Автор Тема: Притчи и мъдри мисли  (Прочетена 214224 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #120 -: Октомври 19, 2014, 07:31:08 pm »
„О, човече, който си преизпълнен със сведения относно всички тайни, слушай, защото в мълчанието е спасението от грешките. Ти си възпитан с определена цел; не си ли го разбрал още? Бъди внимателен, иначе ще заприличаш на изгубена овца."
Ал Туграи
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #121 -: Октомври 20, 2014, 09:28:19 pm »
Тю, не сварих да се сбогувам с Алито, докато още си имаше тема :012:

    С магарето бъди магаре, недей оголва своя лик!
    Попиташ ли го, то ще каже: "Кой – аз ли, да, аз съм велик!"
    Но щом на някое магаре му липсват клепнали уши,
    то за магаретата умни ще бъде явен еретик.

    * * *

    И нека сто години да горя сред грях,
    не ме е страх от ада, мъките презрях;
    но по ме плаши мене хорът на глупците.
    От кончина е по-ужасен разговорът с тях.


    — Омар Хаям

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #122 -: Октомври 22, 2014, 09:37:48 pm »
"Аз обичам този, който иска да твори, надмогвайки себе си, и така погива."
"Ако мълчиш достатъчно дълго, ще се отучиш да бърбориш и ще се научиш да говориш."
"Безгрижни, насмешливи, насилствени — тъй ни иска нас мъдростта: тя е жена и обича само война."
"Веднъж завинаги искам да не знам много — Мъдростта слага граници и на познанието."
"От всичко написано най обичам написаното със собствената кръв. Пиши с кръв за да разбереш, че кръвта е дух!"
                    Ницше
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #123 -: Октомври 23, 2014, 06:18:09 pm »
                                                                                              Сърцето

   Когато Земята се е отклонила на 23 градуса от своя път, тогава и сърцето се е отклонило също на ъгъл от 23 градуса, това е причината задето то е малко вляво, а не в средата.
 Сърцето като физически орган няма сила да тласка артериалната кръв в тялото. Причината за пулса на сърцето се дължи на космическото електричество и на магнетизма.
  Щом се наруши хармонията между тези сили, нарушава се дейността на сърцето.
  Сърцето е пулсът на целия космос. Има изчисления-няма двама души, на които сърцата да бият еднакво/по каквито и да са показатели/.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #124 -: Октомври 23, 2014, 10:20:19 pm »
Enigma, много е вълнуващо. :38:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #125 -: Октомври 24, 2014, 08:47:08 pm »
 "Понякога невежеството предпазва културата. Ако по време на игото нашите музиканти знаеха нотите, с колко ли оди биха възхвалявали угнетителите си?!?"
Р. Р.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #126 -: Ноември 02, 2014, 10:09:45 pm »
Всяко нещо си има свой скрит смисъл на този свят - помислих си аз. Всичко, хора, животни, дървета, звезди, са йероглифи, и блазе на онзи, и горко на онзи, който започва да ги срича и да разгадава какво казват... В първия миг, когато ги гледаш, не разбираш нищо; мислиш си, че са хора, животни, дървета, звезди; едва след години, много късно, разбираш смисъла им.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #127 -: Ноември 03, 2014, 09:55:18 pm »
И...За вярата

Вярата е нещо хубаво за онези, които я имат. Само не я приписвайте на мен. Имам повече вяра в моя водопроводчик, отколкото във вечното съществуване. Водопроводчиците вършат добра работа. Благодарение на тях лайната се оттичат в канала. :012:

И ...за него

"Каква според теб е дефиницията за страхливец? - Човек, който мисли два пъти преди да тръгне да убива лъв с голи ръце. А за смелчага? - човек който не знае какво е лъв. - Но всеки знае какво е лъв?! - Не, всеки си мисли,че знае какво е лъв ...  "  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #128 -: Ноември 03, 2014, 10:08:00 pm »
Този стил ми е ...познат. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #129 -: Ноември 03, 2014, 10:56:12 pm »
За всеки лъв си има мишка

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #130 -: Ноември 04, 2014, 01:32:45 pm »
"Аз съм това, което съм! Който ме харесва - Благодаря! Който не ме харесва - пак Благодаря! Разни хора, разни идеали! Понякога съм луда, понякога странна, понякога непоносима! Обичам! Когато се налага игнорирам! Алергична съм към бези...нтересни личности! Не обичам да премълчавам истината! На някои хора не им понася! Не ми пука! Карам хората да търсят разликите ми с останалите жени, а не приликите! Повечето хора, които съм срещнала в живота си са видели онова, което са провокирали в мен! Имам едно лице и много настроения! Малко са тези, които са успели да докоснат душата ми! Познавам много хора, обичам малко! Срещам непрекъснато нови лица, но помня единици! Не ми пука, когато ме мразят - това означава, че искат да са с мен или като мен, но не знаят как! Затова ме опознават само хората, които мисля, че има смисъл! А за останалите съм просто това, което виждат!".
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #131 -: Ноември 04, 2014, 08:09:15 pm »
Много удивителни, много чудо.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #132 -: Ноември 04, 2014, 08:24:17 pm »
Много удивителни, много чудо.

Ха, ха -аз сега ги видях, ти като им обърна внимание  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #133 -: Ноември 07, 2014, 08:20:31 am »
„Вниманието ни е изцяло погълнато от технологиите, когато това, от което наистина се нуждаем е просто нещо което работи."
Д. А.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #134 -: Ноември 07, 2014, 07:08:40 pm »
На вниманието na The_One:

Третия в триъгълника на любовта - егоизмът
Най-естественото чувство на човека е любовта към себе си. Наблюдаваме го в най-откровен вид в новородените и децата. Но не по-малко естествено е породеното от любовта към себе си чувство на любов към друго създание.
Всички ние неведнъж сме се сблъсквали с такъв естествен процес в нашия живот, като проявяване на взаимно чувство на любов, разцвет на това чувство и, колкото и странно да е – упадък. При това, в случаите на взаимна любов, колкото тя е по-силна, толкова по-бързо отминава.
И обратното, колкото по-малко обича единият, толкова по-силно понякога е чувството на другия, а ако изведнъж втория почувства ответното чувство, пропорционално на това намалява неговата любов. И този парадокс се наблюдава в примери за различен тип любов – между половете, между родители и деца и т.н.
Нещо повече, може дори да се каже, че ако единият проявява голяма любов, той не дава възможност на другия да се стреми към него и по-силно да го заобича. Т.е. проявата на силна любов не позволява на любимия да отговори с пълната сила на своите чувства, а постепенно превръща чувството на любов в ненавист. И това става, защото престава да се страхува от загубата на любящия, усещайки неговата безкрайна сляпа любов.
Егоизмът е причината за угасването на чувството на взаимна любов в нашия свят. Ето защо, когато човек силно обича, той подсъзнателно скрива своето чувство, докато другия не придобие желание и свойства да отговори с пълна и постоянна взаимност. Обичащия разкрива любовта си в степен равна на желанието за избавяне от егоизма в другия.
И така - третия в триъгълника на любовта е - нашето собствено его. Което означава, че ако ние жадуваме за взаимна и неугасваща любов, всичко зависи от самите нас - възможност ни е дадена.
Как да проверим любовта? Любов е безкористното отдаване - когато желанията на другия да станат по-важни от собствените.