Автор Тема: Транзити на Нептун  (Прочетена 116502 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #225 -: Юни 19, 2014, 11:39:23 am »

П.П Може ли да пробваме ректификация ?
може, но за по-прецизна следвай и други методи, например сабиански символ на АСЦ, куспиди на прогресивната карта, които в около нулев градус показват съществена промяна по дома, който управляват, например прогресивен ИЦ в 29- 1 гр промяна на дома, място на живеене

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #226 -: Юни 19, 2014, 11:45:58 am »
може, но за по-прецизна следвай и други методи, например сабиански символ на АСЦ, куспиди на прогресивната карта, които в около нулев градус показват съществена промяна по дома, който управляват, например прогресивен ИЦ в 29- 1 гр промяна на дома, място на живеене

ето моето проявление на това положение - баба ми почина и майка ми веднага дойде да живее с мен на нейното място. Мен ме е отгледала баба ми. Един вид, смених майката.

оопс, това не е по темата, но ... все пак - ОВ. И така, благодарение на акрукс, си ректифицирах картата.

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #227 -: Юни 19, 2014, 01:57:55 pm »
може, но за по-прецизна следвай и други методи, например сабиански символ на АСЦ, куспиди на прогресивната карта, които в около нулев градус показват съществена промяна по дома, който управляват, например прогресивен ИЦ в 29- 1 гр промяна на дома, място на живеене
Сабиански символи -как да ползвам тук? Знам си символа само на градуса на прогр.Новолуние в Близнаци.
 Papy пробва-мисля,че успя .Съгл.подчертаното в червено ,мога да го изместя с 4-5 мин напред.
Но ми се променя Асц с новия час.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #228 -: Юни 19, 2014, 02:21:03 pm »
Сабиански символи -как да ползвам тук? Знам си символа само на градуса на прогр.Новолуние в Близнаци.

Сабиански символи за АСЦ на натала, а не за прогресия
това е когато се знае приблизителен час на раждане, за да се доуточнят минутите- четеш си за всеки градус на знака тълкуването и преценяваш кое те описва най-добре

3apa

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 99
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #229 -: Юни 21, 2014, 01:41:26 pm »
Привет! Радвам се да видя отново познати!
Да споделя затр. Нептун съвпад Венера. Някой беше писал напред в темата, че докарва в живота ти алкохолици. 100% подкрепям. Точно алкохолици - и мъже, и жени, докара при мен. Та дори и аз пих на горе-долу точният съвпад. По принцип не пия. Сега, с ретроградието си, се отдалечава от Венерата ми и пак нямам желание за пиене. От както е в аспект с рибешката ми Венера, засилва количеството на нещатсници в живота ми. За съжаление аспекта ще ме тресе до 2018 :(

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #230 -: Юни 21, 2014, 01:45:33 pm »
Само в началото е силен, ще се оправят нещата

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #231 -: Юни 21, 2014, 01:46:09 pm »
А при мен, откакто прави съвпад с Марс и Имум Цели (с доминантно влияние в хороскопа), изчезна желанието за алкохол, дори бирата отказах - най-много по една малка кутийка на седмица, за отпускане след силно претоварване.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #232 -: Юни 21, 2014, 01:52:48 pm »
Бяло вино не е ли по-добре за отпускане?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #233 -: Юни 21, 2014, 02:33:17 pm »
Бяло вино не е ли по-добре за отпускане?

От виното, бяло и червено, получавам киселини. А и вино се пие в приятна компания, за разлика от бирения алкохолизъм.  ;D :29:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #234 -: Юни 21, 2014, 02:41:26 pm »
Аз не съм сама,винаги съм цяла компания,минимум Нептун присъства на тайните ми наздравици.Слънце в Риби. :012: :012:

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #235 -: Юни 21, 2014, 08:50:18 pm »
А при мен, откакто прави съвпад с Марс и Имум Цели (с доминантно влияние в хороскопа), изчезна желанието за алкохол, дори бирата отказах - най-много по една малка кутийка на седмица, за отпускане след силно претоварване.

Лили този съвпад на тр.Нептун с нат. Марс дали не е причината, за търпимостта и пасивността ти към нещата, които не ти харесват, вместо да предприемаш нещо да ги промениш. Като се отдалечи достатъчно, май ще проявиш Овена в теб :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #236 -: Юни 21, 2014, 09:08:35 pm »
Лили този съвпад на тр.Нептун с нат. Марс дали не е причината, за търпимостта и пасивността ти към нещата, които не ти харесват, вместо да предприемаш нещо да ги промениш.

По-скоро бях такава преди, но през последните няколко години взех много да ритам срещу ръжена и спечелих доста антипатии. Не че не съм привличала антипатии, когато бях бяла и добра. А сега поне вече има защо и няма да се чудя на човешките реакции.  ;D

Виж, човешката глупост, мързел и тарикатлък няма как да променя.  :)
« Последна редакция: Юни 21, 2014, 09:10:10 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #237 -: Юни 21, 2014, 10:37:17 pm »
Аз не съм сама,винаги съм цяла компания,минимум Нептун присъства на тайните ми наздравици.Слънце в Риби. :012: :012:

Ха,ха... :08:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

3apa

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 99
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #238 -: Юни 22, 2014, 01:30:54 pm »
Това е някакво плоско астро клише по обща линия. Зависи от наталната Венера, а твоята е от меките Марии. Транзитът вероятно ще те провокира да се срещнеш с тайните и скритите желания на една дванадесетодна мунданно Венера, с цел да проявиш разбиране към слабостите на хората.

Да, много е смотана тая Венера. Хич не се погажда с овнешката ми природа, а Нептун покрай нея, я прави още по-ревлива. Разбиране няма да проявя никога към слабостите на хората.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #239 -: Декември 22, 2014, 10:48:47 pm »
Преди 2 нощи като заспивах ме удари една много ярка идея по главата и като се размислих по детайлите мина половината нощ. ;)
Имам много(точни) транзити,но тази идея свързвам конкретно с Нептун(У9),който в момента транзитира куспидата на собствения си дом.Натално ми е в 5Д. Темата на идеята е 5Д и Риби.Няма да крия,че ме гони стремеж към разрастване и мащабност на "проекта" по 9Д.
Никак не обичам нептуновите изпълнения,дори най-злобно ги избягвах много години.Но сега смятам как процентът на успеваемост и полза(за мен)да е най-висок и задоволителен.За сега ползата я изчислявам на около 50%,а това ми е много малко.Преди успявах да я докарам до срамно висок процент.Нептун ме мъчи от 2 години особено усилено,но аз се инатях.  ;) Сега имам чувството,че ще се пръсна,ако не го направя-дано да е временно и да отшуми. 
П.п:
Интересен факт е,че когато се дистанцирах от Нептуновите дела той е влязъл в 8Д,а сега излиза от там-11години е бил "замразен".
 
« Последна редакция: Декември 22, 2014, 11:11:27 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030: