Автор Тема: Фирдарии  (Прочетена 36013 пъти)

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Фирдарии
« -: Февруари 26, 2014, 09:57:17 pm »
Традиционната теория гласи, че събитието каквото и да е то, няма как да се случи, ако не настъпи съответният период и под-период по фирдарии, профекциите се считат за трети по сила в последователността

горното е в сила дори при подходящи транзити и дирекции*

*не е ясно примарните ли са с превес или тези на слънчевата дъга, повече се залага на първите, сякаш

същата теория се проповядва при ведическата астрология

това може да обяснява застой в някаква сфера, или във всички, години наред, а често и до края на живота

наблюдения?
« Последна редакция: Февруари 26, 2014, 10:25:11 pm от abroad »

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Фирдарии
« Отговор #1 -: Февруари 27, 2014, 07:09:36 am »
Линк за изчисление:http://firdaria.com/calculator.php
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Happy58

  • Гост
Re: Фирдарии
« Отговор #2 -: Февруари 27, 2014, 08:44:57 am »
Линк за изчисление:http://firdaria.com/calculator.php

Луничке, малко ли са ни материалите за четене и осмисляне, та сега и това чудо - :) - интересотии разни :)

Слънчев ден на всички :)

Happy58

  • Гост
Re: Фирдарии
« Отговор #3 -: Февруари 27, 2014, 02:35:47 pm »
Луничке, малко ли са ни материалите за четене и осмисляне, та сега и това чудо - :) - интересотии разни :)

Слънчев ден на всички :)
Благодаря, слънчев е!  И не говори от името на всички- на теб ако ти се е натрупал много материал за осмисляне, на друг може да му е дошъл реда точно за тази тема  :72:
Благораря, Лайт, за калкулатора, но ако може на български език някакво разяснение, а иначе е ясно, че никога един транзит, аспект не носи сам дадено събитие- за него указания има в солар, лунар, прогресия, дирекция и т.н.

слушам и изпълнявам!

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Фирдарии
« Отговор #4 -: Февруари 27, 2014, 02:40:54 pm »
Линк за изчисление:http://firdaria.com/calculator.php

Ммм от миналата година ми е започнал сезона на Слънцето  :012:.

SUN :: March 3, 2013

    Sun/Venus - August 6, 2014
    Sun/Mercury - January 10, 2016
    Sun/Moon - June 15, 2017
    Sun/Saturn - November 19, 2018
    Sun/Jupiter - April 23, 2020
    Sun/Mars - September 27, 2021

Предполагам, че е на хубаво  :012:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Samoella

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 104
Re: Фирдарии
« Отговор #5 -: Февруари 27, 2014, 05:23:10 pm »
Занимават ме и мен от известно време, защото се заинтригувах като разбрах, че от 2012 г. съм в период на Сатурн-У5.
А сега на 12 март 2014 пише ,че влизам в период Сатурн-Юпитер, как процедирате вие-тълкувате ги като управители къде са и така акцента ще бъде върху тези домове, разбира се и подкрепено с евентуални индикации по дирекции и прогресии?

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Фирдарии
« Отговор #6 -: Февруари 27, 2014, 10:26:53 pm »
Преди 10 дена ми е започнал нов голям период - на Марс. Точно тогава направих криза, която доведе до решение, което не мога да взема една година, и с което отстоявам себе си. Може да е съвпадение, може и да не е. Отивам да чета за фирдариите, каквото и да значат.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Фирдарии
« Отговор #7 -: Февруари 28, 2014, 02:33:46 pm »
И аз като Смарта преди 2 седмици навлезнах в главен период на Марс.

Преди време четох малко от книга на руския астролог Алексей Агафонов за работа с фирдарии. Не разполагам вече с материалите, защото изгубих част от информацията от компютъра си. Предполагам, че книгата може да се намери в този торент http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=4481729. По-късно ще проверя. Той гледа разположението по домове и управителство на планетите, управляващи главния период и подпериода, а също и за наличие на аспект помежду им, ако добре си спомням. Не знам дали това е античния/средновековния подход към фирдариите или някаква по-модерна интерпретация (не си спомням какво пишеше в книгата му по този въпрос). В момента се интересувам от начина, по който класическите астролози са използвали техниката, и доколко има приликата с ведическите даши.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Фирдарии
« Отговор #8 -: Февруари 28, 2014, 03:02:32 pm »
В такъв случай Марс, който ми управлява 8 дом, повтаря прогресията на Луната, която е в първия градус на 8 дом.

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Фирдарии
« Отговор #9 -: Февруари 28, 2014, 03:13:08 pm »
И аз като Смарта преди 2 седмици навлезнах в главен период на Марс.

Преди време четох малко от книга на руския астролог Алексей Агафонов за работа с фирдарии. Не разполагам вече с материалите, защото изгубих част от информацията от компютъра си. Предполагам, че книгата може да се намери в този торент http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=4481729. По-късно ще проверя. Той гледа разположението по домове и управителство на планетите, управляващи главния период и подпериода, а също и за наличие на аспект помежду им, ако добре си спомням. Не знам дали това е античния/средновековния подход към фирдариите или някаква по-модерна интерпретация (не си спомням какво пишеше в книгата му по този въпрос). В момента се интересувам от начина, по който класическите астролози са използвали техниката, и доколко има приликата с ведическите даши.

Mirabella, аз лично ползвам като източник на информация за Фирдарии ето този линк: http://www.astrologycom.com/firdar.html

Много богато и подробно са разяснени, проследява се и историята на този метод, от къде точно се е появил в древността. Най-хубавото е, че дори има и тълкувания за всеки период и под-период (ал-фирдарии), в зависимост от планетите участници.

Силно препоръчвам статията (написaна от Rob Hand), аз вече няколко пъти я препрочитам, цялото инфо се базира върху тълкуванията на древните.
« Последна редакция: Февруари 28, 2014, 03:15:11 pm от MayFlower »

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Фирдарии
« Отговор #10 -: Февруари 28, 2014, 06:07:16 pm »
Благодаря ти, MayFlower! :58:

P.S. Горният линк от рутракер съдържа книжките с примери за използването на фирдари от Агафонов.

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Фирдарии
« Отговор #11 -: Март 03, 2014, 10:27:56 pm »
-------------
Той гледа разположението по домове и управителство на планетите, управляващи главния период и подпериода, а също и за наличие на аспект помежду им, ако добре си спомням.
-------------

да, това е логиката. основен фон задава управителя на периода, а резултатен е управителят на под-периода
запазва се основното правило за влияние на планета в дома пред управителя на същия
ще пиша при повече време
но ми се щеше, ако някой има наблюдения от реални карти да сподели

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Фирдарии
« Отговор #12 -: Март 03, 2014, 10:29:30 pm »


Ммм от миналата година ми е започнал сезона на Слънцето  :012:.

SUN :: March 3, 2013

    Sun/Venus - August 6, 2014
    --------------------------------------

Предполагам, че е на хубаво  :012:.

не знам, някоя и друга придобивка по линия на партньорство или наследство :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Фирдарии
« Отговор #13 -: Март 05, 2014, 10:27:02 pm »
едни бързи наблюдения - в знака на асц екзалтира сатурн, в знака на мц екзалтира юпитер, може да се каже, че при управлението на тия двамата в комбинация са били едни от най-неприятните моменти, независимо кой е бил глвния управител на периода, кой - подуправител

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Фирдарии
« Отговор #14 -: Март 05, 2014, 10:33:27 pm »
Противно на всичко, което съм чел и виждал като интерпретация периода Юпитер-Венера беше много труден.

Иначе като значимост на събитията съвпадат с подпериодите и тези на главния фирдар.