Автор Тема: Фирдарии  (Прочетена 37554 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7335
Re: Фирдарии
« Отговор #120 -: Ноември 05, 2022, 02:45:04 pm »
От 2.11.22г.съм фирдар Юпитер/Марс.Марс е диспозитор на Юпитер по натал.
« Последна редакция: Ноември 06, 2022, 09:52:48 am от Сафо »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Re: Фирдарии
« Отговор #121 -: Декември 12, 2022, 11:38:20 pm »
Много са ми мътни тия фирдарии ,всеки път,като ги замисля..Дали трябва да гледам за натален аспект му управителите и подуправителите за периода,ако го има.Как да заплета плетката със солара и профекцията,само при точни попадния ли да го умувам..Честно, аз соларите изолирано и с натал не ги броя за слива.То големи сливови градини в период на Сатурн няма как да виждам,ама ,като си знам Управителя и цветя да видя по други техники,ще увехнат  ::)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Re: Фирдарии
« Отговор #122 -: Декември 12, 2022, 11:47:17 pm »
аз съм в период венера-слънце,хубав период,въпреки всичките тревоги,финалът бе добър

от РД тази година се смена главния хронократор -Меркурий-Меркурий до 11.10.2023
интересно ми е в тези периоди има ли нещо по специфично,когато е само на една планета
Мила Стреличчка,ти за съжаление имаше неочаквана мъка в периода,но не знам как да го разчета астрологично,гледайки постовете назад..

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Фирдарии
« Отговор #123 -: Декември 13, 2022, 07:44:00 am »


от РД тази година се смена главния хронократор -Меркурий-Меркурий до 11.10.2023
интересно ми е в тези периоди има ли нещо по специфично,когато е само на една планета
Подчертано е това, което е по нея, например за период на Меркурий дават следното:

Годините, в които знанието, информацията, умението да се осъществяват контакти с други хора могат да станат важни. Това наистина може да е времето, в което човекът отива в университет, но в много случаи „университетът на живота“ се превръща в основното учебно заведение. Може да има желание да изживеете всеки възможен аспект от живота, да се пробвате в много различни роли.



Фирдарии-Меркурий
Проф.асц.-10 дом-проф.упр.Меркурий
СД Меркурий съвпад Сатурн,диспозитора му
по дирекции Меркурий ингресира в Риби
в солара -Меркурий съвпад К4-Слънце/нат./
в натала Меркурий У1,10,намира се в 4 дом, три ъглови
тр.Меркурий Близнаци в 10 дом,актира и Нодалната ос,беше ретрограден,през юни активира събитието
от тогава попаднах на лекции ,който гледам и сега -учиш,учиш,учиш за кръговрата на живота,
херметизма,дух-душа -тяло,за пракачествата на стихиите,нов поглед към стари знания,древни колкото света

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Re: Фирдарии
« Отговор #124 -: Декември 13, 2022, 10:52:05 am »
Разбрах за този аспект на Меркурий,не бях погледнала от тази гледна точка,друг тип уроци,съгласна съм Стреличка.А за аспектите по различните предсказателни техники ,толкова подчертан Меркурий,та няма накъде.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Фирдарии
« Отговор #125 -: Май 08, 2023, 11:17:37 am »
Предстои ми през юни излизане от подпериод Сатурн-Марс, У4,11 и влизане в подпериод Сатурн-Слънце. Слънцето не е управител в рождената ми карта, знак Лъв е интресепт. в 8д.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Фирдарии
« Отговор #126 -: Май 08, 2023, 05:11:32 pm »
terrarossa, подпериод Слънце е особено важен за родени със Слънце и/или АСЦ в огнени знаци. Щом Лъв е интерсептиран, сега ще напомни за себе си, като да отвориш килера със скрито сладко.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Фирдарии
« Отговор #127 -: Май 08, 2023, 05:26:16 pm »
terrarossa, подпериод Слънце е особено важен за родени със Слънце и/или АСЦ в огнени знаци. Щом Лъв е интерсептиран, сега ще напомни за себе си, като да отвориш килера със скрито сладко.
Рени, това е най-сладката интерпретация на интерсептиран знак, а случайно или не, но в момента похапвам сладко от боровинки :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Фирдарии
« Отговор #128 -: Май 08, 2023, 05:29:47 pm »
Акрукс, да ти е сладко.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Фирдарии
« Отговор #129 -: Май 09, 2023, 07:43:08 am »
terrarossa, подпериод Слънце е особено важен за родени със Слънце и/или АСЦ в огнени знаци. Щом Лъв е интерсептиран, сега ще напомни за себе си, като да отвориш килера със скрито сладко.

Рени, благодаря!


Всъщност благодаря ти за хубавите думи, в момента ми звучи - малко съм скептична, все още съм Сатурн - Марс, каквото трябва ще се случи - и бъзам да проверя какво е било в слънчевите подпериоди досега.

Всъщност предишния голям период на Луната бях много ориентирана на вътре, станах майка (Луна-Венера, Луна-меркурий), всъщност много щастлив, и успешен период за мен, професионално също, макар и не  в класическия "финансово-кариерен" смисъл, защото реших да правя това, която най-много ми харесва.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Фирдарии
« Отговор #130 -: Октомври 05, 2023, 07:46:25 am »
От 2017 г. съм в период на Сатурн. Гледах подпериода на юпитер, който при мен е в 10-ти дом, управлява светилата и 5 и 8 дом. По същото време тр. юпитер е бил в съвпад с луната в пети дом, квадрат със слънцето У1 в осми и тригон с Венера, диспозитор на юпитер и управител на МЦ и 10-ти дом.

Сатурн и юпитер са в секта.

Какви събития съм имала според вас тогава?
« Последна редакция: Октомври 05, 2023, 07:54:44 am от Terry »
Frankly, my dear, I don't give a damn.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Фирдарии
« Отговор #131 -: Октомври 07, 2023, 09:26:27 am »
Труден е за мен този пъзел, бих разчитала и поне годишни солари, за сглобяване на цялата картина. Но следя с интерес, защото и аз съм в период на Сатурн, започнал приблизително по същото време. За съвпад на транзитен Юпитер с натална Луна бих предположила положителни събития и преживявания по 5 дом в личен или семеен план.
« Последна редакция: Октомври 07, 2023, 09:33:52 am от terrarossa »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Фирдарии
« Отговор #132 -: Октомври 09, 2023, 11:11:22 am »
Тери, събития свърани с корекции по отношение на управление  и в личен, и в професионален аспект. Важен за теб подпериод защото си подвластна на Юпитер, който е силен, но не е компетентен в своите дела. Очакванията са за много събития и възможности, но като качество незадоволителни. Рецепция Луна- Юпитер би трябвало да даде подобрение на житейска ситуация, свързана по-скоро със семейни финансови казуси, такива от брака. 50 на 50 като положителни и негативни прояви.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Фирдарии
« Отговор #133 -: Октомври 09, 2023, 11:19:11 am »
Имах много неприятности на работа, създадени от новоназначен човек, който поради своята некомпетентност реши че трябва да ме злепоставя както пред колегите ми (с които аз към момента работех вече десета година) така и пред началника ми. В крайна сметка всичко се разреши в моя полза, но това ми беше кофти професионално изпитание дошло от никъде. Отстоях си позицията, мястото и това, че бях вложила толкова много от себе си в професията си.

Събития в други сфери не е имало, нито възможности за нещо вълнуващо извън ежедневните битовизми.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Фирдарии
« Отговор #134 -: Октомври 09, 2023, 11:48:15 am »
Тери, професионално- все още си на съшата позиция, със същите материални и финансови възнаграждения ? Всичко към момента,  около дом, семейство, бит е без корекции- както е заварено от посочения период ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“