Автор Тема: Транзити на Нептун  (Прочетена 116442 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #360 -: Ноември 23, 2015, 02:17:32 pm »
Да :) и не стига, че е в кюпа, ами и в съвпад със СЛВ и точно на ДС :)

Притеснява ме опозицията на слънцата, че и с Венера :(

Алена, тази опозиция е за 1-2 дни, при Венера по същия начин ... няма какво да ги мислиш ..

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #361 -: Ноември 23, 2015, 02:19:48 pm »
Скоро тр.Сатурн беше в съвпад с нат.Нептун в 4 дом , а сега тр.Нептун от 7 дом прави секстил с нат.Сатурн в 9-ти.

Ако 4 дом е най-скритата част от нас, нашата душевност, то с началото на съвпада започнах да усещам отрезвяване по доста важни за мен теми. Като че се очертаха осезаеми граници там, където се лутах, дойде яснота, размиването започна да се изчиства и кристализира в по-ясни визии. Дадох си сметка за доста илюзии и за тяхната вреда върху живота ми. Придобих смелост на места, където се колебаех да действам.

Сега със секстила на тр.Нептун към нат.Сатурн предстои да ми се случи, вероятно, да загубя границите, с които съм живяла и съм свикнала, но в ракурса на взаимоотношения и вяра. Струват ми се много вътрешни и двата аспекта.

Случи се, че точно сега започнах да чета за тези аспекти и попаднах на много интересни неща.

Вие как сте почувствали подобни аспекти, ако сте ги имали, какво е било тяхното проявление в живота ви?

за тр Сатурн съвпад Нептун съм писала тук във форума няколко пъти - отрезнях относно едно някакво-никакво увлечение. При мен обаче и ЮЛв е с Нептун, и е в 5 дом, а Сатурн е У7.

За тр Нептун спрямо Сатурн трябва да се напъна ... :) много отдавна е било, а и скоро няма да е пак. 1995г е било :) - секстил откъм 7 дом - е нищо особено - витаех си в някакви облаци, без случки. Сатурн е в 9, преди МС. Но определено не ми беше комфортно - едно такова "никакво" :)
« Последна редакция: Ноември 23, 2015, 02:34:54 pm от Happy58 »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #362 -: Ноември 23, 2015, 02:23:59 pm »
Алена, тази опозиция е за 1-2 дни, при Венера по същия начин ... няма какво да ги мислиш ..

М, да, ама на един път са много неща - и това, и нептуновата квадратура - която иначе бавно ще ми навлиза в живота - няма да е изведнъж и с гръм и трясък, втвърдяването от Сатурн, опозиция на тр.Слънце и Венера към наталното Слънце ...

Мисля си, че тази квадратура - ще ми действа лека-полека и ще ми блърне разни конепции, а Сатурн ще се изтупа да сложи ред :)

Една от най-добрите ми приятелки е в адска депресия - погледнах сега, понеже е малко по-голяма от мен - точно нептуновият квадрат я разпъва  + тр. Марс върху нат. Плутон .... Хайде поне Марс да изприпка напред :) че да се охлаби примката :)
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #363 -: Ноември 23, 2015, 04:00:47 pm »
И сега за стационарен Нептун - най-накрая :). При мен той е У19,10 - от толкова време разни планове в работата не се получаваха - днес като че ли стана някакво "отпушване" - и двата проблема, които имах, май се разрешават :) - даже ще се наложи да пътувам доста далеч - от София до Кърджали :) - дали да го сметна по 9 дом  :57: :57:

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #364 -: Януари 07, 2016, 07:47:22 pm »
Транзитен Нептун тригон ИЦ? И тр. Нептун в 8дом? (У8 в 5 дом)
Да се разкарва от тоя 7 дом, че ми писна да търся принц на бял кон.  :043:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #365 -: Януари 07, 2016, 10:13:20 pm »
Транзитен Нептун тригон ИЦ? И тр. Нептун в 8дом? (У8 в 5 дом)
Да се разкарва от тоя 7 дом, че ми писна да търся принц на бял кон.  :043:

Ако транзита на Нептун през  7-ми те е разочаровал в/при търсенето на принца, сега в 8-ми може  пък да те очарова  с възмездие-теб да те потърси принц. Тр. Юпитер във 2-ри дом ли спря ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #366 -: Януари 08, 2016, 06:53:30 am »
Ако транзита на Нептун през  7-ми те е разочаровал в/при търсенето на принца, сега в 8-ми може  пък да те очарова  с възмездие-теб да те потърси принц. Тр. Юпитер във 2-ри дом ли спря ? :)

Да, но тр. Нептун е все още в 7 дом.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #367 -: Януари 08, 2016, 04:10:28 pm »
Транзитен Нептун тригон ИЦ? И тр. Нептун в 8дом? (У8 в 5 дом)
Да се разкарва от тоя 7 дом, че ми писна да търся принц на бял кон.  :043:
Би трябвало да си доволна от това, че при престоя му в 7д не си се подлъгала по някое магаре  :D

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #368 -: Януари 08, 2016, 04:27:24 pm »
Скоро тр.Сатурн беше в съвпад с нат.Нептун в 4 дом , а сега тр.Нептун от 7 дом прави секстил с нат.Сатурн в 9-ти.

Ако 4 дом е най-скритата част от нас, нашата душевност, то с началото на съвпада започнах да усещам отрезвяване по доста важни за мен теми. Като че се очертаха осезаеми граници там, където се лутах, дойде яснота, размиването започна да се изчиства и кристализира в по-ясни визии. Дадох си сметка за доста илюзии и за тяхната вреда върху живота ми. Придобих смелост на места, където се колебаех да действам.

Сега със секстила на тр.Нептун към нат.Сатурн предстои да ми се случи, вероятно, да загубя границите, с които съм живяла и съм свикнала, но в ракурса на взаимоотношения и вяра. Струват ми се много вътрешни и двата аспекта.

Случи се, че точно сега започнах да чета за тези аспекти и попаднах на много интересни неща.

Вие как сте почувствали подобни аспекти, ако сте ги имали, какво е било тяхното проявление в живота ви?
Същото натално положение имам и аз, със същите транзити. Ами-там където по нептуново съм се чувствала наранена в миналото, предадена, или жертвана, сега го видях като моя слабост и -грешка в растежа и разбирането на нещата. За вътрешният свят и 4 дом-много трудно и бавно се научих да си създавам хармония, без да разчитам на никого-нито разговори, нито приятели, нито споделяния. Откачено е, ама-един вид сам да си станеш родител-така го разбрах за себе си.
Събитийно-проблеми с дома, ремонт, наводнение, дребни роднински истории с неплатени данъци, които рефлектират като съсобственик, ще видим....баш по ретромерка дойде последното.

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #369 -: Февруари 11, 2016, 01:56:37 pm »
Транзитен Нептун в съвпад с десцедента и квадрат слънце при един доста добър познат. Започна преди почти година. Голямо лутане за тази година в отношения и планове в живота. Беше доста свободолюбив, не установяваше лесно връзки, но с изграден начин на живот.  При началото на аспектите му стана фикс идея за връзка от приказките, домашно огнище и т.н. Естествено веднага трудна връзка и градене на планове, които се сгромолясаха при преминаване на точен аспект, после ретро на Нептун, подновяване на плановете в друг вид, но със същия ентусиазъм. След преминаване на аспекта, отново провал. Два пъти досега смени работа и жилище, град, за връзките въобще не ми се коментира. Остава му още една година действие, хаоса е голям, да видим какво ще стане.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #370 -: Февруари 11, 2016, 02:04:12 pm »
А транзитният Сатурн в съвпад или в опозиция към Слънцето минава? Това проявление във връзките, в съчетание с тр. Нептун на ДС, сякаш повече ми прилича на опозиция.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #371 -: Февруари 11, 2016, 02:05:10 pm »
Транзитен Нептун в съвпад с десцедента и квадрат слънце при един доста добър познат. Започна преди почти година. Голямо лутане за тази година в отношения и планове в живота. Беше доста свободолюбив, не установяваше лесно връзки, но с изграден начин на живот.  При началото на аспектите му стана фикс идея за връзка от приказките, домашно огнище и т.н. Естествено веднага трудна връзка и градене на планове, които се сгромолясаха при преминаване на точен аспект, после ретро на Нептун, подновяване на плановете в друг вид, но със същия ентусиазъм. След преминаване на аспекта, отново провал. Два пъти досега смени работа и жилище, град, за връзките въобще не ми се коментира. Остава му още една година действие, хаоса е голям, да видим какво ще стане.

радикални решения при аспект от транзитен Нептун? - няма как да стане, освен ако не е в областта на Нептун.

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #372 -: Февруари 11, 2016, 02:15:50 pm »
Ами имаше доста илюзии  и големи очаквания по отношение на работата и връзките. Предполагам, че действат и други аспекти, но сигурно прогресии, защото сериозни транзити от тежки планети няма, освен съвпад на транзитен Плутон с натален Нептун. Той е с подвижни лични планети. Не знам, не съм още добра в астрологията, но определено има доста илюзии в сравнение с преди. Нептун му управлява 7ми дом.
« Последна редакция: Февруари 11, 2016, 02:19:23 pm от bast »

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #373 -: Февруари 11, 2016, 02:21:35 pm »
Ами имаше доста илюзии  и големи очаквания по отношение на работата и връзките. Предполагам, че действат и други аспекти, но сигурно прогресии, защото сериозни транзити от тежки планети няма, освен съвпад на транзитен Плутон с натален Нептун. Той е с подвижни лични планети. Не знам, не съм още добра в астрологията, но определено има доста илюзии в сравнение с преди. Нептун му управлява 7ми дом.

Аха, Нептун У7 - горкия :) - а наталния Нептун  в 5/6 дом ли е?

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #374 -: Февруари 11, 2016, 02:24:34 pm »
В 5ти в съвпад с Уран и опозиция Юпитер  :57: