Автор Тема: Притчи и мъдри мисли  (Прочетена 214190 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #885 -: Март 12, 2017, 10:07:59 am »
"С течение на времето, ще научиш тънката разлика между това, да крепиш една ръка и да заробиш една душа и ще научиш, че да обичаш, не значи да се осланяш на някого и че партньорство, не значи сигурност. Ще започнеш да научаваш, че целувките не са договор..., нито подаръците са обещания..
Ще научиш, че колкото по-сурово съдиш другите, толкова по-сурово ще те съдят и накрая ще те осъдят.
Ще научиш, че няма значение на колко парчета се е пръснало сърцето ти, светът няма да спре, за да ти даде възможност да се възстановиш.
Ще научиш, че човек сам трябва да поддържа собствената си градина и украсява душата си, вместо да чака някой друг да му подари цветя.
Ще започнеш да приемаш провалите си с високо вдигната глава и гледайки напред, ще се научиш да строиш „днес” всичките си пътища, защото „утре” може да бъде твърде несигурно и бъдещето има навика да пропада в бездна…."

Хорхе Луис Борхес"
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #886 -: Март 14, 2017, 11:31:48 am »
„Знаете, че хората говорят със символи, а символите не са истина. Символите са истина само тогава, когато се съгласяваме с тях, но не и защото такава е действителната им същност… Когато се научите да слушате, разбирате значението на символите, които хората използва, разбирате историята им и комуникацията се подобрява значително.“/М. Р./
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #887 -: Март 17, 2017, 07:09:45 pm »
Търпението не означава да стискаш зъби и да не правиш нищо. То означава да си достатъчно прозорлив, за да се довериш на крайния резултат от процеса. Какво означава търпението? То означава да гледаш бодлите и да виждаш розата, да гледаш нощта и да виждаш зората. Нетърпението означава да си толкова късоглед, че да не виждаш резултата. Който обича Бога, остава търпелив, понеже знае, че се иска време непълната луна да стане пълна.

Правила за Любовта на Шамс от Тебриз

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #888 -: Март 17, 2017, 07:56:39 pm »
"Една истинска връзка е тази, в която човек е свободен да бъде себе си - да се смее с мен, но никога на мен. Да плаче с мен, но никога заради мен. Да обича живота, да обича себе си, да обича да бъде обичан.Тази любов се базира на свобода и никога не може да се роди в ревниво сърце".

Лео Бускалия
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #889 -: Март 18, 2017, 11:56:13 pm »
„Истинският въпрос не е дали съществува живот след смъртта.
Истинският въпрос е дали си жив преди смъртта си.“

Ошо
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #890 -: Март 21, 2017, 10:26:06 pm »
"Умовете на хората са като кладенци... дълбоки кладенци, пълни със сладка вода. И понякога, ако определена мисъл е твърде неприятна за понасяне, човекът с въпросната мисъл я заключва в тежка кутия и я хвърля в този свой кладенец. Ослушва се да чуе цамбурването и кутията изчезва... Но дори и най-дълбокият кладенец има дъно! И само защото нещо не ти е пред погледа, не означава, че е изчезнало. То си е още там и лежи на дъното..."

"Очите на дракона"- Стивън Кинг
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #891 -: Март 22, 2017, 02:15:08 pm »
"Има победи, които водят до задънена улица, има и поражения, които откриват нови хоризонти."

 Паскал Брюкнер
Над силата е само умението да я владеем!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #892 -: Март 23, 2017, 11:56:33 am »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #893 -: Март 24, 2017, 09:20:31 pm »
"Зад всяка мръсна история, стои едно чисто уиски!"
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #894 -: Март 25, 2017, 11:51:10 am »
С чудесата трябва да си винаги нащрек. Може да се промъкнат тихо и да те изненадат.
Катарина Масети
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #895 -: Март 25, 2017, 12:57:26 pm »
"Зад всяка мръсна история, стои едно чисто уиски!"

Без чист алкохол,живота е мръсна реалност ...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #896 -: Март 29, 2017, 01:23:28 pm »
Девойка, дъщеря на богат парижки аристократ, желаейки да блесне с интелигентност пред Хайне, разговаряла с него по какви ли не въпроси.
- Можете ли ми каза – попитала с маниерност тя – къде е границата между плача и смеха на човека?
- Носът, госпожице! – отговорил с насмешлива учтивост Хайне  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #897 -: Април 03, 2017, 05:22:03 pm »
"Ако се чувствате добре, не се безпокойте. Ще го преодолеете.“  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #898 -: Април 03, 2017, 05:33:33 pm »
Или ще ви помогнат да го преодолеете, околните го умеят много добре.  :72:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #899 -: Април 06, 2017, 10:21:18 pm »
— Искам да купя една кесия спунк — каза Пипи. — Но да е хрускав.
— Спунк ли? — каза неуверено хубавичкото момиче зад тезгяха. — Мисля, че нямаме.
— Трябва да имате — настоя Пипи. — Трябва да го има във всички добре снабдени магазини.
— Да, но днес го свършихме — каза момичето, което никога не беше чувало за спунк, но не искаше да признае, че нейният магазин не е така добре снабден като някои други.
— О, нима вчера имахте? — извика Пипи разпалено. — Много ви се моля, опишете ми как изглежда. Никога в живота си не съм виждала спунк. Не е ли на червени черти?
Тогава хубавата госпожица миличко се изчерви и каза:
— Ах, аз не знам какво е това! Ние във всеки случай го нямаме.
Дълбоко разочарована, Пипи напусна магазина.
— Ще търся още — каза тя. — Без спунк няма да се прибера у дома.
Съседният магазин беше железария. Продавачът учтиво се поклони на децата.
— Искам да купя спунк — каза Пипи. — Но да е много доброкачествен — от ония, с които убиват лъвове.
Продавачът изглеждаше лукав човек.
— Сега ще видим — каза той и се почеса зад ухото. — Сега ще видим.
Той взе някакво малко желязно гребло и го подаде на Пипи.
— Това става ли? — попита той.
Пипи го погледна с досада.
— Това професорите наричат гребло — каза тя. — А пък аз случайно искам да купя спунк. Не се опитвайте да измамите едно невинно малко дете!
Продавачът се разсмя и рече:
— За съжаление тук нямаме такова нещо. Виж в магазина за шивашки принадлежности на ъгъла.
— Магазин за шивашки принадлежности?! — измърмори Пипи на Томи и Аника, когато излязоха. — Там няма да го намерим — в това съм убедена.