връзка, без да опознаеш достатъчно добре човека. И после – уранов завършек. Обаче не всички карти са толкова предсказуеми – за жалост на тези, които обичат да правят обобщения и да разчитат на клишета.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12703
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #575 -: Януари 17, 2018, 12:50:15 pm »
Само че с това търсене на партньор, който да ти е равен, все оставаш сам.
 
Марс търси, Венера привлича. Понеже сме в темата за транзити на Плутон, ако прави и когато направи такъв аспект към Марс или Венера, ще можеш да внесеш промени тук, за да ти е по-удобно в тази сфера.

Цитат
Аз избрах самотата.
Това е съзнателен избор, който е отражение на лична свобода-избрала си между реални алтернативи. Ако ти стиска да включиш и свободната воля, включваш това да действаш в опозиция на навика да отстъпиш от старите системи на мислене и поведение  и да откриеш или създадеш преди невиждани алтернативи-имала си такава възможност при Уран върху Венера(още действащ ли е ), ако не изпуснала си момента, защото е нямало синхрон с Марс и Луна или Слънце-Сатурн, Юпитер към осите по това време ? Самотата посочена ли е в картата ти като желание, нужда или ти самата експериментираш с такова състояние (Уран ти е в 12-ти дом и с аспект с Луна и Марс ) ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #576 -: Януари 17, 2018, 01:22:46 pm »
Марс търси, Венера привлича.

Аз все се шегувам, че щял да влезе през комина. Ама и коминът вече е запушен, нали правихме ремонт.  :lol_hitting:

За самотата – да, вече съвсем съзнателно правя чистка в обкръжението. Приключих с безразборните познанства и приятелства.
« Последна редакция: Януари 17, 2018, 01:24:41 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12703
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #577 -: Януари 17, 2018, 01:27:33 pm »
Лили, а защо не ?  ;)
Обаче ти сама си "запушваш" всички пътища към теб, ти си знаеш, дали е съзнателно или не- ако е първото, самотата е търсена, ако е второто е следствие.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #578 -: Януари 17, 2018, 01:34:59 pm »
  Плутон през 7 ми донеса най-гадните и противни хора в живота ми , с които нямам  желание да ги видя никога. Много унижение и болка ..особенно зле беше като беше на десцедента ...

Ами не е Плутон този, който ти ги е довял тези хора :) - просто е създал предпоставки, да обърнеш внимание на това, което описваш в по-долния пост. Все пак срещу 8 дом седи 2-ри :). Проблемът ти е бил в това, че си бил млад и си нямал база за сравнение, и че не си знаел подходяща трактовка на транзита, за да обърнеш внимание и съответно да предприемеш необходимите действия.
За мой късмет, при мен е в обратния вариант .... не че не срещнах неприятно поведение от отсрещната страна. Но не се поддадох да мразя самите хора, а осъзнах, защо се появяват. Конкретния пример е начина, по който се отнасят много плутонианки тук във форума към мен. В началото ми беше много трудно - чак повръщах от емоционална болка. После процесът се задвижи и сега вече нямам проблем нито с тях, нито с когото и да е друг плутонов :) - но си разбрах и цената и какво искам :)

Така че, не обвинявай тези хора, не си навличай този грях - просто осъзнай, че те са били инструмента, за да получиш този урок от живота и им благодари, ако желаеш :)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #579 -: Януари 17, 2018, 01:49:12 pm »
Как да го тълкуваме тези, които сме пряко в живота на хора с тр. Плутон в 7-ми? Доста крайно за "неплутонов".

:) - по някакъв начин имате плутонова окраска в натала :)

аз в един момент така бях пощуряла от тази скорпионовщина :) .... ама, това е .... намерих им цаката :)

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #580 -: Януари 17, 2018, 09:28:14 pm »
Задълбочих се, в конкретния при мен случай и се оказа...., дано не се оплета. :012: Започваме отношения:
-В моята карта, като разглеждам тр на Плутон - е на 2гр съвпад с К9 и Нептун, след навлизането му в 9-ти дом. В знака на Мц. Бях приключила обсебваща връзка, кратка 1-2г. Тр. на Сатурн е на 1гр от точен съвпад с Плутон(упр 7), в 6-ти.
-При картата на партньора, тр. на Плутон е на 2-3гр от съвпад с К7. Той беше излязъл, приключил тежка раздяла с бившата жена. Дълга връзка, с дете. Тр. на Сатурн е на 2гр от точен съвпад с натална Луна/Уран в 5-ти.
« Последна редакция: Януари 17, 2018, 09:42:52 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12703
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #581 -: Януари 17, 2018, 10:21:50 pm »
Маймунка, връзка без активиране на Венера( в т.ч. и Марс), АСЦ-ДСЦ няма, всичко останало е момент, влюбване. Дай нишан какво се е случвало с от/към Венера, Везни по прогресия, дирекция, затъмнения, лунации към транзит ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #582 -: Януари 17, 2018, 11:00:50 pm »
В моята карта - прогр. Венера почети съвпад Мц, и точен съвпад на тр Марс. По това време тр. на Уран е в/у натална Луна, повтаря негов натален аспект.
Тр. на Уран квадрат натални Венера/Уран. По прогресия Венера квадрат Марс, повтаря негов натален апсект. Прогресивен К7 съвпад натален Сатурн.
Дирекционна Луна ингресира, точен секстил на дир. Меркурий/Венера по градус, Меркурий, упр дир Асц.

Транзит на Луната точен съвпад прогресивна Луна, както и неточен с прогр. Слънце.

Рени, запъхтях се чак, :012: имаме съвпад на обърната нодална ос. Познаваме се доста години преди тази връзка, но не се бяхме виждали, ако това е важно изобщо.

Ще имам нужда от повече време, за да разгледам по насоките ти, и двете карти. Благодаря!  :)
« Последна редакция: Януари 18, 2018, 02:14:02 am от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Никол

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 18
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #583 -: Януари 23, 2018, 11:08:55 am »
Здравеййте на всичкии  :29: Другият месец небесния трафик става доста неразгадан за мен  ::) . И тъй като  пиша в темата за Плутон, а именно - моето Плутонче излиза от 6 дом и влиза  в 7 дом  и веднага  прави съвпад със разположения на върха на дома Сатурн в Козирог. Освен това транзитен Сатурн прави съвпад с Уран в 6 дом Козирог, СЛВ съвпад с Юпитер в Лъв, 2 дом. Много съвпади.....
   Наталния ми Плутон е в съвпад със Слънце и Венера в Скорпион, 5 дом.
 Ще ми бъде много интересно ако прочета някакви коментари.
 П.с и транзитен Юпитер ми е в съвпад с Плутон, Слънце, Венера в 5 дом ::) ::) ::)
  Хубав ден от мен!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12703
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #584 -: Януари 23, 2018, 03:40:25 pm »
Никол, съвпадът е най-мощният аспект, който иска веднага на мига да се действа по активираните теми и цялата енергия се съсредоточава там, така че  е нужно да си организираш много добре ежедневието, така че да избегнеш излишни сътресения.Ще въвеждаш нови форми, желание, намерения в съответните сфери, слагайки край на всичко остаряло; по-вероятно е само да мислиш да инициираш промяна, отколкото да я сбъднеш, ако ти картата ти не е от динамичните, т.е. в не преобладават повече тригони, женски знаци, падащи домове, Вода на АСЦ и/или в Светилата, Подвижен кръст.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“