Автор Тема: Транзити на Нептун  (Прочетена 116315 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #345 -: Юли 29, 2015, 08:44:55 am »
Happy58, Можеш ли да споделиш Б.Брейди какво пише конкретно за тези транзити в книгата си ?  :)


Санти, ти си правиш майтап с мен :) ... а и май не си прочел най-важното - това ще се случва след 2 години ... дотогава "я камилата, я камиларя" :)

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #346 -: Юли 29, 2015, 10:21:14 am »
Санти, ти си правиш майтап с мен :) ... а и май не си прочел най-важното - това ще се случва след 2 години ... дотогава "я камилата, я камиларя" :)

Happy, кое ? След 2 год ?

Транзитът при мен е активен сега, /имам действаща дир. Венера-Нептун/, до няколко месеца ще се включат последователно тр. Марс, Юпитер и Сатурн към картинката.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #347 -: Юли 29, 2015, 10:28:32 am »
Happy, кое ? След 2 год ?

Транзитът при мен е активен сега, /имам действаща дир. Венера-Нептун/, до няколко месеца ще се включат последователно тр. Марс, Юпитер и Сатурн към картинката.

чакай, да не би да съм те объркала с някой, извинявай, сега ще прегледам назад пак.  :57:

може ли да пуснеш и картата - с дирекциите

да, сори - объркала съм те с Грег, извинявай
« Последна редакция: Юли 29, 2015, 10:30:05 am от Happy58 »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #348 -: Юли 29, 2015, 12:43:01 pm »
До скоро не обръщах внимание, че тр. Нептун е заформил квадратура с Венерата ми, но скоро тр. Юпитер ще влезне в 7 дом и ще заформи също квадратура с нат. Венера. Двете транзитни планети са по остта 1-7 дом, Венера е 3 дом.  По някое време и тр. Сатурн ще се присъедини с опозиция към нат. Венера от 9 дом.
Отчайващо изглежда картинката 
Е, щом досега не си усетил квадратурата на тр Нептун с Венера, значи не е чак толкова отчайващо. За този аспект в общи линии пише следното:  Заблуди и обърканост в брачните и любовни отношения. Емоционална свръхчувствителност, нереалистични очаквания. Тайни любовни връзки, неморални прояви. Нереалистични планове за бързо забогатяване. Финансови загуби. Емоционална, финансова и любовна заблуда.
За квдрат на Юпитер с Венера:
Юпитер в квадрат и опозиция с Венера. Ако в рождения хороскоп тези две планети са в дисхармонични аспекти, това ще говори за вродено лекомислено поведение. Когато това се усили чрез транзит човек се стреми към лесни и бързи пари. В резултат на това може лесно да бъде измамен, а при определени обстоятелства може да се стигне и до криминални действия. При такъв транзит може да се прояви склонност към нечестни постъпки, може да се прекрачи границата на разумното, да не се съобразява с морал и етика. В любовта и брака са възможни изневери, нечестност и разговори за развод. В работата и деловите контакти отсъства сериозно отношения. Мислите и енергията са отправени в посока удоволствия, хоби, харчене на пари. ревност или завист могат да създадат чувство за вътрешна неудовлетвореност. Работите свързани с бизнес и делови отношения не вървят. Правят се големи разходи. Съдебните процеси не протичат с полза за родения. Случват се материални и финансови загуби. При развод са възможни спорове за пари и имущество. Лесно може да се избегне негативното действие на този транзит, ако в момента има помощ от Сатурн, Меркурий и в тези случаи човек става по разумен и дисциплиниран.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #349 -: Юли 29, 2015, 01:25:48 pm »
Предлагам да не се вторачваме толкова в нептун, ако изобщо може да се каже, че транзитите на плутон или уран правят нещо, то тези на нептун и да правят, никой не го знае :)
Та за риби да търсим юпитер

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #350 -: Юли 29, 2015, 02:01:09 pm »
Предлагам да не се вторачваме толкова в нептун, ако изобщо може да се каже, че транзитите на плутон или уран правят нещо, то тези на нептун и да правят, никой не го знае :)
Та за риби да търсим юпитер
Аха, не павил нищо Нептун, само докато мина през моя 5д колко пъти налапах въдицата..., на няколко пъти ме прободе с вилицата, чак като кацна на Сатъра ми се кротнах  :012:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #351 -: Юли 29, 2015, 02:35:55 pm »
Аха, не павил нищо Нептун, само докато мина през моя 5д колко пъти налапах въдицата..., на няколко пъти ме прободе с вилицата, чак като кацна на Сатъра ми се кротнах  :012:

Да де, само че сатурн, който е у5 по това време се е въртял около десц по дирекция, и после в седми, така че е нормално партньорства от всякакъв тип да са били важни, и особено любовни, пък през част от времето даже и пр луна е била там
« Последна редакция: Юли 30, 2015, 12:25:34 am от Papy »

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #352 -: Юли 29, 2015, 11:15:38 pm »
Аз имам чудни спомени от Нептун на Асц, опозиция Луна.  :012: Юпитер е бил в Близнаци, в 4 дом, хармонични аспекти към светилата. Голяма поезия ме беше налегнала. И не само. Опияняването беше по всякакъв начин. Все с цветовете на Нептун. Много силен момент в живота ми. Ще ми държи влага дълго. По една плоскост се бях спуснала, която не води до хубавини. И беше дълго.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #353 -: Октомври 01, 2015, 11:44:22 pm »
Въвъ форума преди време четох за кофти момента Нептун да ти минава през Асцендента - дали беше в тази тема или е било засегнато в друга не помня, но тази пак ще я започна от начало :)

Днес се зачетох в една книжка за Нептун - при мен е У1, заедно с Юпитер и Марс. Радикално е в Стрелец, в 9 дом, мисля, че това дава отговор на стремежа ми към идеализъм. Прави огнен тригон  Юпитер от 1 дом и Овен и с Луната в 6 дом в Лъв.

Предстои да квадратира радикалния Нептун и после да мине през АС :) Е, не съвсем утре, годинки има, но го мисля. Четох от споделен опит, че се губи усещане за реалност, губи се почва .... Аз все се надявам да мине през АС само с добрата си страна. Много ми харесаха няколко странички за Нептун от една любима книга и ги споделям с Вас. Разбира се - за напредналите ще е скучно да ги четат, а тук са малко начинаещите, като мен, но все пак - вярвам, че на някого ще му е интересно :) този автор много ми допада. Особено ме впечатли паралела между Марс и Венера, но да не излизам от темата :)

Ето откъсчето: Нептун
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #354 -: Ноември 21, 2015, 05:11:22 pm »
Скоро тр.Сатурн беше в съвпад с нат.Нептун в 4 дом , а сега тр.Нептун от 7 дом прави секстил с нат.Сатурн в 9-ти.

Ако 4 дом е най-скритата част от нас, нашата душевност, то с началото на съвпада започнах да усещам отрезвяване по доста важни за мен теми. Като че се очертаха осезаеми граници там, където се лутах, дойде яснота, размиването започна да се изчиства и кристализира в по-ясни визии. Дадох си сметка за доста илюзии и за тяхната вреда върху живота ми. Придобих смелост на места, където се колебаех да действам.

Сега със секстила на тр.Нептун към нат.Сатурн предстои да ми се случи, вероятно, да загубя границите, с които съм живяла и съм свикнала, но в ракурса на взаимоотношения и вяра. Струват ми се много вътрешни и двата аспекта.

Случи се, че точно сега започнах да чета за тези аспекти и попаднах на много интересни неща.

Вие как сте почувствали подобни аспекти, ако сте ги имали, какво е било тяхното проявление в живота ви?

Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #355 -: Ноември 21, 2015, 11:30:11 pm »
При мен в края на годината предстои тр. Сатурн да съвпадне с нат. Нептун в 9 дом при мен е У1 и в тригон с Луната У5 в 6 дом и Юпитер - У1, У9 и У10 - та мисля, че ще ми активира тригона.

До скоро се бунтувах срещу разни служебни неща. Ужасно ме дразниха и тормозеха ежедневно. В последната седмица си направих разни равносметки, фокусирах се над хубавото и мирясах вътрешно. Буквално ми олекна, все едно свалих от гърба раница с камъни. едно ми е леко и спокойно. Мисля, че тригона се активира и Сатурн въвежда ред :)

По-страшно ми се вижда през Юни догодина, когато тр.Сатурн ще квадратира тр. Нептун, но ще бъде и в съвпад с нат. Нептун .... т.е. Нептунова квадратира + Сатурн. Дали не бяха тогава ретро и двамата. Напрягащи аспекти имам ...но - каквото ще става - да става :)
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #356 -: Ноември 22, 2015, 08:40:43 am »


По-страшно ми се вижда през Юни догодина, когато тр.Сатурн ще квадратира тр. Нептун, но ще бъде и в съвпад с нат. Нептун .... т.е. Нептунова квадратира + Сатурн. Дали не бяха тогава ретро и двамата. Напрягащи аспекти имам ...но - каквото ще става - да става :)

Тогава и юпитер е в кюпа, става транзитен тао квадрат. :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #357 -: Ноември 22, 2015, 12:57:05 pm »
Да :) и не стига, че е в кюпа, ами и в съвпад със СЛВ и точно на ДС :)

Притеснява ме опозицията на слънцата, че и с Венера :(
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #358 -: Ноември 23, 2015, 02:10:58 pm »


Ето откъсчето: Нептун

Алена, може ли да качиш цялата книжка в раздела за книгите - спомням си наскоро някой търсеше нещо от нея и аз сканирах някакви откъси - но тук явно вече е готова ...

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #359 -: Ноември 23, 2015, 02:17:05 pm »
Не съм я сканирала цялата. А и няма да имам време да го направя :) Само това и мисля за Венера и Марс бях вадила :)
Над силата е само умението да я владеем!