Автор Тема: Транзити на Нептун  (Прочетена 116430 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #435 -: Юли 31, 2016, 11:20:14 am »
Как да го "омилостивя" тоз тр. Нептун в 7дом? Ще откача съвсем скоро.  :lol_hitting:
ставаме две  :08:

с молитва и здрав разум  ;)две в едно
за всичко неуловимо,невидимо,непознато,тайствено което те залива и размива,има второ лице ,което да разпознаеш със шесто чувство
винаги ,когато попаднеш в ситуация, създаваща у теб усещането за загуба,отчаяние,безнадежност и обърканост, спасението е интуицията
здравия разум при всяка нерешителност-с твърд подход,отказ,казваш директно- не,не желая да живея в утопия,илюзии и фантазии на всички опити нептунови да си жертваш сигурността
ако се изгубиш ще разбереш жертвите по нептун,започва обещаващо,но води до зависимост,безследно изчезнал,безславно завърнал се,ако късмета е с теб
всичко не-определено свършва с пропиляно - антидот -определяй с  реални граници,време ,живееш тук и сега,не вчера/съжаление/ или утре /мечти,фантазии/-всичките" ако бях "и "ще свърша"- нулево доверие и толеранс,
изпаднеш ли в безвремие- с конкретика,в безтегловност- с приземяване :)
нептун е като вирус ,не го виждаш,но  те разболява и ако си със слаба имунна защита,бавно те убива,но ако се пребориш с вируса ставаш резистентен
е има и хубави загуби, по нептун-сатурн/страхове /предвид мундо карето помежду им

разумна доза мнителност/плутон,изпълнителя на сатурновите присъди/ те спасява от жертвите /по нептун/
един от капаните на нептун е да гледаш и да не виждаш очевидното,затова изпитани във времето и доказали се с обективността си -съветници,чужда гледна точка към ситуацията,без да изпадаш под нечие влияние разбира се ,границата е тънка права линия,но ако я попрекъснеш може и да го докараш до окръжност,въртиш се в кръг ,без изход
размиване, хаос и неяснота, поддаване на чуждо влияние, изпадане в зависимост, загуба на посока,криване от пътя и излизане от реалността , все фрагменти ,които зануляват
« Последна редакция: Юли 31, 2016, 11:53:24 am от strelicka »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #436 -: Юли 31, 2016, 12:12:00 pm »
Трудно ми е да преценя как ми действат тези транзити но са ми дългосрочни.

Затова са дългосрочни, евентуално да схванем във времето, какви промени ни носят. Аз също не мога да преценя как(ще) ми действат, затова се оставям понякога аз самата да не  действам, а при (транзитите на) Нептун, няма нищо по-добро от една  краткосрочно-благодатна инертност.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #437 -: Юли 31, 2016, 12:24:42 pm »
Там, където е Нептун, се изисква много от нас самите, а транзитиращ през 7-ми дом отразява изискванията на кого : на другия към нас или на нашите към другия - в това се крие илюзията за жертвите, които правим в партньорството( в частност) при такива обстоятелства ?!/  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #438 -: Юли 31, 2016, 12:55:15 pm »
липсата на конкретика  е банановата кора,като не знаеш какво искаш,как ще изискваш и това води до безплодни напъни да задоволиш,незадоволими претенции
 изгубен в лабиринта на илюзии,че постигаш непостижимото ;)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #439 -: Юли 31, 2016, 02:16:19 pm »
Конкретика, цел, посока са нужни за изявени огнени, сатурново-меркуриеви темпераменти и превтасал акцент на  Дева, затова същите така разочароващо и гневно реагират на Нептун. Без илюзии и банани няма " общи пижами".  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #440 -: Юли 31, 2016, 05:22:09 pm »
Конкретика, цел, посока са нужни за изявени огнени, сатурново-меркуриеви темпераменти и превтасал акцент на  Дева, затова същите така разочароващо и гневно реагират на Нептун. Без илюзии и банани няма " общи пижами".  ;)

достатъчно ми е да погледна- подуша някой бездомник,наркоман,алкохолик с тежък махмурлук,лежащ в собствено повръщано,да не говорим за затвори и психиатрии,всичките ги обеденява без цел и посока и да съм благодарна на превтасалата дева с огнено-сатурново-меркуриевите акценти,че съм  нормален човек
разочарованието е следствие от нереални фантазии и очаквания,като нямаш такива,всичко което получиш ти е достатъчно да си щастлив ,а гневът няма място при щастието
огнените +пълен 1 дом -агират,не реагират

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #441 -: Юли 31, 2016, 05:32:36 pm »
Завръщането в реалността може да бъде много болезнено, особено ако човек си е надценил възможностите, затова някои предпочитат никога да не се връщат там. И същевременно да дават акъли на други що е то реалност и каква да бъде.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #442 -: Юли 31, 2016, 05:45:03 pm »
Стреличка, не знам защо реши да се припознаеш в споделеното от мен. Аз не го казах в посока да оневинявам или критикувам нечии астрологични характеристики, дадох и друга гледна точка. На мен също не ми импонира лутането без посока и цел у  хората, търсене на причини и вина у другите и как света им е  виновен за това, че не са разбрани, невидяни и неоценени, и затова били зависими от еди - какво си. И това е така защото аз също отразявам силно огнения принцип, контрола/задръжките по Сатурн, но и темперамента на знака  Риби-и няма нищо лошо в това, човек да си позволи да се изгуби в нечии очи, да се подхлъзне по  нечия харизма, да изрече лъжа, за да запази една връзка. Нептун не е само банани и пълни дамаджани -това казах.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #443 -: Юли 31, 2016, 05:53:22 pm »
Би било интересно да се види как се отработват нептунови транзити към важни радикални точки при човек, който се занимава с музикално или художествено творчество. В моето обкръжение липсват хора с такива таланти, а и като цяло с някаква по-специална дарба. А и нептунови транзити рядко се случват изолирано, обикновено влиянието им се смесва с други, които са заредени с по-плътна вибрация и затова са по-видими, по-силно се усещат и носят съответните резултати.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #444 -: Юли 31, 2016, 06:01:56 pm »
м-да, опознавам се овреме,за да не се припознавам

виж бих се изгубила в музиката, фотографията, кино,телевизия, творенето на красота, рисуването, поезията с удоволствие :72:

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #445 -: Юли 31, 2016, 06:08:22 pm »
Великите мореплаватели дали са си слагали разумни граници ?

качи хороскоп на някой велик мореплавател

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #446 -: Юли 31, 2016, 06:08:52 pm »
Ето 2 карти на хора занимаващи се с изкуство и реагирали на транзитите на Нептун по различен начин. Искате първо да коментираме как са реагирали или да споделя за събитията и тогава да се тълкува ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #447 -: Август 01, 2016, 04:35:39 pm »
В първата карта, докато Нептун е транзитирал в 5д и е правил секстил с Венера У1, би трябвало натива да е имал плодотворен период в творческо отношение.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #448 -: Август 01, 2016, 05:04:04 pm »
Да, така е, Акрукс, това е времето, през което един творчески проект изстрелва натива в медийното пространство. Но, откакто Нептун е в 6-ти дом има интересни прояви. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #449 -: Август 01, 2016, 05:22:07 pm »
Да не почна да се друса. Или се пристрасти към антидепресанти. Или го обхвана хипохондрия  ;D
De omnibus dubitandum est