Автор Тема: Фирдарии  (Прочетена 35957 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Фирдарии
« Отговор #90 -: Ноември 02, 2021, 02:29:18 pm »
На връх рож.ми ден започва фирдарии Юпитер/Юпитер.Профекция асц ми е в дева.По транзит Юпитер е съвпад Меркурий във водолей.В натала Юпитер ми у7,у8,у11 домове,Меркурий на 1,2,5 дом и са в квадрат.
Сафо, нещо очертава ли се? Дали е по-подчертана темата при общ упрвител и подупрвител ..Поне звучи да е по-лесна за разтълкуване  :)Утре ще чета отнво всички страници, добре че бързо забравям и всичко ми е, като за прв път  ;D
Ребека,да.Има събития,негативни.Юпитер е у7,у8,у11 домове.В натала в 6ти дом,скорпион.Догодина ,ноември съм период Юпитер/Марс-още по-зле.Не виждам светлина в тунела с тоя утрепан юпитер .

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: Фирдарии
« Отговор #91 -: Ноември 02, 2021, 03:20:26 pm »
Да като че ли няма значение Юпитер ли е Венера ли или друг бенефик, важно е какво бачкат в натала .Аз наблюдавам положителни случки при намесата на Сатурн. :-X Марс може и да не действа разрушително . Относно златната комбина Юпитер_Венера, преди гледах  карти на хора ,които все умираха в период на Юпитер-Венера по ведическата  ;D

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Фирдарии
« Отговор #92 -: Ноември 02, 2021, 06:24:28 pm »
Фирдарите са цикличен метод.
Когато започва фирдар на Юпитер, това означава, че в следващите 12год.
Юпитер ще се изяви съгласно положението в картата, неговите аспекти и по темите на домовете,
които управлява -целознакови домове.
Без натална карта това мога да кажа.
Прогностика за година се прави с включване на допълнителни техники, като солар задължително
се разглежда с Профекция. Управителя на Профекцията е Управител на годината......
Разбира се, разглеждат се Дирекции и Прогресии...
Юпитер ще се изяви в тези 12г, когато дойде неговото време.
« Последна редакция: Ноември 02, 2021, 07:09:57 pm от Таис »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: Фирдарии
« Отговор #93 -: Ноември 02, 2021, 07:52:41 pm »
Фирдарите са цикличен метод.
Когато започва фирдар на Юпитер, това означава, че в следващите 12год.
Юпитер ще се изяви съгласно положението в картата, неговите аспекти и по темите на домовете,
които управлява -целознакови домове.
Без натална карта това мога да кажа.
Прогностика за година се прави с включване на допълнителни техники, като солар задължително
се разглежда с Профекция. Управителя на Профекцията е Управител на годината......
Разбира се, разглеждат се Дирекции и Прогресии...
Юпитер ще се изяви в тези 12г, когато дойде неговото време.
Благодаря ти !Аз вече открих точно попадение, баш със солар+профекция към фирдара ,но съм далеч от предвиждане.. Това за целознакови домове го чета за 2ри път от теб .Трябва да пробвам и почета що за чудо става с него  ::)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Фирдарии
« Отговор #94 -: Ноември 02, 2021, 07:57:13 pm »
От 8 март тази година съм в период Венера/Сатурн. Сатурн е в екзалтация в знака на моите Слънце и  Венера- Везни, което ми помага да преодолявам несгодите. Догодина в края на април влизам в под период на Венера- Юпитер.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Фирдарии
« Отговор #95 -: Ноември 02, 2021, 08:21:34 pm »
Забравила съм как се изчисляваха, намерих си стар пост от 2016 г, че стм била Сатурн/ Сатурн.
Сега какво ще да съм?
Май Сатурн/ Раху, ако правилно деля 11 на 7 и се получава под период от 18 месеца.
« Последна редакция: Ноември 02, 2021, 08:26:00 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: Фирдарии
« Отговор #96 -: Ноември 02, 2021, 08:27:30 pm »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Фирдарии
« Отговор #97 -: Ноември 02, 2021, 08:32:22 pm »
Благодаря, Бека!
Значи съм Сатурн/ Слънце, Раху и Кету ги няма като подпериоди.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Фирдарии
« Отговор #98 -: Ноември 04, 2021, 07:15:22 am »
аз съм в период венера-слънце,хубав период,въпреки всичките тревоги,финалът бе добър

от РД тази година се смена главния хронократор -Меркурий-Меркурий до 11.10.2023
интересно ми е в тези периоди има ли нещо по специфично,когато е само на една планета

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: Фирдарии
« Отговор #99 -: Ноември 04, 2021, 10:24:25 am »
аз съм в период венера-слънце,хубав период,въпреки всичките тревоги,финалът бе добър

от РД тази година се смена главния хронократор -Меркурий-Меркурий до 11.10.2023
интересно ми е в тези периоди има ли нещо по специфично,когато е само на една планета
Ще ти разцъфне красивият ум, та ще върже  ;DСпоред мен има, по темите на дома управлявани от планетата. Лично при мен ,примерно Луна не се е проявявала по лунни тематики ,а по темите на 8 дом с всичките му тегоби и някои хубави неща.. Ама такива теми като бебета и домашно огнище въобще не са били в орбита.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Фирдарии
« Отговор #100 -: Ноември 04, 2021, 11:36:15 am »
Стреличка, специфика за тези, които са силни същите по натал или са важни. Например, за Близнаци и Дева, Меркурий- Меркурий е важен. За Стрелец , Риби - Юпитер/Юпитер, за Риби и Венера- Венера. Винаги първия период е такъв с подпериода.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Фирдарии
« Отговор #101 -: Ноември 04, 2021, 12:10:11 pm »
аз съм в период венера-слънце,хубав период,въпреки всичките тревоги,финалът бе добър

от РД тази година се смена главния хронократор -Меркурий-Меркурий до 11.10.2023
интересно ми е в тези периоди има ли нещо по специфично,когато е само на една планета
Подчертано е това, което е по нея, например за период на Меркурий дават следното:

Годините, в които знанието, информацията, умението да се осъществяват контакти с други хора могат да станат важни. Това наистина може да е времето, в което човекът отива в университет, но в много случаи „университетът на живота“ се превръща в основното учебно заведение. Може да има желание да изживеете всеки възможен аспект от живота, да се пробвате в много различни роли.

При мен Меркурий/Меркурий започва 3 окт. 2025г. , тъй че ти ще докладваш преди мене какво носи  :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Фирдарии
« Отговор #102 -: Ноември 04, 2021, 02:10:01 pm »
аз съм в период венера-слънце,хубав период,въпреки всичките тревоги,финалът бе добър

от РД тази година се смена главния хронократор -Меркурий-Меркурий до 11.10.2023
интересно ми е в тези периоди има ли нещо по специфично,когато е само на една планета
Да,Меркурий при мен е у1,у2,у5ти домове и е в 9ти,водолей.Връх на тао квадрат Юпитер/Сатурн.През 1988г.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Фирдарии
« Отговор #103 -: Ноември 08, 2021, 07:59:54 am »
аз съм в период венера-слънце,хубав период,въпреки всичките тревоги,финалът бе добър

от РД тази година се смена главния хронократор -Меркурий-Меркурий до 11.10.2023
интересно ми е в тези периоди има ли нещо по специфично,когато е само на една планета
Ще ти разцъфне красивият ум, та ще върже  ;DСпоред мен има, по темите на дома управлявани от планетата. Лично при мен ,примерно Луна не се е проявявала по лунни тематики ,а по темите на 8 дом с всичките му тегоби и някои хубави неща.. Ама такива теми като бебета и домашно огнище въобще не са били в орбита.

Стреличка, специфика за тези, които са силни същите по натал или са важни. Например, за Близнаци и Дева, Меркурий- Меркурий е важен. За Стрелец , Риби - Юпитер/Юпитер, за Риби и Венера- Венера. Винаги първия период е такъв с подпериода.

 Подчертано е това, което е по нея, например за период на Меркурий дават следното:

Годините, в които знанието, информацията, умението да се осъществяват контакти с други хора могат да станат важни. Това наистина може да е времето, в което човекът отива в университет, но в много случаи „университетът на живота“ се превръща в основното учебно заведение. Може да има желание да изживеете всеки възможен аспект от живота, да се пробвате в много различни роли.

При мен Меркурий/Меркурий започва 3 окт. 2025г. , тъй че ти ще докладваш преди мене какво носи  :)

Да,Меркурий при мен е у1,у2,у5ти домове и е в 9ти,водолей.Връх на тао квадрат Юпитер/Сатурн.През 1988г.

Благодаря Ви мили дами ще следя развитието и ще споделям :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Фирдарии
« Отговор #104 -: Февруари 09, 2022, 08:30:52 pm »
Фирдарите са цикличен метод.
Когато започва фирдар на Юпитер, това означава, че в следващите 12год.
Юпитер ще се изяви съгласно положението в картата, неговите аспекти и по темите на домовете,
които управлява -целознакови домове.
Без натална карта това мога да кажа.
Прогностика за година се прави с включване на допълнителни техники, като солар задължително
се разглежда с Профекция. Управителя на Профекцията е Управител на годината......
Разбира се, разглеждат се Дирекции и Прогресии...
Юпитер ще се изяви в тези 12г, когато дойде неговото време.
[/color]Таис,фирдар на Юпитер съм ,целознакови знаци под негово управление са 7ми и 10 домове.Когато съм профекция асц в стрелец ,или риби ,ще дойде неговото време?