Автор Тема: Транзити на Нептун  (Прочетена 116556 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #165 -: Април 06, 2014, 07:56:15 pm »
Напоследък, откакто Нептун е в точен съвпад с нат. Марс, започвам все по-често да усещам как излизам от тялото, обикновено се случва след лягане, преди да съм заспала. Днес, докато бях на козметик, усещането беше особено силно и продължително, чак се изплаших, още малко и щях да левитирам. Споделих с козметичката и тя ми отвърна, че напоследък, когато започва да ми прави масаж, в ръцете й сякаш нахлува много успокояваща енергия (при все това, че съм голям нервак и ми е трудно да се отпусна), която й действа приспиващо.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #166 -: Април 06, 2014, 07:58:48 pm »
Lilla,ако не се бъркам,имаше и тр.Нептун тригон Луна?Как ти се отразява?Кои са засегнатите домове?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #167 -: Април 06, 2014, 08:04:31 pm »
Lilla,ако не се бъркам,имаше и тр.Нептун тригон Луна?Как ти се отразява?Кои са засегнатите домове?

Тригонът с Луната се разпадна, тя е в 8 дом. Сега е в съвпад с Марс около ИЦ. Сънища, сънища... сънища цветни, продължителни, от които не искаш да се събуждаш...

Но в момента при мен ситуацията е доста интересна - двата ъгъла са активирани от две противоположни като принцип планети - Сатурн в съвпад с АС и Нептун в съвпад с ИЦ.

« Последна редакция: Април 06, 2014, 08:08:48 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #168 -: Април 06, 2014, 09:11:34 pm »
Лили,предизвикай себе си на дуел ,може и сънувайки,щом сега са на дневен ред при теб и така няма да проецираш собствената си самокритичност към другите ,нито да отразяваш техните емоции,проблеми и т.н.
В момента динамиката е върху Марс/Луна при теб от тези транзити. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #169 -: Април 06, 2014, 09:29:00 pm »
Просто не обичам половинчати неща и некадърно свършена работа, през пръсти, симулиране на ангажираност също. Не е от транзитите, винаги съм била такава, това е моя отличителна черта.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #170 -: Април 06, 2014, 09:37:06 pm »
Аз не съм коментирала ,в коя сфера е насочена тази проява ,това ти си преценяш-просто "събрах 2+2 ". :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #171 -: Април 06, 2014, 09:48:11 pm »
Нептун не се ли свързваше и с почивките, туризма? Мисля да сменя професионалното наравление и вероятно транзитът е подходящ, ако енергията му се използва конструктивно в съответната сфера.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #172 -: Април 06, 2014, 10:30:25 pm »
Нептун не се ли свързваше и с почивките, туризма? Мисля да сменя професионалното наравление и вероятно транзитът е подходящ, ако енергията му се използва конструктивно в съответната сфера.

УК4 в момента е съвпад със същия връх и то кардинален,ако по натал има връзка под някаква форма със сигнификаторите на работа при теб-защо не ,възползвай се от тази тенденция,просто наблюдавай кога Меркурий/Сатурн и Марс/Уран са в "изгодни " позиции за вземане на това решение. :)
Обаче според мен ,тук ще има някаква неяснота по отношение на 10 дом ,авторитет,ангажимент и приключване .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #173 -: Април 06, 2014, 10:32:08 pm »
Да, по натал има връзка - диспозитор на у10 в нептунов знак, у10 в тригон с Нептун (и Сатурн).
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #174 -: Май 11, 2014, 06:37:30 pm »
Желание за бягство, известен непукизъм заради-"не съм тук, не ме занимавай", проблемите със безсънието спряха, но и някак метаболизмът е бавен, всичко ми върви като на забавен каданс. Все едно-време няма.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #175 -: Май 11, 2014, 07:33:14 pm »
Желание за бягство, известен непукизъм заради-"не съм тук, не ме занимавай", проблемите със безсънието спряха, но и някак метаболизмът е бавен, всичко ми върви като на забавен каданс. Все едно-време няма.

Енигма,използвай периода на "времето е спряло" за да се порадваш на "Градините на Семирамида". ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #176 -: Май 11, 2014, 07:33:50 pm »
А ти изглеждаш нептуново-оцветена натално, не ти ли е добре.
Аз обичам 12 дом, там е творческо, релаксивно. Само че закъснявам с времето, а мразя това, години работих по него. Дори се успах за работа. Най-ми харесва чувството да си невидим, като няма време за бягство сам някъде.
Друго, не съм заземена, чувството за люлеене е постоянно и това си е дискомфорт.
« Последна редакция: Май 11, 2014, 07:42:56 pm от enigma »

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #177 -: Май 11, 2014, 07:41:28 pm »
Напоследък, откакто Нептун е в точен съвпад с нат. Марс, започвам все по-често да усещам как излизам от тялото, обикновено се случва след лягане, преди да съм заспала. Днес, докато бях на козметик, усещането беше особено силно и продължително, чак се изплаших, още малко и щях да левитирам. Споделих с козметичката и тя ми отвърна, че напоследък, когато започва да ми прави масаж, в ръцете й сякаш нахлува много успокояваща енергия (при все това, че съм голям нервак и ми е трудно да се отпусна), която й действа приспиващо.
А творчески залитания? Все пак, Марс ти е диспозитор на дружинката в 5 дом (доколкото помня).

п.п.Как е романтичният ти живот? :)
« Последна редакция: Май 11, 2014, 07:52:17 pm от Uran »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #178 -: Май 11, 2014, 07:59:21 pm »
А творчески залитания? Все пак, Марс ти е диспозитор на дружинката в 5 дом (доколкото помня).

п.п.Как е романтичният ти живот? :)

Точно там не се случва нищо, пълен застой - и в двете сфери.

С транзитен Сатурн в точен съвпад с АС нема лабаво, компенсирам липсата на романтични емоции със свръхнатоварване, докато мога да поема... Но в интерес на истината работата не ми носи удовлетворение, просто потъваш в нея и не мислиш за другите неща.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #179 -: Май 12, 2014, 07:21:42 pm »
Нептун ми се разкара от Слънцето и сега постфактум жъна реколтата от транзита. Каквото се случваше, беше на транзита. Но тогава колкото и да се мъчех да си изясня нещо, беше мъгла и неяснота и (добре че) нептунова анестезия. Последното ме съхрани физически и психически. Сега кратуната и сърцето ми се проясняват и богат урожай имам. Обаче трябва да минат поне 2-3 градуса след последния точен съвпад.