Автор Тема: Карти на известни личности  (Прочетена 78067 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Карти на известни личности
« Отговор #420 -: Ноември 29, 2020, 03:38:14 pm »

така е права си моя грешка,ма има ли значение на фона на вечността  каза стрелеца на девата
Проф. Чирков е кардиохирургът, извършил първата трансплантация на сърце в България и на Балканите през 1986 г. Първият българин с присадено сърце бе малкият Иванчо от Кърджали.
аз не съм дева, а везни  :)
тя ми е фейс приятелка тази съученичка, може да я помоля да ми опресни паметта
може да не е бил с присадено сърце, а с нещо друго, например байпас, но това съм запомнила, че всяка година им правел банкет, но не помня в кой хотел, беше скъп за времето си
и съученичката ми каза, че баща ѝ трябвало да се пази много, а той не се е пазил- пийвал си домашно винце и си похапвал

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Карти на известни личности
« Отговор #421 -: Ноември 30, 2020, 08:59:34 am »
везни с асц. дева :)

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Карти на известни личности
« Отговор #422 -: Декември 22, 2020, 05:03:10 pm »
Димо е един от много малкото хора, които разпознавам като "свои" в този свят.
Чувствам загубата като лична, а е такава и за човечеството.
//часът е измислен от мен преди време и е сложен там, за да отбелязва предполагаем асцендент.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Карти на известни личности
« Отговор #423 -: Декември 23, 2020, 05:28:37 pm »
И за мен е много мъчно и лично .Луната у12 е диспозитор на Сатурн у6 ,Луната има натална опозиция с Юпитер у8 ,Луна съвпад Уран в натала са квадратирани от тр Сатурн и Юпитер ,Марс  и той май е в края на Овен отсреща. Това самo по транзити . Наталните Юпитер и Сатурн са в каре сега  в съвпад Не знаех, че е имал болно сърце ,за разлика от други от своите среди не беше по нептуновите пороци, много изненадващо много жалко
« Последна редакция: Декември 23, 2020, 05:32:06 pm от Ребека »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Карти на известни личности
« Отговор #424 -: Декември 23, 2020, 08:57:56 pm »
И за мен е много мъчно и лично .Луната у12 е диспозитор на Сатурн у6 ,Луната има натална опозиция с Юпитер у8 ...
Ребека, картата е без час на раждане

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Карти на известни личности
« Отговор #425 -: Декември 23, 2020, 09:37:09 pm »
Да, така е, това е час сложен от Арт, обаче с час, без час ,Плутон -тразитния все е срещу нат. съвпад Слънце/ Сатурн. А Сатурн и Юпитер транзитни каре с/у нат .съвпад Уран /Луна ,щото Луната няма чак толкова да се измести. Много е сериозно и тежко, дори без час, дори и само по транзити . Пък и нейният час става /AC лъв /-от малък е на сцена беше в детска театрална трупа, после имаше група ,ходеше с дълга къдрава коса и кожено яке с ресни -продължение на гривата може би  :) 

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Карти на известни личности
« Отговор #426 -: Декември 24, 2020, 12:24:05 am »
Според мен е с Уран на АС, Слънце на МЦ и тр. Плутон в опозиция с него на Иц; Юпитер на ДС- работа в развлекателния бизнес,  грижи се за благосъстоянието на хората и е обичан; Слънцето съвпада с Полукс- блясък, голям оптимизъм,  звездата на МС дава парадност и почести

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Карти на известни личности
« Отговор #427 -: Декември 24, 2020, 05:54:07 pm »
Затъмнението в стрелец му е задействало таоквадрата ,а Юпитер ако е у8,а Слънцето на 1ви,съвпад Сатурн,има логика.

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Карти на известни личности
« Отговор #428 -: Декември 25, 2020, 12:58:00 am »
Според мен е с Уран на АС, Слънце на МЦ и тр. Плутон в опозиция с него на Иц; Юпитер на ДС- работа в развлекателния бизнес,  грижи се за благосъстоянието на хората и е обичан; Слънцето съвпада с Полукс- блясък, голям оптимизъм,  звездата на МС дава парадност и почести
аз няма да споря, не виждам смисъл в това. не съм търсила точен час, а домофикация, която му пасва.
за мен целият е 12-тодомен, затова Слънцето е там. Ти виждаш Везни на асц? заради трапчинките ли? Уран защо, заради обиците ли? Аз усещам везнишката енергия като фалшива/наиграна/интересчийска, което не отговаря на човека в случая. Той е добър към смотан, романтичен, цялото му творчество е една намечтана любов, мечти, сънища, блянове, поезия. Не виждам Уран аз, той е класически металяга, рокаджия, имиджът им копира Депеш 1:1, те правеха и трибюти на бандата. Носи само черно, всичко е черно, това ми беше една от основните причини да допусна, че Слънцето в съвпад със Сатурн управлява асцендента. А защо го харесват? Защото е непринуден, чаровен и откровен по детски, дори бих казала лигльо (в най-добрият смисъл на думата), man-child (всичко това по Лъв, но Сатурн обира онова "гледай ме, гледай ме"), а това сваля стени и предразполага, защото на повечето хора не им стиска да са себе си.

//това съм го писала по обяд, в кратка пауза между сарми и патладжани. 100 часа по-късно, няма да го редактирам, нито да го допълвам, ще докоментирам (ахахахах, велика дума:Д) утре, евентуално, ако има смисъл:Д Весела Коледа! Здраве, топлина и обратното на егоизъм!))

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Карти на известни личности
« Отговор #429 -: Декември 25, 2020, 01:08:34 pm »
Според мен е с Уран на АС, Слънце на МЦ и тр. Плутон в опозиция с него на Иц; Юпитер на ДС- работа в развлекателния бизнес,  грижи се за благосъстоянието на хората и е обичан; Слънцето съвпада с Полукс- блясък, голям оптимизъм,  звездата на МС дава парадност и почести
аз няма да споря, не виждам смисъл в това. не съм търсила точен час, а домофикация, която му пасва.
не съм изказала мнението си, за да споря с когото и да е- ясно съм написала "според мен" или нямам право на мнение?
А пък това как усещаш везняшката енергия е резултат на личните ти възприятия, което съвсем не означава, че съответства с реалната действителност. Само не започвай, моля те, като астроаморката, която мрази всички везни, защото е имала гадже на младини от тази зодия, който я зарязал... Моето везняшко Слънце попада в твоя 5-ти дом, би трябвало да ме харесваш и обичаш  :) Имаме и още една интересна връзка в синастрията- Сатурн ми попада на твоя слв, а твоя на моя юлв в 5д.
Весели празници!

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Карти на известни личности
« Отговор #430 -: Декември 25, 2020, 11:00:31 pm »
Ох, бе, докачливка такава:Д
Казвах ти по какво съм решила, че АСЦ е Лъв (може изобщо да не е там:Д) - изхождала съм от себе си, наблюденията върху човека и начина, по който го усещам/ми влияе.
//още не съм готова да си допиша, като имам време да се формулирам - ще;

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Карти на известни личности
« Отговор #431 -: Февруари 04, 2021, 11:32:14 pm »
Сега прочетох, че алпинистът Атанас Скатов е продължил над лагер 3 и атакува к 2- сам. Не следя екcпедицията подробно ,нo се обезпокоих ,защото чeсто гафовете стават, когато някой не издръжи на изкушението и продължи без да поизчака.. Много симпатично момче, дано всичко е наред и постигне целта си жив и здрав. Намерих му датата и построих карта без час, с транзити .Честно, изумена съм ,че няма никаква земя, а е алпинист  :o Марс му е воден, участник в голям воден тригон със Слънце в Риби. И сега Нептун транзитен му е върху Слънцето. Дано взема адекватни решения ,защото Слънцето е в квадрат с Юпитир. Транзитен Меркурий се е обърнал ретро /с/у Сатурна му в Лъв. Дано не е прибързал под напора на овчата Луна ..Не знам какво да мисля по картата.. Дано успее и Господ да е с него !

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Карти на известни личности
« Отговор #432 -: Февруари 04, 2021, 11:51:43 pm »
Роден в събота - ден на Сатурн, в ЛГ - 1. Няма как да не успее.

_____
Аз имам земя в картата (включително Сатурн на МЦ), но никога не съм разбирала това катерене на сняг, лед и чукари.
Имам един покорен връх по джапанки, като ученичка на височина около ~1700 м., тогава го бях приела на майтап. Години наред летата ми преминаваха на високо в планината, на вилата, до която се стига след ~250 стръмни завоя. От друга страна може би и от факта, че от 15 г. живея в къща, в тих район, далеч от шумния град и ми е достатъчно за зареждане и лекуване...
« Последна редакция: Февруари 04, 2021, 11:58:26 pm от romantica »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Карти на известни личности
« Отговор #433 -: Февруари 05, 2021, 07:38:39 am »
Слънцето му по рождение се намира на мидпойнта Сатурн/Плутон и Марс/Уран. Марс в Рак се намира на мидпойнта точка на Овена/Уран. Лунни възли юлв/слв - Овен/Везни. Рожденият час е неизвестен, за да предположим асцендент, но профекционното Слънце е във Везни - знакът, в който се намира СЛВ.

Земята не е авантюристична и активна, тя си гледа комфорта, залага на сигурното. Алпинизмът е вид екстремен спорт.
« Последна редакция: Февруари 05, 2021, 07:57:32 am от starinthenightsky »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Карти на известни личности
« Отговор #434 -: Февруари 05, 2021, 10:29:11 am »
Да де, ама с голям воден тригон да ходиш да се блъскаш по студа в чукарите- не ми се вързва.., да ходиш, да търсиш потъналата Атлантида- по става  :) Дано всичко е наред . PS Веднага, след като писах ,прочетох ,че го търсят- полетял след скъсано въже. Ужас, дано всичко е наред .
« Последна редакция: Февруари 05, 2021, 10:32:19 am от Ребека »