Автор Тема: Притчи и мъдри мисли  (Прочетена 214192 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #795 -: Октомври 17, 2016, 04:36:58 pm »
вече ми е време

Happy58

  • Гост
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #796 -: Октомври 17, 2016, 04:39:10 pm »
Ема, Ема....ка(к)то за мишките и хората:)

наистина ценен филм - невероятен .... но аз не успях да го доизгледам, много ми е тежък, въпреки че тежки сцени няма някакси ми повлия много силно

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #797 -: Октомври 17, 2016, 04:42:50 pm »
А когато няма вятър не летят ли... Често намирам цитатите на популярни личности за откровени тъпизми :012:

Така е :012: винаги летят без значение от вятъра, затова за едно и също разстояние в едната посока времето на полета е по-кратко, когато са с въздушните течения.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #798 -: Октомври 25, 2016, 10:23:24 pm »
Питате какво трябва да правите , за да ви обичат .
Правете това , което прави слънцето .
ДАВАЙТЕ !!!

УЧИТЕЛЯ
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #799 -: Октомври 26, 2016, 02:58:07 pm »
" - Защо хората са тъжни!?
- Съвсем просто е... Защото са се вкопчили в личната си история. Всички вярват, че целта на живота им е да следват някакъв план. Никой не се пита дали този план е именно за него, а не за друга личност. Претоварват се с преживяванията си, спомените, вещите, чуждите идеи, а това е повече, отколкото могат да носят. И накрая... забравят мечтите си!"
 " Захир"
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #800 -: Октомври 26, 2016, 10:38:14 pm »
"Не ме плашеха жените с фактури вместо лица. Висока или ниска, цената беше изписана ясно. Не ме плашеха и красивите лесни лигли, научили се да търгуват успешно с мъжкото ми либидо. На тях е обречен почти всеки мъж. Не ме плашеха и камериерките, опитващи се да играят кралици. Не можеш да изиграеш класа, трябва да си се родил с нея. Плашеха ме въпросителните в очите на жените, които носеха белега от това, че по пътя са си взели мъжете, раните, кръчмите, илюзиите и пак, и отново пак, по всички дяволи на света, имаха смелост да обичат. Мен?! Пияницата, лигльото на дядо Боже, принцът на думите, просякът на действията... И като ме погледнат с ония очи, дето знаят отговора преди мен...Идеше ми или да ги убия, или да избягам с тях накрай света дори. Но всъщност точно с тях изкарвах най-хубавите си пиянски нощи. На ръба между страхливеца и палача."

Мария Лалева, "Живот в скалите"
Над силата е само умението да я владеем!

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #801 -: Октомври 27, 2016, 09:37:51 am »
"Не ме плашеха жените с фактури вместо лица. Висока или ниска, цената беше изписана ясно. Не ме плашеха и красивите лесни лигли, научили се да търгуват успешно с мъжкото ми либидо. На тях е обречен почти всеки мъж. Не ме плашеха и камериерките, опитващи се да играят кралици. Не можеш да изиграеш класа, трябва да си се родил с нея. Плашеха ме въпросителните в очите на жените, които носеха белега от това, че по пътя са си взели мъжете, раните, кръчмите, илюзиите и пак, и отново пак, по всички дяволи на света, имаха смелост да обичат. Мен?! Пияницата, лигльото на дядо Боже, принцът на думите, просякът на действията... И като ме погледнат с ония очи, дето знаят отговора преди мен...Идеше ми или да ги убия, или да избягам с тях накрай света дори. Но всъщност точно с тях изкарвах най-хубавите си пиянски нощи. На ръба между страхливеца и палача."

Мария Лалева, "Живот в скалите"

Жена пише от името на мъж? Винаги съм се чудил и на обратното Мъж да пише от името на жена(героинята от филмa или разказа,творбата)...

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #802 -: Октомври 27, 2016, 04:55:35 pm »
"Колкото и да знаеш, онова, което казваш, е толкова, колкото може да разбере този срещу теб"
Руми
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #803 -: Октомври 28, 2016, 12:24:28 am »
«Направете поне веднъж това, което според думите на околните не ви е по силите. След това вече никога няма да обръщате внимание на техните правила и ограничения.» :)
Джеймс Кук
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #804 -: Октомври 28, 2016, 08:55:03 am »
«Направете поне веднъж това, което според думите на околните не ви е по силите. След това вече никога няма да обръщате внимание на техните правила и ограничения.» :)
Джеймс Кук

 :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #805 -: Октомври 29, 2016, 12:06:27 am »
" Понякога съдбата избира хора,които нямат нищо общо един с друг и преплита пътищата им чрез възможно най - неестествените ситуации,но замаскирани така, че да изглеждат възможно най - естествени. Избира ги и провокира чувствата им, влюбва ги, кара ги да бягат в една посока.."
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #806 -: Октомври 31, 2016, 11:19:40 am »
"Диря остава, когато се върви по неотъпкано."

"Лавина", Бл. Димитрова
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #807 -: Ноември 02, 2016, 02:38:59 pm »
"Ако някой е изгубил връзката със себе си, той не може да докосне другите"

“If one is out of touch with oneself, then one cannot touch others.”

-- Anne Morrow Lindbergh, Gift from the Sea
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #808 -: Ноември 03, 2016, 08:35:31 pm »
„Песимистът вижда трудности във всяка възможност, оптимистът вижда възможности във всяка трудност.”
Уинстън Чърчил
Над силата е само умението да я владеем!