Автор Тема: Транзити на Плутон  (Прочетена 190956 пъти)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #150 -: Септември 26, 2014, 07:47:49 pm »
Благодаря ви,момичета! :58:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #151 -: Ноември 29, 2014, 01:14:21 am »
Плутон започва транзит опозиция Сатурн(в Рак) на трима човека,които са ми близки.В наталните карти и тримата имат Плутон/Сатурн квадрат.Много тежък транзит и се безпокоя.
В едната карта Сатурн участва с (тронов)Юпитер и Меркурий в Голям воден тригон.
В другата карта с тронов Юпитер и екз.Венера в разходящ тригон,но пак е нещо.
В третата карта обаче Сатурн няма никакви подкрепящи аспекти,напротив стресиращи от тежки планети.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #152 -: Ноември 29, 2014, 12:14:20 pm »
Плутон започва транзит опозиция Сатурн(в Рак) на трима човека,които са ми близки.В наталните карти и тримата имат Плутон/Сатурн квадрат.Много тежък транзит и се безпокоя.
В едната карта Сатурн участва с (тронов)Юпитер и Меркурий в Голям воден тригон.
В другата карта с тронов Юпитер и екз.Венера в разходящ тригон,но пак е нещо.
В третата карта обаче Сатурн няма никакви подкрепящи аспекти,напротив стресиращи от тежки планети.

искаш мнение или просто си споделяш? :)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #153 -: Ноември 29, 2014, 12:32:27 pm »
Аз се зачудих след като Сатурн не е лична планета, а и се числи към тежките, какви ли ще да са тези тежки аспекти към него  :017:
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #154 -: Ноември 29, 2014, 01:13:44 pm »
Аз се зачудих след като Сатурн не е лична планета, а и се числи към тежките, какви ли ще да са тези тежки аспекти към него  :017:

или е имала впредвид твърди или пък аспектите от тузарите, а може и смесено да е. Ще чакаме да изясни :)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #155 -: Ноември 29, 2014, 01:14:10 pm »
искаш мнение или просто си споделяш? :)
Споделям,Хепи.Наблюдавала съм това в моята карта и в други и не беше лесно.В карта с нат ПлутонУ1/СатурнУ3 опозиция,при трз квадратура Плутон към Сатурн + трз Марс съвпад с асц имаше сериозен опит за самоубийство,неуспешен,но тежък.
При мен нещата бяха най-леки като че ли.Старите ми вярвания,начин на живот и "целият ми стар свят" рухнаха.Ако имаше болезнена час беше,че по отношение на старото бях твърде категорична,че е неправилно,а нови устои още нямах.Но те някак естествено се зараждаха- в процеса на отричане приемах точно противоположното становище с лекота.
 В третата карта Сатурн е най-уязвим.А Плутон по принцип не е планета,която може да се контролира или аз не съм виждала такова нещо.Той е тих и мълчалив и не може да се спре "събуждането му".
Ще чакаме,ще видим.Моите предположения не са добри.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #156 -: Ноември 29, 2014, 01:17:03 pm »
или е имала впредвид твърди или пък аспектите от тузарите, а може и смесено да е. Ще чакаме да изясни :)
Аз се зачудих след като Сатурн не е лична планета, а и се числи към тежките, какви ли ще да са тези тежки аспекти към него  :017:
За мен Сатурн все пак е лична планета,лично я изживях възврати,опозиции на Плутон,Уран.Осен това ми е от доминиращите..... :)
Тежко аспектираният Сатурн от третата карта има мажорни твърди аспекти от Плутон,Марс,Юпитер и към него няма нито един секстил или тригон-това имах предвид.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #157 -: Ноември 29, 2014, 01:18:43 pm »
Споделям,Хепи.Наблюдавала съм това в моята карта и в други и не беше лесно.В карта с нат ПлутонУ1/СатурнУ3 опозиция,при трз квадратура Плутон към Сатурн + трз Марс съвпад с асц имаше сериозен опит за самоубийство,неуспешен,но тежък.
При мен нещата бяха най-леки като че ли.Старите ми вярвания,начин на живот и "целият ми стар свят" рухнаха.Ако имаше болезнена час беше,че по отношение на старото бях твърде категорична,че е неправилно,а нови устои още нямах.Но те някак естествено се зараждаха- в процеса на отричане приемах точно противоположното становище с лекота.
 В третата карта Сатурн е най-уязвим.А Плутон по принцип не е планета,която може да се контролира или аз не съм виждала такова нещо.Той е тих и мълчалив и не може да се спре "събуждането му".
Ще чакаме,ще видим.Моите предположения не са добри.

драки, всичко зависи от настройката на човека. Моя Сатурн е в опозиция с Плутон и Уран и с още две лични планети. При квадратурата просто напуснах работа след дълго и тежко обмисляне, но след това се чувствах добре от смелостта си :) - нямаше никакви трагедии. Трябва да си спомня опита за самоубийство кога беше, ама .. трудно, отдавна беше това. ..... А, спомних си :) - квадратура на двата У8 (Уран и Сатурн) към Слънцето, Плутон на 30гр и Нептун квадратура към крайния диспозитор на картата, Марс в 8 дом и може би е бил в опозиция със себе си (това вече няма как да си го спомня).
« Последна редакция: Ноември 29, 2014, 01:29:52 pm от Happy58 »

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #158 -: Ноември 29, 2014, 01:33:03 pm »
драки, всичко зависи от настройката на човека. Моя Сатурн е в опозиция с Плутон и Уран и с още две лични планети. При квадратурата просто напуснах работа след дълго и тежко обмисляне, но след това се чувствах добре от смелостта си :) - нямаше никакви трагедии. Трябва да си спомня опита за самоубийство кога беше, ама .. трудно, отдавна беше това. ..... А, спомних си :) - квадратура на двата У8 (Уран и Сатурн) към Слънцето, Плутон на 30гр и Нептун квадратура към крайния диспозитор на картата, Марс в 8 дом и може би е бил в опозиция със себе си (това вече няма как да си го спомня).
Благодаря ти,Хепи.
Сатурн на самоубиеца е в нат 4Д.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #159 -: Ноември 29, 2014, 01:52:36 pm »
Благодаря ти,Хепи.
Сатурн на самоубиеца е в нат 4Д.

значи и 4д е важен сигурно при самоубийствата - при мен и Слънцето и крайния диспозитор Меркурий (като и двамата получават тежките аспекти) са в 4 дом, като меркурий му е дори управител (заедно с 12дом) ... то много мрачна астрологична ситуация е било тогава ... ама и случката си беше много мрачна де.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #160 -: Ноември 29, 2014, 01:59:19 pm »
значи и 4д е важен сигурно при самоубийствата - при мен и Слънцето и крайния диспозитор Меркурий (като и двамата получават тежките аспекти) са в 4 дом, като меркурий му е дори управител (заедно с 12дом) ... то много мрачна астрологична ситуация е било тогава ... ама и случката си беше много мрачна де.
Темата не е самоубиство,но ще си позволя малък спам.Изглежда,че планетите в 4Д при тежки транзити и трз от управителите на водни домове са уязвими.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #161 -: Ноември 29, 2014, 02:18:47 pm »
Дракониада, значи е възможно да се реализира наталния им аспект на принципа на динамична ситуация изискваща и поставяща необходимостта от избор посредством реорганизация на сферата 10 дом и визията пред света (Козирог и Сатурн - десети мунданен) през призмата на домовото разположение на знаците Козирог и Рак и на наталните Сатурн и Плутон.
Ако искаш да разбереш как се изразява индивидуално този натален аспект, то погледни кога на небето е имало връзка Сатурн - Плутон и какво е произлязло от това за хората с подобна натална взаимовръзка.
Ключовите думи за нея са реорганизация на моментно статукво.
При натална квадратура между двете, тази реорганизация е наложена отвън и е необходимо напасване спрямо наложени обстоятелства.
"Ударът" на Плутон съм го виждала да идва винаги от вън.Той не е бил изолирана,вътрешна "трансформация",а следствие от обстоятелства и действия на (външни) хора.Благодаря за насоката.За първи път ще наблюдавам не квадратура към нат опозиция,а опозиция към нат. квадратура.По-скоро очаквам разединение като при мен,а не стечение на трудни обстоятелства.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12726
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #162 -: Ноември 29, 2014, 03:00:33 pm »
Аз се зачудих след като Сатурн не е лична планета, а и се числи към тежките, какви ли ще да са тези тежки аспекти към него  :017:

Нали си чувала приказката :"Сякаш времето е спряло ..." - е , това се случва при активиране на Сатурн от трите тежки планети, разцентроват часовниковият механизъм. И вместо тик-так, тик-так, може да започнеш да чуваш так-тик или голямата стрелка да е на 12, а малката на 4 , а всъщност да е 12 и 20 ч . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #163 -: Ноември 29, 2014, 06:07:09 pm »
tonygeorgieva,правилно питаш какво да очакваш от тези АСПЕКТЧЕТА -не очаквай нищо съществено -траназитна Луна в аспект тежкарите Сатурн и Плутон едва ли ще даде друго освен лека промяна в настроението .Съвсем друго щеше да е при аспект на тежкарите към натална Луна .Не даваш на кой дом са управители участващите планети-голям пропуск,без това нищо не може да се предвиди със сигурност .Прочети още теория за да можеш да задаваш правилно формулирани въпроси .Препоръчвам книгата на Бернадет Брейди,,Предсказателна астрология,, като начало .Не се засягай,на неправилни въпроси просто никой няма да отговори,дори при добро желание . :012:

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #164 -: Ноември 29, 2014, 06:45:30 pm »
Добре,и все пак транзит на най-бързата,,планета към бавните натални едва ли въобще ще ги задейства .В книгата кято казх обърни внимание как се прави транзитна решетка и прочети правилото за сравняване сила на аспекта-пак там .Можеш да я намериш в нета .