Автор Тема: Транзити на Нептун  (Прочетена 116383 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #285 -: Февруари 16, 2015, 09:03:28 pm »
Нептун в аспект към светилата - това е напълно да загубиш себе си. Не знам с какъв орбис действа. Може би продължава още поне 3-4 градуса след точния аспект. После се осъзнаваш и е все едно поне година си бил упоен.
Бих му дала дори и 7 градуса орбис. Но при разходящ, а не при сходящ аспект.

Мисля, че трябва да се отчете положението му в натала - сега прегледах как е било при мен - ами което и да гледам (Слънце или Луна), все си е чуждоземска любов - Нептун е в 5 дом и е У9 и У10. Но пък не мога да направя разликата при различните връзки - в смисъл, какво е било при аспект със Слънцето и какво при Луната.
2012 съм имала куинконс към Слънцето - тогава имаше промяна в работата. По това време бях наистина много отнесена, но по това време Уран вече е стъпнал в 10 дом и всъщност отнесеността беше, че исках нещо ново, но не знаех какво :)

Strelec

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 241
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #286 -: Април 17, 2015, 10:39:53 am »
Някой има ли наблюдения как се отразява аспекта Нептун квадрат Уран?

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #287 -: Април 17, 2015, 10:48:37 am »
Ако Уран не е У на асц или МЦ, или не стои на ъгъл - никак.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Strelec

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 241
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #288 -: Април 17, 2015, 11:09:46 am »
Ако Уран не е У на асц или МЦ, или не стои на ъгъл - никак.
The_One Благодаря У на асц ми е Плутон а У на МЦ ми е слънцето, дано си права ,че нещо съм се шашнала с този квадрат като го видях

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #289 -: Април 17, 2015, 01:25:15 pm »
Някой има ли наблюдения как се отразява аспекта Нептун квадрат Уран?
това са външни планети, аспектът се отнася за голяма група хора, родени през 80-те, които са с Уран в стрелец
при теб Уран е У4 във 2д, а Нептун е У5- може би детето ти ще отсъства от дома ви, ще харчиш пари за него във връзка с неговото личностно развитие, нали спомена, че се занимава с худ. гимнастика, като си помисля едно трико колко струва, а и тренировките са платени, но изкуството и спорта изискват жертви... :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12556
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #290 -: Април 17, 2015, 01:35:13 pm »
Някой има ли наблюдения как се отразява аспекта Нептун квадрат Уран?

Отговорът се крие във въпроса ти- отразява, в случая природата на Уран, но в стила и методите на Нептун. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Strelec

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 241
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #291 -: Април 17, 2015, 01:56:22 pm »
това са външни планети, аспектът се отнася за голяма група хора, родени през 80-те, които са с Уран в стрелец
при теб Уран е У4 във 2д, а Нептун е У5- може би детето ти ще отсъства от дома ви, ще харчиш пари за него във връзка с неговото личностно развитие, нали спомена, че се занимава с худ. гимнастика, като си помисля едно трико колко струва, а и тренировките са платени, но изкуството и спорта изискват жертви... :)
Очертава се да отсъства от вкъщи- екскурзии , село, след това заминава на лагер (което ми е много притеснено ,тъй като за първи път ще е пускам сама и то на лагер) с дечицата от худ. гимнастика и наистина огромна част от финансите са насочени към нея.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12556
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #292 -: Април 17, 2015, 11:06:25 pm »
Добре - ще попитам, за да мирясам. Понеже в момента Нептун ми квадратира Луна и нищо не 'усещам'... Може ли този сладур да донесе болести, трудни за диагностициране(питам този безумен въпрос, защото някъде съм чувала подобно нещо). В картата Нептун е У11 на К9, Луната е в 1-ви, У3. Не мисля, че има за какво да се тревожа, но нали съм си паника  :57: Хич не мога да му хвана спатиите :(

Цитат
(питам този безумен въпрос

Въпроса ти е много умен даже, защото Луната ти е у3 и е поставена в 1-ви :" Грижейки се за мислите си, същите ще се погрижат за физическото ми здраве/състояние." Луна в Близнаци има нужда да се безпокои периодично по здравните въпроси, ако щеш чисто информативно, а сега Нептун малко ще й зацапа антенките ловещи същата информация.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12556
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #293 -: Април 17, 2015, 11:23:53 pm »
Да, Пърпъл, но нали ти конкретизира в посока здраве.  Меркурий/Сатурн в периода ще ти поддържат "правата" диагностика. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #294 -: Април 18, 2015, 01:01:28 am »
Добре - ще попитам, за да мирясам. Понеже в момента Нептун ми квадратира Луна и нищо не 'усещам'... Може ли този сладур да донесе болести, трудни за диагностициране(питам този безумен въпрос, защото някъде съм чувала подобно нещо). В картата Нептун е У11 на К9, Луната е в 1-ви, У3. Не мисля, че има за какво да се тревожа, но нали съм си паника  :57: Хич не мога да му хвана спатиите :(
Нептун щом е У11, значи транзитира сега в 10-ти или 11-ти дом, ако квадратира У3 откъм 10д може да си въвлечена в професионални интриги от страна на жени- У3 е Луната, може самата ти да имаш нереалистичен подход към професионалните си ангажименти и към успеха изобщо.
Ако квадратът е откъм 11д- заблуда от страна на приятели, група, колектив, може да общуваш с невротични хора, които да ти оказват лошо въздействие.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #295 -: Юни 27, 2015, 06:25:36 pm »
От 2 седмици спя доста и то здраво. Разглеждам картата, но освен куинконса на Нептун с Меркурий, друго не виждам ... Меркурий е в 4 и е У4 и У12. Правилна ли ми е преценката? Интересно, че това започна при стационарното положение на Нептун.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12556
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #296 -: Юни 28, 2015, 02:26:57 am »
Happy, а иначе как е бил сънят ти преди тези 2 седмици ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #297 -: Юни 28, 2015, 10:34:13 am »
Моя Нептун кръжи точно над Д5 ретрограден и прави тригон с наталната ми Венера и с АС. Ту се връща в Д4, ту продължава в Д5. От цялата работа почнахме да се сваляме с един колега, който преди за мен беше най-грозния мъж на света. Сега пак го виждам грозен обаче ми е мноооого възбуждащ и го желая. Лошото е, че това влияние няма да мине скоро. Не го харесвам но го желая. Такова нещо до сега не ми се беше случвало...  :91:

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #298 -: Юни 28, 2015, 03:55:50 pm »
Happy, а иначе как е бил сънят ти преди тези 2 седмици ?  :)

накъсан, неспокоен, и идваше трудно

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12556
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #299 -: Юни 28, 2015, 05:47:40 pm »
Happy, значи Нептун не е "виновникът" . :)
Транзитите показват какво и къде трябва да побутнем, разчистим, пооправим в картата ни за да -спим спокойно, да се храним редовно и здравословно, да се срещаме с любими хора и т.н., по начин отразяващ спецификата на същите. В случая, ти си припознала спокойния сън с природата на Нептун и си я въвела в ежедневието си и ако чрез Нептун ще се разбереш защо сънят ти по принцип е накъсан, идващ трудно е чудесно. Успех.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“