Автор Тема: Транзити на Плутон  (Прочетена 147780 пъти)

oganche

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #825 -: Януари 10, 2024, 01:15:39 am »
Здравейте.Не разбирам много от астрология .От любопитство влязох да погледна своята натална карта.Излезе ми плутон в 6 дом.(прочетох че е възможно да имам абнормално разрастване на тумори на дебелото черво)доста се изплаших.Моля ви успокойте ме ,че аз направо реших че ще умра.Искам да уточня че часа не е точен до минута.Но погледнах в промеждутъка в който би трябвало да съм родена и все си е в 6 дом.🫣 :'(

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #826 -: Януари 10, 2024, 08:11:00 am »
Древните астролози не са споменавали Плутон.Гледате предимно планетите до Сатурн .Управител на 6ти дом ,управител на асц и т.н.

oganche

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #827 -: Януари 10, 2024, 09:03:01 am »
Добро Утро,Сафо.Благодаря за отговора.Асцедент телец,Сатурн в 10 дом,и уран в 9 дом 🙄
« Последна редакция: Януари 10, 2024, 09:11:10 am от oganche »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #828 -: Януари 10, 2024, 02:40:57 pm »
Добро Утро,Сафо.Благодаря за отговора.Асцедент телец,Сатурн в 10 дом,и уран в 9 дом 🙄
Щом асц е в телец,разглежда се Венера къде е ,дом и аспекти,управителите по триплицитет,светилата и т.н .Плутон е последната дупка на кавала.Особено за начинаещи.
« Последна редакция: Януари 10, 2024, 02:45:17 pm от Сафо »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #829 -: Януари 10, 2024, 08:06:57 pm »
Здравейте.Не разбирам много от астрология .От любопитство влязох да погледна своята натална карта.Излезе ми плутон в 6 дом.(прочетох че е възможно да имам абнормално разрастване на тумори на дебелото черво)доста се изплаших.Моля ви успокойте ме ,че аз направо реших че ще умра.Искам да уточня че часа не е точен до минута.Но погледнах в промеждутъка в който би трябвало да съм родена и все си е в 6 дом.🫣 :'(
пише понякога, а не винаги и задължително да е така

Цитат
Краен индивидуалист, не се страхувате от неприятности, помагайки на другите и често сте ангажиран в лечителско изкуство. Може да чувствате, че мисията в живота ви е предопределена. Имате дълбока нужда да служите на човечеството, да правите проучване или да издирвате научни обекти. Понякога, тук, Плутон усложнява вашето здраве като причинява задръстване, запек, абнормно разрастване на тумори; в млада възраст може да имате проблеми с акне. Ако не канализирате енергията си, може да станете хипохондрик и да обикаляте от доктор на доктор. Може да станете жертва на вашите собствени наслоени енергии и трябва да се изправите срещу лошите си навици и да ги преодолеете.
Упоритост, съсредоточеност, безкористност, не привързаност към резултата, умение да прави избор. Проявява се преди всичко в умението на човек да прави избор на дейността. При неправилен избор човек търпи постоянни неуспехи. Има склонност или към напразно влагане на много енергия, или към пълна липса на ентусиазъм в работата. При това е много важно да съумее навреме да се откъсне от заучената обстановка. Най-важното влияние на планетата е косвеността във въздействието върху събитията и отношенията. Задачата, която трябва да научи човек е да се научи на усърдие, на умение да не се привързва към резултатите от работата си и на способност адекватно да оценява възможностите си.


andy9608

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #830 -: Януари 11, 2024, 04:22:01 pm »
Здравейте,
Интересувам се от астрология любителски.
През  тази година очаквам няколко пъти Плутон да мине през Десцендента ми и официално да  влезе в 7ми дом. Транзитния  Плутон прави и точни секстили с наталния Плутон в 5ти дом У5.
Какви неща мога да  очаквам предвид това,че не съм обвързана  и нямам деца?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #831 -: Януари 12, 2024, 06:47:21 am »
Трансформация във връзките, плутонова типажи и т.н. както пишат по любителските астрологични книжки.

Транзитния Плутон като направи съвпад с Юпитер и опозиция с Венера и Марс какви събития имаше?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

andy9608

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #832 -: Януари 12, 2024, 12:07:54 pm »
Когато е направил съвпад с Юпитер и опозиция с Венера, съм била около 15-16годишна  и не откривам някакви особени събития- типично тинейджърски драми. При опозицията с Марс  започна най-дългата ми и серизна връзка. Година преди това бях станала студентка  и се бях преместила в по-голям град.
Съвпадът  с Нептун е един от най-тежките ми психологически периоди.   
« Последна редакция: Януари 12, 2024, 12:09:55 pm от andy9608 »

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #833 -: Януари 12, 2024, 11:45:02 pm »
Здравейте,
Интересувам се от астрология любителски.
През  тази година очаквам няколко пъти Плутон да мине през Десцендента ми и официално да  влезе в 7ми дом. Транзитния  Плутон прави и точни секстили с наталния Плутон в 5ти дом У5.
Какви неща мога да  очаквам предвид това,че не съм обвързана  и нямам деца?

Моят се лашка така последните няколко години. Нищо особен, освен, че съвсем отсвирих всичко и всички-стари “приятели”, контакти, колеги, вече абсурд да правя компромиси и да се опитвам да се вписвам някъде. Но го направих  с желание и ми е супер така. Обаче тая Скот-щина при мен идва и от други неща в натала, та това евентуално само е катализирало процеса.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #834 -: Януари 19, 2024, 12:33:09 pm »
Благодаря на Ребека, Акрукс и Сафо за отговорите! Дълго нямах възможност да вляза в сайта, затова отговарям сега.  :-*
Напрегнат аспект от тези, споменати от Ребека, е карето на трСатурн към У5. Но има и друго - дир Сатурн е направил каре към У5 преди година. Не знам, това дали е необратимо? След около 5-7г тр Плутон ще направи секстил към У5, та се надявам да се оправят нещата дотогава, ще е извън пубертета вече.
Но то Луна и Сатурн натално са в каре и управляват 12 и 6 дом, та не знам. Иначе с 12домно Слънце, Луна Скорпион и Сатурн на АЦ той е доста овладян и емоционално стабилен и вече си мисля, че депресия трудно ще го хване.
Вторник сме на прегледи, дано има начин за лечение.

Гледам и производни домове за внуци при мен - У9 е в 5д, ретрограден и е в опозиция с Юпитер У5. До момента тълкувам това като добър аспект. Аз пиша добре и защитавам добре тези, та Мерка, въпреки че е в падение, засега работи добре.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #835 -: Януари 19, 2024, 09:29:43 pm »
Иначе с 12домно Слънце, Луна Скорпион и Сатурн на АЦ той е доста овладян и емоционално стабилен и вече си мисля, че депресия трудно ще го хване.
Вторник сме на прегледи, дано има начин за лечение.

Гледам и производни домове за внуци при мен - У9 е в 5д, ретрограден и е в опозиция с Юпитер У5. До момента тълкувам това като добър аспект. Аз пиша добре и защитавам добре тези, та Мерка, въпреки че е в падение, засега работи добре.
Сатурн на АС съм срещала при млада жена с шизофрения, при друга жена с реактивна депресия, при мъж с депресия - планетата дава хроничност, с което не искам да те плаша, макар че не знам за кого се отнасят питанките ти, дано всичко да е наред при и след прегледа.
При мен У5 и У9 са на трон по знак и в тригон помежду си, а все още първото дете не ме е направила баба, а съУ7 съвпад с У11 - второто дете ме направи баба. Като му дойде времето ще стане, не го мисли от сега, все пак е още в пубертета момчето, малък е за баща  :D

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #836 -: Януари 21, 2024, 11:16:20 pm »
Плутон на 0 градуса във Водолей. От Фейсбук астро групи цял ден се леят предсказания за светло бъдеще и безусловна любов, граничеща със загуба на аз-а, между човеците. Аз във водолея виждам доволна доза мизантропия, за която не осъждам и хич не вярвам, че вървим към този технологичен и приемствен рай, за който се говори.
Този транзит тригони моето слънце. Като знам миналия път какви ги надробих при него, направо скъсах синджира  ;) Козирогът още ме гледа в ужас и ми напомня случки с въпроси от рода “ ти що за човек си бре”.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #837 -: Януари 22, 2024, 07:11:35 am »
Карта на ингреса на Плутон с координати за София.
Картата е нощтна с ъглов Сатурн и Луна.
Какво знаем за Плутон,освен ,че  е нов управител на знак Скорпион,който се свързва със смърт,секс,данъци,манипулации,тайни,криманалният контингент,подземното царство,канализации,вряла вода(течност),лава,вулкани,мърсотия,полезни изкопаеми,мафия,полиция,тумори,тоалетни,фекалии ,банки,парите на другите,инвестиции,фондови борси,власт,престъпници и убийци,гробари,раждане,трансформация,големи лични трагедии,операции,екстремни случаи,радиоактивност,ракови заболявания,сексуално и друго насилие.По Плутон са гъбари,виросолози,застрахователи,атомни енергетици,детективи,полицаи,микробиолози,наемни убийци,босове на престъпни групи,миньори,сондьори,палачи,работници в морги и кланици,вулканолози,хирурзи,гинеколози,психолози,сексолози,банкери,нотариуси,магьосници,проституция,пещерняци.......
Всички изброени като професии,ще претърпят развитие във времето,трансформация,нови иновативни решения ,през интернет е много вероятно да се случват консултациите и при мед.лица напред във времето.По Ззнак Водолей са летища,заводи,далекопроводи,електрически и електронни уреди.Промяната идва бавно,но сигурно,водолеят е фиксиран знак.Опасността дебне през интернет,смартфоните и всички средства за комуникация,ще служат за манипулиране на ограмна част от хората.Погребалните услуги ще претърпят развитие ,като дигитализация,модернизация и подобни.
Плутон със Слънце(заточено)не е най-добрата комбинация.
Замърсяването на космоса вече е факт,но по-страшното е ,че въздухът и водата на Земята са пред катастрофално положение.Очите са в опасност.
Голям съм "оптимист"за 20 години напред.
Летните Олимпийски игри ще се проведат в Париж,столицата на любовта.Под управлението на Водолей са групите,организации,приятелства,съюзите и обединенията.Футболът.
За Плутон във водолей ,ще използвам заглавие от худ.литература и киното-"Смъртта вкарва голове"и "Който оцелее,ще разказва" ;)
« Последна редакция: Януари 22, 2024, 09:19:59 am от Сафо »

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #838 -: Януари 22, 2024, 09:31:49 pm »
Бебета по каталог в най-кинематографичния смисъл, генно инженерство като игра на пъзел.
Тотално изгубване на класическото полово значение, 31-те официални пола ще станат 331.
Толеранс и власт на урудщината.
Съгласна съм за контрола на ИКТ в размери, за които не искаме да признаем.
Пълна цифровизация и пак контрол.
Електронните пари като левчета в джоба.
Още при Сатурн в Овен рязко затягане на хомота. Нептун в Овен допълнително ще размие идентичността, индивидуализма, борбеността.

Контрол на групата, не. Групата е инструмент за контрол и оправдание.

Научни скокове. Преобръщане на научни постулати, както когато Земята е била плоска.
Медицински техники за лечение, които са били държани тайна, ще се осветят. Електричеството на Тесла може да заработи. Огънят на Прометей.

Ето, давам ви, но в замяна ще ви взема душата. Фауст.

Откъм Водолей Плутон се държи много мило и прилично с моята натална карта. Ще ми е приятел, а на пенсия и двамата ще сменим посоката.

crazylady

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 87
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #839 -: Януари 23, 2024, 03:32:10 pm »
Много е активен при мен. От близо година тр.Плутон квадратира анретният ми Уран У4 на АС. Навлизайки във Водолей натиска ИЦ, като ще мине 3 пъти от там. Съответно всички предстоящи цикли, започват в квадрат с управителя на 4 дом. Пр.Марс  в началото на телец в 7д, също е в квадрат с тр.Плутон. Дир.Плутон пък се е облещил срещу Слънцето ми. Натално Плутон има аспект - квадрат с Венера/Луна. Ако гледам старият упр. Сатурн, той поне за сега кротува. При такава активация, се чудя какво да следя приоритетно? Светът толкова бързо се променя, сякаш аз стоя, а той профучава покрай мен, и откъслечно виждам някоя и друга картина.