Автор Тема: Филми и сериали  (Прочетена 170870 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Филми и сериали
« Отговор #795 -: Юни 05, 2017, 11:11:29 pm »
Ууу Игра на тронове не съм гледала, смятам да пропусна многото му сезони  :012: в Осмо чувство има няколко гей двойки, дори едната двойка са си почти нормални -жена транссексуална-бивш мъж ,която е лезбийка и има гадже жена, но реално погледнато са нормална двойка, защото тя е бивш той  :017: Но в двойката истинската жена играе мъжката рола, а мъжът- настояща, жена по-крехката роля на жена :012: Сложно съставно , но това не е важното -важно е за създателите които надъхани от книгата Матрицата5/ различно от филма /, че бисексуалността е напълно нормална, едва ли не по-нормална от хетеросексуалността  , решиха да парадират със собствените си отрязани камбанки .

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Филми и сериали
« Отговор #796 -: Юни 05, 2017, 11:19:39 pm »
"Игра на тронове" далеч повече си заслужава от това, което описахте за "Sense8".

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Филми и сериали
« Отговор #797 -: Юни 05, 2017, 11:20:24 pm »
Чудех се за кой сериал е тънкият намек на Бека... даже за Властелина на пръстените си помислих и за Хари Потър, понеже не съм ги гледала.  :57:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Филми и сериали
« Отговор #798 -: Юни 05, 2017, 11:23:20 pm »
даже за Властелина на пръстените си помислих и за Хари Потър, понеже не съм ги гледала.  :57:
И аз не съм ги гледал. ;)
С нетърпение очаквам обаче новият сезон на троновете, който както се оказва, ще е предпоследен.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Филми и сериали
« Отговор #799 -: Юни 05, 2017, 11:25:41 pm »
Сериалът не е бразилски! Рядко излиза нещо стойностно, това че пиша хахо хихи ,не значи, че се шегувам с филма- гледах го и двата пъти на екс, а после пак ще го гледам! Ето тук, като излезе преди, имаше много хубава статия, която препоръчвам и ще запознае по-добре тези, които не са гледали от моите лакърдийки за отрязани камбани-статия от" Паралелна Реалност" http://www.parallelreality-bg.com/analizi/kratkianalizi/551--sense8.html

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Филми и сериали
« Отговор #800 -: Юни 05, 2017, 11:29:38 pm »
"Игра на тронове" далеч повече си заслужава от това, което описахте за "Sense8".

Твое мнение.
Сериалите нямат нищо общо за да бъдат сравнени. /Който е харесал Облакът Атлас ще хареса и Sense8/.
За момента избягвам да гледам троновете /всеки втори ми натрапва, че трябва да го направя/, което довело до едно пренасищане към самата идея да бъде изгледан точно сега.  :012:

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Филми и сериали
« Отговор #801 -: Юни 06, 2017, 12:59:20 am »
^хаха, Санти, същото:Д Къде ти е Венерата? Водолей?: Д

Sense8 е Нептуново-Уранов. Мноооого, при това. Jonsi е в саундтрака, който сякаш е писан за филма и обратното. И да, много качествено кино е това, от кинематографична гледна точка е страшно пипнато и адски красиво - за гледане, слушане, etc. Много (над)човешки са темите, доста над телесното, оставете голотата, всички сме месо.
Изобщо - красива работа е този сериал, за по-дълбоките души си е направо сън(да не кажа "рай").
https://www.youtube.com/watch?v=tWgP7tmkVig
« Последна редакция: Юни 06, 2017, 01:02:00 am от art7ess »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Филми и сериали
« Отговор #802 -: Юни 06, 2017, 08:46:41 am »
Има ли нещо исландско в този сериал (питам по повод заглавието от саундтрака, тази буква я има в исландския език)?

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Филми и сериали
« Отговор #803 -: Юни 06, 2017, 12:01:09 pm »
Персонажите живеят на различни континенти и действието е снимано в различни точки от света, една от които е Рейкявик.

ето ти списък с останалите:
http://www.imdb.com/title/tt2431438/locations?mode=desktop

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Филми и сериали
« Отговор #804 -: Юни 12, 2017, 09:10:37 am »

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Филми и сериали
« Отговор #805 -: Юни 12, 2017, 09:38:24 am »
Харесвам измишльотините на Уашовски. От първата матрица ме грабнаха. И аз се присъединявам към феновете на "Sense8", въпреки че и на мен гей сцените и оргиите (в спешъла за Коледа) ми идват в повече. Жалко, че няма да има трети сезон, така пише в нета. Няма да разберем какво ще стане с Волфганг и Кала.

Искам да подчертая, че нямам нищо против гейовете и лизбийките. Просто техните интимни сцени не са ми интересни, както предполагам за тях не са интересни сцени между хетеросексуални.
« Последна редакция: Юни 12, 2017, 09:58:54 am от Mirabella »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Филми и сериали
« Отговор #806 -: Юни 12, 2017, 11:54:55 am »
Сега е времето тези, които не са гледали първите сезони на "Игра на тронове", да го направят, защото другият месец започва 7 сезон. Сериалчето наистина си заслужава, а човек, който не е гледал "Игра на тронове", все едно не е живял.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Филми и сериали
« Отговор #807 -: Юни 12, 2017, 12:03:20 pm »
Сега е времето тези, които не са гледали първите сезони на "Игра на тронове", да го направят, защото другият месец започва 7 сезон. Сериалчето наистина си заслужава, а човек, който не е гледал "Игра на тронове", все едно не е живял.

И кое му е толкова великото на този сериал тъй е не мога да разбера? Всички само повтарят колко е велик, ама не конкретизират...
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Филми и сериали
« Отговор #808 -: Юни 12, 2017, 12:25:29 pm »
Не може да се обясни просто ей така, с гледане се разбира.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Филми и сериали
« Отговор #809 -: Юни 12, 2017, 12:53:27 pm »
Е ти какво разбра?
Frankly, my dear, I don't give a damn.