Автор Тема: Предсказване на смърт  (Прочетена 62935 пъти)

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Предсказване на смърт
« -: Март 02, 2014, 11:00:54 pm »
Ако има такава тема, изтрийте или преместете. Казусът е, че съвременната астрология отказва да предсказва смърт и го счита неетично. Отричаме, но имаме табу към смъртта в нашата западна култура. Но древните са го правели без задръжки, ясно защо. Не говоря за предсказване на смърт за 10, 20 или 50 години напред. Няколко пъти ме питат за тежко болен човек, с метастази, на легло, с ужасни болки. Когато му отварям картата на болния, ми правят впечатление няколко неща. Предимно за транзитите говоря. Аз проследявам градусите на всички транзити от Плутон до Слънцето и Луната. Винаги са намесени всички планети. Големите са в дълготрайни тежки аспекти към лични планети. Разглеждайки периода, се получава нещо такова, сега ще се опитам да го обясня с календара на маите, защото е цикличен, а не линеен. Те имат един дълъг цикъл около 26000 години, после един около 5000 (закръглям, че не помня), после един от няколто стотин и т.н. до най-късите от 260 дни, 28 дни и т.н. Един ден идва момент, когато всички цикли приключват едновременно. Нещо таково стана края на 2012, нулират се всички цикли от най-късия до най-дългия. Когато гледам карти на тежко болни, ми прави впечатление същата закономерност. По това време тежките планети са в трудни аспекти към лични планети, а бързите планети една по една се наместват също в тежки аспекти спрямо осите, главно МЦ-ИЦ, спрямо управителите им, спрямо светилата, активни са  4, 8 и 12, понякога 9, Нептун е много подчертан, понякога Юпитер/Нептун комбинацията, за Плутон даже не коментирам. Изобщо като в календара на маите, идва един ден, в който всички планети се застопоряват в ужасни комбинации. Тогава се случва слънчево затъмнение в абсолютно точен съвпад с У МС или ИЦ, или пък върху Слънцето, ама говоря за съвсем точни съвпади, в солара се наблюдават същите тенденции - сол.АС примерно застава на ИЦ с един сол.Сатурн на възврат там, или сол.Марс в сол. 12, съвпад с възел и управител я на МЦ, я на 8, и се наквадратват в транзитите У4 към У10, и изобщо не тройното правило е спазено, ами деветорното, няма един читав подкрепящ аспект. По прогресии и дирекции също се виждат такива данни и сега, аз си казвам, ами ей в тая седмица ще си иде тоя човек, Господ да ме прости, то изглежда като задънена улица без ни един изход, а човекът и без това е много зле и близките питат... И аз какво, да им кажа "ей на тая дата" и те да почнат да чакат датата... пък аз съм гледала болен човек на легло и накрая беше толкова тежко и за болния, и за здравите, че Господ да ме прости трижди, че днес са и прошки, но съм си мислела, да вземе болният по-бърже да си иде, че това не се издържа от никой вече. А най-странното е, че даже по картата на дете, съм забелязвала такъв развой за боледуването на родител, което е валидно за много силна връзта родител-дете. Та това се вижда даже индиректно в чужда карта.

Даже не знам как да си формулирам въпроса, но мисля всички ме разбрахте. Споделете как мислите по темата. Благодаря!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #1 -: Март 03, 2014, 09:27:34 am »
Смарта, смъртта е показана в картата на близките,за тях остава болката,а в картата на този дето си отива са активни Юпитер/далечното отпътуване/ и Уран/внезапно/,в квадратура нат.Сатурн/материята/смърта като освбождение от нея
личен пример:
имах тр.Плутон на К4 съвпад У12 Слънце и в каре У8 Марс/Асц.,тр.Сатурн  в 8дом , тр.Юпитер У4 в 7дом  срещу У8 Марс,Уран-Плутон на Асц- баща ми почина,а малко преди това и съпругът ми преживя инцидент,размина се на косъм
при баща ми няма тежки транзити към лични,а  Юпитеров възврат върху нат.съвпад Юпитер/Уран в каре към  нат.Сатурн/картата е без час

при транзитни Плутон/Юлв/Марс У8/той е спусъка,отключва Плутоновият транзит/ в 4 разходящ съвпад Меркурий У1,10  +Саде сати,сатурн тр.2 дом на полусекстил от нат.Луна  + тр.Юпитер в 7 дом,почина мама
в нейната карта има едно единственно каре тр. съвпад Юпитер/Уран към нат.Сатурн,като карето тр.Юпитер -нат.Сатурн е точно,останалите асп са тригони и секстили,тр.Сатурн е тригон към нат.Юпитер

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #2 -: Март 03, 2014, 09:43:06 am »
Стреличке, в конкретния случай сега картата е на жена с рак на гърдата, Луната и е в голям кръст с Уран в опозиция и Юпитер в 12 и Плутон в 6 в квадрати. Предстои съвсем скоро възврат на Юпитер в 12, който е в съвпад,с рождения Уран. Сатурн също е във възврат. Слънчевото затъмнение е в 10 върху Марс У10. Има още много аспекти. Права си за засилената Юпитерова активност.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #3 -: Март 03, 2014, 10:12:16 am »
Смарта, прочети Валенс
Тази тема ще ти е интересна

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #4 -: Март 03, 2014, 11:23:34 am »
Мерси Папи! Ще прочета. :)

Интересува ме етичният въпрос за предсказването на смърт, да ми кажете вие какво мислите.


Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #5 -: Март 03, 2014, 11:30:20 am »
Първо да разберем дали изобщо можем да направим точно предсказание
И ако да-тогава имаме морална дилема
Тоест конят да е пред каруцата :)

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #6 -: Март 03, 2014, 12:09:43 pm »
Определете хилег и алкокоден в картата да дадения  натив. Те дават точна инфромация за продължителността на живота , а примарните дирекции към тях, дават почти точни времеви индикации за краят на земния живот. Това на практика.

Иначе за морал и етика по въпроса, търсете материали от западни астролози. Както Смарта посочва, темата е почти табу за съвременната Астрология и съответно се намират дълбоки и широки  размисли, защо не трябва да разглеждаме въпроса от морална и етична гледна точка.


Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #8 -: Юни 11, 2014, 12:20:44 am »
за ранните смърти...
у8 - малефик, намира се в 6, 12, 1, или е елевантен, или силен по друг параграф
аспект на у1 с малефик, съвпад най-често
марс/плутон в осми

но това са само едни кратки наблюдения, записвам, за да не забравя

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #9 -: Юни 11, 2014, 09:22:00 am »
Определете хилег и алкокоден в картата да дадения  натив. Те дават точна инфромация за продължителността на живота , а примарните дирекции към тях, дават почти точни времеви индикации за краят на земния живот. Това на практика.

Иначе за морал и етика по въпроса, търсете материали от западни астролози. Както Смарта посочва, темата е почти табу за съвременната Астрология и съответно се намират дълбоки и широки  размисли, защо не трябва да разглеждаме въпроса от морална и етична гледна точка.

по какъв начин точно дават тази информация?
ползвах програма, изчисли ги. сега какво да гледам?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #10 -: Юни 11, 2014, 09:25:20 am »
Клер, виж тук

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #11 -: Юни 11, 2014, 09:36:26 pm »
http://astra.la/forum/index.php?topic=216.0

Тук се е обсъждало как се определя Хилег и Алкокоден. Астро програмите по кой метод ги изчисляват? Имам смътен спомен, че при мен едната планета беше Меркурий, другата Сатурн - според SolarFire. Но коя е Хилега и коя Алкокодена вече съм забравила. Пък и нямам много доверие на автоматично пресмятане за такива неща.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #12 -: Юни 11, 2014, 09:45:29 pm »
Ами препоръчително е да се сметнат ръчно, защото иначе не знаеш (знаеш, ама са вградени настройки) по кои терми, по кои правила и т.н.

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #13 -: Юни 11, 2014, 09:59:13 pm »
Аз пък съвсем не считам, че на ръка изчисленията ще бъдат по-точни от тези, направени с една добра астрологична програма (изключвам всички руски такива, защото винаги дават отклонения и неточности).

Да не прозвучи като реклама, но при работа с програмата Янус например, можеш да задаваш методи и настройки по свой избор при пресмятане на дадени натални показатели-за хилег, алкокоден, примарни дирекции и подобни, само трансформирам картата от "модерна" в "традиционна" и си избирам параметри, по които да направя това. Абсурд е сама да смятам всичко това, да не говорим колко по-лесно е автоматично.

Разбира се, никой не задължавам с мнението си, въпрос на личен избор, но нали мразя изчисления от всякакъв вид, търся улесняване на работата :)


The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #14 -: Юни 11, 2014, 10:08:39 pm »
Diyana е дала този сайт http://af.cpptea.com/astrofox.php?dat=5

Малко трябваше да се заиграя с географските координати, но ги нагласих. Там ми сметна хиляда неща. Излиза, че Дорифорий ми е Меркури, аурига е Венера и очаквано двете доминантни планети са Марс и Сатурн. Юпитер е с най-голямо влияние обаче. Хм, това малко ме учудва. Перигрини са Слънцето, Луната и Марс. Нямам нито една планета в екзалтация, но няма нито една и в падение. В терма е само Марс, в домицил е само Сатурн. Фeйс е само Меркурий. Това май значи, че той си е в неговите градуси. В триплицет са Мерк и Юпитер. Злотворната ми планета излиза Венера.
Алмутена е Сатурн с 38 т, след него Марс с 32. Алкокоден е пак Сатурн.

Depending on the quality of Alcocoden, the natus is *protected* till its certain age. For this Alcocoden, in the worst case it is said to be 30 years. At the average the *protection* is said to last for 43.5 years, and at the best 57 years.

Хубаво, ама как точно му се изчисляват достойнствата на Алкокодена?

Хилег ми е асц. Ама Сатурн е точно там. Малко противоречиви ми се струват двете неща.

This is a nightbirth. Hence, we'll be examining firstly Moon, then Sun, then Almuten of the last prenatal full moon. If nothing of this works, hyleg will be the Ascendant.

The Moon is in the 3. house, which is not a Hyleg house.

The Sun is in the 2. house, which is not a Hyleg house.

The last prenatal full moon is approximated to 11° 51' 35.78". By the essential dignities, the planets here will get the following points: me (5), me (4), mo (3), ve (2), ve (1). The winning object here will be me that is settled in the 2. house. This is not a hyleg house, and hence Ascendant will be the hyleg.

Може ли да се приеме една и съща планета за Хилег и Алкокоден? Щото ако асц. ми е хилег, то планетата, която му е управител е Сатурн. Ама той е и Алкокоден. И какво трябва да следва от това?  :o
« Последна редакция: Юни 11, 2014, 10:31:38 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.