Автор Тема: Притчи и мъдри мисли  (Прочетена 214153 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #1065 -: Февруари 22, 2018, 10:40:21 pm »
...Да падаме е част от живота и да се изправяме е начинът, по който го живеем.
Да бъдем живи е подарък, а да бъдем щастливи е въпрос на избор...
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #1066 -: Февруари 26, 2018, 11:39:35 pm »
"Не са виновни хората,които ни разочароват.Ние сме си виновни,че бъркаме крилата на кокошката ,с тези на орела."
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #1067 -: Февруари 27, 2018, 06:21:41 am »
"Не са виновни хората,които ни разочароват.Ние сме си виновни,че бъркаме крилата на кокошката ,с тези на орела."
Снощи само за това мислех! :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #1068 -: Февруари 27, 2018, 06:28:37 am »
Около едно огромно дърво кудкудякат кокошки.Едната изкудкудякала:-Я,какво голямо гнездо има на дървото!
Друга кокошка:-Какво гнездо,само изгнили клони висят.Третата се обадила:-Клоните са пълни с плодове и крехки листа!
От друга страна на дървото:-Няма нито гнездо,нито плодове.Има хралупа и пред нея седи катерица.
А орелът кръжал отгоре.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #1069 -: Март 04, 2018, 03:18:54 pm »
Дълбоко заблуждение е да се смята, че ако човек е умен, той е умен във всичко.
Умен е по въпросите, които изискват ум,
но в делата, които касаят сърцето, може да е много, много глупав./Б. А./
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #1070 -: Март 08, 2018, 09:50:46 am »
"Животът е прекрасен, когато има с кой да го споделиш!"  :)
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #1071 -: Март 08, 2018, 09:14:13 pm »

"Акъл, ум, разум, може да даде само този който го има... Другите да не се мъчат..."
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #1072 -: Март 09, 2018, 10:18:21 am »
"Акъл, ум, разум, може да даде само този който го има... Другите да не се мъчат..."

 :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #1073 -: Март 14, 2018, 03:03:35 pm »
„Знаете, че хората говорят със символи, а символите не са истина. Символите са истина само тогава, когато се съгласяваме с тях, но не и защото такава е действителната им същност… Когато се научите да слушате, разбирате значението на символите, които хората използва, разбирате историята им и комуникацията се подобрява значително.“/М. Р./
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #1074 -: Март 21, 2018, 10:33:24 pm »
"Всички велики идеи са опасни. "  /О.У./
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #1075 -: Март 21, 2018, 11:07:28 pm »
Един ден слънчевият лъч казал на Слънцето:
- Всеки ден летя над земята и сгрявам всичко живо. Но много ми се иска да стопля и човешкото сърце.
- Добре, дай няколко капки от слънчевия огън в сърцето на човека, - разрешило Слънцето. – Този огън ще му помогне да стане велик творец. Но избери най-добрия измежду хората.
Слънчевият лъч прелетял над земята и си помислил: „Как да разбера кой е най-добрият човек?"
В същия момент той чул тъжен човешки глас:
- Нищо не се получава при мен както трябва... Мечтаех да стана художник, а станах бояджия. Влюбих се, а момичето дори не ме поглежда...
- Но ти имаш талант, младост и сръчни ръце! - светнал лъчът и подарил на човека слънчевия огън.
Възпламенил се огънят в сърцето на човека, той отворил очи и вдигнал глава. Грабнал своите бои и нарисувал на любимата си прекрасни цветя.
- Това е чудо! – радостно възкликнала тя.
После човекът боядисал къщата, над която работел, а стопанинът се възхитил от работата му: „Аз мислех, че вие сте просто бояджия, а вие сте истински художник! Моят дом се превърна в произведение на изкуството!"
Лъчът се върнал при Слънцето и виновно казал:
- Аз забравих твоята заръка да намеря най-добрия измежду хората. И подарих огъня на първия, който срещнах...
- Ти си повярвал в човека и твоята вяра му е помогнала да стане най-добрия... – радостно отговорило слънцето.
Не забравяйте колко е важно да повярваш в себе си. И понякога е достатъчно просто някой да ви го каже. Казвайте на любимите си хора, че вярвате в тях. Това ще запали огъня в сърцето им.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #1076 -: Март 22, 2018, 10:29:12 pm »
Само толкова високо, колкото се протегна, мога да порасна; само толкова далече, колкото потърся, мога да достигна; само толкова дълбоко, колкото погледна, мога да видя; само толкова много, колкото мечтая, мога да бъда.

Карен Равн
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #1077 -: Март 23, 2018, 06:35:11 am »
"Колкото и силна да е една жена, тя чака мъж, който да е по-силен от нея. И не за това да ограничи свободата ѝ или да я променя, а за това да ѝ даде правото да бъде слаба."
Ерих Мария Ремарк
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #1078 -: Март 24, 2018, 12:16:13 am »
Хората рядко имат смелостта да са докрай добри или докрай лоши.
Макиавели
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #1079 -: Март 24, 2018, 12:57:16 am »
Хората рядко имат смелостта да са докрай добри или докрай лоши.
Макиавели

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

''Хората рядко имат смелостта да са докрай добри или докрай лоши!''

                                                                                                                                          Макиавели